Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Genetica vs educatia vs cultura

Asus ROG - Probleme mari wi-fi

Recomandare Apartament

reparatie zgarietura bara spate
 Lipire XPS de hidroizolație ...

Detectare dispozitiv de ascultare...

Detectare posibile dispozitive de...

suport/cutie fixare SSD in locul ...
 Popcorn stradal

De ce ard asa de violent masinile...

Sfat achizitie bicicleta MTB

Imi tot apare ipconfig
 Degresant auto eficient

Pistol care sa pulverizeze vopsea...

Cursuri inot apa netratata

Telefoane vechi, fixe si mobile c...
 

Suspect de Impetigo

- - - - -
  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1
the_scientist

the_scientist

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 13.07.2010
Acum o saptamana am fost la medic cu niste vezicule care aveau crusta pe margine si ma usturau la nivelul axilei si una cat o moneda pe spate.

Cea de pe spate avea deja cateva zile, la inceput fiind micuta si s-a facut tot mai mare, la inceput am crezut ca este o julitura(stiti acele julituri care le aveam toti in genunchi si coate cand eram mici) de la urcatul prin copaci(am fost la tara si am cules cirese).

Medicul dermatolog mi-a zis ca este infectie la radacina firului de par cu stafilococ/streptococ si mi-a dat tratament cu ampicilina si un unguent numit "Altargo". Am terminat tratamentul acum 3 zile si mi s-au vindecat toate veziculele, doar una singura de pe fesa dreapta mai are inca crusta restul sunt vindecate aproape complet...au ramas doar pete.

Problema e ca acum un prieten are acelasi tip de vezicule si tot la subrat. Sunt speriat pentru ca medicul nu mi-a spus nimic ca as fi contagios :| Eu am tot cautat pe net si am descoperit ca veziculele care apar la impetigo sunt foarte asemanatoare cu ale mele doar ca mie nu mi-au aparut deloc la nivelul gurii sau nasului.

Atasez acum niste poze. Una din ele este vindecata dar a ramas pata si forma crustei. Cealalta are coaja si duce spre vindecare.

poza1- http://img46.imagesh...6/impetigo1.jpg

poza2- http://img12.imagesh...7/impetigo2.jpg


Maine ma duc la control sa vad ce o sa zica, dar voiam sa mai aflu o parere din partea voastra. Sunt sau nu suspect de impetigo?

Multumesc!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate