Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 

Hotel langa Canakkale

- - - - -
  • Please log in to reply
46 replies to this topic

#19
minnie2007

minnie2007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 303
  • Înscris: 01.09.2008

View Postancutza75, on 3rd July 2010, 12:41, said:

pe booking,camera dubla la helen este 60 euro cu mic dejun
unde l-ai gasit cu demipensiune si la ce pret?
Hotelul este compus din 2 corpuri, unul vechi si unul nou.In cel vechi camera dubla este 45 euro si in cel nou 60 euro, ambele cu mic dejun.Probabil ca daca rezervi pe Booking vei sta in corpul nou.Pretul cu demipensiune nu l-am vazut afisat la receptie.Noi am ajuns pe la 10pm si n-am vazut nici o miscare in restaurant.Micul dejun a fost f.bun in comparatie cu ce-am vazut in alte hoteluri din Canakkale.Noi am stat in corpul vechi si am nimerit o camera curata, cu o baie impecabila.

Edited by minnie2007, 03 July 2010 - 18:13.


#20
roth

roth

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 567
  • Înscris: 12.09.2009

View Postminnie2007, on 3rd July 2010, 19:00, said:

Hotelul este compus din 2 corpuri, unul vechi si unul nou.
Confirm In 19.06 am negociat la fata locului si am dat 50e/dubla si 60e/tripla cu mic dejun chiar ok.

#21
adrg

adrg

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 795
  • Înscris: 06.05.2007
Asa mi-au spus de la agentie. Numai stiu exact dar cred ca si in descrierea hotelului e cu demipensiune.
Mi-e mi-ar trebui masa de seara pentru ca vin cu copii (si nu prea am incredere sa le dau de mancare de la coltul strazii).
Altfel, au turcii (sau pe vremuri aveau) niste restaurante de cartier (un fel de cantine) unde maninci niste chestii excelente.

#22
ancutza75

ancutza75

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 141
  • Înscris: 24.03.2009

View PostHresticosul, on 21st June 2010, 00:20, said:

La 8 - 10 km inainte de a ajunge la Eceabat, sunt casute chiar pe malul apei sau pe partea opusa. Pretul este negociabil, o camera dubla cu baie ajunge si la 12 E pe noapte. Au ei mancare acolo iti fac ce vrei, depinde de banii tai. Unele sunt mai curate altele nu. Au si gradina cu parcare. Eu acolo am stat. Trebuia sa caut o camera mai ok, insa pentru o noapte de somn merge.

buna
se cheama in vreun fel anume locul acesta cu casute?
poti sa faci rezervare de pe net?
ma interesez ptr niste amici care cauta cazare intermediara mai ieftina decat la canakkale
ei sunt 3 adulti +1 copil de 10 ani  si in canakkale sub 60 euro nu gasesti
mersi


View Postduhw, on 28th June 2010, 20:21, said:

te rog daca poti sa-mi dai cateva amanunte despre casute,cum le gasesc,nume ceva?vreau sa plec vineri si sunt interesat de o cazare convenabila in zona.mersi!

ai reusit sa gasesti casutele?
ai stat acolo?
ce cazare convenabila ai gasit?
mersi

#23
serbanica

serbanica

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 248
  • Înscris: 21.09.2004

View Postadrg, on 2nd July 2010, 18:38, said:

Dar de hotel HELEN ce ziceti?
E imediat dupa debarcader, are regim de demipensiune si parcare proprie.

Am stat la Helen anul asta la intoarcere din Turcia. Am negociat la fata locului pentru ca nu aveam rezervare. Am platit 90 de euro pentru o camera de 4 persoane, deci 45 E pentru un cuplu. E super ok hotelul. Este curat, curge apa calda, au AC in camera, micul dejun este decent si foarte important e ca au parcare proprie. E jale cu parcarea in Cannakkale.

#24
veselie22

veselie22

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 14.08.2008

View Postteo35, on 2nd July 2010, 12:01, said:

Incercati sa va feriti de hotelul anafartalar
noi avem rezervare pe 02.09 la anafartalar. ce nu v-a placut acolo? poate renuntam si facem rezervare in alta parte.

#25
ancutza75

ancutza75

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 141
  • Înscris: 24.03.2009

View Postveselie22, on 4th August 2010, 09:52, said:

noi avem rezervare pe 02.09 la anafartalar. ce nu v-a placut acolo? poate renuntam si facem rezervare in alta parte.

din aducerile mele aminte,de-a lungul timpului au fost mai multi care nu recomandau anafartalar(vechi,nerenovat,miroase urat)
cred ca cel mai bine ar fi sa renunti si sa faci alta rezervare(Anzac,Helen,Buyuk Truva mi se pare ca sunt cele mai recomandate)
o zi buna

#26
judas

judas

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,830
  • Înscris: 04.02.2008

View Postveselie22, on 4th August 2010, 09:52, said:

noi avem rezervare pe 02.09 la anafartalar. ce nu v-a placut acolo? poate renuntam si facem rezervare in alta parte.


Mergi la Helen sau Helen Park. Nu o sa regreti.

#27
kelyboy

kelyboy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 03.05.2010
Buna tuturor!

Confirm cele spuse de multi aici. Am stat anul acesta la Helen Park si la Truva. Pt Helen am facut rezervare pe booking.com la pret de 65E camera tripla ( de fapt cvadrupla pt ca am fost 2 adulti si 2 copii, unul de 14 si unul de 5 ani). Cand am ajuns la ei am vazut ca de fapt la acest pret era vorba de Helen Park si nu de Helen , acesta fiind o aripa noua a hotelului Helen. Nu am avut ce reprosa, camera mare, curata,mobilier nou,acces net,  mic dejun rezonabil plus parcarea mare, pazita . Singura problema a aparut in momentul in care am vrut sa fac rezervare pentru intoarcere ( nu am avut inspiratia sa fac rezervarea pe booking si pt intoarcere, crezand ca nu vor fi probleme) dar hotelul , atat la  Helen cat si Helen Park nu erau camere disponibile pt urmatoarele saptamani. Cei de acolo au fost draguti, i-am rugat sa-mi recomande un hotel cu conditii asemanatoare (eram interesat in special sa aiba parcare proprie pazite), acestia recomandandu-mi hotel Truva. Am mers personal la ei si cu toate ca la receptie era afisat pt tripla pretul de cca 80E am facut rezervare pt aceiasi camera la pret de 60E. La Truva a fost ok dar nu la acelasi nivel ca la Helen Park ( hotelul e mai vechi).

Drum bun si vacate placute tuturor! :thumbup:

Edited by kelyboy, 05 August 2010 - 11:00.


#28
veselie22

veselie22

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 14.08.2008
multumesc pentru sfaturi. e prima calatorie in turcia si nu stiu prea multe (ma informez acum de pe net).  voi schimba rezervarea cu ceva mai bun caci, chiar daca e doar o noapte, n-as vrea sa ma indispun in concediu. va mutumesc din nou!

#29
veselie22

veselie22

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 14.08.2008
Fara rezervare pentru hotel,  am avea sanse sa gasim cazare la Cannakale pe 02.09.2010? Multumesc!

#30
kelyboy

kelyboy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 03.05.2010

View Postveselie22, on 7th August 2010, 11:34, said:

Fara rezervare pentru hotel,  am avea sanse sa gasim cazare la Cannakale pe 02.09.2010? Multumesc!
Depinde de ziua in care ajungeti acolo, e posibil sa patiti ca mine si sa nu gasiti cazare intr-un hotel ok pt o anumita data , asa ca va recomand sa va faceti rezervare din timp, gasiti sigur din timp pe booking.com. Recomand Helen sau Helen Park,hotelul e ok pt tranzit, are mic dejun bun , plus ca are parcare proprie. Daca mergeti cu copii va recomand sa vizitati in Cannakale muzeul din unitatea militara din partea dreapta cum coborati de pe fery, e impresionant, are o sectiune care se viziteaza gratuit, parcul in care se afla o expozitie de artilerie iar in incinta un fort vechi foarte interesant, in aceiasi zona se afla un bazar cu preturi acceptabile.
Va urez drum bun si un concediu placut!

#31
gabim

gabim

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 30.05.2005
Puteti sa -mi recomandati un hotel in zona Canakkale-Eceabat,cu parcare proprie,nu la o locatie apropiata.Merg cu 2 copii si daca am uitat ceva in masina vreau sa cobor in fata hotelului ,nu la un kilometru.Tinand cont ca am nevoie doar de o noapte nu mi trebuie decat sa fie curat si acceptabil la pret,nu am nevoie de lux.

#32
florinbad

florinbad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,273
  • Înscris: 14.11.2006

View Postgabim, on 28th June 2012, 02:20, said:

Puteti sa -mi recomandati un hotel in zona Canakkale-Eceabat,cu parcare proprie,nu la o locatie apropiata.Merg cu 2 copii si daca am uitat ceva in masina vreau sa cobor in fata hotelului ,nu la un kilometru.Tinand cont ca am nevoie doar de o noapte nu mi trebuie decat sa fie curat si acceptabil la pret,nu am nevoie de lux.
Canakkale - Hotel KONAK
http://www.booking.c...nakkale.ro.html

- se afla la 70-80 de metri de feribot
- se afla intr-o zona comerciala (magazine, restaurante, alimentare etc)
- se afla aproape de Calul Troian (200 metri)
- se afla chiar langa Turnul cu Ceas (un reper important in caz de ratacire copil)
- parcarea se afla la 20 metri de hotel si este pazita (5 euro pe zi)
- pentru o noapte este ok
- are mic dejun inclus (scapati de o grija in plus)

#33
leonktp

leonktp

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,283
  • Înscris: 01.06.2008
a trecut cineva pe la egem hotel,am vazut ca este nou si nu am gasit nimic despre el?

#34
leonktp

leonktp

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,283
  • Înscris: 01.06.2008
ce hoteluri mai recomandati pt canakkale?raport bun pret/calitate?merci.apropos intre anzac si grand anzac care ar de preferat?

Edited by leonktp, 13 February 2013 - 00:46.


#35
misuf

misuf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 771
  • Înscris: 10.10.2011

View Postleonktp, on 13 februarie 2013 - 00:35, said:

ce hoteluri mai recomandati pt canakkale?raport bun pret/calitate?merci.apropos intre anzac si grand anzac care ar de preferat?

Grand anzak ; mare atentie: traseu cam intortochiat pana la adresa,mai accesibil hellen, posibilitatea sa fii directionat catre anzak , in functie de locurile disponibile, camerele asemanatoare cu cele de la hellen dpdv al suprafetei,personalul cam obositor de amabil pana primesc ceva, parcare se poate plati la 2,50E/zi, mancarea acceptabila pentru tranzit, aproape de ferryboat,  zgomotos pe timpul noptii in comparatie cu hellen.Plus pentru hellen ; patronul are studiile facute la brasov , te poti intelege si intelege foarte bine stilul nostru de calatorie, ferm si la locul lui, parcare gratuita.

#36
softyty

softyty

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 270
  • Înscris: 23.02.2008
Confirm Helen. Am stat in 2011 si 2012 la el, iar anul asta tot acolo o sa poposim pentru noptile intermediare.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate