Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mufa microusb a telefonului mobil...

"Ciudatenii" control pasa...

Impamantare

Apple maps pe Windows 10
 Sfarsitul woke-ismului si al core...

Renovare completa + pompa de cald...

Libre Office nu vad liniile

Modalitați amuzante și ...
 O disparitie de ani buni, Acces D...

Mancarea e scumpa

Parere achiziționare BMW G20

Schimbarea bateriei moderne la VA...
 Rostschreck Lidl

Si noi suntem Florin Piersic? / J...

Rascumparare euroobligatiuni (pri...

Detartraj partial slatina
 

Joc care te invata sa conduci

- - - - -
  • Please log in to reply
28 replies to this topic

#1
gabywar

gabywar

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 289
  • Înscris: 03.10.2009
Am volan si pedale (2) si vreau sa imi spuneti un joc care te invata sa conduci.(gen 3d driving simulator)

#2
Goofy

Goofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,732
  • Înscris: 10.04.2004
Scoala de soferi se cheama jocul. Se face cu instructor in dreapta si costa bani ;)

#3
crazyboy4yo

crazyboy4yo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 516
  • Înscris: 21.04.2009
NFS.... :thumbup: ...glumesc  :peacefingers:
Nu as vrea sa intalnesc pe strada un tip care a invatat sa conduca de pe NFS ....Doamne fereste  :coolspeak:

#4
dani.user

dani.user

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,255
  • Înscris: 24.02.2007
Ai si ambreiaj si cutie de viteze?

#5
Kain_12

Kain_12

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,009
  • Înscris: 25.11.2009

View Postgabywar, on 10th August 2010, 12:07, said:

Am volan si pedale (2) si vreau sa imi spuneti un joc care te invata sa conduci.(gen 3d driving simulator)
Euro Truck ii ca lumea :thumbup:

#6
gabywar

gabywar

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 289
  • Înscris: 03.10.2009

View Postdani.user, on 10th August 2010, 13:18, said:

Ai si ambreiaj si cutie de viteze?


nu.acum vorbind serios nu stie nimeni?

#7
tatarduka

tatarduka

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,042
  • Înscris: 30.10.2006
ori inveti sa conduci, ori inveti sa te joci pe calculator. Daca vrei totusi prima varianta, atunci scoala de soferi sau pe camp insotit de cineva.

#8
lawrence38

lawrence38

    GAME......OVER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,009
  • Înscris: 05.02.2008
crezi ca te ajuta la ceva ? :huh: eu zic ca nu...

#9
Dragon Warrior

Dragon Warrior

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,636
  • Înscris: 23.09.2006
Nu exista joc care sa te invete sa conduci. Niciun joc nu te invata sa nu te bagi sa depasesti pe stanga un tir care e pe banda 2 si semnalizeaza dreapta, niciun joc nu te invata sa dai drumul la frana cand vezi ca te duci sanie, niciun joc nu te invata sa nu te bagi intr-un ac de par pe serpentine cand urmeaza ca un tir sa ia acel viraj, niciun joc nu te invata sa te uiti pe sub masini ca sa vezi picioarele copiilor cnad te apropii de o trecere de pietoni, pe scurt niciun joc nu te invata sa anticipezi situatii periculoase in trafic.

#10
lawrence38

lawrence38

    GAME......OVER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,009
  • Înscris: 05.02.2008
crezi ca te ajuta la ceva ? :huh: eu zic ca nu...

#11
silviugabor

silviugabor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 247
  • Înscris: 08.03.2007

View PostGoofy, on 10th August 2010, 12:15, said:

Scoala de soferi se cheama jocul. Se face cu instructor in dreapta si costa bani ;)

Omu vrea sa se joace nu sa conduca in realitate. De fapt a specificat asta foarte clar. "JOC". Nu stiu ce cauta scoala de soferi pe un astfel de topic.
Gaby, eu am jucat 3D simulator, am auzit si de driver education si poti incerca. Sau da un search pe Google cu "simulatoare auto" si ai sa gasesti ceva rezultate.

#12
Dragon Warrior

Dragon Warrior

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,636
  • Înscris: 23.09.2006
Mie mi s-a parut ca a zis:

View Postgabywar, on 10th August 2010, 13:07, said:

Am volan si pedale (2) si vreau sa imi spuneti un joc care te invata sa conduci.(gen 3d driving simulator)


#13
auryke

auryke

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 836
  • Înscris: 13.10.2008
Poti incerca NFS Shift(asta daca ai calculator sa-ti mearga) sau Live for speed(asta mi s-a parut mai realistic).Din aceste jocuri poti invata cum sa intrii in curbe, cu ce viteze etc.Dar inca nu exista un simulator perfect, deci nu te astepta ca ce vezi in joc sa fie chiar realistic.E aproape realistic.Sau daca vrei un joc cu masini mai multe(totusi e inca beta, deci nu-i chiar perfect) cauta pe google racer si instaleaza-l.La inceput vei avea doar o pista si o masina, dar iti mai poti adauga de aici mai multe: http://www.tracciont...?...nload&cid=3 .Eu il folosesc pe ultimul mai mult din cauza numarului mare de masini si piste.

Edited by auryke, 10 August 2010 - 13:10.


#14
Dragon Warrior

Dragon Warrior

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,636
  • Înscris: 23.09.2006
Si cum descoperi intr-un joc ca de fapt cu un logan nu poti sa iei curba ac de par in fundata-arges cu 90 km/h ca si cu o toyota supra din joc? Te dai peste cap in rapa in realitate ca sa inveti the hard way ca nu se poate?

Edited by Dragon Warrior, 10 August 2010 - 13:11.


#15
auryke

auryke

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 836
  • Înscris: 13.10.2008

View PostDragon Warrior, on 10th August 2010, 14:10, said:

Si cum descoperi intr-un joc ca de fapt cu un logan nu poti sa iei curba ac de par in fundata-arges cu 90 km/h ca si cu o toyota supra din joc?
Pai il incearca pe Racer.Poti sa-i bagi Logan, Sandero, 1300, 1310, Solenza si Supernova.Ca sa nu mai zic de Aro si Trabant.Daca nu gasiti masinile romanesti pe care le-am spus eu, spuneti-mi sau dati-mi un PM sa atasez pe forum.

#16
Goofy

Goofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,732
  • Înscris: 10.04.2004
Cand vad astfel de topicuri, vad niste potentiale stiri de la ora 5....

#17
Brrandiburu

Brrandiburu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 10.08.2010

View Postcrazyboy4yo, on 10th August 2010, 13:16, said:

NFS.... :thumbup: ...glumesc  :peacefingers:
Nu as vrea sa intalnesc pe strada un tip care a invatat sa conduca de pe NFS ....Doamne fereste  :coolspeak:

Trebuie sa recunosc ca orele petrecute la calculator jucand NFS m-au salvat de un accident aproape iminent: practic am facut jaloane printre 3 masini care nu intelegeau ca EU SUNT PE DRUMUL CU PRIORITATE (din care 2 femei - deh, n-ai ce le cere) si culmea... mi-a iesit.  :thumbup:  Daca as fi franat, o masina m-ar fi luat in partea din spate deci nu am avut alta solutie decat sa risc (ce-i drept, vitezele nu erau mari, eram in oras, prin Bacau).

Dar nu as dori sa repet experienta prea curand si chiar si acum imi aduc aminte , cu uimire, cum naiba mi-a iesit mie schema aia, la nici 2 saptamani de cand aveam permisul luat. Taica-meu(care, btw, era in dreapta mea) nici nu vrea sa isi aduca aminte.

Asadar, nu se stie niciodata de unde poate sari iepurele dar totusi preventia e cea mai buna.

#18
Centris

Centris

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 4,527
  • Înscris: 19.05.2004
gabywar
stiu eu un joc, care ar fi bine sa nu-l joci. cu viata.

sau ai invatat asta deja din counter streche si din engleza de la desene animate?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate