Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...
 Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani
 Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964
 

Mai merita Daewoo Leganza?

- - - - -
  • Please log in to reply
70 replies to this topic

#19
ionut_ionut

ionut_ionut

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,780
  • Înscris: 01.12.2007
mai eu cred ca in buc,trafic bara la bara ajunge si la 20%,afara daca mergi cu 90km/h constant (fara sa faci depasiri) probabil un 8%,e gurmanda rau

in rest ce sa zic,conteaza starea,km,cati proprietari si mai ales pretul si posibilitatea ta de a o intretine

#20
albucatalin

albucatalin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 574
  • Înscris: 19.11.2009
Leganza cu gpl ar fi perfecta

#21
catalliin

catalliin

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 255
  • Înscris: 19.04.2009

 ionut_ionut, on 3rd October 2010, 13:40, said:

mai eu cred ca in buc,trafic bara la bara ajunge si la 20%,afara daca mergi cu 90km/h constant (fara sa faci depasiri) probabil un 8%,e gurmanda rau

in rest ce sa zic,conteaza starea,km,cati proprietari si mai ales pretul si posibilitatea ta de a o intretine
...dar vechimea????....sa fie oare prea veche din 1999 ?!!..nu de alta dar cind aud autoritatile spunind ca cele ce au depasit 10 ani vechime ar trebuii schimbate bla,bla,bla...cit despre pret este cam suspect de ieftin1200 E si inscrisa ,insa fara sa specifice daca mai are ITP-ul facut ,taxe platite si alte alea ,chiar nu stiu ce sa fac!

#22
ionut_ionut

ionut_ionut

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,780
  • Înscris: 01.12.2007
vezi ca e suspet de ieftina,din 99 nu e veche,chiar daca este trecuta de 10 ani,gandeste-te ca se inmatriculeaza in draci golfuri III de 14-17ani

#23
bossake

bossake

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,693
  • Înscris: 22.11.2007
lasa-mi pe PM o adresa sau detalii despre masina. daca e doar 1200inmatriculata as fi interesat eu.

#24
d-ardeleanu

d-ardeleanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,576
  • Înscris: 12.02.2008

 bossake, on 6th October 2010, 10:53, said:

lasa-mi pe PM o adresa sau detalii despre masina. daca e doar 1200inmatriculata as fi interesat eu.
Piese de unde mai iei, taticu ? Ai ?

#25
catalliin

catalliin

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 255
  • Înscris: 19.04.2009

 bossake, on 6th October 2010, 10:53, said:

lasa-mi pe PM o adresa sau detalii despre masina. daca e doar 1200inmatriculata as fi interesat eu.


vezi ca am impresia ca s-a luat ,m-am uitat eu din nou acolo si n-am mai gasit anuntul sau probabil o fi fost doar vreo teapa  ca sa incaseze tipul niste bonusuri de pe apelurile primite, insa mai exista una tot din 1999chiar superba dar din SB albastra  transmisie manuala si cu cu ITP-ul pina 2012 la 1700E negociabil pare serios proprietarul (pe alte site-uri am vazuto la 1500) deci cu 1500 o iei sigur,pentru mine e cam departe nu ajung eu pina la SB s-o cumpar si nici hidramata nu e asa ca cine ajunge pe acolo si-i comvine manualele,......eu caut doar hidramata

Edited by catalliin, 06 October 2010 - 11:04.


#26
closchkutza

closchkutza

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,433
  • Înscris: 08.12.2006

 d-ardeleanu, on 6th October 2010, 11:07, said:

Piese de unde mai iei, taticu ? Ai ?
De la magazin, taticu`, de la magazin.

#27
catalliin

catalliin

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 255
  • Înscris: 19.04.2009
Scuze !in graba am uitat sa scriu ..anunturile respective cu leganza de  vinzare se afla pe  *vinzari daewoo 4 tuning.ro* la sectiunea leganza

Edited by catalliin, 06 October 2010 - 11:37.


#28
Saint666

Saint666

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 534
  • Înscris: 17.08.2006
Cauta cu GPL si cu airbag.

#29
abunea

abunea

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,723
  • Înscris: 23.11.2007
Eu inca mai am una, 2.0 manuala. Tocmai a implinit 168.000km si pot sa iti zic ca sunt extraordinar de multumit de ea. Intr-adevar se gasesc mai greu piese pentru ea (dar se gasesc) si consuma cam 15-16 in oras (Bucuresti), dar cat priveste preturile la piese si fiabilitatea masinii nu am motive sa ma plang. In afara de consumabile (amortizoare, distributie, etc ) nu prea am schimbat nimic la ea. Nu e singura masina asa ca am cu ce compara.

Edited by abunea, 07 October 2010 - 15:02.


#30
closchkutza

closchkutza

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,433
  • Înscris: 08.12.2006
Pai cam asta a fost povestea cu toate daewoo-urile. Dezavantaj: consum cam mare; avantaj: masini fiabile. Eu prefer un consum mai mare insa o fiabilitate foarte buna a masinii.

#31
catalliin

catalliin

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 255
  • Înscris: 19.04.2009
Eu as fi curios la astea in special la cele ce au deja 10 ani vechime cum se prezinta oare la noxe ,ca mie de astea mi-e frica ,sunt deja patit cu una cei drept muuult mai veche (1980) cind am fost tras pe dreapta de un garcian si cu niste gretosi de la RAR-ul mobil care faceau verificari tehnice la fata locului si m-au ptirlit cu amenda si talon retinut din cauza noxelor plus ca a trebuit sa renunt si la masina ducind-o la fiare vechi (nu mai puteam reface noxele de nici un fel) cit despre ITP-uri nu mai spun ploconeala si milogeala la greu de fiecatre data ca sa mi-o scoata aia la noxe ,dar deh uite ca s-a intimplat inevitabilul chiar in martie anul curent si am ramas si cu amenda si fara masina...si de asta spuneam ca acum suflu si-n iaurt cu noxele ,as fi cumparat acum si un espero de prin 98 ca-i mai ieftinut insa iar vine intrebarea retorica 'oare se mai merita' ??

Edited by catalliin, 07 October 2010 - 17:02.


#32
filipxxx

filipxxx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,920
  • Înscris: 25.04.2006
Cu o Leganza intretinuta si cu o revizie la motor treci noxele fara nici o problema. Ce dreq frate, Leganza a fost masina la vremea ei s-a vandut si in State, are motor Euro 2 din ce stiu deci nu avea cum sa ajunga furnal de funingine decat daca are probleme cu catalizatorul (daca o exista la E2), sonda lambda sau motorul praf.

Edited by filipxxx, 08 October 2010 - 08:19.


#33
Octavian___

Octavian___

    Membru de ocazie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,968
  • Înscris: 06.04.2007
La fosta intreprindere unde am lucrat era o Leganza ''full'' (cu piele).
Mi-a placut tare mult la vremea aia.
Printre putinele masini 2.0 benzinare la care merge tr II pana la 120  :o
Pe autostrada ducea ~225/h (si nu-ti luai zboru).

Edited by Octavian___, 08 October 2010 - 13:46.


#34
ionut_ionut

ionut_ionut

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,780
  • Înscris: 01.12.2007
specific masinilor asiatice,trepte etajate f lung

cred ca la daewoo-uri,eroarea dintre vit.reala si cea indicata este destul de mare,am avut in familie un cielo 1.5 16v,la 185km/h avea doar 4400rpm si inca mai mergea

#35
catalliin

catalliin

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 255
  • Înscris: 19.04.2009
Oricum trebuie sa recunoastem ca au stil si eleganta masinile lor printre care si coreenele,comparativ cu 'bazucile' astea ale noastre diforme cum este si loganul

#36
paul_s

paul_s

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 698
  • Înscris: 20.01.2007
evident ca si coreenele au stil, atata doarca e dubios

diforme sunt coreencele, loganu e doar plictisitor

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate