Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!
 La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e
 Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...
 Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 

Soparle care cresc pe langa casa.

- - - - -
  • Please log in to reply
42 replies to this topic

#37
rid

rid

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,785
  • Înscris: 23.02.2006
cel mai probabil aia`s soricei...si nu`s prosti sa de`a gauri ca sa`si strice izolatia la casa :) la tara la bunici asa patrulau prin pod, dar nu dadeau gauri in tavanul de paianta ca nu erau prosti ... soparlele nu umbla noaptea
ia o cursa de soareci care nu omoara daca se poate si pune acolo vezi cum arata un soricel dragut si inofensiv.

#38
citony2007

citony2007

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 103
  • Înscris: 07.11.2006
OK...o sa duc o pisica pe acolo...oricum, pars sau soricel, ori fuge de la mirosul de pisica ori il face disparut pisicuta...sper ca, orice o fi, sa mai si iasa pe afara (pt ca peretele are doar 6-7 cm) ca altfel rateaza rendezvous-ul cu pisi...
Daca si week-end-ul viitor aud zgomote ciudate, ma gandesc sa tai peretele si sa vad ce e acolo, apoi il fac din nou cumva, ca ma dispera.
Ma gandesc ce naiba or manca, pt ca nu tin mancare pe acolo si nici altceva pe placul lor nu stiu sa fie in zona.

#39
dorel232004

dorel232004

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,253
  • Înscris: 04.02.2007

View Postcitony2007, on 10 martie 2014 - 01:02, said:

o sa duc o pisica pe acolo...oricum, pars sau soricel, ori fuge de la mirosul de pisica ori il face disparut pisicuta...
Si eu ma duc cu pisica acolo dar nu le face nimic la parsi! Nu stiu de ce!

#40
citony2007

citony2007

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 103
  • Înscris: 07.11.2006
Am luat ca prevedere orice m-am gandit ca ar fi: pars, soarece, furnici sau alte insecte, asa ca saptamana asta am luat masuri drastice:
- pisica;
- insecticid tip bariera de insecte de orice fel;
- gel special antifurnici;
- si 3 zile de jingle bells....radeti nu? ei bine am zis ca nu am nimic de pierdut daca las un laptop acolo sa ruleze continuu 3 zile melodia asta, con form sfaturilor (ideilor) colegilor de aici http://forum.softped...cii-din-pereti/
Prima noapte, aseara, nici un zgomot, si nici in seara asta nici un semn pana acum.
Ce a fost si cum nici nu ma mai intereseaza.
Multumesc de sfaturi

#41
dorel232004

dorel232004

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,253
  • Înscris: 04.02.2007

View Postcitony2007, on 16 martie 2014 - 00:36, said:

las un laptop acolo sa ruleze continuu 3 zile melodia asta,
Parsii se aciuiesc in locuri parasite, sunt f timizi! Si prosti, am constatat eu! E posibil ca zgomotul produs de muzica sa-i deranjeze si sa plece!

#42
parintele

parintele

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,073
  • Înscris: 17.03.2005
Eu am auzit ca daca umbli in nudul gol pe langa rulota, parsii aia se si rusineaza in asa hal incat fug si nu mai calca prin zona aia... Posted Image

#43
dorel232004

dorel232004

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,253
  • Înscris: 04.02.2007
Dar trebuie sa te si apleci, din cand in cand!Posted Image

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate