Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Centrala Ariston Cares Premium 24...

La multi ani @Klasse!

La multi ani @shmecherul!

pareri ipad 6-2018- flip
 Cum au aparut supermarketurile in...

Campanii mincinoase Carrefour

Tv toshiba defect

touchscreen navigatie stricat
 bonsai - de unde?

Resetare Bonus Malus

Unitatea optica DVD-rw absenta pe...

Problema configurare Wireguard
 Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane

Accident masina reparata pe CASCO

Probleme Ginseng Microcarpa
 

Cele mai urite zece modele de masini :)

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
136 replies to this topic

#37
root

root

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 832
  • Înscris: 06.05.2002

Quote

Originally posted by brandonel
pt totzi "meseriashii" d-aici, care ishi dau shi ei cu parerea in ceea ce priveshte "carutzele": ia mai vedetzi-va voi de treaba shi punetzi mana pa legislatzie sa va luatzi carnetu', sa vedetzi shi voi ce-i aia condus. pun pariu ca majoritatea (adica 51%) n-au carnet.
pt totzi care au ceva impotriva SMART: atzi condus voi vreodata asha ceva? cand o sa vedetzi cum merge (daca vreodata), v-atzi reconsidera total parerile (asta k sa ma exprim in asha fel incat sa nu fiu banat)

Amice, cred ca ai gresit forumul. Nu stiu cum ai ajuns la concluzia ca 51% din membrii nu au permis de conducere (cred ca la asta te-ai referit cu "carnet"), dar aberezi la greu. In primul rand ca threadul face referire la aspect si in nici un caz la tinuta de drum, asa ca argumente de genul "vedetzi cum merge" sunt off-topic. In al doilea rand, fiecare are dreptul sa aiba propriile opinii in materie de design.

Offtopic: Daca ai ramas impresionat de cum merge Smart dupa ce pana atunci ai invartit numai volanul pe Dacia, te sfatuiesc sa mai incerci si alte masini...
In privinta pemisului de conducere, incearca printre pustii de clasa a X-a de pe mIRC sa faci impresii, poate acolo "prinde".

#38
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
brandonel tata...am si eu ceva de adaugat, daca nu te jignesc prea mult (sunt unul  din acei 51% :D )
1) hummer-ul acela.. nu cred ca e cel mai frumos, dar te asigur ca este unulprin constanta, si numai urat nu e ;)
2) acel smart nici mie nu imi place... de ce? pur sisimplu! intrebarea nu a fost: care sunt cele mai bune/fiabile/etc masini... a fost ceva de genul : Cele mai urite zece modele .... adica se referea in principiu la ASPECT si mai putin la dotari...  asa zic si eu ca nu imi place.. stiu si eu, Opel, iveco  desi nu imi place ca masina/motor/calitate, nu ca design ;) intelegi ideea??? ma bucur ;) si imi cer scuze ca sunt printre  cei 51% ...

#39
brandonel

brandonel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 759
  • Înscris: 09.09.2002
Aditzanu': shtiu ca am postat offtopic, asha ca nu are rost sa imi spui mie la ce face thread-ul referire. nu vreau sa fac nici o impresie, doar mi-am spus shi eu parerea. se vede clar ca adevarul deranjeaza foarte tare. de cand am terminat schoala de shoferi n-am mai pus mana pa vre-o dacie... shi stai calm, ca am condus mashini mai mishto k Smart (dar nu pt orash). de ce nu faci un chestionar in legatura cu posesia carnetului? o sa te convingi.

i0nutzb: poate ai vazut Hummer H2, care intr-adevar este beleah!
imi mentzin in continuare parerea ca hummer-u' ala din poza este de-a dreptul hidos. nu prea arata a mashina. mai degraba a tank... pe cand Fiat multipla chiar e mashina (cu toate ca e super-ciudata).

on-topic: fiecare mashina din primul post are cate ceva mishto in materie de design. intr-adevar toate sunt destul de ciudate, dar asta nu inseamna ca sunt shi urate. shi binentzeles ca gusturile nu se discuta  ;finger;

#40
root

root

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 832
  • Înscris: 06.05.2002
Ca o paranteza, exista un thread cu cele mai sexy masini... Sa vezi acolo cum unii considera Hummer-ul printre ele (modelul vechi, ca cel din poza atasata de tine). N-ai ce-i face, e gustul omului...

#41
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
gusturile nu se discuta... SE EDUCA!!!

#42
RedGuy

RedGuy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 499
  • Înscris: 10.09.2002

Quote

Originally posted by brandonel

pt redguy :flame: : da' tzie ce mashini itzi plac ma? ce, n-ai conduce una din alea care nu-tzi plac? shi ma rog, ce mashina ai tu? pun pariu ca nu se ridica nici pana la "nadragii" unei mashini din alea "nashpa". daca ai un Bentley sau un Rolls'n'stuff, ma rog, nu mai zic nimic.

Mai baiatule, daca erai mai prezent pe forum sau macar mai atent, stiai si ce masina am. Si stiai si ce masini imi plac, exista thread si pentru asta. Nu, n-as conduce nici una din cele care nu-mi plac, fiindca la banii aia sunt altele care-mi plac :P , de-aia e economie de piata. In plus, esti in greseala rau, aici se discuta de aspect, nu de performante. Si pentru asta exista alte threaduri. Oricum, cred ca confunzi pretul cu designul, fiind inca tentat sa-ti alegi masina dupa colectia bine pastrata de surprize "Turbo".

Si masina cu nadragi sa conduci tu :D

#43
kinezu

kinezu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 920
  • Înscris: 28.11.2001
Ce dracu e VW Bubble???

Cred ca vorbiti de Beetle sau traiesc pe alta planeta?

#44
RedGuy

RedGuy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 499
  • Înscris: 10.09.2002
VW Bubble:

[ http://www.autoexpress.co.uk/picture_library/dir_9/car_portal_pic_4975.jpg?74 - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Ha, ha. In fine, fiind o vitrina tehnologica, sigur ca n-a fost loc de prea multa arta.

#45
kinezu

kinezu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 920
  • Înscris: 28.11.2001
Deci traiesc pe alta planeta ... :)

P.S.: URATA MAI E!

#46
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002
Da in Franta chiar ii invazie de asa masini.....taicamiu chiar are una de servici....consumul este foarte bun...dar daca vrei sa pleci la drum lung nu prea ii de incredere...si la demaraj ce sa mai spun...stai 3 minute sa pleci de la stop...doamne ajuta ca in Franta is sincronizate semafoarele....

#47
Speedo

Speedo

    Super Moderator

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 9,062
  • Înscris: 26.11.2001
Propuneri SMART!

Greets,
Speedo

Attached Files



#48
akeem

akeem

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,962
  • Înscris: 17.10.2003
Nu stiu de ce n-a mai scris nimeni aici de trei luni. Este un thread cat se poate de interesant. Uite si parerile mele (in fuga, pana sa ma apuc de munca):
- Daewoo Tacuma: nu are nici macar un cm patrat de caroserie ca lumea. O mai exista in lume o masina cu masca sub faruri?
- Nissan Almera ante facelift: numai buci peste tot. Iar bordul e chipurile sub forma unui cap de robotel (AMS) - ce dracu, n-are 2 butoane la fel.
- Hyunday Atos: Doamne, cat e de urat. Nu scriu mai mult ca apare la inceputul acestui thread. La fel pt. Toyota Yaris Verso si Fiat Multipla.
- BMW seria 5. Eu am fost fan BMW (si chiar mai sunt pentru modelele care merita). Nu ma deranjeaza actuala serie 7 si nici Z4, cu mici exceptii. In schimb seria 5 e urata si din fata si din spate si din lateral si din interior. Pacat de ce stie sa faca.
- Renault Clio Symbol: parca are un cufar in fund (plus cocosat).
- Hyundai Santa Fe: mare si plin de buci si asta.
- Renault Avantime si Vel Satis : un fel de locomotive din Vestul Salbatic.

To be continued ca vine sefu'.

#49
RedGuy

RedGuy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 499
  • Înscris: 10.09.2002
"Cufarul din fund" il reprosez tuturor modelelor BMW din noua generatie - vezi Seria 6, care mi se pare inca mai urat decat Seria 5. Oricum e o mare tristete masina asta in general, mai ales daca ne amintim ca a existat prototipul Z9... BMW a luat-o pe un drum gresit.

#50
RedGuy

RedGuy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 499
  • Înscris: 10.09.2002
PS: Am revazut threadul cu aceasta ocazie si tre' sa revin asupra unei opinii: dupa ce am vazut-o in realitate, actuala gama Megane CHIAR IMI PLACE MULT! In poze pareau oribile.

#51
Azzido

Azzido

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 660
  • Înscris: 24.02.2003
Si eu sunt fan al BMW-urilor, dar imi displac profund noile tendinte de design. Exceptie face ultimul facelift al seriei 3. Megane-ul nou ma face sa vomit (cu exceptia sedanului).

#52
akeem

akeem

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,962
  • Înscris: 17.10.2003
Uitasem de seria 6, intr-adevar e mai urat decat 5 (nici dupa prima serie 6 nu ma omoram).
Megane Sedan e frumocs, cred ca Break-ul si mai mult.

#53
Indianu

Indianu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,322
  • Înscris: 21.08.2003
nu uitati de seria DAEWOO care is si ele ca naiba...designul mai merge dar    calitatea si rezistenta lasa loc de dorit

#54
akeem

akeem

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,962
  • Înscris: 17.10.2003
Repede ceva completari:
- Ford Ka: nu pot sa cred ca l-am uitat. E bun de bagat in ouale Kinder.
- De fapt toata gama precedenta a lui Ford: Ka, Scorpio, Mondeo (ala facelift sau II, cum vreti), Fiesta: care mai de care mai ovaloase si mai prunoase.
- Nu-mi place tendinta actuala de a face stopuri care mai de care mai intrepatrunse si mai alambinate (vezi Hyundai Santa Fe, BMW X3, etc.) - mai dati si voi exemple. Cat despre Peugeot 307 Coupe, zici ca sunt razatori de varza.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate