Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

UMF Carol Davila

- - - - -
  • Please log in to reply
1266 replies to this topic

#1225
Just_Smile

Just_Smile

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 10.10.2011

 crank_, on 16th July 2012, 13:36, said:

La chimie. In culegerea de grile din 2011 sunt, desi profa mea de meditatii mi-a zis ca nu se mai dau. :huh:
Ah, nu stiam ca sunt si la chimie. Oricum, in ultimii ani nu s-au dat, iar daca ti-a zis si profa ca nu se dau inseamna ca asa e. Sunt in culegere pentru ca, din cate stiu, este antica si de demult si de la an la an adauga subiectul din anul precedent si ii schimba doar coperta, nu si continutul. Si in culegerea de fizica sunt grile cauza-efect, care nu se mai dau de nu stiu cand.

#1226
DragosP92

DragosP92

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 24.07.2012
Am vrut sa dau si eu admiterea la Medicina dar m-am reprofilat spre medicina veterinara am cumparat cele 2 carti de admitere degeaba, daca le doreste cineva le dau cu 35 ron una pretul lor la UMF find de 51 ron . pentru contact [email protected]
Attached File  P1130114.JPG   319.64K   45 downloads
Attached File  P1130115.JPG   246.18K   36 downloads

cartile sunt noi noute.

Imi cer scuze daca nu am postat unde trebuie si rog un moderator sa mute postul in acest caz.

#1227
rayyrayy

rayyrayy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 27.07.2012
Are cineva idee cu ce media s-ar intra la taxa anu' asta la Medicina Dentara?  :worthy: :worthy: :worthy:

#1228
alexuts56

alexuts56

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 27.12.2010
La UMF-medicina, farmacie sunt numai locuri fara taxa? Ca asa inteleg eu de pe site...

#1229
rayyrayy

rayyrayy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 27.07.2012

 alexuts56, on 28th July 2012, 14:27, said:

La UMF-medicina, farmacie sunt numai locuri fara taxa? Ca asa inteleg eu de pe site...

sunt si locuri cu taxa. doar ce am facut inscrierea la md la taxa. si la mg sunt 270 locuri la taxa. :OK:

#1230
Razvan1702

Razvan1702

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 27.07.2012
Am si eu o rugaminte si nu am gasit loc mai potrivit sa o pun:
Am intrat la MD la buget la Carol Davila anul acesta, spre rusinea mea cu notiuni de baza la fizica si aprox. 0 absolut la chimie.
Va rog sa imi recomandati ceva cursuri, carti mai bune/potrivite/interesante, din care sa invat macar minimul necesar la chimie si/sau fizica, pentru ca primul an de facultate sa nu ma prinda cu garda jos de tot.
Mentionez ca as prefera ceva de tip compendiu manualului de la scoala, dar desigur voi studentilor sau absolventilor trebuie sa stiti mai bine.
Va multumesc anticipat si mult succes tuturor.

Edited by Razvan1702, 03 August 2012 - 21:20.


#1231
c0ny

c0ny

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 27.12.2011
Buna! aveti idee unde gasesc V. Ranga anatomie vol IV? pe net am gasit toate vol I-VI cu exceptia IV

#1232
Razvan1702

Razvan1702

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 27.07.2012
La medicina dentara e nevoie neaparata de halat lung cu/fara maneci lungi sau e bun cum o fi?

#1233
Just_Smile

Just_Smile

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 10.10.2011

 c0ny, on 10th August 2012, 09:05, said:

Buna! aveti idee unde gasesc V. Ranga anatomie vol IV? pe net am gasit toate vol I-VI cu exceptia IV
c0ny, acum cateva zile am fost la Libraria Mihai Eminescu din Bucuresti si era pusa in ordine seria 1-6 de la ed. Cerma, dar la nr. 4 era Morfopatologie - Indreptar de morfopatologie (nu am retinut autorii, dar nu era scris de Ranga) toate celelalte (1,2,3,5,6) fiind Anatomia Omului de Ranga (trunchi, membre etc). Am intrat si pe site-ul editurii Cerma si vad ca nici acolo nu apare volumul 4, nici ca si cum ar exista dar nu este in stoc. In plus, am mai gasit niste discutii despre aceste carti, dar nu era pomenit nimic despre al 4-lea volum. Deci e posibil sa nu existe volumul 4 scris de V.Ranga, si poate chiar acel Indreptar de morfopatologie sa completeze seria.

#1234
mara_amt

mara_amt

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 09.09.2012
Buna tuturor! Sunt in clasa a XI-a si, desi nu stiu inca ce sa aleg, mi-au atras atentia Radiologia si Imagistica. Mi-ar putea da cineva mai multe detalii in legatura cu aceasta sectie?

#1235
Bufnophysician

Bufnophysician

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 17.09.2012
Salut. Am si eu o intrebare: de unde pot lua cartile de admitere la biologie si chimie 2012? Le gasesc numai la facultate sau si la alte librarii?

#1236
Just_Smile

Just_Smile

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 10.10.2011
Numai la facultate.

#1237
smiley_heart

smiley_heart

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 13.05.2010
VAND culegerile de grile de la Carol Davila pentru admitere la medicina si farmacie (25 ron bucata), plus manualele din metodologie pentru pregatire chimie organica, anatomie si biologie vegetala.
contact: [email protected]

#1238
saifmoayad

saifmoayad

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 29.09.2012
Hello
I m a recent medical graduate from the UMF Iasi. I want to continue my residency in orthopedic and traumatology in Bucuresti or Cluj. I m trying to gather information as to what is a better place to do the residency in. All dear colleagues are kindly requested to help me with advices and guidance. Thank you very much and have a good day.
Kind regards

#1239
sygeplejersken

sygeplejersken

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 289
  • Înscris: 18.01.2010

 saifmoayad, on 29 septembrie 2012 - 14:33, said:

  I want to continue my residency in orthopedic and traumatology in Bucuresti or Cluj. I m trying to gather information as to what is a better place to do the residency in.

Parerea mea.
Bucuresti.
Spitalul clinic de urgenta Floreasca

Edited by sygeplejersken, 30 September 2012 - 17:46.


#1240
Zebulon

Zebulon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 302
  • Înscris: 20.06.2008
Salut sunt in clasa a xii-a la profil stiintelre naturii.as vrea sa stiu daca se merita sa dau la farmacie la carol davilla.Ma pricep bine la chimie,fac pregatire si stau foarte bine acuma.La bio am vazut ca tre sa invat anumite pagini din manuaele de clasele ix si x plus inca ceva,asa zice profa mea de bio,ca pe langa manualele alea mai trebuie sa invat inca ceva,dintr-un compendium cred.
se merita sa dau la farmacie?as vrea sa trec prin bucuresti saptamana asta sa cumpar culegerile de chim si bio de la facultate sA incep sa fac pregatire.mai trebuie cumparat ceva pt farmacie?ce mai trebuie sa stiu?cum e la farmacie?
va rog raspundeti daca puteti,am nevoie urgenta de infor.atii.

#1241
Catta0320

Catta0320

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 28.10.2012
Buna! Ma poate ajuta si pe mine cineva cu cateva detalii despre medicina dentara? La fizica fac pregatire si am si culegerea de admitere de la ei, insa la biologie as vrea sa ma pregatesc singura, am facut comanda de manualul dat de ei. Fara meditatie la bio pot reusi? Multumesc Posted Image

#1242
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,604
  • Înscris: 30.07.2003

 Catta0320, on 28 octombrie 2012 - 16:08, said:

Fara meditatie la bio pot reusi?
E cam de Dosarele X intrebarea, nu avem glob de cristal. In realitate ambele variante sunt posibile, de tine depinde.

Edited by neagu_laurentiu, 28 October 2012 - 16:18.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate