Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfarsitul woke-ismului si al core...

Renovare completa + pompa de cald...

Libre Office nu vad liniile

Modalitați amuzante și ...
 O disparitie de ani buni, Acces D...

Mancarea e scumpa

Parere achiziționare BMW G20

Schimbarea bateriei moderne la VA...
 Rostschreck Lidl

Si noi suntem Florin Piersic? / J...

Rascumparare euroobligatiuni (pri...

Detartraj partial slatina
 Cu ce pot izola fonic peretii pen...

Telefon cu senzor compass BUN

Blocare google chrome cu master p...

Instalare Siemens NX pe macbook
 

Achizitie alibaba.com

- - - - -
  • Please log in to reply
29 replies to this topic

#19
alexcump

alexcump

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 27.07.2008

View PostIuliutz, on 28th June 2010, 00:15, said:

daca platesti prin paypal intereseaza-te daca ofera protectie in tranzactiile cu alibaba


Astia nu accepta paypal, ei spun ca nu au voie sa depaseasca tranzactiile mai mult de 2500$ pe luna, si ca termenu de livrare al banilor este foarte mare.

@m3th0dman mersi mult, nu stiam de site-ul acesta. Chiar imi e de ajutor

#20
notimportant

notimportant

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 110
  • Înscris: 31.03.2010
Eu zic sa nu te bagi la plati in avans fara nici o garantie!

Eu aduc din china de ceva vreme de pe situl www.pandawill.com si acolo platesc folosind PAYPAL.Nu am avut niciodata probleme cu livrarea sau cu continutul.

Dar la asa ceva nu m-as baga!

#21
Iuliutz

Iuliutz

    Hairmaster

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,405
  • Înscris: 27.01.2005
si eu am comandat de pe www.dealextreme.com si nu am avut niciodata probleme cu ei.

#22
alexcump

alexcump

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 27.07.2008
Multumesc baieti despre site-uri.
Am mai vb cu un om de incredere zic eu. Am stabilit ca sa trimit 30 la suta din suma apoi restul cand primesc coletul.
Suna rezonabil, zic eu, nu?

M-am uitat pe site-urile date de voi. Interesante dar nu au ce caut eu din pacate. Ii apreciez fiindca scriu ce vind, arata ca sunt replici.

Mai stiti altele de incredere?

Edited by alexcump, 28 June 2010 - 22:59.


#23
newtask

newtask

    proud porsche driver b-)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,183
  • Înscris: 26.06.2008
Alibaba.com colcăie de țepari. Indiferent de TR ăla, toți sunt țepari! Aceleași scuze suflate că nu acceptă prin paypal că vin greu, și că numai Western Union. Țeapă curată. Se vor mulțumi și cu 30%. :)

#24
alexcump

alexcump

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 27.07.2008

View Postnewtask, on 29th June 2010, 13:24, said:

Alibaba.com colcăie de țepari. Indiferent de TR ăla, toți sunt țepari! Aceleași scuze suflate că nu acceptă prin paypal că vin greu, și că numai Western Union. Țeapă curată. Se vor mulțumi și cu 30%. :)

Bine zis :)) Ma las de afaceri cu chinezii.
Am vorbit cu un om care aducea din china, avea pe cineva acolo, mi-a zis ca telefoanele originale la ei sunt mai scumpe ca la noi.

Multumesc baieti pentru toate sfaturile, au fost binevenite si m-au ajutat.
Se poate inchide

#25
angelz

angelz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,844
  • Înscris: 01.12.2003
Am comandat de pe alibaba cateva placi de baza.Plata am facut-o mereu cu paypal si am specificat la fiecare tranzactie motivul tranzactiei.Le-am primit cu DHL (am avut si tracking pe ele) in cateva zile.Am avut ceva probleme cu 2 dintre placi cam la 1 luna jumate , nu m-am putut intelege cu ei si pace.Am ramas cu o mica paguba , dar asta e.Nu voi mai comanda de acolo indiferent ce o fi.

#26
ciureanuc

ciureanuc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,294
  • Înscris: 27.11.2005
Ali Baba si cei 40 de HOTI... ati citit povestea asta?  :rolleyes:

#27
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,743
  • Înscris: 21.08.2008
Am comandat de pe AliExpress pentru uz personal doua echipamente de ciclism cu livrare prin DHL, coletul a ajuns in doua zile de la expedierea sa. Cum doua din articole nu erau marimile dorite am comandat altele dar... mi-a trimis din nou altceva.
Am reclamat si am ajuns la un comun acord: sa-mi returneze banii pe produse fara sa-i mai returnez produsele (desi am dat inca 30$ pe DHL). Problema e urmatoarea: spune ca are contul de PayPal limitat si ca poate sa-mi faca transferul doar prin AliExpress. Am posibilitatea de a accepta dar mai stii la ce ma pot astepta? Nu am incredere ca nu va tergiversa rambursarea sumei... Am reclamat si la AliBaba, am si acolo un numar de sesizare.
Mai jos e print dupa ce-mi apare in contul meu, se vede ca el accepta sa-mi returneze suma... Risc ceva daca aplic sau mai bine sa las escaladarea situatiei si sa rezolve cei de la AliBaba? Cum se procedeaza cu astia? Daca era prin PayPal era mai simplu...

Attached Files



#28
onutcristian

onutcristian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 11.10.2012
salut eu nu reusesc sa fac plata imi apare mereu ca se verifica securitatea dupa care tranzaction closed. am incercat si cu visa si cu master card

#29
jeidy

jeidy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 26.07.2009
Am vazut si eu cate ceva pe aliba, dar nu am optiuni sa aleg transportul, nu imi zice detalii despre costul transportului.
stiti ceva detalii?

#30
AMETHIST

AMETHIST

    Hardware Troll

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,518
  • Înscris: 11.11.2007
Da. cauta pe aliexpress.com

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate