Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Scurgere chiuveta -> teava co...

Trigger Warning (2024)

Pareri cartiere/zone in care ati ...

Care este culoarea normala de soia?
 Comertul cu arcuri si arbalete

Masini pe benzina usor pretabile ...

Am primit facturi dupa ce am renu...

Camere video, supraveghere curte....
 Epilator care nu smulge puful

Realizare comanda pompa submersib...

Covorase scari/trepte

Apartament Iași
 Scurgeri de la etajul superior

Caut splitter semnal satelit

Instalatii sanitare

Program de slabire cu succes gara...
 

HP (COMPAQ) 610

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,347
  • Înscris: 14.06.2006
[ http://www.ccpowerpc.com.au/zencart/images/COMPAQ-610-VE908PA-desc.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

De aproape 2 luni am un Compaq 610. Pretul sau de achizitie a fost de putin peste 1900 lei.
In  general sunt multumit de el. Placa video este un minus. Bateria este foarte buna si daca butonez internetul autonomia merge pana la 4 ore jumate.
Materialele din care este facut par bune. Bateria are un mic joc insa nu prezinta pericol sa cada sau sa se deconecteze. Pur si simplu nu face corp comun cu laptopul. Ce mai deranjeaza este ca raman foarte multe amprente pe carcasa.

#2
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,347
  • Înscris: 14.06.2006
Scor 3DMark 2003.

Attached Files


Edited by December, 11 July 2010 - 21:03.


#3
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,347
  • Înscris: 14.06.2006
Test de randare a procesorului:

Attached Files



#4
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,347
  • Înscris: 14.06.2006
Am renuntat sa mai sterg carcasa laptopului. Criminalistii ar iubi laptopul asta :)

#5
M_r

M_r

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,462
  • Înscris: 25.06.2005
Si eu am un Compaq 610 de prin februarie 2010. Placa video chiar e un minus, oarecum, pentru ca unele jocuri nu o recunosc ca fiind buna. Am incercat un joc cu cerinte mai scazute (ps 2.0, vs 2.0, 256 MB) dar nu mergea pe placa video (ps 4.0, vs 4.0, 384 MB). Amprentele de pe carcasa ma cam dispera si pe mine, dar asta este, n-am ce-i face altceva decat sa le mai sterg din cand in cand.

#6
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,347
  • Înscris: 14.06.2006
Prima problema: incepand de astazi, difuzorul laptopului face ceva figuri. Sunetul se aude, insa are un usor gajait, ca atunci cand ai sunet foarte puternic in boxe. S-o fi bulit ceva prin el. O sa-l duc la service cat de curand sa-i inlocuiasca difuzorul si sa-i faca si o curatare.

#7
dannek

dannek

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,465
  • Înscris: 17.05.2004
Posed un Compaq 610 cu procesor Intel Celeron 550 2.00-GHz processor, 1-MB L2 cache, 533-MHz FSB  de 2.0 Ghz, si 2 gb de ram , puturos rau , ma ginde-am daca as putea schimbat procesorul cu un pentium, sa se mai invioreze si el, pe aceasta gama 610 mai intilnim Intel Core™2 Duo T5870 2.00-GHz, processor, 2-MB L2 cache, 800-MHz,front side bus (FSB) sau Intel Celeron Dual-Core T1500 1.86-GHz, processor, 512-KB L2 cache, 533-MHz FSB
Nu stiu daca placa de baza este aceeasi.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate