Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Hotel langa Canakkale

- - - - -
  • Please log in to reply
46 replies to this topic

#1
adrg

adrg

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 795
  • Înscris: 06.05.2007
Acum 14 ani, in drumul spre Kusadasi, am stat o noapte la un hotel situat chiar la iesirea din Canakkale, pe malul marii Marmara. Un hotel mic dar extrem de folosit in tranzitul spre Kusadasi/Bodrum la vremea aceea, inclusiv de catre agentii. O singura cladire de 2-3 etaje, perpendiculara pe drum, cu o gradina langa si plaja in spate.
Din nefericire numai imi aduc aminte numele lui si nici nu il gasesc printre hotelurile din zona.
Cred ca este aproape, un pic mai la sud de hotelul Kolin (daca nu cumva a fost daramat ca sa se construiasca acesta).
Stie cineva despre ce hotel e vorba si daca mai merita sa innoptezi acolo?

Eu caut o varianta pentru o noapte, cazare si demipensiune pentru 2 adulti si 2 copii la un pret si in conditii rezonabile.

#2
Dum

Dum

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 99
  • Înscris: 04.03.2007
Nu era Ozan Hotel sau Iris? Majoritatea romanilor care mergeau cu autocarul la  Kusadasi aici inoptau acum 14 ani.

#3
adrg

adrg

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 795
  • Înscris: 06.05.2007
Hotel Ozan e !
Mersi Dum pentru ajutor!
Dar oare cum o fi acum? Pe site vad ca e renovat.

#4
Dum

Dum

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 99
  • Înscris: 04.03.2007
Nu mai tii minte ca  bagajele d-abia incapeau in camere? Singura diferenta ca acum au aer conditionat. Schimba hotelul, parerea mea. Cauta in Eceabat Hotel Crowded House. Mi-am rezervat din luna martie pt iulie si am platit 35 de euro 3 paturi.

#5
simov

simov

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 133
  • Înscris: 06.03.2008

 Dum, on 10th June 2010, 21:27, said:

Nu mai tii minte ca  bagajele d-abia incapeau in camere? Singura diferenta ca acum au aer conditionat. Schimba hotelul, parerea mea. Cauta in Eceabat Hotel Crowded House. Mi-am rezervat din luna martie pt iulie si am platit 35 de euro 3 paturi.


am stat acolo in aprilie, e curat , camere f.mici(cele cu 3 paturi), mic dejun slabut dar la cat am dat a fost bine.

#6
adrg

adrg

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 795
  • Înscris: 06.05.2007
Noi suntem 4 (2 adulti si 2 copii de 4 ani). Evident ca intr-o dubla nu incapem.
La ozan mi-aduc aminte ca am intrat fara probleme 4 oameni intr-o suita. Cu mare parte din bagaje. De mancat, nu suntem foarte pretentiosi insa cei mici au nevoie de alt meniu decat noi.
De aceea am intrebat.
Plus ca, ajunsi seara tarziu (nu ai cum sa prevezi cat de lung e drumul), nu mai putem sa alergam dupa masa prin imprejurimi.
Oricum, discutia ramane deschisa privind variante de cazare gen Ozan.

#7
florinelanajjar

florinelanajjar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 06.06.2010

 adrg, on 13th June 2010, 11:27, said:

Noi suntem 4 (2 adulti si 2 copii de 4 ani). Evident ca intr-o dubla nu incapem.
La ozan mi-aduc aminte ca am intrat fara probleme 4 oameni intr-o suita. Cu mare parte din bagaje. De mancat, nu suntem foarte pretentiosi insa cei mici au nevoie de alt meniu decat noi.
De aceea am intrebat.
Plus ca, ajunsi seara tarziu (nu ai cum sa prevezi cat de lung e drumul), nu mai putem sa alergam dupa masa prin imprejurimi.
Oricum, discutia ramane deschisa privind variante de cazare gen Ozan.


pai de ce sa ajungi seara tarziu? din ce oras pleci?
eu anul trecut am plecat din buc  la ora 4 dimi si am ajuns la ceanakale la ora 12.30.

#8
adrg

adrg

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 795
  • Înscris: 06.05.2007

 adrg, on 13th June 2010, 11:27, said:

Noi suntem 4 (2 adulti si 2 copii de 4 ani). Evident ca intr-o dubla nu incapem.
La ozan mi-aduc aminte ca am intrat fara probleme 4 oameni intr-o suita. Cu mare parte din bagaje. De mancat, nu suntem foarte pretentiosi insa cei mici au nevoie de alt meniu decat noi.
De aceea am intrebat.
Plus ca, ajunsi seara tarziu (nu ai cum sa prevezi cat de lung e drumul), nu mai putem sa alergam dupa masa prin imprejurimi.
Oricum, discutia ramane deschisa privind variante de cazare gen Ozan.


Da, cine pleaca devreme departe ajunge. Si repede!
Nu cred ca la mine e fezabila plecarea la 4 dimineata.
Probabil voi pleca in jur de 6-7 dimineata ca sa evit si schimbarea de tura, din Bucuresti.
Asa ca ajung dupa-amiaza la Canakkale, si asta daca nu fac prea multe opriri.

Edited by adrg, 13 June 2010 - 18:16.


#9
Hresticosul

Hresticosul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 10.04.2010
La 8 - 10 km inainte de a ajunge la Eceabat, sunt casute chiar pe malul apei sau pe partea opusa. Pretul este negociabil, o camera dubla cu baie ajunge si la 12 E pe noapte. Au ei mancare acolo iti fac ce vrei, depinde de banii tai. Unele sunt mai curate altele nu. Au si gradina cu parcare. Eu acolo am stat. Trebuia sa caut o camera mai ok, insa pentru o noapte de somn merge.

#10
duhw

duhw

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 10.06.2009

 Hresticosul, on 21st June 2010, 00:20, said:

La 8 - 10 km inainte de a ajunge la Eceabat, sunt casute chiar pe malul apei sau pe partea opusa. Pretul este negociabil, o camera dubla cu baie ajunge si la 12 E pe noapte. Au ei mancare acolo iti fac ce vrei, depinde de banii tai. Unele sunt mai curate altele nu. Au si gradina cu parcare. Eu acolo am stat. Trebuia sa caut o camera mai ok, insa pentru o noapte de somn merge.
te rog daca poti sa-mi dai cateva amanunte despre casute,cum le gasesc,nume ceva?vreau sa plec vineri si sunt interesat de o cazare convenabila in zona.mersi!

#11
pufy2010

pufy2010

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 03.01.2010
in Canakale, poti sta la hotel KONAK, camera cu pat dublu - au incaput 2 adulti si 2 copii - cu 31 euro si parcare asigurata cu 3 euro in plus

#12
teo35

teo35

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 24.04.2006
Incercati sa va feriti de hotelul anafartalar

#13
adrg

adrg

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 795
  • Înscris: 06.05.2007
Dar de hotel HELEN ce ziceti?
E imediat dupa debarcader, are regim de demipensiune si parcare proprie.

#14
stiucacosmin

stiucacosmin

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 12.04.2008

 adrg, on 2nd July 2010, 17:38, said:

Dar de hotel HELEN ce ziceti?
E imediat dupa debarcader, are regim de demipensiune si parcare proprie.
Curat,pret decent, are parcare proprie. Am stat anul trecut acolo si am fost multumit asa ca si anul acesta l-am ales pentru tranzit.

#15
ancutza75

ancutza75

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 141
  • Înscris: 24.03.2009

 adrg, on 2nd July 2010, 18:38, said:

Dar de hotel HELEN ce ziceti?
E imediat dupa debarcader, are regim de demipensiune si parcare proprie.

pe booking,camera dubla la helen este 60 euro cu mic dejun
unde l-ai gasit cu demipensiune si la ce pret?

#16
stiucacosmin

stiucacosmin

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 12.04.2008

 ancutza75, on 3rd July 2010, 11:41, said:

pe booking,camera dubla la helen este 60 euro cu mic dejun
unde l-ai gasit cu demipensiune si la ce pret?
eu l-am gasit la Jeka cu 50e cam. dubla pe noapte.Mai precis 24e de persoana.
Si ca o paranteza am apelat la rottwailer si ma tratat ca si cum i-i ceream ceva gratis.Cei de la Jeka au fost f.f. amabili.

Edited by stiucacosmin, 03 July 2010 - 12:06.


#17
nniki

nniki

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,980
  • Înscris: 15.05.2009

 adrg, on 2nd July 2010, 18:38, said:

Dar de hotel HELEN ce ziceti?
E imediat dupa debarcader, are regim de demipensiune si parcare proprie.
  Cum iesi de la ferry, dai in 20 m de un sens giratoriu si la iesire dupa inca 30 m e hotelul pe dreapta. Se ajunge in parcare dupa hotel la prima straduta dreapta. Parcarea destul de mare, cam 20-25 locuri, pazita. Camera e punctul nevralgic al hotelului. Se poate mai multa curatenie, atat in camera, cat si in baie. Camera nu e f mare, cu o mocheta vechiuta, mobila asemenea. Patul dublu confortabil, dar oricum am cazuti rupti de oboseala. Frigiderul nu a functionat, chiar daca am anuntat receptia si au trimis pe cineva (cel putin asa au promis cand am plecat sa cinam in oras).
Baia cu utilitatile de baza, dar nu mi-a lasat senzatia de mare curatenie, ca si prosoapele, departe de a fi imaculate. Aerul conditionat a functionat, ca si tv. Micul dejun cu 2 feluri de brazeturi, parca un singur soi de salam (nu ne-a placut), masline excelente, cafea si ceai ok, unt, gemuri, lapte, cereale. Fara sa exceleze, un bufet suedez de la care nu plecai nemancat.
Langa hotel, in stanga spre sensul giratoriu e si o casa de schimb cu un curs decent lira/euro/dolar.

Oricum, Helen a fost o alegere mai buna decat Anzac (la intoarcere), care ne-a displacut mai ales la capitolul curatenie, in camera si baie.
Parcarea ok, mic dejun acceptabil. in rest tot ce tine de cazare, adica baie si camera mi-au dat senzatia de insalubru. Nu te puteai atinge de prosoapele maronii, baia murdara, usa de la balcon cu prafu de 3 degete, patul asemenea. Doar cu frigider si lcd nu o scoti la capat pt 3 stele.
Pt o noapte rezisti, dar nu mai mult.
Dezamagitor!

Asa ca pentru o noapte intermediara, Canakkale nu e solutia ideala, cel putin la aceste doua hoteluri. Se pare ca mergand cateva zeci de km mai mult pe coasta sunt hoteluri bune si ieftine pe malul marii.




 stiucacosmin, on 3rd July 2010, 13:01, said:

eu l-am gasit la Jeka cu 50e cam. dubla pe noapte.Mai precis 24e de persoana.
Si ca o paranteza am apelat la rottwailer si ma tratat ca si cum i-i ceream ceva gratis.Cei de la Jeka au fost f.f. amabili.
Eu l-am rezervat la 50 euro/camera dubla cu mic dejun de pe turkeyhoteltours.com.

#18
ancutza75

ancutza75

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 141
  • Înscris: 24.03.2009

 stiucacosmin, on 3rd July 2010, 13:01, said:

eu l-am gasit la Jeka cu 50e cam. dubla pe noapte.Mai precis 24e de persoana.
Si ca o paranteza am apelat la rottwailer si ma tratat ca si cum i-i ceream ceva gratis.Cei de la Jeka au fost f.f. amabili.

dar l-ai luat cu demipensiune?
am apelat si eu la rott si mi-a raspuns scurt,repede si la subiect
precizez ca nu-l cunosc si l-am intrebat si ptr mine personal si ptr altii

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate