Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Este oficial : Din 19 iulie iPhone la Vodafone

- - - - -
  • Please log in to reply
107 replies to this topic

#37
crustaceu

crustaceu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,236
  • Înscris: 18.03.2008

View Postdvlsim, on 19th July 2010, 15:35, said:

Pana nu apare nimic pe site oficial, toate sunt zvonuri, presupuneri si asa mai departe.

De cele mai multe ori cei de la Relatii Clienti sunt de pe alta planeta.

Doar asteptarea ne ramane...eu sper sa-l aduca pentru concurenta orange. Ca poa asa mai scad preturile si o sa-l iau si eu ( ma refer la abonamente+iphone)

Dar tot nu am inteles o chestiune.. de ce prin bucuresti e 79E iphone la orange si in restul tarii e alt pret?

asta nu stiu ... am primit si eu un flyer ...
la serviciul clienti am sunat si eu de pe un PrePay ca nu mai am abonamente la ei ... si imi spun ca ei nu stiu nimic ...
eu as vrea sa cumpar pentru nevasta ..

#38
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,362
  • Înscris: 05.09.2005
nu este pe site dar am fost la vodafone si "oferta" exista. Este al naibii de scump, mi-a zis tipul ala ca se schimbau ofertele din ora in ora. Nu stiu ce sa mai inteleg, asteptam

#39
obuzul

obuzul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 604
  • Înscris: 10.06.2009

View Postdvlsim, on 19th July 2010, 15:35, said:

Dar tot nu am inteles o chestiune.. de ce prin bucuresti e 79E iphone la orange si in restul tarii e alt pret?

pentru ca in bucuresti vodafone-ul este majoritar si orange-ul face oferta regionala.

#40
t0rrent

t0rrent

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 139
  • Înscris: 13.01.2007
 Nu exista sa se anunte data de lansare a vreunui portofoliu de abonamente si apoi sa se schimbe. Chestiile astea sunt concepute de cãtre cei de la marketing si aia nu se apuca sa schimbe tarifele in ultimul moment. În cel mai rãu caz se mai fac modificari dupã vreo luna sau doua de la lansare.
iPhone exista la Arsis de mult timp dar ãla nu trebuie confundat cu magazin Vodafone. Aia sunt dealeri si au alte principii si reguli de funcþionare si pot vinde orice telefon vor ei fãrã sa li se impunã restricþii. Dacã ati vazut iPhone la Vodafone, sigur era la Arsis. Dat fiind faptul ca nu e nimic postat pe site-ul oficial despre asta, asa-zisa oferta e falsa. 

Edited by megafanro, 21 July 2010 - 00:37.


#41
PanaramaFlavia

PanaramaFlavia

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 625
  • Înscris: 24.10.2008
torrentule mergi in oricare reprezentanta vodafone, cere iphone si o sa vezi ca e.  :) 16 milioane la complet 800 + internet

#42
t0rrent

t0rrent

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 139
  • Înscris: 13.01.2007
Ok...mea culpa atunci. 1600ron mi se pare exagerat...adica eu mi l-am luat in mai pe al meu la 2000ron sigilat adus din afara...trist...Solomon strikes again...

#43
Gabyyy93

Gabyyy93

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,325
  • Înscris: 17.12.2009
De cand are Vodafone contract cu Apple, parca in Romania doar Orange avea.  :notangel:

#44
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015

View Postdvlsim, on 19th July 2010, 15:35, said:

Pana nu apare nimic pe site oficial, toate sunt zvonuri, presupuneri si asa mai departe.

De cele mai multe ori cei de la Relatii Clienti sunt de pe alta planeta.

Doar asteptarea ne ramane...eu sper sa-l aduca pentru concurenta orange. Ca poa asa mai scad preturile si o sa-l iau si eu ( ma refer la abonamente+iphone)

Dar tot nu am inteles o chestiune.. de ce prin bucuresti e 79E iphone la orange si in restul tarii e alt pret?
oferte regionale..
unde o duc mai putin bine dau ceva mai multe minute sau mai scad din pret.

#45
Pandu

Pandu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 210
  • Înscris: 19.02.2009

View Postsicko, on 17th July 2010, 14:04, said:

Eu nu cred in stirea asta. As fi aflat ceva, din sursele mele.

Vodafone va vinde iPhone, dar nu cred ca de luni.
Sa vedem. :-)

:thumbup:

Edited by Pandu, 19 July 2010 - 22:48.


#46
lucianteo6

lucianteo6

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,084
  • Înscris: 27.09.2005

View PostPanaramaFlavia, on 19th July 2010, 21:43, said:

torrentule mergi in oricare reprezentanta vodafone, cere iphone si o sa vezi ca e.  :) 16 milioane la complet 800 + internet


Pai nu spuneai ca va fi 249 euro?

#47
PanaramaFlavia

PanaramaFlavia

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 625
  • Înscris: 24.10.2008
Ieri a fost modificat pretul. Nu uitati NU este codat. Vodafone vinde IPhone 3GS NECODAT!

#48
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,362
  • Înscris: 05.09.2005

View PostPanaramaFlavia, on 20th July 2010, 06:47, said:

Ieri a fost modificat pretul. Nu uitati NU este codat. Vodafone vinde IPhone 3GS NECODAT!


Atunci sa-si bage iphone-ul undeva. Foarte scump si nu merita. Ultimul lucru care ma tinea la vodafone, era iphone-ul. Asa cu 1400 ron ( adica cea mai "rezonabila oferta) ma duc la orange si imi iau un ab de 27 de euro pe luna cu achizitie de 99 euro. Daca fac 27x6 luni in avans* este mult mai rezonabil

* mie imi expira in martie mortafone-ul

#49
PanaramaFlavia

PanaramaFlavia

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 625
  • Înscris: 24.10.2008
Nu e tot aia. Abonamentul la Vodafone este de 16 euro cu TVA inclus. Adica oricum iesi mai ieftin la vpdafone, plus de asta telefonul NU este codat.

#50
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,362
  • Înscris: 05.09.2005
ies pe dracu mai ieftin. in fine, asta e vodafone-ul.

#51
crustaceu

crustaceu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,236
  • Înscris: 18.03.2008

View PostPanaramaFlavia, on 20th July 2010, 08:08, said:

Nu e tot aia. Abonamentul la Vodafone este de 16 euro cu TVA inclus. Adica oricum iesi mai ieftin la vpdafone, plus de asta telefonul NU este codat.

am studiat si eu piata ... sa vad care e treaba.
tot mai avantajos e la Orange ... chiar si la ab de 17 Euro (Delfin 8 + Smartphone) iPhone 3GS este 249

PS: referitor la neverlocked ... ma poate ajuta cineva cu un IMEI de iPhone din oferta Vodafone sa verific in state daca este never locked?

Edited by crustaceu, 20 July 2010 - 08:17.


#52
ralcr

ralcr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,337
  • Înscris: 03.07.2007

View Posta_d_y, on 20th July 2010, 08:45, said:

ies pe dracu mai ieftin. in fine, asta e vodafone-ul.
Nu stii ca produsele Apple nu sunt ieftine? De ce ar fi mai ieftin prin Vodafone?

#53
Just_Cavalli

Just_Cavalli

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,540
  • Înscris: 17.11.2009

View Postblackcat, on 17th July 2010, 17:49, said:

Sa dai o tona de bani pe iPhone 4, un telefon cu probleme mari (tratate cu sictir de Jobs, cica da huse), probleme inexistente la alte firme (desi Jobs minte ca ar fi si alte aparate in cauza, 'minciuna in fals'), inseamna ca esti dus cu capul. Apple e o firma care face un singur model (ajuns la varianta 4) de telefon. Cum sa poata ei sa concureze cu firme mari de telefonie mobila? Doar bazindu-se pe loialitatea (a se citi snobismul) fanilor Apple. Dar e bine sa-l aduca Vodafone, poate scade pretul la alte aparate.
Corect.

Telefonul momentului in momentul de fata e Samsung Galaxy S alaturi de HTC Desire.

Eu cred ca fac lichidare de stoc la 3GS si au apelat la Vodafone. :lol:

Edited by Just_Cavalli, 20 July 2010 - 10:39.


#54
fotoflash

fotoflash

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 18.08.2008
3 GS este 100% disponibil pentru corporate la Vodafone, asteptati 2-3 zile si va aparea si pe site.

Edited by fotoflash, 20 July 2010 - 11:09.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate