Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
"Ciudatenii" control pasa...

Impamantare

Apple maps pe Windows 10

Sfarsitul woke-ismului si al core...
 Renovare completa + pompa de cald...

Libre Office nu vad liniile

Modalitați amuzante și ...

O disparitie de ani buni, Acces D...
 Mancarea e scumpa

Parere achiziționare BMW G20

Schimbarea bateriei moderne la VA...

Rostschreck Lidl
 Si noi suntem Florin Piersic? / J...

Rascumparare euroobligatiuni (pri...

Detartraj partial slatina

Cu ce pot izola fonic peretii pen...
 

Romtelecom reduce tarifele la internet

- - - - -
  • Please log in to reply
161 replies to this topic

#37
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007

View Postrz, on 28th June 2010, 14:11, said:

Putini s-au prins... rcs inca nu realizeaza ce se intampla dar oricum in situatia financiara in care se afla nu mai poate sa le tina piept
Din pacate si mai putini realizeaza ca un alt operator (DTH de data aceasta) e in prag de faliment cu toate ca au avut cele mai mari tarife iar situatia financiara in care se afla RDS care ofera cele mai mici tarife le premite sa se extinda cu GPON la case, sa lanseze televiziune digitala si HD, telefonie si internet mobil... niste chestii minore.

Pe cand altii nu sunt in stare sa mai plateasca drepturile TV pentru canale de baza, unii se lafaie cu meciuri amicale la 100.000 euro, drepturi TV pentru Anglia, Spania si ce mai au. Ciudat paradox...

Tine de marime (a afacerii) si de cat de bine este condusa.
Asta e, realitatea cruda...

Edited by danutz1, 28 June 2010 - 14:21.


#38
Farrell

Farrell

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,848
  • Înscris: 09.01.2007

View Postcsachiri, on 28th June 2010, 15:11, said:

Mda,am sunat si eu acum la 1930 si i-am explicat ca pe site apare abonament de net fara linie de voce
Raspuns soc:da,intrucat daca ai deja un nr de RTC iti poti comanda serviciul fara sa mai comanzi si o linie de voce,dar este obligatoriu si un abonament de voce.
Incredibil raspuns  :nonobad:
UPC aboneaza la net doar cu abonament TV obligatoriu.
RDS vinde FL pe GPON pe minim 16 luni contract si 3play obligatoriu.
Cine vrea doar net sa-si cumpere cartela de la vodafone.

#39
Lellia

Lellia

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 234
  • Înscris: 18.06.2007

View Postmeanman, on 28th June 2010, 14:30, said:

S-a renuntat la obligativitatea abonamentului de voce in caz ca vrei numai internet? Eu asa inteleg de pe siteul lor.

iti trebuie linie telefonica. ce e pe site se refera la cei care au deja linia telefonica.

danutz1 said:

O, nu imi vine sa cred. Se pare ca nu am fost prea atent.
Deci inteleg ca de azi inainte cel mai scump abonament clicknet va fi 5,9 euro/luna fara TVA si fara fix cu viteze intre 50 si 100 Mbps.
Asta suna bine dar pare greu de crezut ca RTC va renunta la abonamente de 10-12 euro cat platesc in prezent unii clienti, ar insemna o scadere substantiala a veniturilor. Ori exista vreo conditie, ori oferta nu se aplica tuturor clientilor existenti, poate doar regional.

Nu are cum sa plateasca 4,4 euro pentru 6 Mbps clientul care sta in vreun sat uitat de lume cand el plateste acum pe putin 10-12.

Este valabila pt. toti clientii (pers.fizice). Cei cu contracte active - cu prelungirea contractului pe min. 2 ani. Pt. clientii noi sau fara contracte active este disponibila si la contracte pe 1 an.

Edited by Lellia, 28 June 2010 - 14:27.


#40
csachiri

csachiri

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,453
  • Înscris: 03.04.2007

View PostFarrell, on 28th June 2010, 15:17, said:

UPC aboneaza la net doar cu abonament TV obligatoriu.
RDS vinde FL pe GPON pe minim 16 luni contract si 3play obligatoriu.
Cine vrea doar net sa-si cumpere cartela de la vodafone.
Numai ca sunt unele zone unde depinzi de calitatea semnalului si doar a unui singur operator
In fine,deviem de la topic,ideea e ca ti se baga pe gat un serviciu de care unii nu au nevoie

#41
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007

View PostFarrell, on 28th June 2010, 14:17, said:

UPC aboneaza la net doar cu abonament TV obligatoriu.
RDS vinde FL pe GPON pe minim 16 luni contract si 3play obligatoriu.
Nu mai e obligatoriu din cate stiu.
Valabil numai la case, cine sta la bloc primeste numai net fix la 39 de lei, mobilul si internetul mobil sunt incluse in abonamentul de internet fix.

View PostLellia, on 28th June 2010, 14:27, said:

Este valabila pt. toti clientii (pers.fizice). Cei cu contracte active - cu prelungirea contractului pe min. 2 ani. Pt. clientii noi sau fara contracte active este disponibila si la contracte pe 1 an.
Este o oferta foarte buna, chiar si cu prelungire daca este asa.
Mai atenueaza din dezavantajele platii obligatorii a abonamentului de voce.

Stiu ca sunt carcotas dar mai buna ar fi fost o reducere a abonamentului de voce decat a celui de internet.
De ea ar fi beneficiat 2,7 milioane de clienti fata de nici 900 de mii cati beneficiaza de reducerea tarifului pentru internet.

Edited by danutz1, 28 June 2010 - 14:33.


#42
elvis77ro

elvis77ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 285
  • Înscris: 10.01.2007
Pentru cei care detin, in real la Down de 100 cat este up pe extern!!?? Si pentru cei care instaleaza, vand, cat este prevazut up la cei 100?

#43
Farrell

Farrell

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,848
  • Înscris: 09.01.2007

View Postdanutz1, on 28th June 2010, 15:31, said:

Stiu ca sunt carcotas dar mai buna ar fi fost o reducere a abonamentului de voce decat a celui de internet.
De ea ar fi beneficiat 2,7 milioane de clienti fata de nici 900 de mii cati beneficiaza de reducerea tarifului pentru internet.
:w00t:  Asta da reducere.

#44
coracao

coracao

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 782
  • Înscris: 25.04.2008
tocmai am sunat la relatii cu clientii romtelecom si mi-a comunicat domnisoara de acolo ca eu am contract si nu poate sa-mi modifice abonamentul, la care eu: dar acum 3 zile am vazut la tv ca s-a dat lege ca nu esti obligat sa mai pastrezi un contract obligatoriu...la care tipa: vai de mine, s-a dat asa lege??? e prima oara cand aud!!!! dar nu va pot ajuta, aveti contract...

#45
Lellia

Lellia

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 234
  • Înscris: 18.06.2007

View Postcoracao, on 28th June 2010, 17:56, said:

tocmai am sunat la relatii cu clientii romtelecom si mi-a comunicat domnisoara de acolo ca eu am contract si nu poate sa-mi modifice abonamentul, la care eu: dar acum 3 zile am vazut la tv ca s-a dat lege ca nu esti obligat sa mai pastrezi un contract obligatoriu...la care tipa: vai de mine, s-a dat asa lege??? e prima oara cand aud!!!! dar nu va pot ajuta, aveti contract...
te ajut eu. da-mi PM cu detalii

#46
nucutza

nucutza

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 458
  • Înscris: 14.12.2001

Quote

Este valabila pt. toti clientii (pers.fizice). Cei cu contracte active - cu prelungirea contractului pe min. 2 ani. Pt. clientii noi sau fara contracte active este disponibila si la contracte pe 1 an.

Da' daca am prelungit acu' o luna abonamentul de voce (si net) pot sa beneficiez ? La voce ma intereseaza ca la net e acelasi pret.

Edited by nucutza, 28 June 2010 - 17:50.


#47
elvis77ro

elvis77ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 285
  • Înscris: 10.01.2007
Cat este UP la 100?

#48
Lellia

Lellia

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 234
  • Înscris: 18.06.2007

View Postnucutza, on 28th June 2010, 18:49, said:

Da' daca am prelungit acu' o luna abonamentul de voce (si net) pot sa beneficiez ? La voce ma intereseaza ca la net e acelasi pret.

Quote

nu poti la voce.

Quote

Cat este UP la 100?

6Mbps

Edited by Lellia, 28 June 2010 - 17:59.


#49
fologeam

fologeam

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 381
  • Înscris: 15.07.2006
Va salut!Am migrat la vechiul abonament Clicknet Premium 20 Mbps in urma cu 4 luni.Se poate sa migrez acum la noile abonamente Play sau Power cu preturile afisate pe site?Va multumesc anticipat!

#50
steff88

steff88

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 03.04.2009
pentru cei cu pachete exista speranta sau tot aberatia "nu putem sa va desfacem pachetul"?

#51
danutzu22

danutzu22

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,535
  • Înscris: 31.05.2006
„Aceste tarife sunt de aproape 500 de ori mai mici fata de prima noastra oferta de internet, lansata in aprilie 2005, cand serviciul de descarcare cu pana la 2 Mpbs ajungea la 70 de euro pe luna”, a declarat Yorgos Ioannidis, directorul general al Romtelecom, cel mai mare operator de telefonie fixa"

http://www.wall-stre...ompetitiei.html

"Gura pacatosului adevar graieste"
Pesemne viseaza sa scumpeasca de 500 de ori.
Mare manager, discrimineaza o mare parte din clienti, ia decizii in numele clientilor gen asigurari.
Pana cand o sa ajunga sa preia DT managementul o sa se aleaga praful de tot.

#52
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
6Mbps UP mi se pare extrem de putin pe langa 100 DL, plus ca trecerea de la FTTB la xDSL e un downgrade (in cazul RDS > RTC). Se fac instalari (macar in unele zone) pe UTP/GPON, sau tot cu modemul ramanem ?  ^_^

Edited by MembruAnonim, 28 June 2010 - 20:17.


#53
marginean49

marginean49

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 297
  • Înscris: 19.01.2007
Din comunicat reiese ca au redus preturile si pentru clientii existenti (ceea ce nu le statea in caracter pana acum celor de la RTC). Practic am reducere de aprox. 10 lei la Voce 100+Clicknet Play, la 3 luni de cand am semnat un contarct de 24 luni...m-au surprins placut cei de la RTC...sper sa nu se razgandesca cei de la RTC pana luna ce vine cand imi vine noua factura.
Stie cineva cum se va proceda cu clientii existenti?...se vor face acte aditionale la contracte cu noile preturi sau pur si simplu vom primi facturile micsorate?

#54
theMisuser

theMisuser

    Cetatean European.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,124
  • Înscris: 25.02.2007
Micsorate ? :)
Abia anuleaza momentan cresterea TVA si Euro. Dupa vro luna doua, sigur o sa fie mai mare decat acum, in lei, factura..
(e chiar posibil ca pana vine factura sa nu fie micsorata deloc)

p.s. - nu ca n-as aprecia 'scaderea' - o miscare cu adevarat frumoasa pt. imaginea RTC ar fi sa puna preturile in lei(ron)

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate