Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil
 Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...
 "enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!
 La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)
 

Este oficial : Din 19 iulie iPhone la Vodafone

- - - - -
  • Please log in to reply
107 replies to this topic

#73
crustaceu

crustaceu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,236
  • Înscris: 18.03.2008

View Postmcdaniel, on 20th July 2010, 20:53, said:

intreb si eu ca neica ion, telefonul asta stie sa faca mancare, curat, xex, sau care e treaba cu el sa dai o caruta de bani? cum ii justifica sau mai mult cum justifica un utilizator de ifon de asta gramada de bani si disperarea consumate?

multumesc de raspunsuri

au fost telefoane care faceau mult mai putine si costau mult mai mult. daca intrebi asta in  modul in care ai pus-o inseamna ca telefonul il utilizezi in proportie de 90% pentru apelurile de voce si atunci nu o sa intelegi de ce l-am cumparat (iPhone 3G, 3GS sau 4)

#74
mcdaniel

mcdaniel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 89
  • Înscris: 29.10.2006
poftim?
ia te rog sa ma faci si pe mine sa inteleg unde e lampa asta a lui Aladin?
am un 5230 si singurul avantaj al so este ca la cautare imi zice si de nume si de prenume. in rest, gasesc o mare porcarie sa mi rup ochii in ecranul ala de 2 lei, si crede ma, lui tiriac nu cred ca i stau afacerile in mailu pe telefon, sa piarda daca nu e on line full time. pt net am un mini laptop (7 mil nou) al carui ecran tot mic mi se pare.
poate ma lamuresti tu mai bine cum il folosesti, exceptand apelurile de voce?

nu e cumva vorba mai mult de un snobism grosier cam ca la miți de dorobanți? 

Edited by megafanro, 21 July 2010 - 00:47.
Fără tz, te rog!


#75
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,382
  • Înscris: 05.09.2005
am primit mail

Asa cum ti-am promis, tu esti primul care afla despre inovatiile noastre:iti prezentam in premiera noul MicroSIM de la Vodafone.

Iti amintim ca MicroSIM-ul, desi mai mic in dimensiuni decat standardul de pana acum, nu difera in functionalitati, fata de un SIM obisnuit.


MicroSIM-ul de la Vodafone are disponibile toate planurile tarifare, atat pentru cartela cat si pentru abonament, voce sau date.


Pentru a beneficia de noul MicroSIM:

intra in magazinul online Vodafone unde poti gasi MicroSIM-uri doar pentru Cartela Vodafone


vino in magazinul din orasul tau (verifica aici adresele magazinelor)


suna la 0372 02 02 02



MicroSIM Cartela Vodafone cu numar
În stoc
4, 96 euro

Edited by a_d_y, 21 July 2010 - 08:20.


#76
sicko

sicko

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 616
  • Înscris: 01.11.2004
Noile oferte smartphone(cu activare de internet mobil de 250,500 sau 1 Gb) - la abo noi sau la prelungiri mi se par f. faine. Pt. prima data, cred, vad preturi intr-adevar bune la telefoane serioase. Da, nu sunt pentru cei care vor abonamente de 5 euro/luna. Sunt pt. cei care vor si folosi telefoanele astea la capacitatea lor, nu doar pt. a le tine pe masa fara internet activat pe ele, and so on. :-)
Exemple:
La abo nou de 16.64 euro-TVA inclus( 125 nationale/800 in retea/500 Mb internet pe mobil la 7.2 Mbps) ai asa:
Nokia 5230 - 80 de lei
Sony Ericsson X10 mini Pro - 249 lei
HTC Touch 2 - 249 lei
Nokia X6 - 545 lei
HTC Legend - 672 lei
HTC Desire 841 lei

Astea-s cateva exemple ce mi le-am notat. Mie preturile mi se par foarte ok. Desigur, la abo mai mari, preturile scad, semnificativ. Preturile-s faine si la prelungire, iar daca ai abo de grup, sau vreun alt abo de clasa a 3-a...si mai ai si puncte...e super. De exemplu Nokia E72 e 461 de lei...daca ai firma si ai puncte, e f. ok.

Si din cate am inteles...vor urma si altele, mai spectaculoase.
Mereu mi-am dorit asta: telefoane performante la preturi semnificativ mai mici decat "la liber", la abo mai scumpe, ce-i drept. "Ca afara". :-)

Edited by sicko, 21 July 2010 - 08:47.


#77
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,200
  • Înscris: 08.12.2006
Eu nu inteleg cum naiba , ba nene, IPhone 4 se va vinde la mai toti marii operatori de prin afara, T-Mobile vad ca il au in oferta in toate tarile unde sunt prezenti, chiar si Cosmote Grecia il are in oferta , iar la noi, la prostii de romani, cum naiba au avut exclusivitate numai gaozarii astia de Orange sa il vanda , cu chiu cu vai a reusit si Vodafone sa il bage in oferta. Asta nu demonstreeaza ca inca suntem o tara din lumea a 3-a???
Ce naiba le-o fi facut astia d ela Orange, la Apple de le-a dat distributia oficiala pe Romania, nu pot sa imi dau seama, cu toate ca aparatul s-a vandut foarte bine chiar si la niste preturi mai mari decat in restul Europei.

#78
sicko

sicko

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 616
  • Înscris: 01.11.2004
Vom avea si noi iPhone4, probabil atunci cand nu vom fi obligati sa il purtam in husa doar pt. a putea vorbi cu el in mana. :-))))) Nu e cel mai reusit iPhone, deocamdata, asta e clar.
Asa cum in SUA era vandut doar de o singura retea, asa e si aici, Orange are/avea(?) exclusivitate. Pentru o perioada de timp.

#79
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postcuculea, on 21st July 2010, 10:00, said:

Eu nu inteleg cum naiba , ba nene, IPhone 4 se va vinde la mai toti marii operatori de prin afara, T-Mobile vad ca il au in oferta in toate tarile unde sunt prezenti, chiar si Cosmote Grecia il are in oferta , iar la noi, la prostii de romani, cum naiba au avut exclusivitate numai gaozarii astia de Orange sa il vanda , cu chiu cu vai a reusit si Vodafone sa il bage in oferta. Asta nu demonstreeaza ca inca suntem o tara din lumea a 3-a???
Ce naiba le-o fi facut astia d ela Orange, la Apple de le-a dat distributia oficiala pe Romania, nu pot sa imi dau seama, cu toate ca aparatul s-a vandut foarte bine chiar si la niste preturi mai mari decat in restul Europei.
Au dat cu banul, asta au facut cei de la Orange. Oricum, compania "mama" :D Orange FR cred ca a incheiat acele acorduri de exclusivitate.
Uite http://www.go4it.ro/...omania-2638544/
articol vechi pe care l-am citit acum doi ani.

Vodafone nu s-a încumetat să aducă iPhone în România, însă compania rivală Orange a fost mult mai decisă și a semnat cu Apple pentru comercializarea iPhone pe meleagurile mioritice, alături de alte state europene, africane și asiatice. Apple iPhone va deveni disponibil prin Orange până la sfârșitul anului 2008.

„Credem că piața românească oferă un real potențial pentru adopția ultimelor noutăți din domeniul comunicațiilor, iar Orange este liderul acestei piețe cu peste 10 milioane de clienți. Ne bucurăm că vom putea oferi anul acesta clienților noștri terminalul iPhone”, a declarat Vanina Ungureanu, Product Division Manager la Orange România.

Lumea se așteaptă ca Apple să lanseze o versiune de iPhone cu 3G, dar cei care știu mai multe despre compania din Cupertino speră ca viitorul iPhone să nu dezamăgească și să aducă mult mai multe facilități, nu doar conectivitatea 3G. Până când iPhone 2.0 se va naște, Orange va comercializa actualul iPhone: fără 3G, fără MMS, fără posibilitatea de a-ți pune tonuri MP3 etc.

#80
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,200
  • Înscris: 08.12.2006

View Postsicko, on 21st July 2010, 10:12, said:

Asa cum in SUA era vandut doar de o singura retea, asa e si aici, Orange are/avea(?) exclusivitate. Pentru o perioada de timp.
In SUA vandut doar de o singura companie??? Poate ca ERA vandut, acum eu am vazut IPhone si in oferta AT&T si in oferta T-Mobile....deci, nu e chiar un monopol acolo, ar fi fost culmea.

#81
sicko

sicko

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 616
  • Înscris: 01.11.2004

View Postcuculea, on 21st July 2010, 10:30, said:

In SUA vandut doar de o singura companie??? Poate ca ERA vandut, acum eu am vazut IPhone si in oferta AT&T si in oferta T-Mobile....deci, nu e chiar un monopol acolo, ar fi fost culmea.

Da, dar ani de zile a fost doar la AT&T.   Asa e si aici. :-)

#82
crustaceu

crustaceu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,236
  • Înscris: 18.03.2008

View Postcuculea, on 21st July 2010, 10:30, said:

In SUA vandut doar de o singura companie??? Poate ca ERA vandut, acum eu am vazut IPhone si in oferta AT&T si in oferta T-Mobile....deci, nu e chiar un monopol acolo, ar fi fost culmea.

in state este doar la AT&T
in germania este doar la T-Mobile ...

in unele tari exclusivitatea a fost mai lunga ... in altele mai mica.

in UK de ex. a fost O2 si doar de anul trecut a intrat si Vodafone si T-mobile si mai tarziu si Orange

#83
MasterC

MasterC

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,538
  • Înscris: 10.09.2003

View Postcuculea, on 21st July 2010, 10:30, said:

In SUA vandut doar de o singura companie??? Poate ca ERA vandut, acum eu am vazut IPhone si in oferta AT&T si in oferta T-Mobile....deci, nu e chiar un monopol acolo, ar fi fost culmea.
Scuza-ma, unde anume ai vazut tu in oferta iPhone la T-Mobile US? Plus ca nici nu merge pe frecventa lor de UMTS.

Edited by MasterC, 21 July 2010 - 10:11.


#84
the__1

the__1

    ZaUan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,650
  • Înscris: 08.03.2006
Probabil pe vreu site ''de profil''. In State e posibila aparitia unei versiuni ce va fi comercializata de Verizon, incepand de anul viitor. Pana atunci, monopolul AT&T ramane valabil.

Pana la urma, se vinde sau nu la vodafone?

Nu e cam... scump?

[ http://storage0.dms.mpinteractiv.ro/media/401/781/10384/6638476/2/vodafone.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#85
stupidcow

stupidcow

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,437
  • Înscris: 24.12.2004
Vad acolo, curs valutar: 1 EUR = 4.2311, este cursul din 25.06.2010

#86
sicko

sicko

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 616
  • Înscris: 01.11.2004

View Postthe__1, on 21st July 2010, 15:27, said:

Probabil pe vreu site ''de profil''. In State e posibila aparitia unei versiuni ce va fi comercializata de Verizon, incepand de anul viitor. Pana atunci, monopolul AT&T ramane valabil.

Pana la urma, se vinde sau nu la vodafone?

Nu e cam... scump?

[ http://storage0.dms.mpinteractiv.ro/media/401/781/10384/6638476/2/vodafone.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Se vinde/in magazine il aduci doar la comanda. E necodat/nebranduit.

#87
sladko

sladko

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 102
  • Înscris: 03.12.2009

View PostPanaramaFlavia, on 20th July 2010, 19:58, said:

Nu minte nimeni. Lucrurile se vor schimba dupa ce iPhone 4 va fi un semiesec.
Apple cred ca va incepe disperat sa incheie noi contracte cu oricine, doar sa le mai cumpere cineva telefoanele.

Ca urmare iphone 3GS cred ca ramane baza

iPhone 4 nu va fi un eșec deloc. În America poate, dar în Europa nu sunt probleme cu semnalul. Inclusiv în România, rețeaua de la Orange este prea puternică ca să simți vreodată defectul cu antena (poate semnalul va scădea puțin dacă ți telefonul în mâna stângă, dar va rămâne stabil, deci practic nu vei fi afectat; în plus pentru dreptaci problema nici nu prea există). În schimb AT&T din State este foarte slab. Americanii s-au plâns de semnalul de pe iPhone și în trecut, dar europenii nu.

Apropo, fără să fiu eu avocatul iPhone-ului, același Consumer Reports (care a făcut mare vâlvă cu raportul negativ despre iPhone) a scris că iPhone 4 este cel mai bun smartphone dintre toate de pe piață, doar că, dacă nu se rezolvă problema cu semnalul, nu recomandă cumpărarea. Dacă tai problema semnalului de pe listă (mai ales în Europa), eu zic că va fi mai degrabă un succes.

View Postcuculea, on 21st July 2010, 10:00, said:

Eu nu inteleg cum naiba , ba nene, IPhone 4 se va vinde la mai toti marii operatori de prin afara, T-Mobile vad ca il au in oferta in toate tarile unde sunt prezenti, chiar si Cosmote Grecia il are in oferta , iar la noi, la prostii de romani, cum naiba au avut exclusivitate numai gaozarii astia de Orange sa il vanda , cu chiu cu vai a reusit si Vodafone sa il bage in oferta. Asta nu demonstreeaza ca inca suntem o tara din lumea a 3-a???
Ce naiba le-o fi facut astia d ela Orange, la Apple de le-a dat distributia oficiala pe Romania, nu pot sa imi dau seama, cu toate ca aparatul s-a vandut foarte bine chiar si la niste preturi mai mari decat in restul Europei.

Peste tot sunt exclusivități. În America îl vinde doar AT&T, în Spania doar Movistar (Orange e prezentă dar nu-l vinde), în Franța doar Orange, în Germania doar T-Mobile, în Italia doar TIM, în Grecia doar Cosmote. Marea Britanie e cam singura excepție, pentru că anul trecut O2 a pierdut exclusivitatea.

Edited by sladko, 21 July 2010 - 18:08.


#88
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,200
  • Înscris: 08.12.2006

View PostMasterC, on 21st July 2010, 11:10, said:

Scuza-ma, unde anume ai vazut tu in oferta iPhone la T-Mobile US? Plus ca nici nu merge pe frecventa lor de UMTS.
Iata un articol

http://www.zf.ro/bus...educere-6651556

Cu privire la IPhone vandut de T-Mobile in SUA...pot sa jur ca l-am vazut ieri pe site la T_Mobile.com, m-am uitat acum si  slif\de-ul nu e, sau poate nu a fost niciodata si am facut eu o confuzie cu T-Mobile.de sau .at sau .nl....dar puteam sa jur ca l-am vazut , acelas flash ca si pe site-urile din europe, si pe cel din SUA.
Imi cer scuze daca a fost o confuzie de-a mea, dar totusi raman la concluzia ca a fost si au scos slide-ul.

#89
crustaceu

crustaceu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,236
  • Înscris: 18.03.2008

View Postsladko, on 21st July 2010, 19:14, said:

iPhone 4 nu va fi un eșec deloc. În America poate, dar în Europa nu sunt probleme cu semnalul. Inclusiv în România, rețeaua de la Orange este prea puternică ca să simți vreodată defectul cu antena (poate semnalul va scădea puțin dacă ți telefonul în mâna stângă, dar va rămâne stabil, deci practic nu vei fi afectat; în plus pentru dreptaci problema nici nu prea există). În schimb AT&T din State este foarte slab. Americanii s-au plâns de semnalul de pe iPhone și în trecut, dar europenii nu.

Apropo, fără să fiu eu avocatul iPhone-ului, același Consumer Reports (care a făcut mare vâlvă cu raportul negativ despre iPhone) a scris că iPhone 4 este cel mai bun smartphone dintre toate de pe piață, doar că, dacă nu se rezolvă problema cu semnalul, nu recomandă cumpărarea. Dacă tai problema semnalului de pe listă (mai ales în Europa), eu zic că va fi mai degrabă un succes.



Peste tot sunt exclusivități. În America îl vinde doar AT&T, în Spania doar Movistar (Orange e prezentă dar nu-l vinde), în Franța doar Orange, în Germania doar T-Mobile, în Italia doar TIM, în Grecia doar Cosmote. Marea Britanie e cam singura excepție, pentru că anul trecut O2 a pierdut exclusivitatea.

nu e chiar asa:

- in Spania - exista la Orange https://neos.orange....-home-orange-es si chiar si la Vodafone http://tienda.vodafo...ientos/iPhone4/

- in franta - exista la SFR http://www.sfr.fr/iphone-3g/ la orange http://mobile-shop.o...bles/3/iphone-4 si la http://www.bouyguestelecom.fr/

Ideea este ca usor usor se duc exclusivitatile ... iar natural nu trebuie impuse de stat ... pentru ca nu vorbim de aer ... si trebuie sa fie pentru toata lumea prin lege ... e un telefon ... iar atitudinea asta da si mai mare putere lui iPhone, Apple si jobs

#90
Pandu

Pandu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 210
  • Înscris: 19.02.2009

View Postcrustaceu, on 21st July 2010, 21:14, said:

nu e chiar asa:

- in Spania - exista la Orange https://neos.orange....-home-orange-es si chiar si la Vodafone http://tienda.vodafo...ientos/iPhone4/

- in franta - exista la SFR http://www.sfr.fr/iphone-3g/ la orange http://mobile-shop.o...bles/3/iphone-4 si la http://www.bouyguestelecom.fr/

Ideea este ca usor usor se duc exclusivitatile ... iar natural nu trebuie impuse de stat ... pentru ca nu vorbim de aer ... si trebuie sa fie pentru toata lumea prin lege ... e un telefon ... iar atitudinea asta da si mai mare putere lui iPhone, Apple si jobs

In Elvetia la Orange, Swisscom si Sunrise.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate