Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Problema purici

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#19
Dev

Dev

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,612
  • Înscris: 28.04.2005

View PostMilenium1993, on 20th June 2010, 17:41, said:

Multumesc tuturor ca mi-ati dat niste sfaturi.
Si totusi,luand logic daca avea deparazitare externa si interna nu ar mai fi trebuit sa aibe purici?
Mie doctorul mi-a spus ca i-a facut si interna si externa.

Extern i-a facut daca unul dintre stickerele Fort Dodge sunt de la ProMeris Duo care e produsul lor antipurici/capuse. Daca nu, inseamna ca nu i-a facut. Sau poate n-a avut sticker, sau poate toate stickerele de la FortDodge arata la fel :habarnam:.
:D


Nu ne-ai spus cand a fost ultima deparazitare. Au efect cam o luna substantele alea. Si daca nu scapi de sursa vor aparea chiar mai repede.

PS: antigen are dreptate sa incerci sa elimini puricii din casa daca sunt pe undeva; poti sa folosesti Neostomosanul. Stiu ca a fost o discutie mai mare pe forum candva, poti sa dai un search sa vezi.

#20
Milenium1993

Milenium1993

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 09.03.2010

View PostDev, on 20th June 2010, 18:56, said:

Extern i-a facut daca unul dintre stickerele Fort Dodge sunt de la ProMeris Duo care e produsul lor antipurici/capuse. Daca nu, inseamna ca nu i-a facut. Sau poate n-a avut sticker, sau poate toate stickerele de la FortDodge arata la fel :habarnam:.
:D


Nu ne-ai spus cand a fost ultima deparazitare. Au efect cam o luna substantele alea. Si daca nu scapi de sursa vor aparea chiar mai repede.

PS: antigen are dreptate sa incerci sa elimini puricii din casa daca sunt pe undeva; poti sa folosesti Neostomosanul. Stiu ca a fost o discutie mai mare pe forum candva, poti sa dai un search sa vezi.
Ultima in 12 iunie,oare daca ii fac baie o sa-i dispara puricii? :mellow:

#21
antigen

antigen

    Djilawurr

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,599
  • Înscris: 10.08.2006

View Postditaanca, on 20th June 2010, 18:38, said:

Nu sunt convinsa de efect dar se tine atat cat lasa miros . Cand nu mai simti mirosul se schimba . Dar daca utilizezi pelinul sa ne spui si noua concluziile.
OK, mulțumesc! :) O să dau raportul, dar nu știu cum îmi dau seama dacă efectul e de la Neostomosan sau pelin...

#22
ditaanca

ditaanca

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 338
  • Înscris: 12.06.2010
Am o precizare . Cu ProMeris anul trecut am obtinut o pancreatita la un brac adult de toata frumusetea. Anul asta intr-un alt cabinet a aparut aceeasi  problema la un maidanez. Semnat: cartitorul de serviciu. Sper sa nu exasperez pe nimeni, dar cred ca e mai bine sa va relatez experientele negative. Poate sunt doar intamplari dar poate nu.

#23
Milenium1993

Milenium1993

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 09.03.2010
Uitati am facut si 2 poze la carnet,stiu ca nu se vede bine dar sa aveti asa o idee.

Edited by mufa, 30 June 2010 - 00:03.


#24
ditaanca

ditaanca

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 338
  • Înscris: 12.06.2010
La mine pe monitor nu se vede bine dar am impresia ca nu este trecuta nici o deparazitare interna. Prima poza  este cu foaia de vaccinari iar a doua are  specificate deparazitarile interne nu externe Timbrul  aplicat nu-l vad bine si nu disting ce scrie pe el. Dar este posibil sa -i fi facut si sa nu-i fi pus  timbrul. Du-te la vet  , cu  actul , si intreaba-l inca odata ,  ce poti sa mai faci  .

#25
ditaanca

ditaanca

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 338
  • Înscris: 12.06.2010
Am scris gresit la pranz . Nu este trecuta nici o deparazitare externa.

#26
Milenium1993

Milenium1993

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 09.03.2010

View Postditaanca, on 21st June 2010, 18:32, said:

Am scris gresit la pranz . Nu este trecuta nici o deparazitare externa.
Si atunci asta sa fie problema ca are purici?
Las' ca ma duc eu la veterinar si il intreb :deadtongue:

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate