Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon
 

Sa creăm FreeBerry

- - - - -
  • Please log in to reply
376 replies to this topic

#1
Angelic_Sin

Angelic_Sin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 17.06.2010
Am nevoie de ajutorul vostru cu doua lucruri pentru a putea trece la treaba.

As avea nevoie de Service Book-urile complete de la Vodafone Romania si Orange Romania ,
defapt as avea un backup complet (excluzand informatii personale , numere de telefon , mesaje , eMail) de la un
BlackBerry Storm 9500

Si aplicatiia Live de la vodafone...

mi-le puteti trimite pe Mail

[email protected]



================================================================================


Ce vreau sa fac este sa rescriu Service Book-urile pentru a functiona cu serviciile Live , Wap , Mobile Internet , ca punct de
acces pentru BlackBerry si pentru a putea folosii toate serviciile BlackBerry ... e-Mail , IM , GPS ... etc

Dar pentru asta am nevoie de Service Book-urile si setarile originale , dar nu le pot obtine pentru ca nu am abonament ,
am pentru operatori cum ar fii AT&T si T-Mobile .......... dar lucruri cum ar fii setarile specifice pentru Browser , permisiuni
pentru aplicatii , etc .... si informatii specifice din Service Book-urile cum arfii codurile de Operator si QoS etc .. nu se potrivesc
cu Vodafone Romania si Orange Romania deci am nevoie de cele originale de la cineva care are abonament de date BB ..........

de la Vodafone daca este posibil as vrea backup-urile de la un Storm 9500 pentru ca nu stiu daca se potrivesc altele pe Storm
9530 al meu


================================================================================


mai as avea nevoie si de persoane care sant dispuse sa testeze , nu este un lucru garantat ca daca merge la mine merge si la
altcineva in special pentru alte modele .


================================================================================


#2
Angelic_Sin

Angelic_Sin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 17.06.2010
a da : era sa uit

pentru a putea face un backup total al service Bookurilor este nevoie sa activati "" Legacy SB Restore Mode ""
altfel nu se vor salva toate .



- pentru telefoanele touch (Ex: Storm 9500)

mergeti in Options > Advanced Options > Service Book

tineti apasat tasta ( !?123 ) pana apare iconita  cu lacatzelul in cultul stanga sus al ei cam 2  - 3 secunde

iar apoi apasati 4 ? 2 ? si va aparea un mesaj " Legacy SB Restore Enable "

iar apoi face-ti backup-ul in mod normal



- pentru telefoanele cu qwerty (normal : adica 1 litera pe tasta Ex: Bold 9700)

mergeti in Options > Advanced Options > Service Book

tineti apasat ALT si apasa tastele S B E B

si va aparea un mesaj " Legacy SB Restore Enable "

iar apoi face-ti backup-ul in mod normal



- pentru telefoanele cu qwerty 1/2 (cele cu 2 litere pe tasta Ex: 8110)

mergeti in Options > Advanced Options > Service Book

tineti apasat ALT si apasati tastele S S B E B

si va aparea un mesaj " Legacy SB Restore Enable "

iar apoi face-ti backup-ul in mod normal


#3
Angelic_Sin

Angelic_Sin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 17.06.2010
ok .. experimentele de azi: rezultate: foarte bune :

am reusit sa incarc un service book pentru browser blank (fara nici un fel de setari in ele) ,

Browser-ul l-am deschis fara probleme si am reusit sa accesez google fara prea mari probele , dar viteza lasa de dorit . desii de recunoscut este ca am folosit Orange Wap cea ce nu cred ca se aliaza bine cu o pagina web full dar a mers ,
precum am reusit si sa intru si pe mess folosind aplicatia interna.

astept sa imi dea cineva service book-urile originale , atunci voi putea face reala progrese

Edited by Angelic_Sin, 19 June 2010 - 22:14.


#4
Angelic_Sin

Angelic_Sin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 17.06.2010
azi ceva probleme , la schimbarea cartelei ( pe cea de Orange cu cea de Vodafone ) , din BB service book-urile pentru browser si mms s-au sters . pentru a le instala nu a fost indeajuns sa repet procesul de instalare a fost nevoie de o reinstalare completa a softului si apoi instalarea lor normala . eu am OS 5 pe bb-ul meu poate sa imi spuna cineva daca asta este normal si in alte OS-uri ?

PS.:
Eu sant Nou in BlackBerry , "vin" de la Symbian si Windows Mobile deci need help de la persoanele care se pricep mai bine ca mine.

#5
Angelic_Sin

Angelic_Sin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 17.06.2010
In vr-o doua - trei zile voi posta ghiduri complete si corecte pentru :

- instalarea service book-urilor

- upgradare OS fara BIS si BES

- Decodare

- Debrand

- Gps Offline

- ghid de reparatie soft

- link-uri catre "uneltele"/progremele necesare



Si de sigur va spune de pe acuma ceva ce am sa va repet destul de des

Nici eu si nici persoanele care au creat programele :
NU santem in nici-un fel reponsabili de nici o stricaciune cauzata de folosirea programelor si ghidurilor
inainte de a urma ghidurile si a folosii programele faceti backup-uri si fiti siguri ca vrti sa face-ti asta  

de inteles ca tot ce faceti , faceti pe CONT PROPRIU



Recomandari Personale:

- daca puteti folositi un Laptop , pentru ca , o pana de curent va poate strica telefonul

- si daca este posibil folositi windows xp


#6
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,906
  • Înscris: 14.11.2004
Interesant ce faceti voi acolo, felicitarile mele.

Vin cu o intrebare, am incercat sa "decomprim" fisierele audio din memoria telefonului, folosite pe post de ringtone, de la BB 8100, dar m-am lovit de arhive JAR si personal cu Java nu am prea multe tangente.

Este vre-o metoda sa scot melodiile default dintr-un Blackberry, pentru a fi folosite pe alt aparat?, de ex. melodia Down2Business, care o doresc sa sune pe alt aparat, momentan nu am am aparat BB si ii simt lipsa.

#7
Iuliutz

Iuliutz

    Hairmaster

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,405
  • Înscris: 27.01.2005
Din punctul meu de vedere, este laudabila initiativa. Din pacate nu am mai trecut la blackberry din pricina crizei financiare si nu pot sa te ajut.

#8
Angelic_Sin

Angelic_Sin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 17.06.2010

View Postconnectorxp, on 20th June 2010, 18:54, said:

Interesant ce faceti voi acolo, felicitarile mele.

Vin cu o intrebare, am incercat sa "decomprim" fisierele audio din memoria telefonului, folosite pe post de ringtone, de la BB 8100, dar m-am lovit de arhive JAR si personal cu Java nu am prea multe tangente.

Este vre-o metoda sa scot melodiile default dintr-un Blackberry, pentru a fi folosite pe alt aparat?, de ex. melodia Down2Business, care o doresc sa sune pe alt aparat, momentan nu am am aparat BB si ii simt lipsa.


o sa caut o metoda pentru asta si o voi posta cu restul de ghiduri la care lucrez .
sau daca o sa am timp o sa le fac eu si sa postez un link catre ele ( asta cred k ar face viata mai usoara  :)  )

View PostIuliutz, on 20th June 2010, 18:55, said:

Din punctul meu de vedere, este laudabila initiativa. Din pacate nu am mai trecut la blackberry din pricina crizei financiare si nu pot sa te ajut.

Multumesc pentru apreciere :) ...

de notat este ca un amic cu care lucrez la asta din SUA deja are cam 90% functional tot sistemul BB pe wap dar el are acces la service book-urile
T-mabile si Verizon , la noi aparente functioneaza cam 20% cu un Service-Book blank browser-ul ....
cred k am pus mana pe unele din setarile din service book-urile originale ... si urmeaza sa le testez

#9
Angelic_Sin

Angelic_Sin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 17.06.2010
Ce as vrea sa va rog ... pe cei interesati de acest "proect" este

Daca are cineva vr-un BlackBerry mai vechi pe care nu il mai foloseste sa il DONEZE proectului , nu pot face decat ce stiu ca functioneaza pe telefonul meu deci nu stiu si nu pot garanta ca va merge si pe alte modele mai vechi , (exemplu 81xx)

lucrand cu simulatoarele BB am realizat ca difera mult sistemele , de asemenea sant multe lucruri care nu pot fi facute cu simulatoarele BB cum arfii testarea service book-urilor internetului mobil , care de fapt si de drept este scopul intregului proect de a testa si scoate intr-un final o versiune care sa perita functionarea prin metode normale sau sa spun mai putin costisitoare a BlackBerry

Daca as dispune de resursele financiare necesare le-as cumpara dar este prea dificil sa pui deoparte 200 - 300 - 400 de RON in ziua de azi cand esti pensionar si stai la mila statului.

Deci daca cineva dispune de un telefon BB trimiteti-mi un mail pe adresa de mai sus si discutam ,

Poate sa fie cum o fii atata timp cat functioneaza , sant chiar dispus sa le duc la reparat daca stricaciunile nu sant prea costisitoare ...
chiar si dispus sa il returnez dupa o perioada ( in caz ca nu am platit ca sa il repar ) ......

Pe vineri sau sambata voi avea primele Sevice Book-uri gata pentru testare pentru cei interesati si un thred nou unde vor fii puse

#10
Angelic_Sin

Angelic_Sin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 17.06.2010
ok dupa cum am promis uite toate fisierele audio/tonurile de apel presetate , din BlackBerry
le-am si convertit in .mp3 petru tine dar ti-am lasat si .mid-urile originale
unele din notificari erau deja mp3 deci alea nu sant .mid
mi-se pare ca cele care le-am convertit in .mp3 suna putin diferit decat cele de la mine din Storm , sau poate e doar de la calculatorul meu
deci tu alegi ce folosesti

mi-am batut capul cateva ore dar am reusit , cum am facut asta nu stau sa explic acuma o sa fac un ghid pentru asta , dar e cam inutil acuma ca
oricine le poate descarca de aicea.

am impartit .zip-ul in doua parti si ai nevoie de ambele pentru a dezarhiva

Attached Files


Edited by Angelic_Sin, 21 June 2010 - 01:21.


#11
Angelic_Sin

Angelic_Sin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 17.06.2010

Am deschis un nou Thred
unde am postat si voi posta fisierele si ghidurile cerute si necesare sau link-uri catre acestea
Am Marea Rugamintea sa nu postati nimik pe acest nou thred
vreau sa pastrez putina ordine intre fisiere si conversatii
sau nu ajungem nicaieri


Free-Berry-Files



#12
Angelic_Sin

Angelic_Sin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 17.06.2010
Update la situatia Service Book-urilor :
ok deci am rescris si reincarcat blank-urile cu unele setari minore ,
si am ajuns sa descopar motivul pentru care Browserul se misca sa de incet
anume pentru ca se autoidentifica in retea ca fiind un BlackBerry iar reteaua
incearca sa il blocheze , serarea aceasta este momentan blokta in browser dar
dand faptul ca exista o setare pentru asaceva inseamna ca poate fii deblocata si schimbata
dar chiar si cu identificarea ca BlackBerry cu setarile minore care le-am facut s-a observat o inbunatatire majora in browsing

update mai tarziu daca mai este ceva de adaugat

Ps.: am postat pe thredul de programe unpdat-ul pentru Storm 9500 la 5.0.0.451
dar ghidul inca nu e pus. precum si alte programe care vor fii utile

daca vreti un OS pentru un anumit model spuneti-mi .

Free-Berry-file

Edited by Angelic_Sin, 21 June 2010 - 14:00.


#13
Angelic_Sin

Angelic_Sin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 17.06.2010
ghidul pentru Upgrade/update/resoftare este up

Click Aici >>> Ghid pentru [ Update Offline fara BIS sau BES ]

#14
Angelic_Sin

Angelic_Sin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 17.06.2010
NEED UPGRADE DE PROCESOR LA CREIERAS

hai sa va arat de ce si unpic cu ce ma confrunt in incercarea mea de a rescrie Service Book-urile :wallbash:


asta este un Service Book in format "ROW" .xml

<ipd version="2">
  <database name="Service Book">
    <record uid="0xc78b705d">
      <field type="1">01000000</field>
      <field type="2">00000000</field>
      <field type="23">5d708bc7</field>
      <field type="3">57415032205472616e73706f727420303100</field>
      <field type="5">00</field>
      <field type="6">ffffffff</field>
      <field type="7">57415032207472616e733031</field>
      <field type="8">5750544350</field>
      <field type="9">0101133231322e3138332e3133372e31323a3837393908133231322e3138332e3133372e31323
a383739390201010301010407302e302e302e30120101</field>
      <field type="10">01000000</field>
      <field type="11">01000000</field>
      <field type="15">5750544350205472616e7320566f6461666f6e6520554b20283133363136332900</field>
      <field type="17">03</field>
      <field type="18">00000000</field>
      <field type="24">1366084a</field>
      <field type="22">01000a03040009485254000400063000000011000370702e766f6461666f6e652e636f2e756b0
3000277656203000177656205001200000000000400100000000004001100000000</field>
    </record>
    ...
  </database>
</ipd>


FOARTE!  :puke:  "inteligibil"  :puke:  pentru un om nu ? :wallbash: GOD !!! YOU F--KING BASTARD !!!  HELP ME !!!  :deadtongue:



asta este un Service Book ceva mai inteligibil uman


<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
<ipd version="2">
  <database name="Service Book">
    <record uid="0xc78b705d">
      <field type="1">01000000</field>
      <type>0</type>
      <ruid>0xc78b705d</ruid>
      <name>WAP2 Transport 01</name>
      <dsid/>
      <userid>-1</userid>
      <uid>WAP2 trans01</uid>
      <cid>WPTCP</cid>
      <appdata type="1">
        <unknown datatype="str" type="1">212.183.137.12:8799</unknown>
        <unknown datatype="str" type="8">212.183.137.12:8799</unknown>
        <field type="2">01</field>
        <field type="3">01</field>
        <unknown datatype="str" type="4">0.0.0.0</unknown>
        <field type="18">01</field>
      </appdata>
      <compression>1</compression>
      <encryption>1</encryption>
      <description>WPTCP Trans Vodafone RO (136163)</description>
      <source>3</source>
      <field type="18">00000000</field>
      <field type="24">1366084a</field>
      <hrt>
        <field type="10">03</field>
        <name>HRT</name>
        <npc>0x30</npc>
        <apn>live.pre.vodafone.com</apn>
        <password>live</password>
        <username>vodafone</username>
        <field type="18">0000000000</field>
        <ip>0.0.0.0</ip>
        <ports>0:0</ports>
      </hrt>
    </record>
    ...
  </database>
</ipd>


nu inteleg inca tot ce inseamna codul , nu ma pricep grozav la HEX si lipsa de service book-uri reale originale nu ma ajuta deloc ,

oricum :)

odata ce descifrez tot codul si am continuturi reale din service book-uri originale o sa fie relativ usor sa fac
totul functional .

eu am doua scopuri in drum catre o functionalitate perfecta ,

1) de a edita si crea un set de service book-uri functional 100% pe toate retelele mobile nationale
    ( Vodafone . Orange , Cosmote si Zapp ) si compatibile cu orice BlackBerry

2) de a comprima toate service book-urile intr-unu singur care sa permita functionare
    interschimbabila intre cele 4 retele nationale fara a se pierda la schimbarea cartelei sau
    nevoia de a instala altele/alta de cate ori schimbi reteaua

dupa ce termin astea:
voi adauga si suport international pentru roming in ele contand ca voi avea service book-uri din care sa extrag ce am nevoie

daca ma initiez in JAVA si RIM JAD etc ... am alte ideei mai practice decat service book-urile pe care toti le ""Iubim""

Am ambitii nu ? :D

dar vom traii si vom vedea pana atuncea

mai intai sa termin ce am inceput


PS.:
ma simt de parca scriu intr-un jurnal nu pe un forum , ce faceti fratilor ?!
postati , comentati , intrebati , ajutati . dar ceva faceti ca ma plictisesc vorbind singur

Edited by Angelic_Sin, 22 June 2010 - 01:27.


#15
gladiator_12

gladiator_12

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 11.10.2005
Salut.

Eu folosesc un BB storm v4.7 cumparat de la vodafone, brand uit vodafone. Am optiunea de internet pe mobil de la cartela, adica cea de wap activa. Cu toate astea nu reusesc sa il fac sa se conecteze la net cu nici o aplicatie 3rd party gen beejive sau shmessenger, opera mini etc. Imi poti spune te rog daca si tu folosesti internet pe mobil la cartela sau la abonament. Ma poti ajuta sa il conectez la internetul de la cartela de la vodafone? Am service book urile cu setarile de romania. Browserul se deschide dar nu se conecteaza la net.
Astept un raspuns urgent. Ms.

#16
Angelic_Sin

Angelic_Sin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 17.06.2010

View Postgladiator_12, on 22nd June 2010, 13:30, said:

Salut.

Eu folosesc un BB storm v4.7 cumparat de la vodafone, brand uit vodafone. Am optiunea de internet pe mobil de la cartela, adica cea de wap activa. Cu toate astea nu reusesc sa il fac sa se conecteze la net cu nici o aplicatie 3rd party gen beejive sau shmessenger, opera mini etc. Imi poti spune te rog daca si tu folosesti internet pe mobil la cartela sau la abonament. Ma poti ajuta sa il conectez la internetul de la cartela de la vodafone? Am service book urile cu setarile de romania. Browserul se deschide dar nu se conecteaza la net.
Astept un raspuns urgent. Ms.

salut , da am folosit internet cu opera mini 5 , si a mers
cat despre IM incearca Nimbuzz

ok uite ce am facut eu :
mergi in "Options > Advanced Options > TCP/IP"

setarile aicea sant urmatoarele:


APN: Live.vodafone.com
User name for APN : live
Pasword For APN : vodafone

apoi mergi in "Options > Advanced Options > Browser Push " si fii sigur ca toate obtiunile sant bifate

apoi mergi in "Options > Mobile Network"
aici fa urmatoarele setari

Data Service : ON

While Roming : ON

Network Selection: Automatic

Network Tehnology: GSM/UMTS

Network Mode: 3G & 2G


trebue sa stii ceva despre opera , primul starup la el dureaza 5-10 minute

dupa ce ai facut toate setarile , si le-ai salvat si instalat opera

scoate bateria din telefon si lasal cateva secunde si apoi pune-o la loc

odata ce ai accesat opera pentru prima data este posibil sa nu poti sa deschizi nici o pagina inca

fa doua lucruri ,

mergi in opera la settings > advaced si verifica daca protocolul este setat pe "Socket"

apoi lasa opera deschis si mergi la options in telefon si reviziteaza setarile de mai sus , doar intra si iesi din ele

pasii astia trebue doar odata facuti


asta ta ar trebuii sa faca totul sa mearga , eu am un Storm 9530 care cu exceptia unei piese inplus nu e cu nimik mai diferit de 9500
daca nu merge nici asa la tine inseamna ca e facut ceva de la vodafone la el , desii nu prea cred

ca sa poti sa accesezi serviciul de date semnalul trebue sa fie , Fie "3G" fie "GPRS" daca in
coltul dreapta sus itzi apare "3g" sau "gprs" nu poti accesa

nu va mai fii pentru mult timp o problema netul fara abonament BB cu mine pe aicea ,
mai verifica forumul din cand in cand , sa vezi unde am ajuns cu service book-urile ,

as avea si eu o intrebare la tine , tel tau are inclus in el aplicatia live de la vodafone ?
service book-urile tale , m-ar ajuta enrom de mult , imi poti trimite pe mailul de mai sus un back-up dupa ele ?? defapt mai degraba un backup dupa tot tel ?


sper sa te ajute informatiile de mai sus


a . da erea sa imi scape .

daca APN-ul Live.vodafone.com nu finctioneaza incearca Internet.vodafone.ro cu sau fara autentificare dar pentru ca e cartela ar trebuii sa mearga primul APN .

Edited by Angelic_Sin, 22 June 2010 - 13:13.


#17
Angelic_Sin

Angelic_Sin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 17.06.2010

View Postgladiator_12, on 22nd June 2010, 13:30, said:

Salut.

Eu folosesc un BB storm v4.7 cumparat de la vodafone, brand uit vodafone. Am optiunea de internet pe mobil de la cartela, adica cea de wap activa. Cu toate astea nu reusesc sa il fac sa se conecteze la net cu nici o aplicatie 3rd party gen beejive sau shmessenger, opera mini etc. Imi poti spune te rog daca si tu folosesti internet pe mobil la cartela sau la abonament. Ma poti ajuta sa il conectez la internetul de la cartela de la vodafone? Am service book urile cu setarile de romania. Browserul se deschide dar nu se conecteaza la net.
Astept un raspuns urgent. Ms.


imi cer scuze am facut o greseala  apn-ul este Live.pre.vodafone.com daca esti pe cartela

#18
gladiator_12

gladiator_12

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 11.10.2005

View PostAngelic_Sin, on 22nd June 2010, 14:08, said:

salut , da am folosit internet cu opera mini 5 , si a mers
cat despre IM incearca Nimbuzz

ok uite ce am facut eu :
mergi in "Options > Advanced Options > TCP/IP"

setarile aicea sant urmatoarele:


APN: Live.vodafone.com
User name for APN : live
Pasword For APN : vodafone

apoi mergi in "Options > Advanced Options > Browser Push " si fii sigur ca toate obtiunile sant bifate

apoi mergi in "Options > Mobile Network"
aici fa urmatoarele setari

Data Service : ON

While Roming : ON

Network Selection: Automatic

Network Tehnology: GSM/UMTS

Network Mode: 3G & 2G


trebue sa stii ceva despre opera , primul starup la el dureaza 5-10 minute

dupa ce ai facut toate setarile , si le-ai salvat si instalat opera

scoate bateria din telefon si lasal cateva secunde si apoi pune-o la loc

odata ce ai accesat opera pentru prima data este posibil sa nu poti sa deschizi nici o pagina inca

fa doua lucruri ,

mergi in opera la settings > advaced si verifica daca protocolul este setat pe "Socket"

apoi lasa opera deschis si mergi la options in telefon si reviziteaza setarile de mai sus , doar intra si iesi din ele

pasii astia trebue doar odata facuti


asta ta ar trebuii sa faca totul sa mearga , eu am un Storm 9530 care cu exceptia unei piese inplus nu e cu nimik mai diferit de 9500
daca nu merge nici asa la tine inseamna ca e facut ceva de la vodafone la el , desii nu prea cred

ca sa poti sa accesezi serviciul de date semnalul trebue sa fie , Fie "3G" fie "GPRS" daca in
coltul dreapta sus itzi apare "3g" sau "gprs" nu poti accesa

nu va mai fii pentru mult timp o problema netul fara abonament BB cu mine pe aicea ,
mai verifica forumul din cand in cand , sa vezi unde am ajuns cu service book-urile ,

as avea si eu o intrebare la tine , tel tau are inclus in el aplicatia live de la vodafone ?
service book-urile tale , m-ar ajuta enrom de mult , imi poti trimite pe mailul de mai sus un back-up dupa ele ?? defapt mai degraba un backup dupa tot tel ?


sper sa te ajute informatiile de mai sus


a . da erea sa imi scape .

daca APN-ul Live.vodafone.com nu finctioneaza incearca Internet.vodafone.ro cu sau fara autentificare dar pentru ca e cartela ar trebuii sa mearga primul APN .

Am facut toate astea si nici un rezultat. Chiar nu imi dau seama de ce la tine merge si la mine nu. am butonul de live in meniul telefonului fiing un telefon cumparat de la ei. app imi apare 3g in dreapta sus. service bookurile le-am luat de pe net. nu sunt cele standard. Sunt cele cu setarile de romania cele care permit folosirea browserului fara Bis. oliv_1234 sunt pe mess daca vrei sa ti le dau sa te uiti in ele.

View Postgladiator_12, on 22nd June 2010, 14:59, said:

Am facut toate astea si nici un rezultat. Chiar nu imi dau seama de ce la tine merge si la mine nu. am butonul de live in meniul telefonului fiing un telefon cumparat de la ei. app imi apare 3g in dreapta sus. service bookurile le-am luat de pe net. nu sunt cele standard. Sunt cele cu setarile de romania cele care permit folosirea browserului fara Bis. oliv_1234 sunt pe mess daca vrei sa ti le dau sa te uiti in ele.


Gata funtctioneaza netul de la cartela vodafone fara BIS. Multumesc ptr indicatiile foarte utile.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate