Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...
 

Samsung Galaxy S vs. Iphone 4 vs. HTC Desire vs Samsung Wave vs. Nokia N8 vs. Sony Ericsson XPERIA X10

- - - - -
  • Please log in to reply
318 replies to this topic

Poll: Samsung Galaxy vs. Iphone 4 vs. HTC Desire vs Samsung Wave vs. Nokia N8 vs. Sony Ericsson XPERIA X10 (381 member(s) have cast votes)

Care este cel mai performant ?

  1. Samsung Galaxy S (137 votes [35.96%])

    Percentage of vote: 35.96%

  2. Iphone 4 (88 votes [23.10%])

    Percentage of vote: 23.10%

  3. HTC Desire (57 votes [14.96%])

    Percentage of vote: 14.96%

  4. Samsung Wave (29 votes [7.61%])

    Percentage of vote: 7.61%

  5. Nokia N8 (41 votes [10.76%])

    Percentage of vote: 10.76%

  6. Sony Ericsson XPERIA X10 (29 votes [7.61%])

    Percentage of vote: 7.61%

Vote Guests cannot vote

#1
Just_Cavalli

Just_Cavalli

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,540
  • Înscris: 17.11.2009
Samsung Galaxy S vs. Iphone 4 vs. HTC Desire vs Samsung Wave vs. Nokia N8 vs. Sony Ericsson XPERIA X10.

Ce model ati cumpara ? Care este cel mai performant ?

Samsung Galaxy S are un ecran Super AMOLED capacitive touchscreen, 16 Milioane de culori cu rezolutia de 480 x 800 pixels si diagonala de 4.0 inches ,3.5 mm audio jack,multi-touch, multi-tasking, 9.9 mm grosime si o greutate de 118 grame ,memorie interna de 8 GB/16GB si suport pentru carduri Micros SD de pana la 32GB, HSDPA, 7.2 Mbps; HSUPA, 5.76 Mbps, Wi-Fi 802.11 b/g/n; DLNA, camera 5 MP, 2592 x 1944 pixels, autofocus, LED flash, video 720p@30fps, sitem de operare Android v2.1 (Eclair), procesor ARM Cortex A8 1GHz ,SMS(threaded view) 512 MB Ram, MMS, Email, Push Mail, IM,Bluetooth v3.0 , GPS, baterie Li-ion 1500 mAh. Telefonul costa 2000 de lei


Specificatiile tehnice complete le gasiti aici http://mobile.softpe...-Galaxy-S.shtml
Video [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/r9PTB5wW3gg?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Iphone 4 are un ecran TFT capacitive touchscreen, 16M colors Size 640 x 960 pixels, 3.5 inches, ,multi-touch, multi-tasking, 3.5 mm headset jack, 16/32 GB storage, 512 MB RAM, HSDPA, 7.2 Mbps; HSUPA, 5.76 Mbps, Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth 2.1, 5 MP, 2592 x 1944 pixels, autofocus, LED flash, video  720p@30fps, SO iOS 4, Apple A4 1GHz processor, SMS (threaded view), MMS, Email, Push Email. Telefonul o sa coste 2600 de lei varianta de 16GB

Specificatiile tehnice comple le gasiti aici http://mobile.softpe...-iPhone-4.shtml
Video [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/sqUXdHwgsKI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

HTC Desire are un ecran AMOLED capacitive touchscreen, 16M colors Size 480 x 800 pixels, 3.7 inches, multi-touch, multi-tasking, 3.5 mm audio jack,576 MB RAM, HSDPA, 7.2 Mbps; HSUPA, 2 Mbps , Wi-Fi 802.11 b/g, Bluetooth 2.1, 5 MP, 2592 x 1944 pixels, autofocus, LED flash, video WVGA (800x480 pixels) @ 15fps, Android OS, v2.1 (Eclair) , Qualcomm Snapdragon QSD8250 1 GHz processor, SMS(threaded view), MMS, Email, Push Email, IM, Standard battery, Li-Ion 1400 mAh. Telefonul costa 1750 de lei.


Specificatiile tehnice compele le gasiti aici http://mobile.softpe...TC-Desire.shtml
Video [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/WFdUAE8tIeA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Samsung Wave  are un ecran  Super AMOLED capacitive touchscreen, 16Milioane de culori cu rezolutia de 480 x 800 pixels si diagonala de 3.3 inches, multi-touch, multi-tasking, 3.5 mm audio jack, DNSe (Digital Natural Sound Engine) ,1.5 GB system storage, microSD, up to 32GB, HSDPA 7.2 Mbps; HSUPA, 2 Mbps, Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth 3.0, 5 MP, 2592 x 1944 pixels, autofocus, LED flash, video 720p@30fps, SO Bada, ARM Cortex A8 1GHz, 512 Mb Ram, GPS, SMS, MMS, Email, Push Email, Palringo IM, Standard battery, Li-Ion 1500 mAh. Costa 1450 de lei


Specificatiile tehnice le gasiti aici  http://mobile.softpe...8500-Wave.shtml
video [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/LeOYTUJLXyQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Nokia N8 are un ecran AMOLED capacitive touchscreen, 16M colors Size 360 x 640 pixels, 3.5 inches, multi-touch, multi-tasking, 3.5 mm audio jack, 16 GB storage, 256MB RAM, microSD, up to 32GB,HSDPA, 10.2 Mbps; HSUPA, 2.0 Mbps Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth v3.0, 12 MP, 4000x3000 pixels, Carl Zeiss optics, autofocus, Xenon flash, video 720p@25fps, Symbian ^3 OS, ARM 11 680 MHz processor, SMS (threaded view), MMS, Email, Push Email, IM, GPS, Standard battery, Li-Ion 1200 mAh (BL-4D). O sa coste 1850 de lei si o sa fie lansat la sfarsitul lunii august.

Specificatiile thenice complete le gasiti aici http://mobile.softpe.../Nokia-N8.shtml
Video [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/HrRr_p6Au4s?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Sony Ericsson XPERIA X10 are un ecran TFT capacitive touchscreen, 65K colors Size 480 x 854 pixels, 4.0 inches, multi-touch, multi-tasking, 3.5 mm audio jack, 1 GB internal storage, 384 MB RAM,microSD, up to 32GB,  HSDPA, 7.2 Mbps; HSUPA, 2 Mbps  Wi-Fi 802.11b/g, DLNA , Bluetooth v2.1 , 8 MP, 3264x2448 pixels, autofocus, LED flash, WVGA@30fps, Android OS 1.6(peste 2/3 luni o sa primeasca upgrade la 2.1), Qualcomm QSD8250 Snapdragon 1 GHz processor, SMS (threaded view), MMS, Email, Push email, IM, GPS, Standard battery, Li-Po 1500 mAh (BST-41). Costa 2000 de lei.

Specificatiile tehnice complete le gasiti aici http://mobile.softpe...PERIA-X10.shtml
Video [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/jsS1efW2awQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Eu unul mi-as cumpara Samsung Wave. Imi place de asemnea Iphone 4 si Samsung Galaxy S.

Edited by Just_Cavalli, 23 June 2010 - 01:37.


#2
Just_Cavalli

Just_Cavalli

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,540
  • Înscris: 17.11.2009
Sony Ericsson XPERIA X10 in momentul de fata nu suporta multi-touch(am trecut din greseala).
E penibil faptul ca XPERIA X10 ruleaza Android 1.6 in momentul de fata cand sunt disponibile versiunileSO Android 2.1 si 2.2

De asemnea Nokia N8 are un ecran foarte slab(calitate, rezolutie) fata de concurenta si nici macar nu a fost lansat inca!

Edited by Just_Cavalli, 23 June 2010 - 08:33.


#3
virtualx

virtualx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,600
  • Înscris: 30.05.2005
sony er - sar value - 1.400 W/Kg ! o adevarata uzina langa urechea ta / creierul tau / etc , asta pica primul

#4
pandurub

pandurub

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 346
  • Înscris: 10.08.2009
Cred ca batalia reala e doar intre Galaxy S si Iphone 4. Sunt cele mai noi terminate cu cea mai noua tehnologie.

Apple nu mi-as luat ca au inceput sa o arda dubios de ceva vreme

Raspunsul atunci e Galaxy S :)

#5
Just_Cavalli

Just_Cavalli

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,540
  • Înscris: 17.11.2009

View Postvirtualx, on 23rd June 2010, 10:36, said:

sony er - sar value - 1.400 W/Kg ! o adevarata uzina langa urechea ta / creierul tau / etc , asta pica primul
1.400 W/Kg ?  :scared:
Este foarte mare nivelul de radiatii emis de Xperia X10.. -_-

Cel mai mic nivel de radiatii il are Galaxy S.


1.Samsung Galaxy S 0.238 W/Kg
2.HTC Desire 0.752 W/Kg
3.Samsung Wave 0.988 W/Kg
4.Nokia N8 1.02 W/kg
5.Sony Ericsson XPERIA X10 1.400 W/Kg

Informatii despre Iphone 4 nu am gasti doar despre Iphone 3GS 0.45 W/kg

PS. Din pacate am uitat sa pun si modelul Motorola MILESTONE in chestionar dar poate il adauga un moderator.

Edited by Just_Cavalli, 23 June 2010 - 15:20.


#6
tkd29

tkd29

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,231
  • Înscris: 01.09.2003
Eu o sa merg pe Iphone 4 in paralel cu 3GS .
M-ar tenta Androidul de pe Galaxy dar nu ma lasa mana sa dau atatia pe bani pe un Samsung.

#7
izmenar

izmenar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 20.05.2007
Per total . Galaxy S ofera cea mai buna combinatie , pretul o sa scada treptat
Daca samsung o sa se tine de el sa ofere update-uri constante si android 2.2 cat mai repede atunci o sa vanda multe buc.
La cum se misca lucrurile , in curand Android o sa aibe cea mai mare cota de piata
Iphone se lauda doar cu rezolutia ecranului , atat

#8
Just_Cavalli

Just_Cavalli

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,540
  • Înscris: 17.11.2009
O sa primeasca update-ul la Android 2.2
Samsung Galaxy S confirmed for Android 2.2  http://www.knowyourm...android_22.html

Ar fii fost culmea sa nu-l primeasca.

#9
Dheus

Dheus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,166
  • Înscris: 28.05.2009
Dupa cum suna topul asta, Samsung si-a adjudecat deja primele doua locuri din top, pe cand iPhone 4 va veni pe locul 3.
Galaxy S chiar este cea mai bun combinatie, un ecran sufiecient de mare sa-l folosesti la un browsing foarte bun si la o vizualizare excelenta cu s-amoled-ul.
Wave pe locul doi, pt viteza din meniu, inovatie si calitate la cele mai "de baza" functii, precum camera, audio, si acel "Social Hub", un fel de "FriendStream" sau ce are Motorola cu MotoBlur.

iPhone pe 3 pt ca aduce un HW nou, ceea ce era de asteptat, dar nu face decat sa ridice putin stacheta acolo unde este nevoie.
La filmat se pare ca ar fi cel mai bun de pana acum, dar data fiind politica Apple, punctele mai scad. Dar ecranul si aplicatiile, mai ales cele din urma, il califica pt acest top.

Iar restul, Milestone vechi deja e depasit, X10 este mai mult o gluma proasta si scumpa, iar Milestone-ul nou nu a aparut inca.

@Just_Cavalli
Mai trebuia sa adaugi Incredible si Droid X. Iar topul ar fi aratat altfel. Dar bine si asa.

#10
Hansolo

Hansolo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,478
  • Înscris: 17.09.2007
Deocamdata pe partea de telefonie Android mai are de lucru. Pana nu vad o aplicatie de integrare caller groups-ring profiles la fel de simpla ca si cea nativa de la Nokia eu exclud orice Android. Idem Wave, degeaba arata excelent telefonul ca si specificatii si build quality, astept o astfel de aplicatie altfel telefonul nu e decat un gadget inutil (pacat, la actualul pret e cea mai buna alegere).
Iar N8... dupa ce va fi lansat mai trebuie asteptat o perioada de verificat buguri. A se vedea E72, superamanat si tot lansat cu buguri. In plus iar vor fi aplicatii care nu vor merge (Garmin, etc) iar Nokia a anuntat ca va fi ultimul N-series cu Symbian3 (iar o teapa trasa userilor, la fel ca N900).

#11
pandurub

pandurub

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 346
  • Înscris: 10.08.2009

View PostHansolo, on 25th June 2010, 09:31, said:

Deocamdata pe partea de telefonie Android mai are de lucru. Pana nu vad o aplicatie de integrare caller groups-ring profiles la fel de simpla ca si cea nativa de la Nokia eu exclud orice Android.

Exista posibilitatea de asocierea unor ringtone-uri unor anumite grupuri. Exista si posibilitatea sa iti faci profile pentru telefon si acestea sa se activeze in functie de gps. Poti sa faci si grupuri de prieteni pe android. Sunt o gramada de aplicatii gratuite pentru asta.

#12
Hansolo

Hansolo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,478
  • Înscris: 17.09.2007
@pandurub, imi cer scuze, ai vazut tu o astfel de aplicatie? Un search pe google dupa android contact management ring profile nu a dat rezultate prea pozitive, sunt useri de Blackberry sau Nokia care au trecut la Android si le lipseste functia asta.

Imi imaginez ca nu e prea mare scofala un astfel de soft, dar pun pariu ca GRATIS nu voi gasi prea curand asa ceva.

#13
krystyano9

krystyano9

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 327
  • Înscris: 27.11.2007
Eu as alege N8 datorita camerei foto, carcasei de alumuniu desi clar nu este cel mai performant d.p.d.v. al CPU si memoriei Ram, urmatorul ar fi Galaxy S sau HTC Desire pentru ca as fi curios cum se misca si Andoidul dar atata vreme cat nu o sa ajunga la un nivel de maturitate mai mare(atata vreme cat primeste update-uri majore cam din 6 in 6 luni consider ca nu a ajuns la un nivel foarte ridicat) probabil versiunea 3.0 nu ma ingramadesc sa-l cumpar.

SE sau Motorola nu m-au atras si nici nu cred ca ma vor atrage prea curand.

In special am lasat iPhone la urma pentru ca la modul cum a fost prezentat ar fi trebuit sa nu aibe aproape nici o problema dar din pacate tocmai functia de baza nu o poti folosi si anume de a vorbi si asta din cauza design-ului sau atat de "magical" cum a fost prezentat de Steve Jobs

#14
Dheus

Dheus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,166
  • Înscris: 28.05.2009

View Postkrystyano9, on 26th June 2010, 00:22, said:

functia de baza nu o poti folosi si anume de a vorbi si asta din cauza design-ului sau atat de "magical" cum a fost prezentat de Steve Jobs
Nu cred ca a fost o greseala asa mare, dintr-un singur fapt.
Din ultimele comentarii ale lui Steve, unul a sunat asa, "fie il tineti altfel, fie... cumparati un bumper". Acele "silicoane" decorative, prezentate inca de la inceput.
Ceva ma face sa cred ca iti vand un aparat de 600-700$ si apoi iti spun, "vrei totul? atunci mai baga 30$ aici si se rezolva". Marketing perfect, mai "jumuleste" cate 30$ de la fiecare user care nu vrea sa tina mereu cont de cum il tine.
La 1 mil. de iPhoneuri vandute, calculati cati bani se strang din niste "bratari" de cauciuc.  ;)

#15
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007
Acum, cel mai performant cred ca e Galaxy S.

X10 e cam cel mai slabut dintre toate. Nu imi place interfata conceputa de SE (Timescape and Mediascape UI) e prea "SF" .
Prefer Android stock sau cu mici modificari. Oricum, e posibil ca in scurt timp interfetele proprietare sa devina un fel de add-on-uri optionale.
Google se va concentra in urmatoarele update-uri pe imbunatatirea vizuala a lui Android, asa ca nu prea va mai fi nevoie de imbunatatiri suplimentare (read).

Motorola Milestone -  nu e chiar asa depasit precum pare la prima vedere. Sa va explic de ce:
Are doar 256MB RAM, ok  asta ar fi principalul punct slab.
Intradevar, procesorul ruleaza la 550MHz (desi el din fabrica e facut sa ruleze la 600Mhz), dar nu va lasati inselati de frecventa.

Procesoarele celor de la Texas Instruments sunt superioare Snapdragon-urilor din punct de vederea al performantelor si au un potential de overclock enorm.
Un TI tactat la 1GHz bate un Snapdragon la aceeasi frecventa. Procesorul lui Milestone|Droid e un Texas Instruments OMAP3430, bazat pe nucleu ARM Cortex A8.
Poate rula stabil si la 1GHz. Majoritatea posesorilor de Milestone\Droid il tin undeva la 700-800MHz.
In plus GPU-ul lui Milestone e unul de top - PowerVR  SGX530.

In diferite benchmark-uri Milestone se descurca la fel de bine sau chiar mai bine decat Nexus One :

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/HpUduUdrOJk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/XzJsN7y90DE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Nexus One cu 1GHz+512MB vs. Milestone 550MHz+256MB. Nu prea se vad diferente.

Pana la urma marile minusuri ale lui Milestone ar fi RAM-ul de doar 256MB si protectia pusa de Motorola pe ROM.

#16
sm0ker

sm0ker

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 597
  • Înscris: 11.02.2004
Imi expira contractul pe 2 ani de la orange si chiar ma gandesc sa-mi iau un iPhone 4. Acum detin un iPhone 3G.

Motivele mele:

1. Aplicatiile pe care le-am cumparat. Nu pot sa renunt la ele.
2. Usurinta de a folosi un telefon cu 1(UNU) singur buton nu se compara cu celelalte.
3. SI CEL MAI IMPORTANT: GARANTIA.
NIMENI nu mi-a oferit o asemenea garantie la orice produs am cumparat din Romania.
In 2 ani am schimbat telefonul de 2 ori.
A. Aveam probleme cu wireless-ul si in 2 zile am avut alt telefon.
B. Incepuse sa ma lase bateria. Am fost la garantie si le-am zis ca ma tine mai putin de 1 zi. Fara nici o intrebare cei de la Orange mi-au dat un iPhone nou nout (il am de 2 luni) cu inca 2 ani garantie. In plus mi-au schimabat si castile.
Cine mai schimba telefoanele in RO pt ca nu mai tine bateria????
4. Caliatatea. Credeti-ma ca sunt un fanatic al telefoanelor si tot timpul am cheltuit mai mult de 2 salarii sa-mi iau tot ce e nou. De cand am iPhone-ul nu m-am mai gandit sa-mi iau alt telefon. Chiar nu mai aveam nici un motiv sa il mai schimb.

Recunosc ca am salivat un pic cand am vazut Galaxy S(sa numai zic de  EVO, Droid X, etc - care nu sunt pe la noi :( ). Dar  de cand am avut o experienta f proasta cu un Omnia, Samsung pt mine nu mai exista. Pe scurt, i-am facut cadou cuiva un omnia si dupa 1 sapt a avut probleme cu display-ul. Am fost la garantie si binenteles, ca la romani, mi-a zis ca a fost din cauza mea ca l-am scapat. Reparatia m-a costat aprox 3-4 mil. De atunci adio samsung.

In afara de Desire,  Galaxy S si iPhone 4 dupa parerea mea nici sa nu va ganditi sa va luati altceva. Cantariti bine, cititi reviewuri, pareri, etc. Sunt o caruta de bani care nu se merita sa ii aruncati degeaba. Doar daca stiti ca merita.

#17
Dheus

Dheus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,166
  • Înscris: 28.05.2009

View Postsm0ker, on 27th June 2010, 19:17, said:

3. SI CEL MAI IMPORTANT: GARANTIA.
NIMENI nu mi-a oferit o asemenea garantie la orice produs am cumparat din Romania.
Cu punctul asta ai subliniat perfect politica Apple, dar in caz ca nu stiai, doar in Romania ai garantie 2 ani, in State fiind de doar un an. Insa cum tu spui ca ti-au rezolvat rapid problemele sunt multi care sustin contrariul.

Vad topul asta si fiecare cum vine cu parerea sa. Dar in definitiv fiecare model se adreseaza cuiva.
iPhone - userii care nu vor sa-si bata capul cu programe, cu "resturi" in sistem, cu "cel mai bun" rom etc. Vor un telefon, un iPod (adica muzica), cateva jocuri si aplicatii multe si utile (sau viceversa). Cu o calitate ridicata a constructiei.

Galaxy S - este un flagship pt Android, alaturi de HTC Incredible. Vrei sa surprinzi, dar fara sa ai un iPhone, iti iei asa ceva, este elegant, este echilibrat, cu un ecran exact cat trebuie, are un display superb si ruleaza Android. Si este si cu un pret bun (in raport cu altele).

Desire - este Nexus dar cu semnatura HTC. Isi face treaba, este tipic HTC, nici nu surprinde, nici nu iese din tipare, este ieftin, este acolo unde trebuie in ierarhie, stabil, performant, si pe buzele tuturor la un raport bun pret/calitate,

Wave - este un roadrunner. Un pionier, mai mult un risc asumat de Samsung, iar cei care il vor incerca vor vrea ceva nou, dar cu o "nostalgie" pt "vechile" modele de la Nokia, Samsung sau SE, acele feature phoneuri, dar cu functionalitati bune de smartphone.

N8 - iar o replica Nokia la piata actuala. Precum N900 surprinde prin OS, adica ceva nou, dar vechile functii Nokia care sunt de-a dreptul "rock solide". Iesiri si intrari de multimedia, este un Wave cu mai multa experienta, mai stilat si mai scump.

X10 - este scump, o gluma proasta, inutil.

Restul, nu sunt asa prezente in Romania/Europa. Droid X are o sansa mare sa devina "best seller", dar in America.

Castigatorul, Galaxy S. Inovatie, pret bun, functionalitati. Toate intr-unul, dar cu lipsurile sale.

#18
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,897
  • Înscris: 14.08.2007
Nokia N8, ofera cel mai mult raportat la pret. E suficient de rapid, widgeturile si ecranele multiple iti permit sa-l configurezi cam cum vrei, are cea mai buna camera, cele mai multe dotari (HDMI/USB OTG/FM Transmitter/GPS gratuit/Bluetooth 3.0/Wi-fi b-g-n/5 frecvente HSDPA ) iar Symbian-ul e cel mai flexibil (acces la fisiere si cardul de memorie, multi-tasking adevarat, etc). Pe locul 2 ar fi HTC Desire. Wave pe ultimul loc desi imi place ca design/ecran/marime. iPhone4 pe penultimul loc din cauza pretului nejustificat in principal si a limitarilor tampite ale sistemului de operare (dar rezolutia ecranului si designul sunt excelente). Galaxy S e interesant ... X10 nu ma prea atrage, dar n-ar fi rau nici el.

Edited by utopium, 28 June 2010 - 12:19.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate