Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox
 Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 

Motorola FLIPOUT

- - - - -
  • Please log in to reply
50 replies to this topic

#1
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007
Motorola continua seria telefoanelor Android cu design neobisnuit (inceputa cu Backflip), anuntand modelul FlipOut.
FlipOut este un model destinat tinerilor si va fi disponibil incepand din luna iunie in toata Europa.

[ http://i49.tinypic.com/i1bmn7.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
    

Iata si specificatiile :

Android 2.1 (Eclair) + MotoBlur 1.5
TI OMAP3410 700MHz processor (ARM Cortex A8)
512MB of internal memory + 2GB card included (support up to 32GB)
2.8 inch TFT QVGA touchscreen display (320 x 240 pixels, 256K colors)  :confuzzled:
QWERTY keyboard (5-row)
256 MB RAM \ 512 MB ROM
3MPx Camera with Kodak Perfect Touch technology (interesant, se pare ca Motorola nu a renuntat la colaborarea cu Kodak)
67 x 67 x 17 mm \ 120g

GPRS, EDGE, 3G, HSUPA, HSDPA 7.2 Mbps
Wi-Fi 802.11 b/g ; A-GPS, eCompass
Bluetooth 2.1 with A2DP
Accelerometer sensor
3.5mm headset jack
microUSB v2.0
Stereo FM Radio with RDS
Li-Ion 1170 mAh Battery

Social networking integration
Full suite of Google services
Adobe Flash
CrystalTalk PLUS

Moto FlipOut va fi disponibil in mai multe variante de culoare : White, Fairway Green, Poppy Red, Raspberry Crush, Brilliant Blue, Licorice, Saffron.

Edited by antinVidia, 02 June 2010 - 15:56.


#2
sandel_u

sandel_u

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,663
  • Înscris: 21.11.2009
Bleah! Urat!

#3
copjob2000

copjob2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,813
  • Înscris: 26.11.2006
Urat ca urat, dar nu e deloc practic.... si sanie si aproape patrat!!!
Noroc cu sistemul Crystal Talk!

#4
AdiTwism

AdiTwism

    Poți trimite mesaj privat.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,131
  • Înscris: 01.04.2008
Design asemanator cu Motorola Motocubo (Motocube?)

#5
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,883
  • Înscris: 07.02.2007
Ciudat rau.

#6
motopanzer

motopanzer

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 489
  • Înscris: 01.09.2009
Design-ul este ciudat intr-adevar pentru Europa dar in America de Sud de exemplu este in voga , camera foto , realizata in colaborare cu Kodak sper sa se ridice la performantele lui zn5(senzor Kodak+lentile CarlZeiss), momentan nu stiu ce lentile foloseste Flipout dar sper sa fie cel putin din sticla si nu plastic ieftin(e8 sau ve66) , cit despre CrystalTalk PLUS , sunt curios ce standarde o sa impuna in conversatie!

#7
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007
Intre timp a aparut si pe site-ul Motorola .  

Update la specificatii :

TI OMAP3410 600 MHz Processor
512 MB RAM
150 MB internal memory
Capacitive display Up to 16M colors  

Camera 3MPx (2048 x 1536)
Video Recording - 352 x 288 (CIF)@25fps
Fixed Focus
No Flash
Digital Zoom 4x
Geotagging
Panorama

Cu exceptia designului, rezolutii mediocre a ecranului si camerei modeste, nu prea Ii gasesti bube.


View Postmotopanzer, on 2nd June 2010, 20:03, said:

Design-ul este ciudat intr-adevar pentru Europa dar in America de Sud de exemplu este in voga , camera foto , realizata in colaborare cu Kodak sper sa se ridice la performantele lui zn5(senzor Kodak+lentile CarlZeiss), momentan nu stiu ce lentile foloseste Flipout dar sper sa fie cel putin din sticla si nu plastic ieftin(e8 sau ve66) , cit despre CrystalTalk PLUS , sunt curios ce standarde o sa impuna in conversatie!

In mod sigur NU o sa se ridice la inaltimea lui ZN5.

Edited by antinVidia, 02 June 2010 - 19:38.


#8
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007
Motorola Flipout preview by engadget

[ http://i49.tinypic.com/2h2r19y.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

"Right now, we find the Flipout to be a well designed and well executed phone, with a few budget-enforced cutbacks that may be offputting for power users, but could be trivial for people after a fun and uncomplicated phone to stay in touch with."

#9
motopanzer

motopanzer

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 489
  • Înscris: 01.09.2009
nu stiu cum o sa se simta in mina dar design-ul sau neobisnuit imi place :P

#10
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007
Un alt review interesant pentru Flipout : androidcommunity

Daca va avea un pret corect la liber (<1000 lei) sau va fi introdus in oferta operatorilor nostri la abonament, are sanse sa se vanda destul de bine.
Trebuie avut in vedere ca nu e un telefon adresat utilizatorilor avansati, cu pretentii. E un telefon pentru mase si pentru tineri in special.
Un telefon adaptat pentru retele de socializare, heavy SMS si playback de muzica.

Attached File  motorola_flipout_ac_14.jpg   209.55K   55 downloads Attached File  motorola_flipout_ac_21.jpg   278.4K   53 downloads Attached File  motorola_flipout_ac_25.jpg   255.59K   58 downloads

Edited by antinVidia, 07 June 2010 - 20:16.


#11
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007
[ http://i47.tinypic.com/29csakx.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Incepand din iulie, Motorola Flipout va fi disponibil in Germania prin intermediul operatorilor O2, Vodafone si The Phone House.
Pretul la liber va fi de 349 EURO. La abonament pe 24 de luni va fi oferit probabil gratis.  

Cam mare pretul. La noi va fi probabil si mai mare  :confuzzled: .

#12
Dheus

Dheus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,166
  • Înscris: 28.05.2009
Da, mare, dar acum serios, ce platesti? Novelty factor?
Nu prea se merita la ce specs are, dar cred ca ei mizeaza pe factorul "wow".
Acum mi se pare o copiere ieftina a ceea ce a facut SE cu x10 mini. Asa a scos si Nokia acum un model cam ca asta, asa vor mai scoate.
Backflip era ceva, dar asta doar un qwerty mai patrat.

#13
Just_Cavalli

Just_Cavalli

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,540
  • Înscris: 17.11.2009
Mai bine scoteau un model in genul Palm Pre.

#14
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007

View PostDheus, on 17th June 2010, 20:32, said:

Da, mare, dar acum serios, ce platesti? Novelty factor?
Nu prea se merita la ce specs are, dar cred ca ei mizeaza pe factorul "wow".
Acum mi se pare o copiere ieftina a ceea ce a facut SE cu x10 mini. Asa a scos si Nokia acum un model cam ca asta, asa vor mai scoate.
Backflip era ceva, dar asta doar un qwerty mai patrat.

Tu ce ai vrea ca fiecare nou telefon sa fie total diferit de celelate ?
Toate firmele procedeaza asa. Lanseaza telefone cu acelasi OS si forme diferite.
Mie nu mi se pare ca copiaza pe nimeni, doar ca pretul e cam mare. Un pret undeva in jur de 1.000 lei era ok.
Ideea e urmatoarea: vor sa ofere experienta Android in toate formele, pentru toate varstele si categoriile sociale.
In nici un caz telefonul asta nu e pentru mine, pentru tine sau pentru Just_Cavalli.
E un model adresat acelui gen de persoana care nu are cunostiinte de sisteme de operare, procesoare, custom ROM-uri, etc.
La fel ca si Samsung Corby. Diferenta e ca Corby e mult mai ieftin :D.

Nu vad ce are Backflip si nu are asta. Din punctul meu de vedere sunt 2 dispozitive diferite, care au acelasi concept de baza - un design mai ciudat, deosebit, unic.
Consider ca Flipout e mai practic si are un pret mai mic, deci o sa prinda mai bine la public decat Backflip.

#15
Dheus

Dheus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,166
  • Înscris: 28.05.2009
Backflip aducea ceva nou, dar privind din punctul asta de vedere, ca este pt categoria de persoane care vrea un Android si nu toata tevadura cu rom-uri, cu "care-i mai bun", ci vrea doar un telefon care sa-si faca treaba, FlipOUT, X10 mini, si (fara android) Kin-urile de la MS, sunt ideale.

Este interesant ca design, dar este patrat. Putin mai alungi pe verticala era mai comod. Dar imi aduce aminte de modelul de la Nokia, 7600, cel mai indraznet la vremea lui si acum se pare ca a revenit la moda.

Edited by Dheus, 18 June 2010 - 13:32.


#16
motopanzer

motopanzer

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 489
  • Înscris: 01.09.2009
a sosit si in Romania-pretul este actualmente 1450.90 RON la Quickmall, consider un pret decent, pentru ceea ce ofera, desi ma asteptam undeva la 1700 RON , poate in 3 luni se va reduce la 1200 RON  devenind astfel mult mai accesibil :peacefingers:

#17
bogdan1986

bogdan1986

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 06.05.2008
Daca este cineva interesat de acest telefon, il am nou de vanzare cu 1200 lei. 0721 542 310

Edited by bogdan1986, 15 September 2010 - 18:29.


#18
Frio99

Frio99

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 171
  • Înscris: 15.08.2010
vad ca nu sa scris foarte mult pe aici....si zic sa incerc sa aflu niste pareri de la un posesor.
l-am vazut la vodafone in oferta dar inca nu lam gasit la butonat...aveau doar macheta :))
m-ar interesa cum se misca slide-ul...daca face figuri,joc..etc
cum merge pe net , avand rami destui 512 si un procesor de calitate de la TI OMAP de 600
si ar mai  fi ecranu..2.8 nu e mare si nici mic...dar forma e mai putin practica pentru un ultizitator de telefon normal cu ecran de 3-3.2 . mersi ;)

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate