Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tatuator handpoke

Plaja de nudisti in Grecia?

Mufa microusb a telefonului mobil...

"Ciudatenii" control pasa...
 Impamantare

Apple maps pe Windows 10

Sfarsitul woke-ismului si al core...

Renovare completa + pompa de cald...
 Libre Office nu vad liniile

Modalitați amuzante și ...

O disparitie de ani buni, Acces D...

Mancarea e scumpa
 Parere achiziționare BMW G20

Schimbarea bateriei moderne la VA...

Rostschreck Lidl

Si noi suntem Florin Piersic? / J...
 

Unde se termina iubirea?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
239 replies to this topic

#37
toyomi

toyomi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,118
  • Înscris: 05.09.2004
unde se termina iubirea? vorba lui akuma, atunci cind nu ai comfort psihic si nu mai rezisti lasind mereu de la tine moral.

#38
...easca

...easca

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 815
  • Înscris: 21.06.2005

ragnarok, on Jul 19 2005, 18:24, said:

@ Mossotti

Niciodata nu ai sa iti dai seama de crapaturile dintr-o relatie, indiferent ce arata ei in public (asta referitor la desperecheatii tai prieteni). Singura mea relatie de durata (aproape 4 ani and counting) nu a prea fost de iubire. Acuma e, dar numai dupa 3 ani si ceva de zbatere si chin in doi. Cred ca abia acum vreo cateva luni, dupa o noua despartire temporara mi-am dat seama ca de fapt tin la femeia in cauza (ghinionul ei e ca a tinut la mine de la inceput, iar pe mine m-a durut undeva departe).

Termenul de valabilitate al iubirii depinde strict de tipul de iubire. Daca e o iubire puternic pasionala, atunci o sa arda repede si o sa expire pronto. Daca e o iubire construita in timp (si aici respectul si permanenta descoperire a celuilalt conteaza) atunci poate sa dureze mai mult. Oricum nu cred in permanente si "forever"uri.

peace

<{POST_SNAPBACK}>



Si cand termini de descoperit ce faci?  :D

O iubire pasionala, chiar daca pare ca arde repede, lasa caldura pentru altceva, nu este musai "sa expire".

Edited by ...easca, 19 July 2005 - 20:01.


#39
naughtydream01

naughtydream01

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,797
  • Înscris: 13.03.2005
Ma trezesc singur din nou cu tine in gand.Bine le mai zicea Baniciu asta.Intrebarea ar putea fi de ce naiba nu poti uita dupa ce se termina iubirea?Ca in Eternal sunshine of a spotless mind dar cu mai putina tehnologie?Pur si simplu sa te trezesti intr-o dimineata sa zici "gata nu mai sufar de azi" si asa sa fie.
Dar nu, stai in fiecare zi si intrebi de ce s-a terminat iubirea cea mare si singurul loc unde mai poti sa scrii e pe forum ca prietenii s-au saturat de jalea ta care nu se mai termina. :death:

#40
toyomi

toyomi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,118
  • Înscris: 05.09.2004

Quote

O iubire pasionala, chiar daca pare ca arde repede, lasa caldura pentru altceva, nu este musai "sa expire".

sau lasa loc pentru razbunare, asa se intimpla in cele mai multe cazuri, daca tie nu ti-a reusit relatia cu respectivul , fa tot posibilul,  vizibil, ca respectivului sa nu-i mearga nici  cu alta,  diabolici sint oamenii care recurg la astfel de metode..( nu dau nume ).

Edited by toyomi, 19 July 2005 - 20:12.


#41
...easca

...easca

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 815
  • Înscris: 21.06.2005

toyomi, on Jul 19 2005, 21:07, said:

sau lasa loc pentru razbunare, asa se intimpla in cele mai multe cazuri, daca tie nu ti-a reusit relatia cu respectivul , fa tot posibilul,  vizibil, ca respectivului sa nu-i mearga nici  cu alta,  diabolici sint oamenii care recurg la astfel de metode..( nu dau nume ).

<{POST_SNAPBACK}>



Eu ma gandeam ca poate deveni o iubire matura, nu sa se termine.  :D

#42
zen

zen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,952
  • Înscris: 18.03.2005

ragnarok, on Jul 19 2005, 17:24, said:

Termenul de valabilitate al iubirii depinde strict de tipul de iubire. Daca e o iubire puternic pasionala, atunci o sa arda repede si o sa expire pronto. Daca e o iubire construita in timp (si aici respectul si permanenta descoperire a celuilalt conteaza) atunci poate sa dureze mai mult. Oricum nu cred in permanente si "forever"uri.

peace

<{POST_SNAPBACK}>



aiurea.
pasionala sau nu, depinde pe ce se descopera in timp ce se arde.
poti descoperi ca e o totala cretina, dar ca esti mort dupa ea, sau poti descoperi  in fiecare zi ceva care nu il vazusei, depinde doar de gradul de compatibilitate.
asa ca nu veni sa zici ca una construita dureaza mai mult, ca gresesti.

#43
toyomi

toyomi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,118
  • Înscris: 05.09.2004

...easca, on Jul 20 2005, 03:15, said:

Eu ma gandeam ca poate deveni o iubire matura, nu sa se termine.  :D

<{POST_SNAPBACK}>


da, normal, intre oameni maturi, dar ce te faci cind unul din ei nu accepta ca a fost parasit si devine diabolic si obsedat, pe undeva si aici se termina iubirea, dar numa' pentru unul...

#44
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004

naughtydream01, on Jul 19 2005, 21:00, said:

Dar nu, stai in fiecare zi si intrebi de ce s-a terminat iubirea cea mare si singurul loc unde mai poti sa scrii e pe forum ca prietenii s-au saturat de jalea ta care nu se mai termina. :death:

<{POST_SNAPBACK}>


sau mai poti sa scrii pe forum in timp ce te imbeti  :w00t:  :naughty:  :death:

zen, on Jul 19 2005, 21:17, said:

aiurea.
pasionala sau nu, depinde pe ce se descopera in timp ce se arde.
poti descoperi ca e o totala cretina, dar ca esti mort dupa ea, sau poti descoperi  in fiecare zi ceva care nu il vazusei, depinde doar de gradul de compatibilitate.
asa ca nu veni sa zici ca una construita dureaza mai mult, ca gresesti.

<{POST_SNAPBACK}>


daca descoperi ca e cretina, io zic ca si tu, care te-ai indragostit de-o cretina esti cretin. adica nu tu, zen, ma refer la o persoana oarecare...

#45
toyomi

toyomi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,118
  • Înscris: 05.09.2004
criptic le zici  tu mosotelul meu. :coolspeak:

#46
naughtydream01

naughtydream01

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,797
  • Înscris: 13.03.2005
off topic:Toyo ai invatat un nou cuvant?Observ ca folosesti "criptic" in 50% din posturi.dar macar stii ce inseamna?

#47
zen

zen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,952
  • Înscris: 18.03.2005

Mosotti, on Jul 19 2005, 20:28, said:

sau mai poti sa scrii pe forum in timp ce te imbeti  :w00t:  :naughty:  :death:
daca descoperi ca e cretina, io zic ca si tu, care te-ai indragostit de-o cretina esti cretin. adica nu tu, zen, ma refer la o persoana oarecare...

<{POST_SNAPBACK}>


de acord ca esti cretin. nu tu, ma refer la o persoana oarecare  :D
pai ce dracu sa zici  de tine cand iti pica ochii dupa vreo fufa de 2 lei, pe care abia astepti sa o iei in brate?
norocul meu ca nu am avut deastea, dar nu se stie niciodata ce tampenii mai zac prin cap  :death:

#48
toyomi

toyomi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,118
  • Înscris: 05.09.2004

naughtydream01, on Jul 20 2005, 03:32, said:

off topic:Toyo ai invatat un nou cuvant?Observ ca folosesti "criptic" in 50% din posturi.dar macar stii ce inseamna?

<{POST_SNAPBACK}>


limbaj ascuns , subtil..

edit: mosotti sterge, offtopic..

#49
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
intr-un univers perfect toate 'fufele' ar fi fete cuminti. e doar sindromul life sucks  :death:

#50
zen

zen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,952
  • Înscris: 18.03.2005

Mosotti, on Jul 19 2005, 20:40, said:

intr-un univers perfect toate 'fufele' ar fi fete cuminti. e doar sindromul life sucks  :death:

<{POST_SNAPBACK}>


cui ii place un univers perfect?
mie nu.

#51
Akuma No

Akuma No

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,062
  • Înscris: 29.04.2004
iubirea se termina cind ajunge acolo unde nu mai are de trecut nici o proba.

1. proba aerului. la inceput esti suspendat intr-un spatiu haotic si labil. plutesti, ba euforic, ba cuprins de teama. ce mai, esti dezorientat, nu mai stie stinga ce face dreapta, cind te uiti in sus zici ca-i jos si invers. respiri greu, de parca n-ai avea aer.
cind busola iti arata clar N, si buteliile-s pline de oxigen, gata, ai trecut de proba aerului, dar si de iubire.

2. proba apei. te scufunzi si te zbati ca inecatul, cu cit mai tare, cu atit mai rau. nu il astepa pe salvamarul-iubi, el n-o sa vina niciodata, el te vrea inecat in baltoaca iubirii.
ai ajuns, printr-o minune, la mal? e bine, ai trecut si de proba apei, dar si de iubire.

3. proba focului. aici vei cauta mereu ceva de care sa te agati. structuri, relatii, obiecte, obiceiuri etc. toate, dar absolut toate, tot ce iei drept realitate este pirjolit, facut scrum... in acest moment, de regula, primesti o galeata de apa rece in cap - proba apei -.
socul apei reci provoaca un stop respirator - proba aerului -.
amicii te vad palid si-ti cara palme inrosindu-ti obrajii si spatele - proba focului.
apoi, o iei de la inceput. e greu sa manevrezi iubirea.
in "locul" unde se termina iubirea incep probele initiatice.

#52
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
desi initial m-ai incurcat, in cele din urma m-ai convins  :w00t:

#53
Ossiriss

Ossiriss

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,274
  • Înscris: 26.02.2005
Nimanui nu cred ca i-ar place ca totul sa fie perfect...Ganditi-va ce ar mai fi sa nu mai putem critica...pai din ce am mai trai,din sentimente care ar fi numai de prietenie si iubire?Unde ar mai fi dulceata razbunarii, extazul unei insulte...toate astea nu pot fi inlocuite de chestia aia de rahat numita iubire...

#54
kimi

kimi

    Pândar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,575
  • Înscris: 04.05.2005
dr. NO, am dat cu copy peste postul tau,nu te supara :coolspeak:

edit : ma declar fan -_-

Edited by kimi, 19 July 2005 - 22:13.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate