Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
System data 100GB din 256GB

Pot sa schimb routerul?

Taxa pod " Sold peaje neexpir...

Problema stabilizator tensiune cu...
 VENTILATOR

Comunicare cu animale moarte ?

Convertit sistem de navigați...

Nu am sunet pe hdmi
 Întrebare alunita

Schimbare tabla acoperis

Trotineta Bolt cu reducere de 3 lei

Aragaz cu plita pe gaz si cuptor ...
 Cablu FFC

Poco F6/F6 Pro

Scurgere catre hazna

De la 24V la 5V DC?
 

Unde va antrenati? Pareri despre sala voastra

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
318 replies to this topic

#217
KelCooper

KelCooper

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,407
  • Înscris: 01.08.2011
Mergi la Costin la niste ore si nu-ti mai trebuie antrenor personal!Posted Image

#218
LL13G

LL13G

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,521
  • Înscris: 08.08.2006
costin?

#219
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,536
  • Înscris: 04.05.2006
Ce e i Costin?

#220
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,063
  • Înscris: 31.07.2007
Io mergeam la Aurel da' n-am mai fost de vreo jumate de an. :D

#221
KelCooper

KelCooper

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,407
  • Înscris: 01.08.2011

 richelieu, on 28 octombrie 2012 - 09:10, said:

Ce e i Costin?
O p....
Mergi de 4 luni si n-ai fost la nici o ora de cardio din program?
Costin Bucura

#222
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,536
  • Înscris: 04.05.2006
Pai imi face baiatul asta al meu niste circuite.......de nu-ti mai trebuie nici mama nici tata cardio-ului.....plec cu ficatul in gura acolo. Prefer ceva personalizat. Nu stiu cine e Costinul respectiv.....nici nu m-a interesat chestia aia. Daca e sa fac ceva extra, mai repede ma duc la cycling.  Dar....toate incep destul de tarziu, eu imi incep antrenamentele pe la 6:30

#223
KelCooper

KelCooper

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,407
  • Înscris: 01.08.2011
De unde stii? Esti clarvazator? Mergi la cat mai multe ore de cardio la cati mai multi antrenori si dupa aia compara. Tu-mi spui mie de fapt ca Marlboro e cea mai buna tigara dar alte marci n-ai mai fumat! Misto!
Daca tot ai un abonament la o fransiza de top macar foloseste-l la maxim sau macar pe cat posibil. Ce te costa faptul ca poti incerca cateva ore de grup cardio si poate iti si plac unele? Si personalizatul asta are o limita, trebuie sa mai variezi.
Ma rog, faci cum vrei, problema ta!
P.S.
Scopul unui exercitiu cardio nu e sa pleci cu ficatul in gura...si vezi ca are ore numai dimineata, apropo...Posted Image

#224
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,536
  • Înscris: 04.05.2006
Nu-ti spun ca Marlborro e cea mai buna tigara, iti spun ca am fumat doar Marlboro si  ca imi este suficient de satisfacator. Si-ti mai spun ca Marlborro este singura tigara disponibila la ora la care eu am nevoie de o tigara. Cu alte cuvinte, orice clasa in studio-ul de cardio, incepe la minim 7:00, adica prea tarziu pentru mine.  Eu trebuie sa ies din sala pe la 7:45, pentru a reusi sa-mi fac dusul, barbieritul, micul dejun, in tihna...si sa plec la birou in timp util, ori asta nu e  la indemana pe orele lui Costin.
In plus, in 4 luni nu am repetat nici macar un antrenament, deci am un program suficient de variat, incluzand atat sedinte de cardio, cat si sedinte de forta, chestie care.....in studioul de cardio, nu este posibil.  Deci imi este suficient ceea ce fac acum.

#225
mirc2003

mirc2003

    Emo biliar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,610
  • Înscris: 16.03.2008
Salutare tuturor!
La Worldclass merg si eu de aproape 3 ani. Nu e ieftin, trebuie sa incerci mai multe clase, sa-ti diversifici antrenamentul, instructorii sunt buni si foarte amabili. Si la capitolul dotari stau foarte bine. Cel mai des merg la Upground (ajung in 5 minute) ca e aproape de casa, Downtown (pentru spinning), Marriott foarte rar si Jolie Ville (spinning). Am implinit un an de cand practic regulat spinningul si-l recomand ca exercitiu cardio foarte intens. Asta bineinteles daca lucrezi cu rezistenta si incerci sa tii ritmul. La maratonul de cycling din mai 2012 am pedalat doar 6 ore, ploua foarte tare, eram asteptat si la o petrecere seara.....Au fost cativa ce au rezistat 12 ore. Impresionant, nu?
Partea de forta consta in biceps, triceps, piept si spate (alternativ), abdomene si lombare de fiecare data, banda la sfarsit 30-50 minute. in zilele (serile) bune ard 1600-2000 kcal, intr-o ora de spinning 850-1200 kcal functie de instructor.
Ca si suplimente L-carnitina si aspacardio inainte de fiecare sedinta forta+cardio.
Prima mea sala a fost Larkotti, pacat ca s-a inchis. Am ajuns apoi la Worldclass si nu mai plec de aici. Initial am fost la InCity. Recomand clubul si abonamentul VIP network. Daca te descurci sa-l obtii la un pret bun.
Mi-e dor de alergatul in Herastrau, in anii trecuti mergeam foarte des, anul asta nu stiu daca am fost de 10 ori. E drept ca evit alergatul pe suprafete dure (beton, asfalt) dar nu se compara cu monotonia benzii.
Un monitor cardiac e foarte recomandat pentru masurarea performantelor si dozarea efortului. Polar daca va permiteti (dar nu entry level) dar si Kalenji e foarte bun. Comunica cu benzile de alergare, stepper-ele.

#226
extreme123

extreme123

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 97
  • Înscris: 22.10.2012
Stiti vreo sala de forta in sectorul 2????
Ce vreau:
- sa nu fie tigani
-tarife de maxim 150 lei
Pot in orice zile la orice ora sa merg.

#227
andreim77

andreim77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,239
  • Înscris: 11.04.2006
La salile vooastre unde sunt dusurile, langa vestiar si umbla baietii imbracati in pielea goala dupa ce se spala? La sala unde merg se intimpla si de-astea. Intreb sa nu fiu eu mai cu motz daca zic ceva :)

#228
Vladinskaya

Vladinskaya

    Rustproof Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,225
  • Înscris: 06.03.2011

 andreim77, on 27 noiembrie 2012 - 15:44, said:

La salile vooastre unde sunt dusurile, langa vestiar si umbla baietii imbracati in pielea goala dupa ce se spala? La sala unde merg se intimpla si de-astea. Intreb sa nu fiu eu mai cu motz daca zic ceva Posted Image

La mine baile sunt in incinta vestiarului in sine. Adica e camera propriu zisa unde ne schimbam si alaturi dusurile. Si nu, nu se plimba nimeni in pielea goala prin vestiar. :)) Agatam hainele de schimb intr-un cui, pe peretele exterior al dusului, iar la sfarsit iesim tzipla. :D

#229
Crysty Gye

Crysty Gye

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 281
  • Înscris: 05.11.2005
De 6 luni la http://www.fitnessvitan.ro/ pana in ora 17:00.Putina lume, aparate bune, lume ok, etc. Foarte multumit dar nu sunt genul care sta de vorba cu lumea sau se antreneaza 2 ore.
Intru, antrenament, plec.
Curat mereu, baile curate, hartie, servetele, apa calda, sapun lichid, etc.
Ptr mine e perfecta sala.

#230
lazarflo

lazarflo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 10.12.2012
Se va deschide Decathlon in Ploiesti pe data de 20 decembrie!!!!

#231
echo3

echo3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,567
  • Înscris: 21.12.2012
Cum vi se pare sala de la afi palace cotroceni???

#232
Corina2009

Corina2009

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,429
  • Înscris: 11.03.2009
Ceva recomndari ptr spinning?
De preferat sali prin sectorul 6.

#233
seck

seck

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,667
  • Înscris: 28.03.2007

 echo3, on 09 ianuarie 2013 - 09:50, said:

Cum vi se pare sala de la afi palace cotroceni???
Banuiesc ca faci referire la Pure Health , ei bine este destul de ingrijita , preturile as spune ca sunt destul de mici dar aglomeratia foarte mare.
Banuiesc ca din cauza pretului mic si a amplasarii e atat de aglomerata. Eu urasc aglomeratie , deci nu merg la ea , am fost o singura data.

 Corina2009, on 09 ianuarie 2013 - 10:23, said:

Ceva recomndari ptr spinning?
De preferat sali prin sectorul 6.
Pai o alegere in sectorul 6 ar fi chiar Pure Health de mai sus , am vazut ca au si spinning .

#234
echo3

echo3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,567
  • Înscris: 21.12.2012
Chiar asa mare e aglomeratia??? Intre ce ore??? Posted Image
Nu-mi place sa pierd timpul la antrenament, imi place sa-l faca repede. Maxim 1 ora. Nu mi-ar placea sa pierd timpul sa astept pe unu 30 de min la un aparat :D.

Edited by echo3, 10 January 2013 - 00:20.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate