Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București
 nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin
 MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro
 Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta
 

fakecd..hmmm

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
taifi

taifi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 06.07.2002
un  prieten imi zicea ca fakecd face un cdu la tine pe hdd...adika sa tii cat mai ramane din cd + jocu....(cdu gol degeaba) pe hdd...e mult..spatiu irosit degeaba...alt program mai performant nu exista sa faca fisierele mai mici....sa simuleze un cdu dar sa nu ocupe atata spatiu ??? dati-mi si mie unu va rog

#2
Lucrian

Lucrian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,270
  • Înscris: 28.11.2001
Pai sunt unele jocuri care vor CD in unitate. Si programul asta te ajuta. Eu folosesc Virtual Drive (cand am nevoie - momentan nu). Mai si compreseaza ceva. Nu prea mult, dar mai scade cativa zeci de MB.

#3
mmariusm

mmariusm

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 204
  • Înscris: 30.07.2002
Eu folosesc Daemon Tools, care e free, este mic foloseste foarte putin din resure (proc, mem), e winall, cunoaste o multime de formate de imagini si peste asta stie sa emuleze cate tipuri de securitate ale cd-urilor partea proasta e ca nu foloseste un format comprimat ci imagini de CD-uri de genul iso, cue/bin, nrg,ccd,bwt etc si nu stie sa-si faca singur imaginea dar in combinatie cu isobuster (care e tot free pana la versiunea 0.99) sunt peste valoarea softurilor comerciale chiar daca te costa 100Mb in plus de spatiu pe har o imagine necomprimata.

--== The DAEMONS Home - DAEMON Tools ==--

ISOBuster
:cool:

#4
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,670
  • Înscris: 26.11.2001
Submit la ceea ce a zis mmariusm

Programele pot fi gasite si pe SoftNews :drac:
Vezi AICI

#5
apatie

apatie

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 103
  • Înscris: 05.07.2002
Decat sa te chinui cu fake cd, mai bine ai incerca patch-uri de la www.dlh.net, pentru eliminare de cd. La mine doar Diablo a necesitat CD, dar si acolo am gasit ac de cojocul lui.
:yeah baby

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate