Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Permis de conducere nou

Masurare parametri CATV prin Conn...

Youtube a inceput sa aiba lag!?

Internet Archive - adauga item la...
 Electrica Furnizare + Poșta ...

Probleme cu scurgerea de ulei pe ...

Blocuri cu apartamente de 5+ camere

Casa noua finisata, teava incalzi...
 Ce marca si model de DVD-RW sa cu...

Achizitie camera video auto (II)

Baza de date cu imagini pe bani

Robotul martian european, revigor...
 Are cineva o inregistrare Radio R...

Geoana: „Sistemul de vot es...

Imprimare mai multe pagini intr-o...

trebuie sa depun declaratie unica...
 

Achizitie smartphone

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
68 răspunsuri în acest subiect

#37
Steauaboy95s

Steauaboy95s

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.162
  • Înscris: 01.10.2009

View PostEldaroth, on 18th August 2010, 21:54, said:

@Steauaboy95s: Folosesc un iPod touch 2G pe iOS 4. Am iPod-ul de 2 ani aproape, si crede-ma, nu poti compara 2.2 Froyo cu iOS 4.0.2 (ultimele firmware-uri). Pe langa ca UI-ul din Android se misca greoi, multe functionalitati au fost luate din iOS. Asa e si cu OS-urile pe PC. Nu poti zice ca Android a scos ceva revolutionar fata de iOS.

Spune-mi si mie functionalitatile alea "multe", ca eu nu vad decat "slide to unlock" :lol:

View PostEldaroth, on 18th August 2010, 21:54, said:

Am lucrat si in development pe iOS, deci, cam stiu despre ce vorbesc.
Mai concret, stii ce vorbeste nea' Steve, si tu il crezi. Un fel de ceausism, daca nu ma insel :)

View PostEldaroth, on 18th August 2010, 21:54, said:

Deci, in concluzie, iOS inca domina. E posibil ca Android sa reuseasca sa ii ia locul.
Da, domina printre Fanboy's ca tine si multi altii. Realitatea e crunta si e departe...departe pentru voi, pt ca sunteti inconjurati intr-o celula APPLE (in forma de mar probabil).

View PostEldaroth, on 18th August 2010, 21:54, said:

Si, apropo, aplicatiile care le-a scris Laurentiu sunt folositoare. Daca nu ar fi, atunci de ce ar mai fi in AppStore ?
Pentru a avea "uimitoarea" suma de N milioane de aplicatii in iTunes, ca tu sa vii acum sa-mi spui: Uite cate aplicatii are iOS si cate are Android. In realitate, Android are aplicatii mult mai utile dar mai restranse.

View PostEldaroth, on 18th August 2010, 21:54, said:

LE: Si oricum, poti sa iti bagi si Android pe iPhone, deci, nu pierzi nimic. Sa vad cand o sa poti baga si iOS pe un device Android. Deci, cu iPhone-ul, poti avea dual booting.
Poti avea un c***! Nu merge decat pe 3G si aia infect, cu multe functii lipsa. Crede-ma ca am stat si am gandit mult ce sa iau (Android sau iOS), si am testat fiecare bucatica buna din aceste OS-uri, Android iesea de fiecare data castigator ;)

View PostEldaroth, on 18th August 2010, 21:54, said:

iOS > Android deocamdata!
Asta s-o crezi tu si cei din cusca voastra APPLE :)

View PostEldaroth, on 18th August 2010, 21:54, said:

LE2: Si am mai uitat sa zic, Android a fost scos in 2008, iOS in 2007. Deci, iOS a revolutionat o gramada de chestii.
Citez de pe un site de specialitate[as spune numele dar mie ca fac reclama]: "Android a revolutionat intr-un an cat altii in zece"

View PostEldaroth, on 18th August 2010, 21:54, said:

@ne.interesant: Eu zic sa mergi pe iPhone. Se misca mult mai bine ca Galaxy S, cu tot procesorul lui tactat la 1 GHz.
Tu chiar n-ai pus mana pe un Galaxy S in viata ta! Mai mult, te uiti la un video cu 3GS si Galaxy, vezi ca Galaxy e mai rapid si-ti spui: NU SE POATE, APPLE TREBUIE SA FIE MAI RAPID!! iar apoi faci confuzii pe forum.

#38
Florinbv

Florinbv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.800
  • Înscris: 28.05.2006
@Eldaroth Bun Android 1.1 in Februarie 2009 insa primul telefon cu android a fost G1 si s-a lansat in Iunie, ios iunie 2007 odata cu lansarea iPhone 2G. Am fost mai aproape decat tine oricum.

#39
Eldaroth

Eldaroth

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 90
  • Înscris: 20.02.2008
@Steauaboy95s: Nu-l sustin pe nea' Steve, dar imi plac device-urile Apple. Si tu esti un fanboy Android. Si tu esti inconjurat de o celula ANDROID, pentru ca iti sustii cu tarie, si zici ca iPhone < Galaxy S, deci, e acelasi lucru. Hai sa nu ne tragem de "sula". De unde stii ca aplicatiile din Android sunt mai utile ? Le-ai testat pe toate si din AppStore, si din Android Market ? Let's drop this point. Nu avem de unde sa stim cu exactitate. Stai linistit, o sa fie posibil pe toate device-urile sa bagi Android, cand o sa se poata porta OpeniBoot pe toate device-urile, deci, ciocu' mic si joc de glezna. Fiecare isi sustine parerea, dupa cum ziceam, eu sunt un fanboy Apple, tu Google, deci, putem continua pana maine cu discutia asta, ca nu ajungem la un numitor comun. La asta, ma refer, desigur, la "iOS > Android deocamdata!".

"Citez de pe un site de specialitate[as spune numele dar mie ca fac reclama]: "Android a revolutionat intr-un an cat altii in zece"". Bagi Apple in aceeasi oala, nu ? A specificat cumva Apple pe acolo ? Nu cred.

Stai linistit, am pus mana pe un Galaxy S si stiu cum se misca. Deci, hai sa nu dam cu bota-n balta.

Stii ca ai sunat exact ca si un fanboy, nu ?

@Florinbv: iOS tot a fost lansat mai devreme decat Android.

Editat de Eldaroth, 18 august 2010 - 21:44.


#40
Florinbv

Florinbv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.800
  • Înscris: 28.05.2006
Nu te-am contrazis, te-am corectat doar ;) Poate imi raspundeti si mie la intrebare... si ar fi frumos sa continuam discutia fara fanboysme si limbaj agresiv. Mai relaxati-va fratilor

Editat de Florinbv, 18 august 2010 - 21:55.


#41
Eldaroth

Eldaroth

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 90
  • Înscris: 20.02.2008
Multumesc de corectare, Florinbv.

Pai, eu pot spune ca se merita diferenta de pret, cat timp ii faci jailbreak, sincer. Fara jailbreak, nu stiu, n-as rezista (doar opinia mea!). Altii probabil s-ar descurca si fara jailbreak.

Editat de Eldaroth, 18 august 2010 - 21:58.


#42
Steauaboy95s

Steauaboy95s

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.162
  • Înscris: 01.10.2009

View PostEldaroth, on 18th August 2010, 22:43, said:

@Steauaboy95s: Nu-l sustin pe nea' Steve, dar imi plac device-urile Apple. Si tu esti un fanboy Android. Si tu esti inconjurat de o celula ANDROID, pentru ca iti sustii cu tarie, si zici ca iPhone < Galaxy S, deci, e acelasi lucru. Hai sa nu ne tragem de "sula". De unde stii ca aplicatiile din Android sunt mai utile ? Le-ai testat pe toate si din AppStore, si din Android Market ? Let's drop this point. Nu avem de unde sa stim cu exactitate.
Nu stim cu exactitate, de aceea s-au inventat calculele cu aproximatie. Prietenul de azi cu iTouch si iOS4 a gasit 4 aplicatii "utile" spune el. Eu am gasit 10 dintr-un foc! Oare de ce? Mai ales ca si lui i s-au parut utile si le dorea pt iTouch.

View PostEldaroth, on 18th August 2010, 22:43, said:

Stai linistit, o sa fie posibil pe toate device-urile sa bagi Android, cand o sa se poata porta OpeniBoot pe toate device-urile, deci, ciocu' mic si joc de glezna. Fiecare isi sustine parerea, dupa cum ziceam, eu sunt un fanboy Apple, tu Google, deci, putem continua pana maine cu discutia asta, ca nu ajungem la un numitor comun. La asta, ma refer, desigur, la "iOS > Android deocamdata!".
Bineinteles cu aceleasi buguri si cu aceleasi functii lipsa. Acel "Android pe iPhone" este doar un concept si v-a ramane asa. Se portase la un moment dat si WM pe iPhone. Ce s-a realizat din asta? O Stire, ATAT!

View PostEldaroth, on 18th August 2010, 22:43, said:

"Citez de pe un site de specialitate[as spune numele dar mie ca fac reclama]: "Android a revolutionat intr-un an cat altii in zece"". Bagi Apple in aceeasi oala, nu ? A specificat cumva Apple pe acolo ? Nu cred.
Era specificat tocmai Apple in post, cu al lui iOS in imposibilitatea de a concura cu Android (un telefon vs N telefoane de la N producatori) si cum aceasta batalie iOS-Android seamana cu batalia MAC-Windows.

View PostEldaroth, on 18th August 2010, 22:43, said:

Stai linistit, am pus mana pe un Galaxy S si stiu cum se misca. Deci, hai sa nu dam cu bota-n balta.
Iti garantez ca nu ai pus mana pe unul, iar daca ai pus, ai fost prea fanboy ca sa vezi adevarul.

View PostEldaroth, on 18th August 2010, 22:43, said:

Stii ca ai sunat exact ca si un fanboy, nu ?
Am spus ca Android>iOS, nu Android>All OS's, sau ca iOS e cel mai prost OS!
Pana acum 3 zile am folosit Symbian, deci nu aveam cum sa devin fanboy in 3 zile, mai ales ca inainte de achizitie m-am interesat serios care's diferentele si ce ofera fiecare in parte!
Pentru mine, topul este acesta (nefiind fanboy a niciunui OS).
1.Android
2.iOS
3.Symbian
4.WP7
(Ultimele 2 mai pot sa urce sau sa coboare, in functie de Symbian ^4 si WP7-le aparut pe piata.).

EDIT: Si cu asta am incheiat! :) Va las sa dormiti cu iPhone-urile voastre!

Editat de Steauaboy95s, 18 august 2010 - 22:01.


#43
Florinbv

Florinbv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.800
  • Înscris: 28.05.2006

View PostEldaroth, on 18th August 2010, 22:58, said:

Multumesc de corectare, Florinbv.

Pai, eu pot spune ca se merita diferenta de pret, cat timp ii faci jailbreak, sincer. Fara jailbreak, nu stiu, n-as rezista (doar opinia mea!). Altii probabil s-ar descurca si fara jailbreak.
Bun si la intrebare ce poti sa faci pe iPhone 4 si nu poti pe Galaxy S? Adevarul e ca exista un lucru. Sa pui degetul in coltul din stanga jos si telefonul sa piarda semnalul :) Asta intr-adevar pe galaxy s nu mere.

Editat de Florinbv, 18 august 2010 - 22:05.


#44
Eldaroth

Eldaroth

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 90
  • Înscris: 20.02.2008
@Steauaboy95s: Poate pentru ca tipul nu era asa priceput ?

Cu bug-uri sau fara bug-uri, tot e Android pe iPhone. Tot il poti folosi intr-o anumita masura, si, stai linistit, o sa mearga bine candva.

Crezi ca tot ce zboara se mananca ? Hai sa fim seriosi, suntem amandoi prea "fanboy". Amandoua OS-urile isi fac treaba perfect pentru fiecare in parte, nu merita sa ducem discutia pana maine dimineata. Dupa cum ziceam, nu ajungem la un numitor comun. Fiecaruia ii place ce-i place. Deci, hai sa nu mai facem comparatie intre un Android device si un Apple device. Nu are niciun rost.

Eu, personal, nu as trece pe un Android device, pentru ca m-am obisnuit cu iPhone. Fiecare are gusturile lui.

@Florinbv: A 2-a sarja de iPhone-uri nu mai are problema asta, deci, pica. Si doar telefoanele pe AT&T aveau problema asta.

===========================

Deci, haideti sa o lasam balta. Sunt 2 telefoane, nu are rost sa ne certam pentru chestiile astea.

Dupa cum ziceam, fiecaruia ii place ce-i place.

Editat de Eldaroth, 18 august 2010 - 22:10.


#45
SirLaurentiu

SirLaurentiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.697
  • Înscris: 19.05.2009

View PostFlorinbv, on 18th August 2010, 23:02, said:

Bun si la intrebare ce poti sa faci pe iPhone 4 si nu poti pe Galaxy S? Adevarul e ca exista un lucru. Sa pui degetul in coltul din stanga jos si telefonul sa piarda semnalul :) Asta intr-adevar pe galaxy s nu mere.

S`a rezolvat la modelele ulterioare care au iesit din fabrica.

#46
Steauaboy95s

Steauaboy95s

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.162
  • Înscris: 01.10.2009

View PostEldaroth, on 18th August 2010, 23:07, said:

Eu, personal, nu as trece pe un Android device, pentru ca m-am obisnuit cu iPhone. Fiecare are gusturile lui.
Daca era pe "obisnuinta" si eu trebuia sa raman pe symbian, ca stiam tot codul OS-ului ala cap-coada si aproape ca-l puteam "resuscita" din orice situatie!
Android pe iPhone nu o sa mearga bine niciodata! Fara functii de baza cel putin si fara compatibilitate full cu orice alt android!
Eu NU SUNT FANBOY, poate tu, dar eu in niciun caz nu sunt fanboy.

De ce am reactionat ca unul? Pentru ca ma dispera ipocrizia fanboy-ilor Apple! Aproape ca si Nokia-Fanboy's inteleg mai bine ce pot si ce nu face cu telefonul lor.

Si revin la intrebarea lui FlorinBV, la care refuzi sa raspunzi: Ce poti face pe iShit si nu pe Galaxy S?

View PostSirLaurentiu, on 18th August 2010, 23:10, said:

S`a rezolvat la modelele ulterioare care au iesit din fabrica.
Da :lol: Au venit cu o husa in pachet :thumbup:

#47
Florinbv

Florinbv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.800
  • Înscris: 28.05.2006
Deci milioanele de fani care si-au luat tapa... asta e... trecem peste ca si cand nu s-ar fi intamplat nimic... nimeni dintre voi nu simte sa-i dea una peste bot (la figurat bineinteles) lui Jobs pt. aroganta cu care a tratat milioanele alea de clienti?

Editat de Florinbv, 18 august 2010 - 22:15.


#48
Steauaboy95s

Steauaboy95s

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.162
  • Înscris: 01.10.2009

View PostFlorinbv, on 18th August 2010, 23:13, said:

Deci milioanele de fani care si-au luat tapa... asta e... trecem peste ca si cand nu s-ar fi intamplat nimic... nimeni dintre voi nu simte sa-i dea una peste bot lui Jobs pt. aroganta cu care a tratat milioanele alea de clienti?
Doar "i"-ul de pe carcasa si marul magic conteaza :deadtongue:

#49
Eldaroth

Eldaroth

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 90
  • Înscris: 20.02.2008
N-o sa intelegi, deci, eu ma retrag. Poti face multe pe un iDevice fata de un Android device. Si stai linisit, nu ai reactionat ca un fanboy, esti fanboy. Las-o balta.



Noapte buna!

Editat de Eldaroth, 18 august 2010 - 22:19.


#50
Steauaboy95s

Steauaboy95s

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.162
  • Înscris: 01.10.2009
M-ai lamurit ca toti ceilalti fanboy's Apple. Comenteaza ce comenteaza si cand ajung la intrebarea de mai sus, se retrag!

Somn Usor ;)

#51
tkd29

tkd29

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 5.231
  • Înscris: 01.09.2003

View PostSteauaboy95s, on 18th August 2010, 23:12, said:

Si revin la intrebarea lui FlorinBV, la care refuzi sa raspunzi: Ce poti face pe iShit si nu pe Galaxy S?

Sa vezi siteuri la o rezolutie si claritate la care Galaxy doar poate visa.
Sa faci poze si sa filmezi...la o calitate mult mai buna decat Galaxy.
Sa te joci jocuri pe care Galaxy nu le va avea niciodata sa nu mai aduc in discutie gyroscopul din iphone 4 care il mucifica pe Galaxy la capitolul asta.
Un motiv pt care mi-am luat iphone au fost jocurile, capitol la care nici un tel in viitorul apropiat nu o sa il bata.

Vad ca tu ai telefonul minune, cred ca a fost conceput special pt tine, nu are lag, merge perfect cu rom-ul stock, iti gasec in cateva secunde sute de posturi cu probleme la Galaxy incepand de la carcasa proasta pana la blocaje.

Nu sun fanboy apple, pana anul trecut am avut nokia si numai tel cu symbian, si sunt dispus sa renunt la apple daca gasesc un tel care sa imi satisfaca dorintele asa cum o face iphone, si ma luam de fanii apple cand aveam nokia pana am pus mana pe un 3GS si dupaia l-am si cumparat.

#52
Florinbv

Florinbv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.800
  • Înscris: 28.05.2006
Esti cat se poate de fanboy....

Sa vezi siteuri la o rezolutie si claritate la care Galaxy doar poate visa.
Ete si spune-mi tu ce e atat de extraordinar la iPhone?

Sa faci poze si sa filmezi...la o calitate mult mai buna decat Galaxy.

De filmat intr-adevar filmeaza unpic mai bine

Jocuri no coment. La wc in cel mai rau caz citesc un ziar...

#53
Steauaboy95s

Steauaboy95s

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.162
  • Înscris: 01.10.2009

View Posttkd29, on 19th August 2010, 00:00, said:

Sa vezi siteuri la o rezolutie si claritate la care Galaxy doar poate visa.
Fa o comparatie side-by-side, iPhone e o jucarie in comparatie cu galaxy! Rezolutia aia e INUTILA! Oricum ochiul uman nu distinge atatia pixeli pe un ecran atat de mic. Astea's comparatii care dau bine pe hartie, dar n-au sens in realitate. Super-Amoled-ul isi duce numele pana la capat.

Sa faci poze si sa filmezi...la o calitate mult mai buna decat Galaxy.
Iarasi, te sfatuiesc sa filmezi/pozezi cu ambele si sa le punem side by side. Nu cred ca vor exista diferente mari aici (defapt, stiu ca nu exista, GSMArena o confirma)
Sa te joci jocuri pe care Galaxy nu le va avea niciodata sa nu mai aduc in discutie gyroscopul din iphone 4 care il mucifica pe Galaxy la capitolul asta.
Te-ai jucat vre-un joc pe Galaxy S? Poate ca il "Mucifica", n-am de unde stii ca nam testat Gyroscope. Controlul e bun si pe galaxy (adica nu e gen 5800).
Un motiv pt care mi-am luat iphone au fost jocurile, capitol la care nici un tel in viitorul apropiat nu o sa il bata.
Ai gresit! Trebuia sa cauti un PSP GO care-ti incape in buzunar si ai jocuri mult mai bune/multe ;)

Vad ca tu ai telefonul minune, cred ca a fost conceput special pt tine, nu are lag, merge perfect cu rom-ul stock, iti gasec in cateva secunde sute de posturi cu probleme la Galaxy incepand de la carcasa proasta pana la blocaje.
Nu am telefonul-minune, insa telefonului asta ii lipseste fix flash-ul de la camera! In rest...jos palaria la toate capitolele. Si eu iti pot aduce in cateva secunde cateva mii de review-uri care il lauda. Ai gasit un review macar care sa-l critice si sa nu-l recomande ca pe iPhone 4? Vreau sa vad si eu, daca nu e secret bineinteles :)
De asemenea, pot aduce mii de review-uri care nu recomanda iphone 4 datorita problemelor cu semnalul si ipocriziei lui Jobs


Nu sun fanboy apple, pana anul trecut am avut nokia si numai tel cu symbian, si sunt dispus sa renunt la apple daca gasesc un tel care sa imi satisfaca dorintele asa cum o face iphone, si ma luam de fanii apple cand aveam nokia pana am pus mana pe un 3GS si dupaia l-am si cumparat.
Stiu ca ai avut numai Symbian, (ca si mine). Stiu de asemenea si ca, atunci cand habarnaveam cum sa instalez un GPS pe Symbian, mi-ai dat PM cu tot ce mia trebuit si am reusit. Am avansat mult de atunci, am creeat tutoriale cu instalare Garmin si am ajuns sa cunosc OS-ul ala ca pe casa mea. Totusi, ai pus mana pe un 3GS si l-ai cumparat. In momentul ala sunt convins ca 3GS era cel mai bun dupa piata, dar 4 cu problemele sale si Samsung crescand zi de zi m-au facut sa renunt la iphone 4 si sa ma indrept spre Galaxy-ul lor, desi eram plecat 100% pe 4. Nu regret alegerea, pentru ca acum, dupa parerea mea, exista o cale de mijloc intre Symbian/WM (Functionalitate) si interfata fluenta si usoara (Apple). Acea cale de mijloc se numeste Android, de preferinta Galaxy S datorita hardware-ului de iPhone.


#54
tkd29

tkd29

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 5.231
  • Înscris: 01.09.2003

View PostFlorinbv, on 19th August 2010, 00:12, said:

Esti cat se poate de fanboy....

Sa vezi siteuri la o rezolutie si claritate la care Galaxy doar poate visa.
Ete si spune-mi tu ce e atat de extraordinar la iPhone?

Sa faci poze si sa filmezi...la o calitate mult mai buna decat Galaxy.

De filmat intr-adevar filmeaza unpic mai bine

Jocuri no coment. La wc in cel mai rau caz citesc un ziar...

Eu cred ca fanboy esti exact tu, ti-am dat exemple la care iphone il bate pe galaxy, ce mai vrei?
Recunosti ca la poze si la film iphone 4 este peste Galaxy.
Recunosti ca la jocuri iphone 4 il face praf pe Galaxy.
De stabilitatea os-ului si mularea lui perfecta pe harware nici nu are rost sa zic, pana ajunge android la performanta asta o sa mai treaca putin, inca mai are de crescut.

E fix treaba ta ce faci la wc , nu ma intereseaza, daca mie imi place sa ma joc atunci aleg un tel care sa imi satisfaca dorinta asta, daca ti nu iti place , asta nu inseamna ca tel este prost.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate