Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat achizitie laptop buget 1500-...

Boxe Devialet

Mai poarta careva papuci prin oras?

Amortizoare - 2024 - gaz / ulei ?...
 Calatorie Bucuresti - Timisoara, ...

Țuica are gust ciudat

Copii nascuti in Romania

Felicitari Republica Moldova pent...
 Ușa exterioara care scar5...

Decizie dificila intre doua model...

Orange nu onoreaza premiile din P...

Ungere mecanism usa metalica de a...
 Probleme baterie monde 3

Tipuri de acces Gura Portitei, di...

Crearea unei formule Excel cu div...

Filme ce urmeaza in 2024 - horror
 

Unde va antrenati? Pareri despre sala voastra

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
318 replies to this topic

#181
ulitia

ulitia

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 346
  • Înscris: 02.07.2008

 anabia, on 22nd February 2011, 14:30, said:

Pai ce ai vrea sa stii? World Class e un brand la un nivel ridicat. Daca vrei sa vezi sala, aparate si piscina da o fuga acolo si vezi cu ochii tai.
Ca antrenori pe Costin il cunosc personal, e un profesionist de la care ai ce invata :thumbup:


Am fost acolo deja  de doua ori ca si invitata a unui membru al clubului,deci stiu cum arata sala si toate celelalte...pe mine ma interesau si alte pareri decat cele pe care le stiu deja,caci am auzit si cateva lucruri neplacute cum ar fi:prosoape lipsa,dusuri nefunctionale,apa pe coridoare si apa din piscina n-ar fi asa de curata cum ar trebui.Stiu ca este un brand si m-a surprins sa aflu aceste lucruri.Personal nu am experimentat decat apa de pe coridoare necuratata(drept urmare,eram pe aproape de a face un contact direct cu podeaua),insa lucruri de amanunt nu le afli decat atunci cand frecventezi curent un anume loc.Multumesc oricum pentru raspuns!

#182
anabia

anabia

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,064
  • Înscris: 07.01.2010
Cu placere dar nu inteleg niste lucruri!
Prietenul tau(membrul clubului) ti-a spus de inconvenientele astea? Si daca tot ai avut invitatie, mergeai la fitness, faceai o ora de aerobic, te balaceai un pic prin piscina, faceai un dus dupa aia si atunci stiai totul. Mi-e greu sa cred ca o sala ca World Class nu da prosoape sau nu au pe moment, dar ma rog, te cred dar te puteai convinge singura. Singurul meu contact cu World Class a fost un weekend anul trecut la Radisson, dar aveau prosoape, dusuri ok, aveau chiar 2 tipuri de gel de dus la baie si neindoit cu apa cum se mai practica. Vestiarul era ok, sala la fel, aparate multe(dar nu StarTrac :) )de piscina nu mai zic nimic, o parte din ea este in aer liber. Cred ca e cea mai tare piscina din Bucuresti.
Piscina de la Mariott ai vazut-o? E un fel de cada de baie mai mare, nici balaceala nu poti face acolo. In schimb au squash :thumbup:
Oricum ca antrenori au cam crema din Bucuresti.
Ce m-a deranjat e ca apa de baut nu era la liber. O sala care se respecta trebuie sa asigure hidratare nu sa te oblige sa dai 5-10 lei pe o sticla de juma' de litru.
Si nu te mai gandi la bani. Mai bine zi ca sunt banii pe tigari pe un an(sper sa fii nefumatoare) si-i dai pentru sanatatea ta, asa ingrosai conturile fabricilor de tigari si iti mai si afumai plamanii. Avantaj cine?

#183
ulitia

ulitia

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 346
  • Înscris: 02.07.2008

 anabia, on 22nd February 2011, 22:09, said:

Cu placere dar nu inteleg niste lucruri!
Prietenul tau(membrul clubului) ti-a spus de inconvenientele astea? Si daca tot ai avut invitatie, mergeai la fitness, faceai o ora de aerobic, te balaceai un pic prin piscina, faceai un dus dupa aia si atunci stiai totul. Mi-e greu sa cred ca o sala ca World Class nu da prosoape sau nu au pe moment, dar ma rog, te cred dar te puteai convinge singura. Singurul meu contact cu World Class a fost un weekend anul trecut la Radisson, dar aveau prosoape, dusuri ok, aveau chiar 2 tipuri de gel de dus la baie si neindoit cu apa cum se mai practica. Vestiarul era ok, sala la fel, aparate multe(dar nu StarTrac :) )de piscina nu mai zic nimic, o parte din ea este in aer liber. Cred ca e cea mai tare piscina din Bucuresti.
Piscina de la Mariott ai vazut-o? E un fel de cada de baie mai mare, nici balaceala nu poti face acolo. In schimb au squash :thumbup:
Oricum ca antrenori au cam crema din Bucuresti.
Ce m-a deranjat e ca apa de baut nu era la liber. O sala care se respecta trebuie sa asigure hidratare nu sa te oblige sa dai 5-10 lei pe o sticla de juma' de litru.
Si nu te mai gandi la bani. Mai bine zi ca sunt banii pe tigari pe un an(sper sa fii nefumatoare) si-i dai pentru sanatatea ta, asa ingrosai conturile fabricilor de tigari si iti mai si afumai plamanii. Avantaj cine?

Da,aseara am fost din nou invitata la club,la In City...nu am fost la Mariott,m-am convins...aparatele sunt super,nu se compara cu nimic din ce am experimentat la alte sali,apa din piscina era acceptabila ca si temperatura(daca era mai calda,era perfecta pentru mine)jacuzzi este super(n-as ma fi iesit de acolo),insa temperatura din sala de la piscina era cam rece,totusi,iesi din piscina si riscul sa te imbolnavesti exista...in fine,aseara era -5 grade,poate cand se va incalzi va fi mai bine(prin alte parti,sala era super incalzita,iarna).Chestia cu prosoapele e reala,adica mai au sincope,eu mi-am luat de rezerva,sa nu am surprize...apa pe podele era si ea in cantitati considerabile,deci e musai sa fii atent sa nu cazi.Una peste alta,merita banii din plin(nu sunt fumatoare)pentru ca ai la un loc foarte multe facilitati,iar treaba cu apa de baut,pe mine nu m-a mirat,nicaieri n-am gasit apa la liber,peste tot am platit pentru ea(in fond poti sa  aduci apa cu tine, pe care o iei din supermarket).Mie mi-ar fi placut sa aiba si o cafenea,unde sa savurezi dupa ....o cafea,un suc,un frappe.Dar asta e....o sa imi achizitionez abonamentul,mi-a placut si m-a convins de data asta(poti crede ca in cele 2 vizite facute anterior n-am vazut nimic in jur,am mers,am prestat la aparate si atat...nu ma gandeam ca as fi interesata sa-mi fac acolo abonament si sa privesc in detaliu fiecare aspect al salii).

#184
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,957
  • Înscris: 14.11.2004
Ce sali sunt in zona Lia Manoliu care sa aibe programul de la ora 20 sau sa nu inchida la 22?

#185
alinok

alinok

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 14.03.2011
Salut. As dori sa stiu si eu o sala de forta in Stefan cel Mare sau cat mai aproape. am gasit astea 2 in obor care credeti ca sunt mai ok poate din experienta ? http://www.dcfitness.ro/ sau http://saladefitness.net/ . Cea de la Dinamo se mai deschide? Sau daca stiti ceva sali chiar pe Stefan cel Mare.Multumesc!

#186
DANANDREI2001

DANANDREI2001

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,777
  • Înscris: 10.08.2009

 ulitia, on 22nd February 2011, 19:33, said:

Am fost acolo deja  de doua ori ca si invitata a unui membru al clubului,deci stiu cum arata sala si toate celelalte...pe mine ma interesau si alte pareri decat cele pe care le stiu deja,caci am auzit si cateva lucruri neplacute cum ar fi:prosoape lipsa,dusuri nefunctionale,apa pe coridoare si apa din piscina n-ar fi asa de curata cum ar trebui.Stiu ca este un brand si m-a surprins sa aflu aceste lucruri.Personal nu am experimentat decat apa de pe coridoare necuratata(drept urmare,eram pe aproape de a face un contact direct cu podeaua),insa lucruri de amanunt nu le afli decat atunci cand frecventezi curent un anume loc.Multumesc oricum pentru raspuns!

Eu merg de la 1 februarie de 6 ori pe saptamana(am reusit sa dau jos 12 kg ca sa ma laud).
Nu se poate face  comparatie cu sala unde mai mergem eu in spate la Billa titan in ultimi 4-5 ani.Vorbim de locatia IN CITY.
Mici probleme:
Unele biciclete eliptice nu functioneaza corect (variaza forta de apasare).
In vestiare sau pe drumul de acces la piscina e ud dar e din cauza noastra- baiatul vine cu telul des dar nu poate face fata.
De vreo doua ori cand au schimbat apa era cam rece, sper sa fie asa si la vara.
Trebuie sa vin cu buletinul in fiecare zi ca nu au legitimatii disponibile.
Gelul de dus e "industrial" , dupa 2 saptamani vin cu el de acasa.
Banuiesc ca multi abonati au semnalat asta ca a aparut un anunt care spune ca au luat la cunostiinta de probleme si cu scuze le vor rezolva cat mai repede.

Azi am platit un abonament pe 1 an - special sa nu renunt la noul sistem de viata sanatoasa - doamne ajuta!Pana acum am avut abonament de partener.
Raportat la variantele din Bucuresti(nu discutam de afara) este mocca (traiasca criza)
Un partener plateste 250 ron pentru piscina undeva in spate la Iancului.La billa titan era 100 ron pe luna doar sala si 10 ron/zi sauna.
Se pare totusi ca seara este mai aglomerat dar eu merg de la 06.00 la max 8.30 si este relativ OK.

#187
Highlander91

Highlander91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,015
  • Înscris: 05.09.2007
un bun prieten culturist de multa vreme frecventeaza sala din spatele Billa Titan, si Matrix Gim intr-un bloc de la piciorul Grant-ului, si mai ma duceam pe acolo pentru cele 5 minute de sfaturi extraordinare in privinta dezvoltarii musculaturii.
Cand n-am timp merg in cartier, sa mai musc din fiare
Totusi innotul este sportul meu favorit, pt simplu fapt ca dupa ce obosesc, ma intorc pe spate si plutesc in deriva... super odihna.

Pe banda nu imi place. Ori o iau la fuga pe malul ciurelului, ori ma duc la hoinarit cu bicicleta. Un deal bun sa gasesc.

... Multi va plange-ti de apa pe jos. Tine de stiinta fiecaruia sa se stearga bine de tot inainte de a iesi de la dus. Stiu, e marfa sa se evapore, dar totusi...

Edited by Highlander91, 30 March 2011 - 19:11.


#188
autocosti

autocosti

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 10.04.2005
Da de Nordicgym din spate Real Vitan ce stiti, sau ce se aude.

#189
rkowrestling2

rkowrestling2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 99
  • Înscris: 06.06.2008
Locul este cam naspa dar sala practic este excelenta.

#190
Stifman

Stifman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 423
  • Înscris: 15.12.2009
Salut,
recent am revenit in Oradea si ma intereseaza o sala cat mai aproape si cat mai accesibila (aparate pentru toate grupele musculare si daca se pate sa am si eu loc in multime dupa ora 6 dupa masa)
acum 5 ani faceam sala in "ghiug", asa ii ziceam noi, care se afla in spate la No Problem (pe Transilvaniei). Sala apartine lantului GymMarStrong, il puteti gasi pe situl lor. (cei din zona stiu)

Eu o sa lucrez zilnic de la 9 la 17 asa ca nu pot sa ma duc numai seara si de aia solicit o sala cat mai aproape de unde stau (liceul teoretic Lucian Blaga, sau daca ii mai cunoscut asa, langa complexul Master).

Cele mai apropiate sali de mine is "ghiugul" si Johnny Power dar nu stiu care merita acuma. In plus am citit ca ii ceva sala noua pe Stefan cel Mare tot de la GymMarStrong. Aia cum ii? Se merita sa ma duc distanta aia?

Va rog pe cei care cunosc sa imi dea ceva rewiev-uri despre salile din Oradea.

P.S. Nu o sa ma duc la sala de vizavi de muzeu.  :peacefingers:

Edited by Stifman, 06 May 2011 - 18:03.


#191
wesa95

wesa95

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 167
  • Înscris: 16.05.2011
eu fac sala acasa am niste banci (normala, inclinata, declinbata), aparat pentru picioare ,haltere ,gantere si scripete :thumbup:

#192
klaudiu12

klaudiu12

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 02.11.2010
Imi recomanda cineva o sala prin Militari?

Edited by klaudiu12, 05 June 2011 - 18:00.


#193
cristyyo

cristyyo

    missyou

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,682
  • Înscris: 18.04.2007
Hmm, Ge-do Team.

Edited by cristyyo, 07 June 2011 - 20:35.


#194
hash8

hash8

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 23.02.2007
Salut,

Imi puteti recomanda, va rog, o sala ok in Berceni (cat mai aproape de Aparatorii Patriei)? (prin ok inteleg sa nu fie foarte aglomerata si in zone relativ usor accesibile)

Am gasit cateva detalii despe Big Gym (Piata Sudului), insa as vrea sa aud si alte pareri.

Multumesc.

Edited by hash8, 12 June 2011 - 03:42.


#195
malybe

malybe

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 22.11.2006
stie cineva o sala de fitness si cu aerobic undeva pe langa popa tatu, schitu magureanu, cismigiu, stirbei voda?

Edited by malybe, 27 June 2011 - 09:35.


#196
mr_alexino

mr_alexino

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,090
  • Înscris: 20.09.2009
Merge cineva la matrix din crangasi? Poate ne vedem pe acolo la antrenamente

#197
errai

errai

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,154
  • Înscris: 08.05.2010
Sunt putin of-topic dar nu am gasit altundeva sa postez, voi unde alergati in Bucuresti??? Exista vreo pista de alergare "free"??? Era una langa vechul Stadion National, da nu stiu daca mai e deschisa.

Edited by errai, 14 August 2011 - 10:06.


#198
cmmarius

cmmarius

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 25.08.2011
Salut. Imi puteti recomanda si mie o sala prin zona Dristor-N. Grigorescu-Titan. Pana acum am  facut mai mult antrenamente acasa. As cauta si parteneri de antrenament daca se ofera doritori   :)
Astept pareri.
Mersi.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate