Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...
 Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...
 Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit
 I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic
 

cum sa fac un site de prezentre firma eficient?

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
ilie.pandia

ilie.pandia

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 20.07.2005
salut, mi-am deschis firma si as vrea sa fac un site de prezentare pentru el.

am pus deja ceva, ceva online:

http://softgrupconstruct.ro

insa nu sunt prea multumit de cum arata, dar am ramas fara idei...


ma poate ajuta careva cu sugestii, critici, propuneri?


sau sa-mi recomandati un site de prezentare care arata "profi"

merci!

#2
addicted

addicted

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,723
  • Înscris: 18.07.2003

Quote

Doriti sa va promovati afacerea pe internet dar nu stiti cum?

Daca va doriti un site online pentru a promova afacerea dumneavoastra, aveti o idee minunata despre cum ar trebui sa arate dar nu stiti si nu aveti timp sa invatati HTML, PHP sau alte limbaje, apelati la echipa noastra de experti. Ei vor pune in valoare ideeile dumneavoastra in cel mai scurt timp posibil.

nu sunteti in stare sa va faceti propriul site sa va multumeasca si incercati sa le faceti altora site-uri?

get a life. schimbare urgenta de domeniu sau faliment.

#3
ilie.pandia

ilie.pandia

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 20.07.2005
well addicted.... nu cunostintele tehince imi lipsesc... te asigur de asta.... insa.. hmm... cred ca capitolul "creativitate" lasa de dorit.

nu imi place cum ai interpretat citatul. daca imi spui cum vrei sa arate un site si ce anume sa faca ti-l fac si te asigur ca vei fi multumit... problema mea este nu prea stiu "cum ar trebiu sa arate" chiar daca stiu cum sa "codez" un site.... :(


thanks de reply anyway....

#4
addicted

addicted

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,723
  • Înscris: 18.07.2003
tot e ingrijorator.

trebuia sa aveti ori designer, ori o colaborare cu unul deja.

#5
ilie.pandia

ilie.pandia

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 20.07.2005
ei bine, asta e intr-adevar o sugestie foarte utila... si daca sti pe cineva si poti sa mi-l recomanzi... cred ca am sa apelez la serviciile lui.

desi nu stiu mare lucru despre "webdesign" sunt impotriva siteurilor care folosesc in mod masiv flash. Ce imi doresc este un site rapid, placut si care sa scoata in evidenta serviciile oferite... eu sunt f grabit cand fac browsing... iar un site care se incarca in mai mult de cateva secunde nu are sanse sa se mai incarce de loc...

este deci posibil ce imi doresc? un site cu prezentare eficienta a firmei, dar fara sa fie facut in flash?

merci

#6
addicted

addicted

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,723
  • Înscris: 18.07.2003
asta e nenorocirea la noi. orice gagiu care se crede designer nu stie altceva decat flash si jpeguri exportate la gramada din Photoshop. si zeci de tabele unul peste altul. nimic css, nimic altceva.

totusi, vezi la webmaster corner, sunt ceva portofolii pe acolo, poate te atrage ceva.

#7
bitubv

bitubv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 345
  • Înscris: 26.12.2004
nu te supara omule dar nu ai simt artistic deloc ......

te rog da un PM sa iti recomand niste baieti buni .....

#8
acidhouse

acidhouse

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 730
  • Înscris: 25.04.2005
daca vrei ceva rapid si mai de calitate da`mi un msg si vb...

numele siteului duce la .... un gand cum sa ati face case ...blocuri ... chiar daca e soft inclus in titlu mi au trebuit vro 50 de secunde  sa vad ca sunteti de domeniul IT ... si daca tot e IT nu se gaseste vrunu pe la firma aia sa faca ceva mai vizual !

#9
aolex

aolex

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,829
  • Înscris: 06.12.2004
<!-- se vor folosi CSS-uri pentru customizare fonturilor si a culorilor. Este INTERZISA introducerea
  informatiilor lagate de culoare sau de font in pagina HTML -->

holy shit :inlove:

designul e ... 0 :kisstogether:

wtf (WHERE the fuck) is the doctype ??? :console:

se incarca foarte repede , good ! <_<

#10
xnick

xnick

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 601
  • Înscris: 05.12.2001
"Lansarea site-ului online
Suntem mandri sa va anuntam lansarea online a site-ului nostru.
"

In mod evident va lipseste ceva. Oricum nuanta albastru-chilot duce gandul departe de orice domeniu IT. La fel si bannerul cu pricina-greu de citit, mai bine un titlu mare si clar. Imi amintesc ca asa arata si tvr.ro intr-o perioada.

Nu pricep ce te agaseaza la flash - asemenea conopida pur si simplu e greu de facut in flash...

Intreba si o colega, vecina, ce-o fi... cand stabilesti combinatii de culori curajoase!

Mult succes cu softul!


p.s. "optimizare pentru o mai buna performanta" asta ar fi un fel pleonasm

Edited by xnick, 24 August 2005 - 16:42.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate