Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tatuator handpoke

Plaja de nudisti in Grecia?

Mufa microusb a telefonului mobil...

"Ciudatenii" control pasa...
 Impamantare

Apple maps pe Windows 10

Sfarsitul woke-ismului si al core...

Renovare completa + pompa de cald...
 Libre Office nu vad liniile

Modalitați amuzante și ...

O disparitie de ani buni, Acces D...

Mancarea e scumpa
 Parere achiziționare BMW G20

Schimbarea bateriei moderne la VA...

Rostschreck Lidl

Si noi suntem Florin Piersic? / J...
 

Intrebare inscriere in directoare!

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
asaftei

asaftei

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 03.05.2010
Salut!
Mi-am facut de curand un nou site, are cam doua saptamani si deja m-am apucat sa-l pun in directoare, exista vreo anume limita de vechime a site-ului pt. a fi acceptat in directoare?

Edited by asaftei, 15 June 2010 - 10:39.


#2
Dobybest

Dobybest

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,260
  • Înscris: 28.08.2007
citeste regulamentul directoarelor ! de unde vrei sa stim noi in ce directoare vrei sa-l inscrii !

#3
asaftei

asaftei

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 03.05.2010

View PostDobybest, on 15th June 2010, 11:45, said:

citeste regulamentul directoarelor ! de unde vrei sa stim noi in ce directoare vrei sa-l inscrii !
Ma gandeam ca sunt niste reguli nescrise pe care toata lumea trebuie sa le stie si eu cum sunt la inceput am zis sa apelez la cine cunoaste, imi cer scuze de intrebare. Scopul meu nu era sa te fac sa te simti ofensat sau sa-i fac pe ceilalati sa fie ofensati de intrebarea mea.

#4
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,770
  • Înscris: 09.05.2005
Eu iti recomand totusi sa nu-l inscrii in directoare, nu se stie ce efect va avea pe viitor aceasta decizie.

Edited by LensFlare, 15 June 2010 - 11:50.


#5
asaftei

asaftei

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 03.05.2010

View PostLensFlare, on 15th June 2010, 12:48, said:

Eu iti recomand totusi sa nu-l inscrii in directoare, nu se stie ce efect v-a avea pe viitor aceasta decizie.
Sa inteleg ca inscrierea in directoare nu poate sa-mi faca mai rau sau sa astept sa prinda vechime site-ul?

#6
loveparade

loveparade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,429
  • Înscris: 23.07.2006

View Postasaftei, on 15th June 2010, 12:50, said:

Sa inteleg ca inscrierea in directoare nu poate sa-mi faca mai rau sau sa astept sa prinda vechime site-ul?

Nici una nici alta. Daca vrei un sfat adevarat:
Pune continut de calitate pe site-ul tau, incearca sa atragi vizitatorii pe site-ul tau, nu te ocupa cu directoarele ( directory' suck's).
Apoi lumea va scrie despre site-ul tau pe alte site-uri (ceea ce incerci tu sa faci, insa directoarele este egal cu zero)
In final vei urca in pozitiile de cautare pe google, sau yahoo.
Succes!

#7
asaftei

asaftei

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 03.05.2010

View Postloveparade, on 15th June 2010, 13:05, said:

Nici una nici alta. Daca vrei un sfat adevarat:
Pune continut de calitate pe site-ul tau, incearca sa atragi vizitatorii pe site-ul tau, nu te ocupa cu directoarele ( directory' suck's).
Apoi lumea va scrie despre site-ul tau pe alte site-uri (ceea ce incerci tu sa faci, insa directoarele este egal cu zero)
In final vei urca in pozitiile de cautare pe google, sau yahoo.
Succes!
Multumesc de informatii. Citisem un topic unde spuneau baietii ca inscrierea in directoare e foarte importanta pentru cresterea in pagerank. De aici si intrebarea mea.

#8
vipw

vipw

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 351
  • Înscris: 20.09.2009
Inscrierea in directoare nu te ajuta foarte mult la cresterea PR-ului insa este un factor prin care strangi backlink-uri!
Multi aleg sa inscrie site-ul doar in directoarele cu PR mare insa si cele ce au uinul mic sau chiar nu au deloc pe viitor vor evolua!
Pe langa toate acestea,Pr-ul nu prea mai are nici un efect astfel ca tu incerci sa strangi backlink-uri nu sa faci un PR mare.
Daca ai bani si vrei sa grabesti acest lucru poti cumpara link-uri pe site-uri cu un numar de pagini foarte mare si cu o pozitionare buna in Google!
Directoarele iti accepta site-ul tau in functie de:
-calitatea acestuia(unele)
-daca ai pus link reciproc sau banner
-daca ai inscris site-ul in categoria corecta
Pe langa toate acestea daca vrei sa iti promovezi site-ul poti opta pentru adaugarea de anunturi pe site-uri ce ofera link!
Costa cam 2€/30 de anunturi(ma cauti daca te intereseaza)

#9
asaftei

asaftei

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 03.05.2010
Multumesc de informatii, sa inteleg ca inscrierea in directoare nu are nici o treaba cu vechimea site-ului atata timp cat el este finalizat?:D
Chiar daca ajuta putin, dar ajuta, putin de aici, putin de acolo.....

#10
vipw

vipw

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 351
  • Înscris: 20.09.2009
Atat timp cat el este finalizat nu vad nici o problema ca el sa nu poata fii acceptat de directoare,insa trebuie sa indeplineasca si cele spuse mai sus!
Da,putin de colo,putin de colo.....adica daca nu investesti bani nu ai cum sa faci ceva care sa ajunga destul de cunoscut!
Orice ai incerca tot trebuie sa platesti ca sa poti face ceva bun!

#11
asaftei

asaftei

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 03.05.2010

View Postvipw, on 15th June 2010, 15:13, said:

Atat timp cat el este finalizat nu vad nici o problema ca el sa nu poata fii acceptat de directoare,insa trebuie sa indeplineasca si cele spuse mai sus!
Da,putin de colo,putin de colo.....adica daca nu investesti bani nu ai cum sa faci ceva care sa ajunga destul de cunoscut!
Orice ai incerca tot trebuie sa platesti ca sa poti face ceva bun!
Eh nu vreau decat sa apar pe prima pagina la cautari in google, vad ca apar deja pe a doua pagina si nu m-am omorat prea tare cu promovarea  :thumbup:

#12
netul

netul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,261
  • Înscris: 30.10.2005
Daca tot vrei sa il inscrii in directoare, atunci e de preferat sa il inscrii in mai putine si mai bine. Mai bune, in sensul ca au ceva vechime si PR mai mare. Ca sunt mii de rebuturi de directoare care nu te ajuta deloc, chiar iti pot face rau o inscriere in prea multe directoare in timp scurt.

#13
asaftei

asaftei

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 03.05.2010

View Postnetul, on 17th June 2010, 01:38, said:

Daca tot vrei sa il inscrii in directoare, atunci e de preferat sa il inscrii in mai putine si mai bine. Mai bune, in sensul ca au ceva vechime si PR mai mare. Ca sunt mii de rebuturi de directoare care nu te ajuta deloc, chiar iti pot face rau o inscriere in prea multe directoare in timp scurt.
L-am bagat deocamdata in vreo 80 de directoare, am gasit o lista cu vreo 500 pe net, le-am luat pe primele care aveau pr bun dar deocamdata nu am primit decat vreo 5-6 confirmari desi a trecut aproape o saptamana. Cam cat timp dureaza maxim ca un director sa-ti valideze site-ul? Eu am pus si backlink-uri pe prima pagina cu ele iar daca nu-mi confirma site-ul n-am de ce sa mai tin backlink-urile.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate