Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Apometru defect?

Nelamurire legalitate TVA casa noua

Huawei P20 Lite, ecran negru la a...

Bibelorui, macrameuri si altele
 Inventia secolului din Afganistan?

G84 - pro și contra

Masina de familie,buget 11000-120...

In ce situatii cereti o a doua op...
 DigiMobil - IP public?

Glet de finisaj peste chit acrili...

La multi ani @Passenger001!

La multi ani @barbosa1bis!
 La multi ani @MikeSpike!

Cum curat gletul de pe perete

Soluție incalzire apartament...

Culori fire la boxele de jogger
 

Sa creãm FreeBerry

- - - - -
  • Please log in to reply
376 replies to this topic

#343
wrongeu

wrongeu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 455
  • Înscris: 05.03.2010

View Postgeorge94dab, on 20th April 2012, 10:01, said:

Va salut ,imi puteti spune si mie cum sa fac update a soft si de unde ar trebuii sa-l iau(link cu sursa).Acum am versiunea 4.6 parca
E primul meu blackberry ( 9000 bold) si nu prea ma pricep e diferenta de la symbian,android!
Va multumesc!
deschizi aplicatia blackberry desktop si-ti apare acolo daca poti sa faci update...

#344
george94dab

george94dab

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 17.07.2008

View Postwrongeu, on 20th April 2012, 13:31, said:

deschizi aplicatia blackberry desktop si-ti apare acolo daca poti sa faci update...
Ok iti multumesc mult de raspuns!
Abia il am de 1-2 zile si nu m-am plic sa il butonez.Sper sa pot rezolva si problema cy facebook-ul si messenger-ul(care nu merg prin wi-fi)

#345
wrongeu

wrongeu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 455
  • Înscris: 05.03.2010

View Postgeorge94dab, on 20th April 2012, 14:29, said:

Ok iti multumesc mult de raspuns!
Abia il am de 1-2 zile si nu m-am plic sa il butonez.Sper sa pot rezolva si problema cy facebook-ul si messenger-ul(care nu merg prin wi-fi)
daca nu ai abonament bb...nici no sa-ti mearga

#346
frk1

frk1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 22.01.2012
@wrongeu, Facebook 2 sau 3 merg pe wifi fara abonament de bb, facebook 1.6 merge fara abonament de bb, iar FB 1.8 - 1.9 merg daca ai aerize wifix si hosturile necesare, atat pe wifi cat si prin gprs/3g (trebuie sa ai activata o optiune de net).
Alternative la YM! gasesti o gramada, din toate care le-am incercat Imo.im mi s-a parut cel mai ok.

Edited by frk1, 21 April 2012 - 08:50.


#347
wrongeu

wrongeu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 455
  • Înscris: 05.03.2010

View Postfrk1, on 21st April 2012, 08:48, said:

@wrongeu, Facebook 2 sau 3 merg pe wifi fara abonament de bb, facebook 1.6 merge fara abonament de bb, iar FB 1.8 - 1.9 merg daca ai aerize wifix si hosturile necesare, atat pe wifi cat si prin gprs/3g (trebuie sa ai activata o optiune de net).
Alternative la YM! gasesti o gramada, din toate care le-am incercat Imo.im mi s-a parut cel mai ok.
ei asa poate merge nu stiu n-am verificat...eu m-am referit la aplicatiile preinstalate...mail-ul nativ si toate functiile lui...acum nu stiu cum sa-ti zic eu unul nu m-as  chinui...iti pui o optiune de 4 euro si aia acces la tot ce poate un bb...oricum daca-ti iei un telefon la abonament acu iti baga automat si nu stiu ce optiune de internet de cativa euro...deci? oricum abonamentele bb nu mai sunt asa scumpe si cu trafic inclus din ala nesimtit de 5mb!!!!!...cum erau odata...acum depinde de fiecare...mult succes

#348
frk1

frk1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 22.01.2012

View Postwrongeu, on 21st April 2012, 12:48, said:

ei asa poate merge nu stiu n-am verificat...eu m-am referit la aplicatiile preinstalate...mail-ul nativ si toate functiile lui...acum nu stiu cum sa-ti zic eu unul nu m-as  chinui...iti pui o optiune de 4 euro si aia acces la tot ce poate un bb...oricum daca-ti iei un telefon la abonament acu iti baga automat si nu stiu ce optiune de internet de cativa euro...deci? oricum abonamentele bb nu mai sunt asa scumpe si cu trafic inclus din ala nesimtit de 5mb!!!!!...cum erau odata...acum depinde de fiecare...mult succes

Da, asa e, dar mai sunt persoane care si-au luat bb la liber, sau din alte locuri, si care nu vor sa isi faca abonament/extraoptiuni din nu stiu ce motive. Topicul asta cred ca lor li se adreseaza. Eu folosesc un storm2 pe preepay cu 5E si sunt foarte multumit, merge cam tot ce ar merge cu bis/bes cu exceptia BBM si IM-urile de la RIM.

#349
george94dab

george94dab

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 17.07.2008
Si eu am activat optiunea de 150mb la cartela..
Spuneti-mi si mie(sau dati-mi prin PM) de unde pot lua Facebook-ul si messanger-ul pt ca am mai incercat si nu erau bune!
Va multumesc:D

#350
paul_kelso

paul_kelso

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,983
  • Înscris: 08.08.2005
BB app world

#351
vsexox

vsexox

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 215
  • Înscris: 09.11.2007
http://www.girlshare.ro/3749256.5
Service book pt orange + App World 2.1.0.39 + Facebook_1.6.0.21_OS_4.5 + Nimbuzz_450_1380 + opera-mini-6.5.27548-fw4.3 + ShangMail_4.5ROM_V2.0.1 + Skype + Trillian + Twitter + BBSAK .
Eu le folosesc pe un BB8800 fara probleme .
Pt instalare service book :
Inainte sa incarcati in telefon fisierul .ipd cu blackberry Desktop Manager , intrati in telefon la Option > Advanced Option > Service Book si apasati Alt+S B E B si va aparea pe ecran Legacy SB Restore Enabled . Da-ti ok .
Apoi , in blackberry Desktop Manager alegeti Backup and Restore , apoi Restore , si alege-ti fisierul .ipd care l-am dat .
Programele le instalati cu blackberry Desktop Manager , cele care au fisierul .alx , cela care au fisier .jad (Nimbuzz) , trebuie copiate pe card , apoi din Media Player dati Options , alegeti Explore si mergeti pe card la fisierul .jad , dati click pe el si alegeti Download ca sa il instalati .
Programele se mai pot instala si cu BBSAK .
girlshare . ro/3749256.5

#352
madcow2000

madcow2000

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 24.05.2012

View PostAngelic_Sin, on 22nd June 2010, 15:56, said:

ti-am dat add la mess.

cu altceva te mai pot ajuta ?

Salut, da-mi si mie id-ul tau de mess sa imi spui si mie ce ai rezolvat cu telefonul. Am si eu nevoie de ajutor :). multumesc

#353
litza2002ro

litza2002ro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 29.05.2012
Salutare, vreau sa-mi iau un BB 8520. Am o cartela cosmote prepay cu 100Mb trafic inclus. Imi va merge netul? Il folosesc doar pt un messenger, facebook, opera mini. Pot sa instalez aceste aplicatii?  Va multumesc

#354
flrnng

flrnng

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 03.08.2012
Salutari tuturor! Pt bb bold 9900 are cineva service books functionale pt Cosmote fara BIS? Am luat acum ceva timp niste sb de la cineva, functioneaza mail-ul cu shangmail dar nu mai merge browserul si asta pt ca mi s-a demagnetizat sim-ul si a trebuit sa-l schimb, iar de atunci nu mai functioneaza browser-ul nativ si nici app world. Are cineva idei?
Va multumesc.

#355
razzvann

razzvann

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,965
  • Înscris: 07.01.2006
am pe mana de cateva zile un bb 9500 care tot da eroarea java lang unhandled exception error.
ideea e ca din agenda de telefon nu pot suna dar daca formez eu numarul merge sa sun.
idei? multumesc.

#356
razzvann

razzvann

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,965
  • Înscris: 07.01.2006
am rezolvat. update prin bb desktop software + area code setat pt ro.

#357
atoe47w

atoe47w

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 429
  • Înscris: 27.04.2012
imi place ideea de a face ceva pe langa ce ce obliga bb... si mai ales gratis ;)

#358
lyk

lyk

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 29.10.2012
salut!

am si eu un bold 9700 la care i am facut un update la os 6...toate bune, numai netu merge greu sau chiar deloc...sa fie oare de la os 6???....pe os 5 mergea fara probleme

#359
MadMike.Mitza

MadMike.Mitza

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,956
  • Înscris: 01.03.2006
Am o problema cu shortcut-ul aplicatiei Facebook. Am instalat versiunea 1.6 dar nu gasesc nicaieri shortcut-ul. Mentionez ca aplicatia apare ca instalata atat in Blackberry Desktop cat si in optiunile telefonului. Unde pot sa gasesc shortcut-ul?

#360
diliuleutzudeaur

diliuleutzudeaur

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 610
  • Înscris: 03.01.2008
Ce telefon? Ce versiunde de soft? Vezi in folderele Downloads sau Applications

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate