Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Este oficial : Din 19 iulie iPhone la Vodafone

- - - - -
  • Please log in to reply
107 replies to this topic

#91
sladko

sladko

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 102
  • Înscris: 03.12.2009
Da, pe masura ce trece timpul se pierd exclusivitatile. Dar nu e Romania un caz special. E pacat totusi ca nu avem concurenta pe segmentul iPhone. Oferta Vodafone e chiar mai proasta decat cea de la Orange.

#92
crustaceu

crustaceu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,236
  • Înscris: 18.03.2008

View Postsladko, on 21st July 2010, 21:50, said:

Da, pe masura ce trece timpul se pierd exclusivitatile. Dar nu e Romania un caz special. E pacat totusi ca nu avem concurenta pe segmentul iPhone. Oferta Vodafone e chiar mai proasta decat cea de la Orange.

pai a aparut concurenta ... si a aratat ca ... pauza. asteptam provincia (Cosmote) :)

#93
sladko

sladko

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 102
  • Înscris: 03.12.2009

View Postcrustaceu, on 21st July 2010, 22:47, said:

pai a aparut concurenta ... si a aratat ca ... pauza. asteptam provincia (Cosmote) :)

Pardon, eu înțelegeam prin concurență o contraofertă. Oferta de la Vodafone e un simplu act de prezență.

#94
inside_spy

inside_spy

    infiltrată în autobază

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,289
  • Înscris: 05.04.2006
Pentru cine e interesat, iată și prețurile pentru iPhone 3GS 16GB Black/White la Vodafone România. Asta pentru că le știm aproape toți dar nu le-a postat nimeni.  :peacefingers:  Poate aduce Google niște curioși și să știe la ce să se aștepte.

I-Phone 3GS Black 16 GB
Clasa 1
1 an   - 2619.03
2 ani  - 2534.46
Clasa 2
1 an   - 2576.74
2 ani  - 2492.12
Clasa 3
1 an   - 2534.46
2 ani  - 2492.12
Clasa 4
1 an   - 2492.12
2 ani  - 2449.83
Fără abonament
2619.03
SAR
0.79


I-Phone 3GS White 16 GB
Clasa 1
1 an   - 2619.03
2 ani  - 2534.46
Clasa 2
1 an   - 2576.74
2 ani  - 2492.12
Clasa 3
1 an   - 2534.46
2 ani  - 2492.12
Clasa 4
1 an   - 2492.12
2 ani  - 2449.83
Fără abonament
2619.03
SAR
0.79


Note de subsol:

Decizia de preț Nr. 29/19.07.2010. Prezenta listă de prețuri înlocuiește orice altă listă de prețuri emisă la o dată anterioară.

Clasa 1: Avantaj, Simplu, Familia 1000, Familia 2000, Complet 250, Complet 500, Complet 800, Internet Nelimitat Standard, VDF Acasă Promo 500+
Clasa 2: Complet 1000, Internet Nelimitat Plus, Internet Nelimitat Extra, VDF Acasă 2000+, VDF Acasă Unlimited
Clasa 3: Vodafone Complet 1500, Gold 8, Gold 12, Gold 20, Gold 27, One4All Integrated, One4All Gold, Vodafone Business Group, Internet Nelimitat Avansat
Clasa 4: Gold 40, BB Plus Roaming 100 MB Nat + 4 MB roaming, BB Plus National 100 MB, Internet Nelimitat Profesional, Vodafone Complet 2000


Prețurile sunt exprimate în Lei cu TVA 24% inclus.


PS: Din câte am înțeles de la magazinele Vodafone de pe Magheru și cel de lângă Piața Sf. Gheorghe, momentan iPhone este disponibil doar pentru utilizatorii persoane juridice și numai la cerere.

#95
sladko

sladko

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 102
  • Înscris: 03.12.2009
Deci cu alte cuvinte Vodafone nu a încheiat niciun contract cu Apple. Au vrut să-l vândă subvenționat, dar a sărit Orange ca ars, s-au certat un pic și Vodafone a trebuit să renunțe la subvenții. Și îl aduce la același preț ca alte magazine care îl vând neoficial.

#96
crustaceu

crustaceu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,236
  • Înscris: 18.03.2008

View Postsladko, on 24th July 2010, 19:39, said:

Deci cu alte cuvinte Vodafone nu a încheiat niciun contract cu Apple. Au vrut să-l vândă subvenționat, dar a sărit Orange ca ars, s-au certat un pic și Vodafone a trebuit să renunțe la subvenții. Și îl aduce la același preț ca alte magazine care îl vând neoficial.

200 RON nu e subventie?!

#97
crustaceu

crustaceu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,236
  • Înscris: 18.03.2008
este adevarat ca Vodafone a retras oferta?!

tocmai ce mi-am trimis ieri un amic sa isi cumpere iPhone de la Vodafone si a fost in 2 magazine si i s-a spus ca nu exista aceasta oferta ... apoi ca nu MAI exista ... ca a fost retrasa

stiti ceva?

#98
fictiv2004

fictiv2004

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 93
  • Înscris: 25.11.2007

View Postcrustaceu, on 27th July 2010, 21:53, said:

este adevarat ca Vodafone a retras oferta?!

tocmai ce mi-am trimis ieri un amic sa isi cumpere iPhone de la Vodafone si a fost in 2 magazine si i s-a spus ca nu exista aceasta oferta ... apoi ca nu MAI exista ... ca a fost retrasa

stiti ceva?

Am luat astazi un aparat. Pretul- cel cunoscut 445 e. Abonament 16 e/luna . 2ani. Avans 20%(cash, n-a vrut card). Vreo 16 milioane(dupa puncte).
E adevarat ca pe contract scrie HTC Desire, sunt niste smecherii pe la mijloc. Daca nu ati prins sarja asta, trebuie s-a mai asteptati; au fost 50 buc negru si 50 buc pe alb; vor mai urma si altele.

Edited by fictiv2004, 27 July 2010 - 21:10.


#99
voposphere

voposphere

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,910
  • Înscris: 13.03.2010
Ce impresionant.... Iphone... Wow.... 50 Bucati doar.... Eu am avut norocul sa intru in magazin si sa il aiba pe stoc... Sunt un norocos... Dar nu sunt prost... Asa ca am luat samsung galaxy s.... La un abonament de 35 cu minute... Text si internet moca mi l au dat gratis. Iphone e 45 pe luna... Fara internet... Si nu se compara cu galaxy s. Iphone e un terminal supraevaluat si cam atat.

#100
ParasutaFlavia

ParasutaFlavia

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 04.10.2008
Samsung Galaxy S I9000 bate la fundulet orice hiPhone 3,4 cate o fi  :))))  si da iphone 4 pierde semnalul si in romania (unii ziceau ca aici nu va pierde pt ca merge pe alta banda), deci its a crap. Am avut ocazia sa il testez vineri. Ideea e ca dupa 10, 15 secunde de intarziere arata semnalul real. Avea 4 linii, am tinut in mana si dupa 15 secunde mai palpaia slab o liniuta.  
Oricum am optat pt I9000 care bate Iphone la greu din toate privintele.

Edited by ParasutaFlavia, 08 August 2010 - 20:53.


#101
crustaceu

crustaceu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,236
  • Înscris: 18.03.2008

View PostParasutaFlavia, on 8th August 2010, 21:50, said:

Samsung Galaxy S I9000 bate la fundulet orice hiPhone 3,4 cate o fi  :))))  si da iphone 4 pierde semnalul si in romania (unii ziceau ca aici nu va pierde pt ca merge pe alta banda), deci its a crap. Am avut ocazia sa il testez vineri. Ideea e ca dupa 10, 15 secunde de intarziere arata semnalul real. Avea 4 linii, am tinut in mana si dupa 15 secunde mai palpaia slab o liniuta.  
Oricum am optat pt I9000 care bate Iphone la greu din toate privintele.

1. iPhone consuma conexiunea de internet mai cu cap ... o sa vezi cu al tau Galaxy in timp (asta daca folosesti si la altceva decat voce telefonul) din experienta Android-ul consuma cu 30% mai mult decat iOS
2. bateria tine la iPhone 4 cu 50% mai mult decat la Galaxy S
3. ecranul la iPhone 4 este peste cel de Galaxy S ... si ma refer la rezolutie, nu la culori (la culori este mai ok Samsung)
4. Aplicatiile de la iPhone sunt peste cele de Android (cel putin in acest moment) chiar si fara jailbreak
5. in utilizare normala in 2 saptamani nu am avut niciun drop-call cu iPhone 4 si nici nu a picat semnalul... dar da daca il tii de partea aia si te uiti la el ... ii scad barele de semnal. oricum ... poti sa incerci si cu Galaxy S si o sa vezi ca si la el iti pica liniutele.

faptul ca l-ai avut cateva ore nu inseamna ca l-ai testat

#102
voposphere

voposphere

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,910
  • Înscris: 13.03.2010

View Postcrustaceu, on 9th August 2010, 09:14, said:

1. iPhone consuma conexiunea de internet mai cu cap ... o sa vezi cu al tau Galaxy in timp (asta daca folosesti si la altceva decat voce telefonul) din experienta Android-ul consuma cu 30% mai mult decat iOS
2. bateria tine la iPhone 4 cu 50% mai mult decat la Galaxy S
3. ecranul la iPhone 4 este peste cel de Galaxy S ... si ma refer la rezolutie, nu la culori (la culori este mai ok Samsung)
4. Aplicatiile de la iPhone sunt peste cele de Android (cel putin in acest moment) chiar si fara jailbreak
5. in utilizare normala in 2 saptamani nu am avut niciun drop-call cu iPhone 4 si nici nu a picat semnalul... dar da daca il tii de partea aia si te uiti la el ... ii scad barele de semnal. oricum ... poti sa incerci si cu Galaxy S si o sa vezi ca si la el iti pica liniutele.

faptul ca l-ai avut cateva ore nu inseamna ca l-ai testat

Orice telefon se conecteaza la net cat are  nevoie pentru aplicatiile lui.nu cred ca exista vreo diferenta intre cele 2 aici.
Bateria la iphone tine mai mult... Dar... Ce faci cand se strica? la samsung o schimbi... La iphone schimbi telefonul..
Ecranul la iphone este unul de exceptie... Din pacate amoled bate la fundulet orice tft
aplicatiile sunt ok la ambele... Odata ce intrii pe market ai zile intregi sa instalezi... Nu cred ca e ok comparatia pentru ca e subiectiva

cu bateria... Nu inteleg... Adica pica semnalu fe nebun? nu au testat inainte? e cam rusinos si cam nesimtire ada ceva pentru un telefon premium si exyrem de scump...

Per total iphone e super... Il cumparam daca era la pret decent... Dar urasc sa platesc marca in loc de calitate si performanta

#103
crustaceu

crustaceu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,236
  • Înscris: 18.03.2008

View Postvoposphere, on 22nd August 2010, 05:22, said:

Orice telefon se conecteaza la net cat are  nevoie pentru aplicatiile lui.nu cred ca exista vreo diferenta intre cele 2 aici.

de ex. facebook-ul pe iPhone nu se concteaza la net pentru actualizari ... ci primesti notificari cu ce se intampla

View Postvoposphere, on 22nd August 2010, 05:22, said:

Bateria la iphone tine mai mult... Dar... Ce faci cand se strica? la samsung o schimbi... La iphone schimbi telefonul..

sunt la al treilea iPhone si nu s-a stricat niciunul ... si daca s-ar fi stricat ... e in garantie => se schimba pe banii lui Orange sau Apple ... nu pe banii mei ... eu chiar pot sa ma bucur ca am un device nou ;)

View Postvoposphere, on 22nd August 2010, 05:22, said:

Ecranul la iphone este unul de exceptie... Din pacate amoled bate la fundulet orice tft

citit stiri, navigare pe internet ... mult peste pe iPhone (imaginea mult mai clara)

View Postvoposphere, on 22nd August 2010, 05:22, said:

aplicatiile sunt ok la ambele... Odata ce intrii pe market ai zile intregi sa instalezi... Nu cred ca e ok comparatia pentru ca e subiectiva

nu folosesc aplicatii de joaca ... ci mai mult business si iti pot da multe exemple de aplicatii care nici macar nu au ceva similar pe andorid. ce e drept majoritatea sunt pe bani ... dar nu ma deranjeaza pentru ca am nevoie de ele.


View Postvoposphere, on 22nd August 2010, 05:22, said:

cu bateria... Nu inteleg... Adica pica semnalu fe nebun? nu au testat inainte? e cam rusinos si cam nesimtire ada ceva pentru un telefon premium si exyrem de scump...

cred ca te referi la antena ... asa cum iti ziceam, nu am probleme ;)

View Postvoposphere, on 22nd August 2010, 05:22, said:

Per total iphone e super... Il cumparam daca era la pret decent... Dar urasc sa platesc marca in loc de calitate si performanta

cred ca depinde diferenta fata de galaxy s ...

#104
Florinbv

Florinbv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,800
  • Înscris: 28.05.2006
@Crustaceu ca veni vb. de rezolutia mai mare a lui iPhone 4 hai sa vedem o comparatie ;) Acum spune-mi tu unde este avantajul rezolutiei mai mari in cazul iPhone?

#105
senator

senator

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,423
  • Înscris: 02.03.2006

View Postfictiv2004, on 27th July 2010, 22:06, said:

E adevarat ca pe contract scrie HTC Desire, sunt niste smecherii pe la mijloc. Daca nu ati prins sarja asta, trebuie s-a mai asteptati; au fost 50 buc negru si 50 buc pe alb; vor mai urma si altele.
Cred că trebuie să revenim la subiectul topicului: iPhone la Vodafone.
Mie mi-a sărit în ochi expresia asta. Deci, Vodafone se ține de șmecherii. Adică, îl vinde neoficial ca să nu le sară țandăra celor de la Orange care se pare că au exclusivitate pe piața românească. Greșesc?

#106
crustaceu

crustaceu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,236
  • Înscris: 18.03.2008

View PostFlorinbv, on 22nd August 2010, 23:05, said:

@Crustaceu ca veni vb. de rezolutia mai mare a lui iPhone 4 hai sa vedem o comparatie ;) Acum spune-mi tu unde este avantajul rezolutiei mai mari in cazul iPhone?

la primul test iPhone a fost mai rapid, la al doilea a fost aproape same ... iar la al treilea ... cred totusi ca primul test a fost esuat din cauza de wi-fi

aici trebuie mentionat ca folosesc iPhone 4 de vreo 3 saptamani cred ... si Galaxy S am folosit o saptamana ... deci ... cred ca stiu mai bine ce zic ... fata de multi care nu l-au atins.

View Postsenator, on 23rd August 2010, 08:49, said:

Cred că trebuie să revenim la subiectul topicului: iPhone la Vodafone.
Mie mi-a sărit în ochi expresia asta. Deci, Vodafone se ține de șmecherii. Adică, îl vinde neoficial ca să nu le sară țandăra celor de la Orange care se pare că au exclusivitate pe piața românească. Greșesc?

cam asa ceva.

am cumparat eu pentru un amic de la Vodafone un iPhone. ce pot sa zic:

- scrie pe factura ca e iPhone
- scrie pe chitanta ca e iPhone
- nu are manual in limba romana (si aici cred ca ANPC ar trebui sa se sesizeze)
- service-ul asigurat nu este printre cele agreate de Apple de unde ma intreb ce ce se intampla daca o sa aibe probleme cu bateria de ex. unde se stie ca trebuie inlocuit iPhone-ul ... ca daca nu sunt oficiali ... nu prea au cum ...

ma rog ... nu stiu daca Apple stie ca sunt si alti operatori care il vand in romania ... dar ... e treaba lu' Orange

#107
Florinbv

Florinbv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,800
  • Înscris: 28.05.2006
Nu vorbeam de viteza... cu toate ca 2 din 3 pagini s-au incarcat mai repede pe Galaxy S. Vorbeam strict de display, unde se vede avantajul rezolutiei mai mari pe iphone?

Quote

citit stiri, navigare pe internet ... mult peste pe iPhone (imaginea mult mai clara)


#108
crustaceu

crustaceu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,236
  • Înscris: 18.03.2008

View PostFlorinbv, on 23rd August 2010, 18:39, said:

Nu vorbeam de viteza... cu toate ca 2 din 3 pagini s-au incarcat mai repede pe Galaxy S. Vorbeam strict de display, unde se vede avantajul rezolutiei mai mari pe iphone?

din preview-uri nu se vede ... este evident.

ideea este ca tot scrisul este perfect, fara pixeli, etc. ... ceea ce face citirea foarte ok, fata de alte dysplay-uri, chiar si la Galaxy S care iti arata scrisul putin pixelat si care la citit devine obositor si trebuie sa faci putin zoom sau mai mult pe pagina pentru a citi informatia => face navigarea mai greoaie, etc.

nu neg ca Galaxy S este un telefon foarte bun si ca este aproape de iPhone in acest moment ... dar diferenta intre iPhone 4 si Galaxy S exista ... si vizibila. sunt heavy user de deviceuri si se vede ... oricum diferentele nu mai sunt asa mari iPhone si restul pentru ca au recuperat mult teren ... dar cred ca Apple va mai face niste pasi in curand  (presimt eu ... ) iar unul dintre ei va fi Game Center-ul

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate