Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Masina de tuns... buruieni

Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante
 Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...
 Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...
 Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit
 

Machete (2010)

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#1
tonny77

tonny77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,005
  • Înscris: 18.07.2006
[ http://static.cinemarx.ro/poze/filme-mari/2008/05/Machete_1210514951_2008.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Regizori:

Robert Rodriguez
Ethan Maniquis

Distributie:
Danny Trejo
Michelle Rodriguez
Jessica Alba
Robert De Niro
Lindsay Lohan

trailer

#2
AlexGP

AlexGP

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,419
  • Înscris: 03.01.2007
Daca nu scria Robert Rodriguez, as fi putut sa jur ca e un film de  Tarantino  :P'

Oricum, un film de "mind-less killing" ce pare promitator.

#3
Ketologistik

Ketologistik

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 09.07.2010
N-am crezut ca o sa apara filmul asta..tin minte ca primul trailer a aparut cand s-a lansat Grindhouse in 2007 (tot Robert Rodriguez si de data asta si Tarantino) si m-am gandit ca e un fel de caterinca la adresa cinematografelor, care baga mereu trailere inainte de difuzarea filmului propriu-zis. Oricum, il astept cu nerabdare si cred ca Danny Trejo e actorul perfect in rolul principal

#4
Handicarpati

Handicarpati

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,577
  • Înscris: 11.06.2010
Hai ca-i tare [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/liEmaDwNV18?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#5
enegrea

enegrea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 97
  • Înscris: 17.05.2006
10/10 de pe acum.

#6
Gh3r0m

Gh3r0m

    Le Potato Master

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,981
  • Înscris: 14.04.2008

 tonny77, on 14th July 2010, 19:15, said:

Distributie:
Jessica Alba

Trebuie sa-l vad  :lol:

#7
lawrence38

lawrence38

    GAME......OVER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,009
  • Înscris: 05.02.2008
Troublemaker studios presents....Guns, Boobs, Blood, Robert de Niro, Jessica Alba, Steven Seagal...ce vreti mai mult de atat :D

#8
Handicarpati

Handicarpati

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,577
  • Înscris: 11.06.2010
Si Lindsey Lohan :lol: .

#9
eps

eps

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 802
  • Înscris: 26.11.2008

 Ketologistik, on 14th July 2010, 20:42, said:

N-am crezut ca o sa apara filmul asta..tin minte ca primul trailer a aparut cand s-a lansat Grindhouse in 2007 (tot Robert Rodriguez si de data asta si Tarantino) si m-am gandit ca e un fel de caterinca la adresa cinematografelor, care baga mereu trailere inainte de difuzarea filmului propriu-zis.
Chiar asa a si fost :)
Initial a fost la caterinca, dar trailerul a avut asa de mare succes, incat acum se face si filmul. Oricum, trailer-ul avea la baza un scenariu de-al lui Rodriguez de prin 93 parca.

#10
nosferatu1

nosferatu1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 95
  • Înscris: 27.12.2008
epic win movie

Nu stiu daca filmu' vrea sa aiba un iz de ironie sau chiar expune serios actiunea aia jegoasa

Edited by M0n0, 12 October 2010 - 18:47.
Mult prea mare poza.


#11
stormwatch

stormwatch

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,772
  • Înscris: 18.04.2010
Tîmpit film !

Nu știu, poate oi fi îmbătrînit eu prea repede, dar eu nu văd rostul unor astfel de filme, și nici nu văd cui i se adresează. Pe de-o parte nu sînt indicate copiilor sub 15 ani că e prea sîngeros (deși grupei ăsteia de vîrstă le plac filmele cu de-ăștia care bat și omoară tot) iar cei peste 20 de ani poate ar trebui să aibe alte gusturi (să se uite la fime cu subiecte mai apropiate de realitate decît de fantezie).

Ca să fiu sincer, am vrut să văd filmul ăsta mai mult pentru Jessica Alba, deși, acum trebuie să recunosc că la actrița asta mai mult contează cum arată decît ce joacă, sau cum joacă. N-am putut să mă uit mai mult de 20 de minute, deși aș fi vrut să văd ce pățește Steven Segal (pentru că pățește ceva pînă la urmă, right ?), pentru că subiectul e absolut tîmpit: un tip care taie și spintecă cu cuțitele tot ce întîlnește dușmănos în cale de parcă-s carcase de porc atîrnate de cuie într-o hală frigorifică.

În sfîrșit, poate poate că ideea filmului ăstuia ar fi fost valabilă dacă acțiunea lui ar fi fost plasată în epoca preindustrială, pentru că de atunci încoace există o vorbă (cel puțin în America): "Don't bring a knife (oricît de lung sau oricît de multe, adaug eu) to a gun battle".

#12
zuv

zuv

    Erectile member :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,198
  • Înscris: 05.01.2008
Inca o "nebunie" marca Rodriguez.Mult sange si maruntaie,femei fumoase si barbati urati  :P ,impuscaturi la fiecare minut dar si ceva umor bun. Un film ce merita vazut cand n-ai altceva mai bun de facut.

#13
di7za

di7za

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 12.10.2010
nu mi s-a parut cine stie ce...din partea mea un 5 k sa treaca ;)

#14
alexc89

alexc89

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 132
  • Înscris: 22.01.2008
Pana ieri am crezut ca The expendables e un film prost, dar Machete m-a convins ca se poate si mai grav de atat. N-am reusit macar sa il vad pana la capat.

Si mai e o chestie pe care nu reusesc sa o pricep: de ce are nota 7.5 pe IMDB? WTF?

Edited by alexc89, 13 October 2010 - 16:07.


#15
Engineer_xxl

Engineer_xxl

    Fara glie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,348
  • Înscris: 14.04.2010
De aceeasi parere cu voi... un film de 2 bani! M-a facut cumva sa ma gandesc daca nu in realitate regizorul  a fost chiar actorul principal (Danny Trejo)... adica "oratania" aia de om si-a puso cu toate bunaciunile din film... pai in puii mei... rusine lui DeNiro ca a jucat intr-un asemenea film...

#16
edigee

edigee

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,178
  • Înscris: 16.10.2008
Pentru cei ce nu au inteles intentia lui Rodriguez ,normal ca filmul pare prost. Chestia e ca asa a vrut el sa faca filmul ,cu replici imbecile si sablonate ,cu efecte speciale de doi lei ,cu personaje grotesti sau neverosibile ,cu script cretin si  tehnici de filmare tipice filmelor Grindhouse. Chestia asta a fost dusa la extrem in Planet Terror. Ca de obicei ,in ultima vreme ,regizorul nu se ia in serios si face din nou un produs "la plesneala". Daca unii se asteapta la altceva sau nu realizeaza dupa primele minute despre ce e vorba , atunci e problema lor. Daca n-au inteles nici dupa ce s-a terminat filmul ,atunci sunt de compatimit. Daca insa s-au dus strict pt. entertainment sau "s-au prins", atunci filmul poate parea grozav.
Eu unul ,desi stiam la ce sa ma astept, am gasit filmul mai slabut ca Planet Terror, de exemplu.

Edited by edigee, 14 October 2010 - 00:16.


#17
undercoverbrother

undercoverbrother

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 18,293
  • Înscris: 02.04.2007
beton. din prima scena am zis tarantino. cand colo, era frat'su.

filmele astea nu prea au cum sa placa consumatorului "obsnuit".
nici mie nu mi-a placut tarantino la inceput cu cateva exceptii dar a inceput sa-mi placa cand deja eram suprasaturat de filme "normale".
era plictiseala mare la serviciu (lucram cam o ora jumate pus timpul cap la cap in 3-4 reprize iar restul pana la 12 ore filme si caterinca).
am bagam cel putin 10-15 filme pe saptamana timp de vreo 3 ani.
dupa tarantino am avut o faza cu filmele frantuzesti.

din pacate s-au dus vremurile alea...

#18
enegrea

enegrea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 97
  • Înscris: 17.05.2006
Interesanta si tema filmului, despre emigratia mexicana, vazuta din partea unui american-mexican. Fazele alea cu gandaci care napadesc "rasa alba" posibil sa fie inspirate din vreun filmulet propagandistic KKK. 8/10.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate