Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani @Lieutenant!

La multi ani @xmanyacs77!

Tableta office

Comanda Mobexpert - o zi inainte ...
 Ocolirea limitatoarelor de viteza...

Recomandare adeziv - pt pervaz PVC

Sfat achizitie, Xiaomi 14 Ultra s...

Priza contorizare consum energie
 Cat timp purtați o pereche d...

Problema Makita PLM 4628n

Nelamurire sunet navigatie auto

Ma bate gandul la primul bmw
 Cum rezolv o incompatibilitate in...

Despre instaurarea normalitã...

De cate ori purtati o pereche de ...

"Releu" comandat de la di...
 

Raspuns SOCANT de la prim-procuror! HELP !

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
bodo_cluj

bodo_cluj

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 08.02.2010
eci oficial crap de ciuda :cursing: : cum se face ca procurorul de caz da o rezolutie, dupa parerea mea gresita, o contest si raspunsul vine dupa 33 de zile intrutotul contrar art. 277 CPP in care se specifica clar ca termenul este de maxim 20 zile pt raspuns.

Ok, maimult decat atat, persona X a primit acasa rezolutia cum ca a fost scos de sub titulatura de faptuitor si descrie o presupusa situatie in care X ar fi fost cercetat, ca ar fi dat declaratii, toata procedura standar descrisa, cum ca ar fi vandut un autoturism, ca ar fi promis transportul acestuia din targul auto pana in localitatea Y...etc.faptele descrise de procurorul stagiar nu au nici absolut cea mai mica legatura cu X intrucat acesta nu a detinut nici un autoturism descris in speta, nu il cunoaste pe reclamant, deci cat de incredibil pare atat e de real.

Repet, s-a facut plangere catre procurorul ierarhic superior detaliind pozitia lui X, cerand analizarea probelor in dosar si sub aspectul art.290,art.291,art.292 CP.Raspunsul a fost SOCANT: s-a recomunicat rezolutia cu alte cuvinte ''ati fost acolo, ati facut aia, ati fost audiat...''

Adica atrag atentia prin contestatie ca (probabil) s-a facut o simulare, fals, uz de fals, fals in inscrisuri sub semnatura privata si mi se rasounde altceva!!!!

Exista oare explicatie logica???

#2
ortega

ortega

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,433
  • Înscris: 02.08.2006
Mai ai 7 zile sa te poti adresa instantei...

#3
bodo_cluj

bodo_cluj

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 08.02.2010

 ortega, on 20th June 2010, 12:13, said:

Mai ai 7 zile sa te poti adresa instantei...


Multumesc de info Ortega....totusi e normal ce sa intamplat?

#4
eSkybax

eSkybax

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 916
  • Înscris: 20.09.2007
Dar e normal ceva in tara asta?

#5
bodo_cluj

bodo_cluj

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 08.02.2010

 eSkybax, on 29th June 2010, 09:01, said:

Dar e normal ceva in tara asta?


Ortega &  eskybax

Vine si cireasa de pe tort:

  Am facut contestatie la rezolutia data de procuror cam asa ''Intrucat am primit titulatura de  faptuitor in dosarul mai sus mentionat ,eu subsemnatul,mentionez ca pana in data primirii rezolutiei nu am auzit de numitul xxx, invinuitul in acest dosar,nu am cunostinte de nici un fel de cercetarea penala care s-a desfasurat eu nefiind audiat sau informat de existenta vreunei anchete sau cercetari..Faptele mentionate in numele meu in rezolutie sunt false.
     Am citit cu atentie rezolutia data in numele meu iar cele mentionate in constatare nu reflecta realitatea de fapt. Mai mult ,consider ca rezolutia nu contine toate elementele de identificare ale partilor.    
   Solicit pe aceasta cale sa dispuneti masurile legale care se impun,totodata luand in considerare art.290,art.291,art.292 CP''


Raspunsul e SOCANT, cel putin pt mine in anul 2010, si suna cam asa: analizand dosarul si sesizarea dvs, se arata ca la fila 4 intradevar dvs  petentul a-ti sustinut prin declaratii cele spuse in primul rand....si toata povestea se repeta cum ca s-ar fi petrecut faptele.

  Nu sunt nervos, agitat, iritat sau ofticat dar capul meu e mai greu si nu inteleg: cum poate un prim-procuror sa NU vada ca e vb de un FALS sau o SIMULARE ????
  Nu e vb de mine personal ci de cineva apropiat, dar eu ca catetean al Romaniei, asa nasol cum e la noi , nu pot accepta asa ceva.CE E DE FACUT ???

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate