Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 

UMF Carol Davila

- - - - -
  • Please log in to reply
1266 replies to this topic

#1243
Catta0320

Catta0320

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 28.10.2012

View Postneagu_laurentiu, on 28 octombrie 2012 - 16:15, said:

E cam de Dosarele X intrebarea, nu avem glob de cristal. In realitate ambele variante sunt posibile, de tine depinde.
Nu am cerut sa mi se ghiceasca, ca sa pun intrebarea altfel, gasesc in manual tot sau la meditatie imi preda ceva in plus? si sa mai mentionez ca pun intrebarea celor care au dat la medicina dentara si stiu ce se da. Oricum multumesc pt raspuns.

#1244
Audrey_bb

Audrey_bb

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 126
  • Înscris: 28.03.2010
Catta0320, eu zic sa inveti tu acasa (cat de bine poti, manuale, culegeri, mai citesti de pe net, desene etc.), iar unde simti ca n-ai inteles sau ca vrei explicatii in plus, o intrebi pe profa de la clasa, daca ai cum, sau faci cateva ore cu un prof special ca sa-ti raspunde la intrebari. Alta varianta nu vad, mai mult ca sigur o sa ai nevoie de ajutor. Eu n-am auzit pe nimeni sa intre la medicina fara pregatire la biologie, plus chimie/fizica pentru Bucuresti/Cluj.

#1245
-Emme-

-Emme-

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 191
  • Înscris: 19.10.2012

View PostAudrey_bb, on 29 octombrie 2012 - 16:03, said:

Eu n-am auzit pe nimeni sa intre la medicina fara pregatire la biologie, plus chimie/fizica pentru Bucuresti/Cluj.

Când zici pregătire te referi la meditaţii? Eu cunosc câteva persoane care au intrat la medicină fără meditaţii.
Acum am o întrebare. Memoratoarele alea de biologie şi chimie sunt bune? Pe lângă manuale şi grile, vreau să zic.

#1246
Audrey_bb

Audrey_bb

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 126
  • Înscris: 28.03.2010
Da, la meditatii ma refeream. Nu stiu, mi se pare riscant sa te bazezi doar pe ce poti tu sa intelegi singur, acasa, fara ajutor din partea unui prof. Desigur, meditatiile ies din discutie cand esti olimpic la bio/chimie. E posibil sa reusesti daca esti la un profil care te ajuta (stiinte ale naturii).
Cat despre memoratoare, da, nu strica un ajutor in plus.

#1247
-Emme-

-Emme-

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 191
  • Înscris: 19.10.2012
Intr-adevar, meditatiile ajuta, e normal. Intotdeauna ajutorul venit din partea unor profesori este de mare folos.

#1248
crank_

crank_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,871
  • Înscris: 23.03.2008

View PostCatta0320, on 29 octombrie 2012 - 15:12, said:

Nu am cerut sa mi se ghiceasca, ca sa pun intrebarea altfel, gasesc in manual tot sau la meditatie imi preda ceva in plus? si sa mai mentionez ca pun intrebarea celor care au dat la medicina dentara si stiu ce se da. Oricum multumesc pt raspuns.
Teoretic ar trebui sa gasesti totul in manual. Oricum, o sa iti dai seama cand o sa incepi sa faci culegerea de admitere daca e ceva despre care nu ai auzit in viata ta, dupa care poti sa intrebi in stanga si-n dreapta.

View PostAudrey_bb, on 30 octombrie 2012 - 15:13, said:

Da, la meditatii ma refeream. Nu stiu, mi se pare riscant sa te bazezi doar pe ce poti tu sa intelegi singur, acasa, fara ajutor din partea unui prof.
Ei, gandeste-te ca la facultate nu o sa mai faca meditatii si sesiunea o sa fie mult mai grea decat admiterea. :P E un inceput si asta... Totul e sa se tina de treaba.

#1249
Catta0320

Catta0320

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 28.10.2012
Am facut comanda de manualul acela care il recomanda cei de la Carol Davila si duminica o sa iau culegerea pentru admitere, chiar sunt curioasa, adica eu am o colega care da la farmacie si si-a ales tot anatomie si ea face meditatie la bio, se duce de vreao 5 sedinte ii tine 4-5 h si nu exagerez deloc...si deabea au aj la tesuturi...:|.  Sper sa ma descurc cu manualul, si daca pana la urma nu merge asta e aleg varianta meditatie :(

#1250
crank_

crank_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,871
  • Înscris: 23.03.2008

View PostCatta0320, on 02 noiembrie 2012 - 17:55, said:

Am facut comanda de manualul acela care il recomanda cei de la Carol Davila si duminica o sa iau culegerea pentru admitere, chiar sunt curioasa, adica eu am o colega care da la farmacie si si-a ales tot anatomie si ea face meditatie la bio, se duce de vreao 5 sedinte ii tine 4-5 h si nu exagerez deloc...si deabea au aj la tesuturi...Posted Image.  Sper sa ma descurc cu manualul, si daca pana la urma nu merge asta e aleg varianta meditatie Posted Image
Adica in 25 de ore le-a predat axe, planuri si celula?!? Imposibil :lol: Eu le-am facut in 2 sedinte de meditatii (de om normal, 2h)

#1251
Catta0320

Catta0320

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 28.10.2012

View Postcrank_, on 02 noiembrie 2012 - 19:13, said:

Adica in 25 de ore le-a predat axe, planuri si celula?!? Imposibil Posted Image Eu le-am facut in 2 sedinte de meditatii (de om normal, 2h)
Sti cum e asa aud asa spun daca minte ea mint si eu. E doar o situatie. De accea am intrebat si eu daca la meditatie se face ceva in plus ca na...mi s-a parut si mie aiurea si destul de mult.

#1252
sorina_949

sorina_949

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 16.11.2012
Buna! Sunt noua pe forum:)Vreau sa dau la medicina dentara si as vrea sa stiu cat de grea este admiterea(stiu ca daca inveti e usor dar asa orientativ)
Ce fel de cursuri se fac? Se pune accent doar pe chimie si biologie? pentru ca stau foarte prost la capitolul chimie si m-am apucat de o luna de meditatii.La biologie am zis ca nu as vrea sa fac pentru ca am culegerea de teste admitere ,plus ca vreau sa-mi fac rost si de compendiumul acela ,voi ce parere aveti?
Multumesc !

#1253
anca0609

anca0609

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 01.12.2012

View PostCatta0320, on 02 noiembrie 2012 - 17:55, said:

Am facut comanda de manualul acela care il recomanda cei de la Carol Davila si duminica o sa iau culegerea pentru admitere, chiar sunt curioasa, adica eu am o colega care da la farmacie si si-a ales tot anatomie si ea face meditatie la bio, se duce de vreao 5 sedinte ii tine 4-5 h si nu exagerez deloc...si deabea au aj la tesuturi...Posted Image.  Sper sa ma descurc cu manualul, si daca pana la urma nu merge asta e aleg varianta meditatie Posted Image

E cam greu fara meditatii .. anumite chestii nu le intelegi decat de pe desene..unele nu sunt in carte.. si la chimie sunt anumite probleme care poate nu ai ideea rezolvarii :)
succes..si eu tot la farmacie vreau sa dau

View PostBufnophysician, on 17 septembrie 2012 - 18:33, said:

Salut. Am si eu o intrebare: de unde pot lua cartile de admitere la biologie si chimie 2012? Le gasesc numai la facultate sau si la alte librarii?

Cartea de teste de biologie o am eu si te pot ajuta :)

#1254
Soophie

Soophie

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 21.10.2012
Buna! Are cineva grilele pentru admiterea la farmacie? ...de chimie organica si botanica:d

#1255
dianas23

dianas23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 09.12.2012
Buna! Vinde cineva manualele de biologie: Ioana Arinis-Editura Sigma
Cezar Th.Niculescu-Editura Corint (editie veche)
Hutanu & Crocnan-Editura Didactica si Pedagogica
Aurel Ardelean-Editura Corint
Aurora Mihail, Florica Macovei, Editura - Bic All ?
Astept mesaj pe privat. Multumesc.

#1256
rady23

rady23

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 10.07.2013
Are cineva CHIMIE ORHANICA TESTE GRILA de Luminita Doicin , Laura Almajan , Gabriel Saramet , Stefania Barbuceanu ??? va rog daca o aveti puteti sa ma contactati pe adresa de email [email protected] sau pe privat . Va multumesc

Edited by rady23, 10 July 2013 - 17:44.


#1257
poste

poste

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 11.05.2010
salut! Am terminat liceu anu asta am promovat bacalaureatu si am vrut sa merg la tehnica dentara , pregatirea mea nu a fost suficienta pentru prima sesiune si nu am mers , daca imi poate oferii cineva informatii in legatura cu sesiunea de toamna , va multumesc anticipat

#1258
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,604
  • Înscris: 30.07.2003
Astepti informatiile pe site la facultatea in cauza, daca mai sunt locuri.

Edited by neagu_laurentiu, 24 July 2013 - 14:01.


#1259
Paradiizee

Paradiizee

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 17.06.2013
Unde pot gasi rezultatele de la admitere? Pe umf.ro nu am gasit nimic.

#1260
adrian93

adrian93

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,740
  • Înscris: 29.10.2009
http://www.admiterem...e-admitere-2013

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate