Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Folie display laptop in Bucuresti?

Pagina Wikipedia

Masina veche sau indatorat in ban...

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...
 Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...
 RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...
 Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...
 

Ramadan in Romania

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
97 replies to this topic

#91
abbulafia

abbulafia

    mafiotul gandacos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,549
  • Înscris: 18.02.2010

 SophistiCat, on 3rd September 2010, 20:28, said:

incetul cu incetul, astia isi dau arama pe fata !  :death:

" spoi tingirii....spoi cucoana....
spoi arama,ibrice,cazane,ligheane.....""

ai ceva de arama madam piss ??
da-o pe fata....

#92
Ben_Gal_1

Ben_Gal_1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,356
  • Înscris: 30.04.2010

 Pagan14, on 3rd September 2010, 19:53, said:

ti-ai dori sa fiu a ?
Din partea mea poci fii si Aghiutza cel cu pu.. mica, sau uciga-l toaca, toca-te-ar tat'tu, minca-ti-as..

#93
abbulafia

abbulafia

    mafiotul gandacos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,549
  • Înscris: 18.02.2010
luna Ramadanului se incheie maine
Uniunea Democrata Turca din Romania marcheaza joi, 9 septembrie cea mai importanta sarbatoare a musulmanilor de pretutindeni, Ramazan Bayram. Luna ramazan este o luna sfanta pentru musulmani. Aceasta se petrece tinand post de la rasarit si pana la apusul soarelui fiind luna in care profetului Mahomed i s-a revelat Coranul.
Membrii Uniunii Democrate Turce din Romania vor petrece prima parte a zilei de bayram in familie, alaturi de copii si parinti, dupa ce vor lua parte dimineata la ceremonialul religios oficiat in toate lacasurile de cult musulmane. In aceeasi zi, credinciosii musulmani vor merge la cimitir (mezarlık) unde isi vor comemora mortii.

daca puteti sa va abtineti de la idiotenii gen pussycatt,asa cum si eu ma abtin(Selam stie bine ce firma am la el pe forum....) ar fi bine.
fara respect nu putem convietui.
respect pentru comunitatea musulmana romana,
ce convietuieste in liniste si pace cu romanii de atatea sute de ani .
accentuez:comunitatea musulmana din Romania.

#94
searcher-star

searcher-star

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,274
  • Înscris: 07.01.2009

 abbulafia, on 8th September 2010, 23:42, said:

1 reconfortant ca toata critica islamului nu trece de cele 8-10 puncte ...aceleas de fiecare data si tocate la nesfarsit.
asa descopar ce religie buna este....
2 lista pacatelor la altii e mult mai mare...
1 Pai daca cineva ucide sa zicem, si o face de 1000 ori, si in rest n-are nici un defect, inseamna ca e baiat bun dupa logica asta, ca doar n-are decat un singur defect, nu? Unul care bea si face scandal are doua defecte, deci e mai rau, nu?
Si daca il tot critici ca ucide, e doar plicticos, nu? Daca nu face nimic nou inafara de asta se cheama ca tu ca critic exagerezi, nu?
2 Ah?

#95
abbulafia

abbulafia

    mafiotul gandacos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,549
  • Înscris: 18.02.2010

 searcher-star, on 9th September 2010, 10:02, said:

1 Pai daca cineva ucide sa zicem, si o face de 1000 ori, si in rest n-are nici un defect, inseamna ca e baiat bun dupa logica asta, ca doar n-are decat un singur defect, nu? Unul care bea si face scandal are doua defecte, deci e mai rau, nu?
Si daca il tot critici ca ucide, e doar plicticos, nu? Daca nu face nimic nou inafara de asta se cheama ca tu ca critic exagerezi, nu?
2 Ah?
usurel....e greu cu intelegerea ,ai ?
este vorba de 8-10 puncte unice,10 lucruri problematice gasite la musulmani...
ope aste 10 le freaca lumea si nu 1000

#96
searcher-star

searcher-star

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,274
  • Înscris: 07.01.2009

 abbulafia, on 9th September 2010, 15:11, said:

usurel....e greu cu intelegerea ,ai ?
este vorba de 8-10 puncte unice,10 lucruri problematice gasite la musulmani...
ope aste 10 le freaca lumea si nu 1000
Tu nu intelegi.
Tipul din exemplul meu are UN defect, ca ucide. Dar ucide mii.
Islamul are 8-10 defecte. Pai nu-i putin. Exemplul meu arata ca si unul e destul daca e patologic.
Iar defectele Islamului fac mult peste cateva mii de victime pe an fiecare, oricum. Si daca ar avea mana libera, ar face milioane.

#97
eu_unul

eu_unul

    mason lvl 78

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,337
  • Înscris: 20.05.2008
Ramadanul s-a incheiat, asa si acest topic.

#98
abbulafia

abbulafia

    mafiotul gandacos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,549
  • Înscris: 18.02.2010

 searcher-star, on 9th September 2010, 16:51, said:

Tu nu intelegi.
Tipul din exemplul meu are UN defect, ca ucide. Dar ucide mii.
Islamul are 8-10 defecte. Pai nu-i putin. Exemplul meu arata ca si unul e destul daca e patologic.
Iar defectele Islamului fac mult peste cateva mii de victime pe an fiecare, oricum. Si daca ar avea mana libera, ar face milioane.

ok am inteles acum,aprob sunt multi islamici care prefera sa se autodetoneze decat sa traiasca.
a trai inseamna raspundere,inseamna greutati,copii,casa,servici,asa ca mai bine te lasi in mainile lui allah sa te duca in rai...
daca are unde te duce...

multumiri moderatorului pentru re-deschiderea acestui topic,musulmanii romani merita aceeas atentie ca orce cetatean roman, religia lor merita atentie ca orce religie.

desigur raman la convingerea ca arabii veniti in ultima vreme in Romania nu vin cu ganduri curate,in spate au planuri nu tocmai corecte,la fel turcii,fundatii precum Taiba fac numai rau si trag fete slabe si cu cunostiinte deficitare despre lume spre situatii din care apoi nu mai stiu sa iasa...dar...numarul conteaza,ca sa demonstreze interes,numarul creste dar calitatea scade drastic.
creste de asemeni si fanatismul

asadar multumiri "eu_unul" pentru topic,eu inchei aici, cu ultimele felicitari adresate lui Selam,ganditi-va de 2 ori inainte de a-i face viata amara,nu sunt multi ca el.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate