Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tatuator handpoke

Plaja de nudisti in Grecia?

Mufa microusb a telefonului mobil...

"Ciudatenii" control pasa...
 Impamantare

Apple maps pe Windows 10

Sfarsitul woke-ismului si al core...

Renovare completa + pompa de cald...
 Libre Office nu vad liniile

Modalitați amuzante și ...

O disparitie de ani buni, Acces D...

Mancarea e scumpa
 Parere achiziționare BMW G20

Schimbarea bateriei moderne la VA...

Rostschreck Lidl

Si noi suntem Florin Piersic? / J...
 

Cine m-a Inervat azi

* * * - - 1 votes
  • Please log in to reply
11982 replies to this topic

#4213
rexkroki

rexkroki

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,191
  • Înscris: 24.11.2006

View Postanonima1, on Apr 6 2009, 19:44, said:

ieri unu cu un Audi -un pampalau si 1/2-la iesirea din oras 2 benzi pe sens ,melcisori iesiti la soare, eu schimbam benzile caci altfel se circula lentttttttttttttt,dar semnalizam si o faceam f civilizat fara sa franeze nimeni pt mine,cand s-o infuriat tipu din audi si m-a claxonat
e si o parte distractiva
a ajuns pebanda 1 incerca s afaca si el la fel sa ma depaseasca prin dreapta si am accelerat :lol:
nu a putut
de atunci nu l-am mai intalnit pe sosea
partea hazlie e ca eu conduceam o corsuta :lol:  :lol:

:scratchchin: se pare ca melcisorii aia pe care i-ai depasit si care nu au accelerat cand tu erai in depasire au mai multa minte decat tine, parerea mea...

#4214
anonima1

anonima1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,952
  • Înscris: 05.01.2008
nu am de gand sa le raspund prostilor
in strainatate pe autostrada daca vad o masina care nu se afla in depasire desi e pe banda a2a aceea e cu nr de Romania :thumbdown:
ps.poate ar fi mai bine sa avem intrebari din legislatie si dupa ce ne luam permisul o data la cativa ani
parca asa e in Sua?

#4215
maktweet

maktweet

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 372
  • Înscris: 03.07.2008
@anonima1
Asa faci de obicei, schimbi benzile continuu?
Daca e asa, nu te supara pe mine, dar as prefera sa nu te intalnesc in trafic...
Nu de alta, dar m-au Inervat multi de-astia.

#4216
anonima1

anonima1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,952
  • Înscris: 05.01.2008

View Postmaktweet, on Apr 8 2009, 11:37, said:

@anonima1
Asa faci de obicei, schimbi benzile continuu?
Daca e asa, nu te supara pe mine, dar as prefera sa nu te intalnesc in trafic...
Nu de alta, dar m-au Inervat multi de-astia.
evident ca avem stiluri diferite de sofat,dar tot e mai bine sa dormi acasa in patul tau decat la volan <_<
a venit vremea buna asa ca nu strica sa mai faci deplasarile pe jos <_<

#4217
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepă, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,677
  • Înscris: 14.03.2006
Ce-ar fi sa va potoliti voi, ok?

#4218
iulicuta2000

iulicuta2000

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,285
  • Înscris: 07.04.2005
se pare ca odata cu caldura au iesit soferii de duminica la plimbari,astfel incat iesind din bucuresti duminica pe la pranz,toata lumea mergea pe centrul drumului cu 60 la ora,si pe margine se circula cu suta

#4219
xew

xew

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,599
  • Înscris: 30.12.2007

View Postmaryuso, on Apr 6 2009, 21:23, said:

nu numai ca e urat dar nici nu e regulamentar. in germania pe autobanda exista si o ierarhie a masinilor in functie de marca. daca o masina mai puternica decat a ta vrea sa te depaseasca ii faci loc. dar in romania...

Ce vorbesti?
De unde stii?
Cum ai tras concluzia asta?
Am fost prin Germania de multe ori si de fiecare data cand ma grabeam, mergeam pe banda 2, iar cei care nu se grabeau, se dadeau la o parte.
Ca eram cu un Vito, ca eram cu un Actros, nu conta, eram lasat sa ma duc, nu eram cu vreo super masina.
S-au dat pe prima banda si Merțane S-Clase si Porșuri, si Bemveuri seria 7.
Oare, amarata mea de duba, sau aia mare, era mai puternica decat acele masini?
Nu cred.
Acolo e alta civilizatie, alta mentalitate.
Chiar daca eram cu vreun Trabant, la fel se intampla, ala care se grabeste, ala care merge tare, e lasat sa se duca linistit.

#4220
jay333

jay333

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,175
  • Înscris: 02.04.2007
Ma enerveaza aia care pe strada cu sens unic si 2 benzi fac stanga de pe banda 1 (sau banda din dreapta).

#4221
anonima1

anonima1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,952
  • Înscris: 05.01.2008
m-a enervat tirul din poza pe care o atasez
pe soseaua de centura a orasului sunt 2 benzi/sens,iar uratul ala tirist mergea cate 1/2 pe fiecare

Attached Files


Edited by anonima1, 09 April 2009 - 14:24.


#4222
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,260
  • Înscris: 24.01.2008
Joia trecuta, dar nu prea am avut timp de ei, a fost o saptamana cam agitata...

Cinci tarani cretini, intr-un Logan MCV verde, pe Vitan-Barzesti, pe la 18,30 - 18,45, au stat tot drumul, de la Podul Vitan pana la Spitalul Sf. Ioan, aproape in dreptul aripii mele stanga spate, nici nu m-au depasit (banda a doua era libera), nici nu m-au lasat sa trec eu pe banda a II-a (aveam masina in fata, nu puteam accelera); pe la spital  ramasesera un pic mai in spate si am vrut sa depasesc autobuzul oprit in statie, asa ca s-au infipt in claxon si au accelerat cat au putut, doar ca sa nu ma lase pe mine, aproape ca m-au impins in autobuz, dupa care radeau toti foarte incantati  :ciocan:

VEDEA-V-AS DESENATI CU O CRETA PE ASFALT, IDIOTILOR, SA NU MAI CIRCULATI DE-ACUM DECAT TRASI DE CAI MASCATI !  :death:

Edited by barboso, 09 April 2009 - 16:55.


#4223
Valy1

Valy1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,206
  • Înscris: 06.01.2007
Un taximetrist retardat a franat de la 60 la 0 in mijlocul zilei pe o strada destul de aglomerata doar ca sa injure el un pieton care era cu un pas pe strada si nu il incomoda cu nimic  :deadtongue:

#4224
micutza08

micutza08

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 839
  • Înscris: 10.10.2008
Copilu handicapat emoist care mi-a iesit in fata pur si simplu de dupa un autobuz alergand, nu tu cap scos nu nimic. Cu toata frana mea l-am luat cu partea dreapta(a venit din stanga)...Rezultatu? Mana lui dreapta rupta,cateva zgarieturi si o vizita la spital.Sper sa fie doar atat, i-am lasat numarul de telefon sa ma sune sa-mi zica daca mai are si altceva si cum se mai simte(nu-si stia numaru pe dinafara ca sa-l sun eu) Ghiciti unde se grabea?Nicaieri! Imi venea sa-l iau sa-l dau cu capu de asfalt  :ciocan:

#4225
Talkabout

Talkabout

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,691
  • Înscris: 20.09.2006

View Postmicutza08, on Apr 9 2009, 21:12, said:

Copilu handicapat emoist care mi-a iesit in fata pur si simplu de dupa un autobuz alergand, nu tu cap scos nu nimic. Cu toata frana mea l-am luat cu partea dreapta(a venit din stanga)...Rezultatu? Mana lui dreapta rupta,cateva zgarieturi si o vizita la spital.Sper sa fie doar atat, i-am lasat numarul de telefon sa ma sune sa-mi zica daca mai are si altceva si cum se mai simte(nu-si stia numaru pe dinafara ca sa-l sun eu) Ghiciti unde se grabea?Nicaieri! Imi venea sa-l iau sa-l dau cu capu de asfalt  :ciocan:
alergand.. unde? pe drum, pe trecere? cap scos de unde?

#4226
bossake

bossake

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,712
  • Înscris: 22.11.2007
Adica l-ai atins pe baiat, si nu te-ai dus la politie,sau sa chemi politia? ?!! GRAV.

#4227
micutza08

micutza08

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 839
  • Înscris: 10.10.2008
N-a trebuit sa chem politia ca era la 30 de metri si s-a chemat singura :) In schimb am chemat salvarea(cu care a plecat la spital).Doar nu-l loveam si plecam!  :huh:

@talkabout:nu era pe trecere, am vorbit noi in privat :P

Edited by micutza08, 10 April 2009 - 01:18.


#4228
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,260
  • Înscris: 24.01.2008
Taranii care arunca tigarile pe unde apuca  :ciocan:

Cine m-ajuta si pe mine ?

#4229
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,908
  • Înscris: 14.11.2004
Postez pentru un amic (nu are cont aici) . Azi un el intra de pe o strada laturalnica in  Pantelimon (era langa spitalul Pantelimon) , un sofer il vede , ii face flash , sa traverseze , il vede al doilea (o Octavia) il lasa si acesta , el intra mai "sfios" in intersectie si cand da sa intre pe linia de tramvai , un Touareg cu peste 80 la ora era sa ii redecoreze masina , el ca si ceilalti care il lasase sa intre , erau pur si simplu socati de prostia acelui om si de ce fapta era sa faca .

Edited by connectorxp, 10 April 2009 - 13:35.


#4230
aalinn

aalinn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,907
  • Înscris: 25.09.2007
sincer prietenul tau e de vina
trebuia sa se asigure si la linia de tramvai .

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate