Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Centrala Ariston Cares Premium 24...

La multi ani @Klasse!

La multi ani @shmecherul!

pareri ipad 6-2018- flip
 Cum au aparut supermarketurile in...

Campanii mincinoase Carrefour

Tv toshiba defect

touchscreen navigatie stricat
 bonsai - de unde?

Resetare Bonus Malus

Unitatea optica DVD-rw absenta pe...

Problema configurare Wireguard
 Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane

Accident masina reparata pe CASCO

Probleme Ginseng Microcarpa
 

Wall Street: Money Never Sleeps (2010)

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
2BB

2BB

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 06.11.2006
Wall Street: Money Never Sleeps

Movie Year: 2010
Release date: 2010-09-24
Director: Oliver Stone
Lead actor(s): Michael Douglas, Shia LaBeouf
Cast: Frank Langella, Carey Mulligan, Josh Brolin

The film is set 23 years after the first film, in June 2008, and Gordon Gekko has just been released from prison. Despite his initial attempts to warn Wall Street of the forthcoming economic downturn and stock market crash, no one in the financial world believes him due to his conviction for financial crimes. Gekko decides to re-focus his attention on rebuilding his relationship with his estranged daughter, Winnie. Due to their time apart, and the fact that Winnie blames Gekko for her brother Rudy's suicide, she avoids any contact with him. At the same time, the mentor of young Wall Street trader Jacob unexpectedly dies, and Jacob suspects his hedge fund manager of being involved in the death. Jacob, who is Winnie's fiancé, seeks revenge and agrees to Gekko's offer of help, in return for which Jacob agrees to help Gekko with Winnie.

Eee....dupa capodopera "Wall Street" sper ca aceasta continuare sa se ridice cel putin la nivelul precedentului. Oliver Stone si Michael Douglas par sa fie garantia acestui lucru.

#2
Flawless69

Flawless69

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 236
  • Înscris: 12.06.2009
Bijuterie adevarata primul! Deabia il astept si eu.

#3
Nozavi

Nozavi

    Retired Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,576
  • Înscris: 13.01.2003

 2BB, on 30th August 2010, 21:51, said:

Eee....dupa capodopera "Wall Street" sper ca aceasta continuare sa se ridice cel putin la nivelul precedentului. Oliver Stone si Michael Douglas par sa fie garantia acestui lucru.
Mie mi s-a parut relativ slab, s-au coborat la nivelul amatorilor de Twilight si alte asemenea porcarii, in loc sa pastreze conceptul si atmosfera din primul...

#4
stormwatch

stormwatch

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,772
  • Înscris: 18.04.2010
N-am nici o intenție să văd filmul ăsta, și asta doar dintr-un singur motiv: Shia LaBeouf.

Nu știu ce sfînt are actorașul ăsta pe la Hollywood, dar mie mi se pare că e cam băgat cu anasîna pe gîtul amatorilor de filme. L-am văzut prima oară în Indiana Jones 4 și din cauza lui am șters filmul din calculator, deși am toate celelalte 3 pe DVD.

E un tip care încearcă prea mult să fie un actor important, și asta nebazîndu-se pe talentul lui actoricesc, pentru că are un joc care cere palme și o mutră la fel, ci pe cei care-l promovează în filme cu buget mare. Acuma, nu vreau să par antisemit sau mai știu eu ce (mă uit de cîte ori pot la Larry King, Jon Stewart sau Bill Maher, și-mi plac la nebunie), dar să fii evreu la Hollywood e un mare atu.

#5
bully

bully

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 339
  • Înscris: 15.11.2003

 stormwatch, on 27th September 2010, 09:42, said:

N-am nici o intenție să văd filmul ăsta, și asta doar dintr-un singur motiv: Shia LaBeouf.

Nu știu ce sfînt are actorașul ăsta pe la Hollywood, dar mie mi se pare că e cam băgat cu anasîna pe gîtul amatorilor de filme. L-am văzut prima oară în Indiana Jones 4 și din cauza lui am șters filmul din calculator, deși am toate celelalte 3 pe DVD.

E un tip care încearcă prea mult să fie un actor important, și asta nebazîndu-se pe talentul lui actoricesc, pentru că are un joc care cere palme și o mutră la fel, ci pe cei care-l promovează în filme cu buget mare. Acuma, nu vreau să par antisemit sau mai știu eu ce (mă uit de cîte ori pot la Larry King, Jon Stewart sau Bill Maher, și-mi plac la nebunie), dar să fii evreu la Hollywood e un mare atu.
Eu zic ca le are cu actoria...am mers la filmul asta fix din cauza lui...de obicei urmez un trend si cand oamenii din State care au inventat filmul zic ca la ora asta, Shia asta e cel mai profitabil actor de la Hollywood, ii cred pe cuvant...asta e explicatia pentru care e selectat in atatea filme...pur si simplu, le place de el ( spectatorilor ) !

Edited by bully, 02 October 2010 - 09:50.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate