Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Bios laptop Myria MY8315

Folie display laptop in Bucuresti?

Pagina Wikipedia

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...
 Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...
 RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...
 Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...
 

Ramadan in Romania

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
97 replies to this topic

#37
alexxxxx

alexxxxx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,410
  • Înscris: 06.02.2004
O curiozitate: prin tarile islamice se organizeaza seara pe la hoteluri/restaurante bufet de iftar. Am nimerit si anul asta si anul trecut prin Malaezia si Indonezia de Ramadan (in August) si la absolut toate hotelurile era facuta reclama pentru bufetul asta, si era plin mai peste tot. In Istanbul am vazut un fel de "targuri" de Ramadan, deschise seara, cu mancare. In cam toate locurile erau populate. In Constanta se organizeaza pe undeva asa ceva? In Bucuresti am gasit doar un bufet la un restaurant turcesc de langa mine, a fost frumos. As fi curios sa testez sa vad cum sta treaba intr-un loc mai mare, cu mai multa lume.
Offtopic - Selam, tot respectul meu ca rezisti sa raspunzi civilizat desi in unele zone aria asta seamana a zoo, cu unii oameni cu evidente tulburari de comportament. Desi sunt agnostic, ca o mica observatie fata de lumea islamica, intotdeauna m-am simt in super-siguranta si am intalnit oameni cu f. mult bun simt prin tarile majoritar islamice, desi momentan nu pot mentiona decat Indonezia, Malaezia, Turcia, Siria si Iordania. Sper s-ajung in Iran la anul, desi ma cam omoara biletul de avion...

#38
SophistiCat

SophistiCat

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 795
  • Înscris: 12.02.2010

 alexxxxx, on 31st August 2010, 16:27, said:

O curiozitate: prin tarile islamice se organizeaza seara pe la hoteluri/restaurante bufet de iftar. Am nimerit si anul asta si anul trecut prin Malaezia si Indonezia de Ramadan (in August) si la absolut toate hotelurile era facuta reclama pentru bufetul asta, si era plin mai peste tot. In Istanbul am vazut un fel de "targuri" de Ramadan, deschise seara, cu mancare. In cam toate locurile erau populate. In Constanta se organizeaza pe undeva asa ceva? In Bucuresti am gasit doar un bufet la un restaurant turcesc de langa mine, a fost frumos. As fi curios sa testez sa vad cum sta treaba intr-un loc mai mare, cu mai multa lume.
Offtopic - Selam, tot respectul meu ca rezisti sa raspunzi civilizat desi in unele zone aria asta seamana a zoo, cu unii oameni cu evidente tulburari de comportament. Desi sunt agnostic, ca o mica observatie fata de lumea islamica, intotdeauna m-am simt in super-siguranta si am intalnit oameni cu f. mult bun simt prin tarile majoritar islamice, desi momentan nu pot mentiona decat Indonezia, Malaezia, Turcia, Siria si Iordania. Sper s-ajung in Iran la anul, desi ma cam omoara biletul de avion...
Normal ca te-ai simtit super in siguranta...n-ai calcat pe bec ca sa fii lapidat, in plus au ceva mai multa milostenie fata de occidentali !  :rolleyes:

Altu' fascinat de 'misterul' si ipocrizia islamista !   :console:

Crestinii practica 'iftar' in timpul postului ?  :rolleyes:  Sau ei se abtin de la carne si produse derivate pe o perioada constanta ?  :rolleyes:  

Bine ca non-musulmanii au tulburari de comportament, da' muslimii cand fac amenintari - pfff, pai se apara - !

Edited by SophistiCat, 31 August 2010 - 17:06.


#39
alexxxxx

alexxxxx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,410
  • Înscris: 06.02.2004
Nu ma pun la mintea ta, se pare ca ai mult timp liber.
Insa nu, nu practic iftar in timpul postului, desi sunt nascut crestin, acum agnostic. Apreciez glumele fine. Insa atmosfera in astfel de ocazii e foarte frumoasa. Sigur, dupa parerea unora, exista un risc constant sa-ti ia cineva gatul, sa faca jihad, sa se arunce in aer si alte minunatii, insa parerea proprie mi-am format-o. Sunt sigur ca si tu ai o parere f. bine intemeiata pe experiente proprii, vizitand, interesandu-te si incercand sa intelegi niste locuri/lucruri/oameni.
Desi vad ca-ti este greu sa pastrezi un ton normal, nu, nu-s fascinat de misterul si ipocrizia (la ce te referi nu-mi este foarte clar) islamista. Am zis doar ca tarile islamice vizitate si oamenii din ele mi s-au parut f. de treaba si foarte prietenosi. Vorbind in cunostinta de cauza, deci.  Nu vad de unde ai scos concluzia asta.
Nu prea vad la ce amenintari faci referire, banuiesc ca tu stii mai bine. Ai fost amenintata de vreun musulman in calitatea lui de musulman?

#40
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,782
  • Înscris: 25.11.2009
Totusi sa nu calcam in cealalta extrema in care daca pui piciorul intr-o tara islamica gata te spanzura, nici poveste de asa ceva in general sint si ei oameni ca noi cu buni si cu rai. E o greseala sa generalizezi si sa spui ca toti sint rai.

Edited by Remicade, 31 August 2010 - 19:29.


#41
SophistiCat

SophistiCat

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 795
  • Înscris: 12.02.2010

 alexxxxx, on 31st August 2010, 18:49, said:

Nu ma pun la mintea ta, se pare ca ai mult timp liber.
Insa nu, nu practic iftar in timpul postului, desi sunt nascut crestin, acum agnostic. Apreciez glumele fine. Insa atmosfera in astfel de ocazii e foarte frumoasa. Sigur, dupa parerea unora, exista un risc constant sa-ti ia cineva gatul, sa faca jihad, sa se arunce in aer si alte minunatii, insa parerea proprie mi-am format-o. Sunt sigur ca si tu ai o parere f. bine intemeiata pe experiente proprii, vizitand, interesandu-te si incercand sa intelegi niste locuri/lucruri/oameni.
Desi vad ca-ti este greu sa pastrezi un ton normal, nu, nu-s fascinat de misterul si ipocrizia (la ce te referi nu-mi este foarte clar) islamista. Am zis doar ca tarile islamice vizitate si oamenii din ele mi s-au parut f. de treaba si foarte prietenosi. Vorbind in cunostinta de cauza, deci.  Nu vad de unde ai scos concluzia asta.
Nu prea vad la ce amenintari faci referire, banuiesc ca tu stii mai bine. Ai fost amenintata de vreun musulman in calitatea lui de musulman?
Cheri, din moment ce mi-ai raspuns, chiar 'te-ai pus la mintea mea' !  :lol:  Numai pe saraca bunica am mai auzit-o cu expresia asta...  :D

Bun, si eu apreciez glumele fine, mai ales despre musulmani !  :naughty:

Nu stiu ce atmosfera atat de incantatoare ai intalnit tu prin tarile alea islamice, dar majoritatea marturiilor de pe net si a persoanelor care le cunosc eu, sunt negative, multi afirmand cu tarie ca nu vor mai pune piciorul in nici o tara islamica, EVER !  :OK:

Da, am fost amenintata si cata lume nu a fost amenintata, mai ales cei care indraznesc sa critice Islamul...tu pe ce lume traiesti ?  :deadtongue:  Chiar pe un alt topic musulmanca Abbulafia îi transmitea unui user sa se spele cu acid si sa faca o vizita la un lagar de exterminare...  :rolleyes:

#42
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,782
  • Înscris: 25.11.2009
Pai e crestina nu e musulmanca :).
Daca vrei the real action du-te pe islamulazi/forum daca te tine :D.

Edited by Remicade, 31 August 2010 - 19:38.


#43
SophistiCat

SophistiCat

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 795
  • Înscris: 12.02.2010

 Remicade, on 31st August 2010, 19:28, said:

Totusi sa nu calcam in cealalta extrema in care daca pui piciorul intr-o tara islamica gata te spanzura, nici poveste de asa ceva in general sint si ei oameni ca noi cu buni si cu rai. E o greseala sa generalizezi si sa spui ca toti sint rai.
Mda, sunt marturii pe net destule, nu trebuie neaparat sa mergi acolo, decat daca vrei sa fii neaparat martor la omucidere intr-un mod cat se poate de crunt !  :puke:

 Remicade, on 31st August 2010, 19:38, said:

Pai e crestina nu e musulmanca :).
Daca vrei the real action du-te pe islamulazi/forum daca te tine :D.
Aia e sub acoperire bre, chiar o crezi crestina ?   :lol:

Cum sa nu ma tie ? Îi fac terci pe primitvii aia...  :thumbup:

#44
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,782
  • Înscris: 25.11.2009
Pai pe blogul ei da de pamant cu ei :). Sa vezi ce meciuri are cu aia de pe islamulazi sau islamulcluj mai ceva ca in Kosovo.

#45
Bega

Bega

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,080
  • Înscris: 19.01.2008

 alexxxxx, on 31st August 2010, 17:27, said:

O curiozitate: prin tarile islamice se organizeaza seara pe la hoteluri/restaurante bufet de iftar. Am nimerit si anul asta si anul trecut prin Malaezia si Indonezia de Ramadan (in August) si la absolut toate hotelurile era facuta reclama pentru bufetul asta, si era plin mai peste tot. In Istanbul am vazut un fel de "targuri" de Ramadan, deschise seara, cu mancare. In cam toate locurile erau populate. In Constanta se organizeaza pe undeva asa ceva? In Bucuresti am gasit doar un bufet la un restaurant turcesc de langa mine, a fost frumos. As fi curios sa testez sa vad cum sta treaba intr-un loc mai mare, cu mai multa lume.
Offtopic - Selam, tot respectul meu ca rezisti sa raspunzi civilizat desi in unele zone aria asta seamana a zoo, cu unii oameni cu evidente tulburari de comportament. Desi sunt agnostic, ca o mica observatie fata de lumea islamica, intotdeauna m-am simt in super-siguranta si am intalnit oameni cu f. mult bun simt prin tarile majoritar islamice, desi momentan nu pot mentiona decat Indonezia, Malaezia, Turcia, Siria si Iordania. Sper s-ajung in Iran la anul, desi ma cam omoara biletul de avion...

Si eu am m-am informat cat am putut, deocamdata, desi mi-as dori sa vizitez tari ca Iran, Irak ma abtin, cred ca riscul de a pati ceva e mare daca nu-mi invesmantez nevasta in toale lungi. Si cum ea refuza, eu la fel, mergem in alte zone in concedii, permisibile si libere. Intelegi, daca esti barbat poate fi o experienta frumoasa sa vezi locuri incarcate de istorie, dar singur, altfel nu-mi expun sotia si copilul la nimic.

#46
SophistiCat

SophistiCat

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 795
  • Înscris: 12.02.2010

 Remicade, on 31st August 2010, 19:55, said:

Pai pe blogul ei da de pamant cu ei :). Sa vezi ce meciuri are cu aia de pe islamulazi sau islamulcluj mai ceva ca in Kosovo.
Imi vine scarba la cati is...voi fi banata in scurt timp ! Se stie ca islamistii nu accepta nici o critica...

Da' agenda adevarata a Islamului o vezi pe forumurile alea > salbatici plin de avatare si semnaturi de genul - The lightness of the world lies in Islam - Islam will bring world peace - Allah will be everywhere - Muhammad, the true prophet -   :death:   :death:   :death:

Veniti ma peste mine, placerea va fi a mea sa va trimit la Muhammad in bucati !   :D

#47
alexxxxx

alexxxxx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,410
  • Înscris: 06.02.2004

 Bega, on 31st August 2010, 21:23, said:

Si eu am m-am informat cat am putut, deocamdata, desi mi-as dori sa vizitez tari ca Iran, Irak ma abtin, cred ca riscul de a pati ceva e mare daca nu-mi invesmantez nevasta in toale lungi. Si cum ea refuza, eu la fel, mergem in alte zone in concedii, permisibile si libere. Intelegi, daca esti barbat poate fi o experienta frumoasa sa vezi locuri incarcate de istorie, dar singur, altfel nu-mi expun sotia si copilul la nimic.
Pai in Irak e cam greu sa mergi, e greu de luat viza si situatia e cam instabila.
In Iran poti sa fii sigur ca esti mai in siguranta decat oriunde in Bucuresti, de exemplu. Intr-adevar, voalul e obligatoriu pt. femei, insa in rest ajunge sa fie imbracata decent, nimic mai mult.
In Siria/Indonezia (anul asta am fost in cea mai "extremista regiune, Aceh)/Malaezia/Iordania etc sotia poate umbla imbracata normal, fara par acoperit sau ceva, doar imbracata decent. Am fost cu nevasta-mea prin toate tarile alea fara nici o problema. De revelion in Iordania eram cu un prieten a carui nevasta e fost fotomodel/1,8m/blonda/par lung si in regiunile mai rurale barbatii se uitau in jos, sa nu-l ofenseze pe sot :). Oricum, f. cu bun simt.
In rest, recomand sa ai o parere la prima mana, nu din "marturii de pe net" si povestiri la mana a saptea ale cunoscutilor cum te-abia asteapta spahiii sa te taie daca nu esti musulman. In Siria, de ex., sunt niste cartiere crestine f. frumoase in Damasc si Alep, si orase intregi crestine. Nimeni n-are nimic cu nimeni. Extremismul asta n-aduce nimic bun. Credeti ca musulmanii nu-i injura pe dobitocii care se-arunca in aer cu cate o bomba, deobicei omorand in principal populatia locala? Credeti ca lor le convine ca din cauza a catorva dobitoci (care exista la fel de bine si printre crestini, baiatul care a omorat cu mitraliera vreo 10 oameni pe strada in Slovacia nu cred ca era musulman) sa fie stigmatizati cu totii? Ganditi putin mai mult (care puteti, sunt evident si unii care nu pot) si judecati cu informatii la prima mana.
Vad c-a degenerat putin topicul asta, si e pacat, avea o tema frumoasa.
Ca PS, am inteles putin de ce locuitorii din Aceh, Indonezia sunt f. credinciosi, vizitand muzeul Tsunami-ului din 2004 (epicentrul a fost la vreo cateva zeci de km de Banda Aceh, in care au murit vreo 200 000 de oameni, cam 2/3 din populatie): din tot orasul, singura ramasa in picioare a fost moscheea. Desi sunt necredincios, mi-a dat si mie de gandit :).

Attached Files



#48
SophistiCat

SophistiCat

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 795
  • Înscris: 12.02.2010

 alexxxxx, on 31st August 2010, 21:34, said:

Vad c-a degenerat putin topicul asta, si e pacat, avea o tema frumoasa.
Tema frumoasa ?   :puke:  

Alt musulman sub acoperire sau ceva proaspat convertit...   :death:

MUTA-TE DRAGA LA EI...camilele zburda in voie, cultura arabeasca de care esti inamorat etc

 alexxxxx, on 31st August 2010, 21:34, said:

Desi sunt necredincios, mi-a dat si mie de gandit :).
Mda, da...te credem, te credem !  :rolleyes:

Moscheea avea arhitectura mai solida decata baracile alealalte, normal ca a rezistat, mai geniule !  :deadtongue:

 alexxxxx, on 31st August 2010, 21:34, said:

Oricum, f. cu bun simt.
Cat de naiv si copil trebuie sa fii incat sa te lasi prostit de falsa lor amabilitate ?  :lol:

Edited by SophistiCat, 31 August 2010 - 22:05.


#49
alexxxxx

alexxxxx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,410
  • Înscris: 06.02.2004
Doamna/domnisoara, vad ca esti oarecum omniprezenta pe aria asta, n-am mai intrat pe aici pana acum. Nici nu mai intru.
Ca idee generala, crezi ca poti discuta normal? Adica rational. Am inteles, ai ceva cu musulmanii. Te-au fugarit cand erai mica, te-or fi prins, nu stiu. Nu pricep insa de ce trebuie sa ai limbajul asta intr-o discutie. Daca zic ca mie mi s-a parut o tema frumoasa, nu-i frumos sa  :puke: . Mie mi s-a parut o tema frumoasa, iarta-ma.

Nu-s musulman sub acoperire. Cred tot atat in zicerile si viziunile lu' Mahomed cat cred si in familia conducatoare Mama, Tata si Copilu' de la noi, de la crestini. Metode de manipulare a maselor fara vreo baza solida. Insa sunt de parere ca fiecare are dreptul sa creada in ce personaje mitologice crede de cuviinta. De-aia am indraznit sa-mi dau cu parerea pe aici. Inca o data scuze daca ti-am trezit sentimente nedorite.

Cat despre moschee, invata-te sa nu mai vorbesti din pereti. Imagineaza-ti ca am vazut poza aia la fata locului. Si deci am vazut si celelalte "baraci", din partea neafectata a orasului, care erau cat se poate de solide si mari. Si nu, nu-s geniu si invata-te sa vorbesti civilizat, chiar daca ai fost invatata altfel acasa, si sa respecti si alte puncte de vedere. Vad ca zona asta duce grav lipsa de moderare.

Cat despre

Quote

Cat de naiv si copil trebuie sa fii incat sa te lasi prostit de falsa lor amabilitate ?
, incearca sa nu mai vorbesti condescendent daca traiesti intr-o ignoranta totala. Poate sunt pe lumea asta si altii ceva mai luminati decat tine, in anumite subiecte. Cand o sa calatoresti mai mult, o sa poti sa faci diferenta intre amabilitatea germana, cea romana si cea siriana, de exemplu. Pana atunci trebuie sa le experimentezi pe amandoua, ca sa poti sa-ti dai cu parerea care e adevarata si care e falsa. Dupa aia intreaba-te singura, si nu pe mine, cat de naiva si copila esti.
Bafta in continuare!

#50
abbulafia

abbulafia

    mafiotul gandacos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,549
  • Înscris: 18.02.2010

 SophistiCat, on 31st August 2010, 16:56, said:

Nimic nou...ipocrizia islamica a ramas la fel de 'pura' si de intacta ca si acum 1400 de ani !  :deadtongue:
esti dusa rau u pluta....

a manca e ipocrizie
a nu manca e ipocrizie,
a te spala e ipocrizie
a nu te spala e ipocrizie
a te ruga e ipocrizie
a nu te ruga de asemeni...
de ce nu stai tu acasa sa dai mancare la pisici si te bagi in lucruri serioase???

 SophistiCat, on 31st August 2010, 23:06, said:

Cat de naiv si copil trebuie sa fii incat sa te lasi prostit de falsa lor amabilitate ?  :lol:

PANA UNA ALTA TE-AU SCOS IN SUTURI AFARA.....
si au si ras de blana ta pisicuto....
nu, nu  de aia....

de aia care se vede....!!!!

 alexxxxx, on 31st August 2010, 23:50, said:

Vad ca zona asta duce grav lipsa de moderare.

poate e pe placul moderatorilor...

Edited by abbulafia, 31 August 2010 - 23:08.


#51
SophistiCat

SophistiCat

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 795
  • Înscris: 12.02.2010

 abbulafia, on 31st August 2010, 23:07, said:

PANA UNA ALTA TE-AU SCOS IN SUTURI AFARA.....
si au si ras de blana ta pisicuto....
nu, nu  de aia....
Si pot sa-mi fac clona si ce-au rezolvat islamistii tai ?   :D

 alexxxxx, on 31st August 2010, 22:50, said:

Doamna/domnisoara, vad ca esti oarecum omniprezenta pe aria asta, n-am mai intrat pe aici pana acum. Nici nu mai intru.
Ca idee generala, crezi ca poti discuta normal? Adica rational. Am inteles, ai ceva cu musulmanii. Te-au fugarit cand erai mica, te-or fi prins, nu stiu. Nu pricep insa de ce trebuie sa ai limbajul asta intr-o discutie. Daca zic ca mie mi s-a parut o tema frumoasa, nu-i frumos sa  :puke: . Mie mi s-a parut o tema frumoasa, iarta-ma.

Nu-s musulman sub acoperire. Cred tot atat in zicerile si viziunile lu' Mahomed cat cred si in familia conducatoare Mama, Tata si Copilu' de la noi, de la crestini. Metode de manipulare a maselor fara vreo baza solida. Insa sunt de parere ca fiecare are dreptul sa creada in ce personaje mitologice crede de cuviinta. De-aia am indraznit sa-mi dau cu parerea pe aici. Inca o data scuze daca ti-am trezit sentimente nedorite.

Cat despre moschee, invata-te sa nu mai vorbesti din pereti. Imagineaza-ti ca am vazut poza aia la fata locului. Si deci am vazut si celelalte "baraci", din partea neafectata a orasului, care erau cat se poate de solide si mari. Si nu, nu-s geniu si invata-te sa vorbesti civilizat, chiar daca ai fost invatata altfel acasa, si sa respecti si alte puncte de vedere. Vad ca zona asta duce grav lipsa de moderare.

Cat despre  , incearca sa nu mai vorbesti condescendent daca traiesti intr-o ignoranta totala. Poate sunt pe lumea asta si altii ceva mai luminati decat tine, in anumite subiecte. Cand o sa calatoresti mai mult, o sa poti sa faci diferenta intre amabilitatea germana, cea romana si cea siriana, de exemplu. Pana atunci trebuie sa le experimentezi pe amandoua, ca sa poti sa-ti dai cu parerea care e adevarata si care e falsa. Dupa aia intreaba-te singura, si nu pe mine, cat de naiva si copila esti.
Bafta in continuare!
Blah blah blah...  -_-

Good ridance cu propaganda pro-islamica ! Deja am numarat 4 pe forum...cred ca-i o epidemie !  :death:

Sau poate e instinctul de autoaparare care va dicteaza sa fiti de partea castigatorului...lupta nici nu a inceput, de ce presupuneti ca Occidentalii vor pierde si ca salbaticii vor domina ? :)

#52
alexxxxx

alexxxxx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,410
  • Înscris: 06.02.2004
Ok, eu m-am lamurit, suferi de boli cu denumiri specifice in cartile de specialitate. Cauta singura boala aia in care toata lumea e in razboi cu tine, adversari imaginari la fiecare pas, lupta planetara de salbatici contra civilizati, wonderland, ce mai :) Propaganda pro-islamica... cred ca nu poti sa faci diferenta intre religie si popor.
Serios, ai probleme, nu ti-o spun cu rautate.
Bafta!

Edited by alexxxxx, 31 August 2010 - 23:32.


#53
Selam

Selam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,804
  • Înscris: 04.02.2007

 alexxxxx, on 31st August 2010, 17:27, said:

Offtopic - Selam, tot respectul meu ca rezisti sa raspunzi civilizat desi in unele zone aria asta seamana a zoo, cu unii oameni cu evidente tulburari de comportament. Desi sunt agnostic, ca o mica observatie fata de lumea islamica, intotdeauna m-am simt in super-siguranta si am intalnit oameni cu f. mult bun simt prin tarile majoritar islamice, desi momentan nu pot mentiona decat Indonezia, Malaezia, Turcia, Siria si Iordania. Sper s-ajung in Iran la anul, desi ma cam omoara biletul de avion...
Bine ai venit si sper sa avem un dialog constructiv.
Ma bucur sa aflu ca experienta personala islamica in 4 state majoritar musulmane ti-a format o imagine pozitiva despre musulmani si poate despre Islam in general, spre deosebire de ceea ce tot citesc zilnic pe aici,din ziare, de la cunostinte, de la rude de spita a 7-a, de multa vreme incoace.

Adica tu, calatorind si intalnind musulmani, ii contrazici pe cei de aici, care toata ziua ne calomniaza pe internet ? Aferim  :peacefingers:  

In Constanta se fac iftaruri la diferite restaurante, sau chiar la geamii se duce mancare. De exemplu la geamia din Coiciu, duc enoriasii mancare prin rotatie si mananca acolo. La celelalte geamii se duce numai in anumite zile.

La cea de la Delfinariu, se face zilnic iftar.

Dar de ce intrebi de Constanta ? Nu cumva suntem concitadini ?  :thumbup:

#54
abbulafia

abbulafia

    mafiotul gandacos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,549
  • Înscris: 18.02.2010

 SophistiCat, on 1st September 2010, 00:26, said:

Si pot sa-mi fac clona si ce-au rezolvat islamistii tai ?   :D


nu,nu poti...eu sunt  una din moderatoare si te asigur ca nu....

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate