Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...
 Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...
 

Impozitul pentru masinile puternice a fost dublat

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
282 replies to this topic

#271
terratec

terratec

    Troll hunter

  • Grup: Moderators
  • Posts: 12,056
  • Înscris: 02.03.2003
Cei mai frustrati soferi sunt de obicei cei cu masini proaste/slabe. Cine face multi km stie foarte bine lucrul asta.
Mitocanie, frustare, incompetenta, cam astea sunt trasaturile unui roman verde, om chibzuit, bun cetatean.

O sa ramaneti singuri in tara baieti, oamenii cu cap vor pleca iar voi veti ramane sclavii strainilor. Botnita si fum meritati. :)


LE: Doi cunoscuti, cu SUV-uri scumpe si ceva bani la saltea deja se pregatesc sa plece de aici. Unul are legaturi in alta tara, celalat vrea sa o ia de la inceput.
De ei scapati, banii lor de impozite nu au fost buni, piesele scumpe cumparate nu erau bune, trebuie goniti.
Oamenii s-au saturat sa se simta haituiti doar prin simplul motiv ca au muncit mult tare in trecut.
Unul dintre ei a oprit productie de aproape un an si a mai ramas cu un business mic. Inchide ce mai are si pleaca, nu vrea sa mai auda de romani.

Din cauza frustratilor pleaca cei care produc. Raman doar firmele care stiu sa exploateze fraierii la maxim. Reteta succesului este sa fii firma mare, sa inchizi sute de papagali in custi de munca, dupa metal si sticla, le pui ecuson de gat si ii muncesti pana crapa.
Asa vrea romanul, asa o sa aiba.

Edited by terratec, 02 July 2010 - 16:17.


#272
ionut_ionut

ionut_ionut

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,780
  • Înscris: 01.12.2007
cel despre care vb tu are o captiva,diesel,unde parcheaza unu un modeo,passat,etc parcheaza si el captiva,cate noxe emite masina lui,probabil ca mai putin decat 90% dintre masinile inmatriculate ro,un pic mai mult decat un Duster 1.6 euro5,cu ce ma deranjaza pe mine daca omu se simte in siguranta in suv-ul lui?


indisciplinati in trafic sunt multi,indiferent de masina de la dacie si pana la lexus de la bicicleta si pana la camion

#273
alinnc

alinnc

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 540
  • Înscris: 07.07.2009
pacat ca nu cititi un post cap coada sa vedeti cine e marlanul. iar de plecat, vreau sa plec inca din generala, am dat gres pana acum dar sigur nu prind 30 de ani aici. masini slabe ?:) fac de 2 ori orasul pana il face o data un suv sau un a6, fara sa trec de 3000 rmp.chit ca baga ei botul la orice intersectie la intimidare sau mai trec ei pe rosu. dar n-o sa afle ei asta din moment ce le trebuie suv.

#274
Nicu90

Nicu90

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,131
  • Înscris: 14.09.2007
Ti'am citit doar postul in care spui ca nu lasi sa iasa din peco, si alte cele chit ca poate ei nu au nici o vina(cum uscaturi sunt peste tot , nu ai ce face ) , si de aici am tras concluziile .
Ia citeste'ti inca odata postul respectiv si zi ce parere ai de el .

#275
alinnc

alinnc

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 540
  • Înscris: 07.07.2009
pai primul paragraf l-ai citit? nu rezulat ca sanctionez defapt marlanii? sau pur sis implu nu esti de acord cu ce scrie acolo si gata.

#276
alinnc

alinnc

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 540
  • Înscris: 07.07.2009
. iar post dublu, cum se poate sterge un post dublu? daca nu se poate asta e, am probleme cu mausul.

Edited by alinnc, 02 July 2010 - 16:35.


#277
_bcristian_

_bcristian_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,569
  • Înscris: 31.12.2006
Ceva interesant tot am aflat de pe topicul asta - si anume de unde apar cretinii care ma claxoneaza (arde-li s-ar alternatorul) cand las camioanele sa treaca pe centura sau pe careva sa intre/iasa din parcare. Reactia normala (cand am chef sa ma distrez si nu e coada in spate) e sa fac semn cat mai ostentativ sa mai treaca un camion. Cel mai amuzant e cand se gaseste cate un dobitoc de-asta cu spume la gura sa se bage fortat pe langa mine si ia in blana groapa cat China de pe marginea soselei sau aia de pe calea ferata. Dupa aia ii depasesc in nici 100m. Oricum, de acum o sa las 2 camioane:D

#278
Cutzu

Cutzu

    SefuLaUrati

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,103
  • Înscris: 06.07.2006

View Postterratec, on 2nd July 2010, 17:09, said:

plecam
frustrarea a plecat din start de la cei care au motoare peste 2l, sau vroiau sa`si achizitioneze unul
acum arata mie cine e frustrat  :lol:


ati plecat?
:lol:
vad ca inca mai postati din romania
cand ajungeti acolo si incepeti sa va  realizati, atunci sa postati, veti primi laude, eu personal ma inclin pentru succesul altora in strainatate

dar asa la vorbe, o sa plecam, plecam
hai frate, plecati

#279
ionut_ionut

ionut_ionut

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,780
  • Înscris: 01.12.2007
repet marlani gasesti la volanul loganului,matizului dar si in masini scumpe de 100k euro,dar asta nu inseamna ca toti soferii sunt marlani

nu degeaba cel mai destept cedeaza primul,caci daca te infigi cu masina intr-un marlan ala o sa iti puna RCA-ul in brate si tu stai cu masina 1-2-3luni la reparat si tot tu o sa ai de suferit

in fond,cam din ce afirmatii faci nici tu nu esti departe de acea categorie

#280
Tom_Cat

Tom_Cat

    Aproape acolo

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,159
  • Înscris: 01.01.2007
@alinnc Chiar ai niste probleme la mansarda. Ce pot sa zic? Noroc ca esti tu fitipaldi si "jupan". Poti sa faci ce vrei doar iti demonstrezi capacitatile intelectuale si educatia precare. Ca tine sunt multi pe strazi si sincer imi este mila, insa cu nu sunt patron la Unicef chiar nu am cu ce sa va ajut.

Te-ai simtit atacat de comentariu? Foarte bine, cum tu ai libertatea sa jignesti, uite si eu mi-am permis sa imi exprim parerea cu un comentariu la tine pe profil, care daca te deranjeaza poti sa il stergi.

Partea proasta este ca esti atat de incompetent ca nu poti sa iti depasesti conditia de marlan.

#281
maistoru

maistoru

    ex

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,752
  • Înscris: 10.05.2008

View Posttavktm, on 2nd July 2010, 15:00, said:

Este vorba de fundatia drumurilor, de terasament, de fortele de franare, viteze si temperaturi, de structura podurilor, podetelor etc etc, stratul bituminos de deasupra oricum il strica vremea in cativa ani (ca de, noi avem si clima pacatoasa, de la -30 grade la +60 grade).
eu o inteleg pe asta cu infrastructura care lipseste cu desavarsire in Romania, dar :
1. platesc deja 2 taxe de drum. una la consum si alta la euroii masinii.
2. acest impozit dublu NU foloseste la repararea/crearea drumurilor, ci la umplerea gaurilor din buget.

#282
Dragon Warrior

Dragon Warrior

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,636
  • Înscris: 23.09.2006
Daca nu iti convine ce legi fac, nu-i mai alege tot pe astia data viitoare.

#283
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepă, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,677
  • Înscris: 14.03.2006
Mutati-va in Poiana, ok!? <_<

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate