Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 

Motorola FLIPOUT

- - - - -
  • Please log in to reply
50 replies to this topic

#19
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007
Veste proasta : Motorola a decis ca FlipOut-ul european nu va mai primi update oficial la Android 2.2.

Intre timp a fost lansat un mic update pentru FlipOut :

We have a new software update for Motorola FLIPOUT™ users in France, Italy and Great Britain using software versions 0.28.11 – 1.19.2. This update provides various changes; improvements to multimedia playback capabilities; increases in the numbers of apps using 3-D Graphics that can be installed from Android Market™. Visit us http://www.motorola.com/myflipout

#20
Dheus

Dheus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,166
  • Înscris: 28.05.2009

View PostantinVidia, on 3rd February 2011, 23:53, said:

Veste proasta : Motorola a decis ca FlipOut-ul european nu va mai primi update oficial la Android 2.2.

Intre timp a fost lansat un mic update pentru FlipOut :

We have a new software update for Motorola FLIPOUT™ users in France, Italy and Great Britain using software versions 0.28.11 – 1.19.2. This update provides various changes; improvements to multimedia playback capabilities; increases in the numbers of apps using 3-D Graphics that can be installed from Android Market™. Visit us http://www.motorola.com/myflipout
Nu prea a fost cumparat in numar asa mare incat sa se osteneasca nenii americani. Oricum, Defy ii cam ia fata.

#21
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007

View PostDheus, on 12th February 2011, 13:33, said:

Nu prea a fost cumparat in numar asa mare incat sa se osteneasca nenii americani. Oricum, Defy ii cam ia fata.

Defy merge foarte bine, mai ales in Europa. In RO cred ca de la V360 incoace nu a mai avut Motorola un model care sa se vanda asa de bine.
Am intels ca il vor include si Orange in oferta, deci va fi si mai popular.

Totusi, sunt nesimtiti rau cu update-urile pentru Europa. Un singur update major au facut si ei pana acum, la Milestone de la 2.0 la 2.1.  
In timp ce la Verizon toata gama Droid ruleaza deja versiunea 2.2.1.

#22
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007
Un nou update pentru FlipOut.

This is an update for German/Austrian/Swiss Motorola FLIPOUT Retail users.
This update provides various changes including improvements to multimedia playback capabilities and increases the numbers of applications using 3-D Graphics that can be installed from Android Market™. For optimal future device performance, we encourage you to download and install this latest software update.


Motorola Europe Facebook

#23
Calinuus

Calinuus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 946
  • Înscris: 29.03.2006
Există posesori de flipout? Ce e bun și ce e rău la acest model. Mă interesează în special cum se comportă procesorul, cît de rapid este, bateria, și rezoluția ecranului. Cum funcționează GPS-ul? Merită? Ori există și alte alternative pentru un telefon cu android.
Pt. mine ar fi primul telefon cu android.

#24
Calinuus

Calinuus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 946
  • Înscris: 29.03.2006
Nimeni? Nici un posesor de Flipout?

#25
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007

View PostCalinuus, on 18th June 2011, 11:04, said:

Nimeni? Nici un posesor de Flipout?

motopanzer e posesor de Flipout. Din ce am discutat eu cu el, in mare e multumit de telefon.
Asteapta sa intre el pe forum si iti va spune mai multe.

#26
Cutzu

Cutzu

    SefuLaUrati

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,103
  • Înscris: 06.07.2006
la 6 mil la liber nu stiu daca gasesti un telefon cu atat de multe dotari, wifi, 3g, gps
pe mine ma incanta tastatura qwerty fizica, adica pentru un mess ocazional e ideal, apoi pentru gps

il trage in jos calitatea displayului si marimea lui, in rest nu cred ca ai ce sa-i reprosezi, designul e chestie de gust, au fost alte telefoane si mai penale decat flipout

#27
Calinuus

Calinuus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 946
  • Înscris: 29.03.2006
Mersi de răspuns. Mie tocmai designul îmi place. E altfel decât celelalte.
Oscilez intre Flipout si un Samsung Galaxy mini. Eventual alte modele care sunt cam în aceiași plajă de preț.

Păcat că nu are o calitate mai buna a display-ului, acest aspect cred ca e destul de important, dar la categoria asta de preț nu cred ca trebuie sa așteptăm mai mult. La celelalte cum se descurca? GPS-ul cum merge, dar semnalul? Ce poți spune despre baterie (mentionez ca nu folosesc jocuri)? Citisem pe un forum că cică se închide accidental cînd vorbești, dacă atingi display-ul cu urechea, ce poți spune despre asta?

#28
Cutzu

Cutzu

    SefuLaUrati

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,103
  • Înscris: 06.07.2006
Nu stiu, ca nu sunt posesor de flipout. In schimb ma incanta rau. Din cate am inteles poti vorbi la el doar cand e deschisa tastatura qwerty.

#29
motopanzer

motopanzer

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 489
  • Înscris: 01.09.2009

View PostCalinuus, on 20th June 2011, 13:23, said:

Mersi de răspuns. Mie tocmai designul îmi place. E altfel decât celelalte.
Oscilez intre Flipout si un Samsung Galaxy mini. Eventual alte modele care sunt cam în aceiași plajă de preț.

Păcat că nu are o calitate mai buna a display-ului, acest aspect cred ca e destul de important, dar la categoria asta de preț nu cred ca trebuie sa așteptăm mai mult. La celelalte cum se descurca? GPS-ul cum merge, dar semnalul? Ce poți spune despre baterie (mentionez ca nu folosesc jocuri)? Citisem pe un forum că cică se închide accidental cînd vorbești, dacă atingi display-ul cu urechea, ce poți spune despre asta?


Singurul lucru negativ legat de Flipout, este rezolutia qvga a display-ului(320*240), asta se observa cel mai bine comparind direct ,cu un telefon  a carui rezolutie este mai mare Milestone( 854*480)

Pe GPS nu l-am testat, personal nu am nevoie de asa ceva dar imi imaginez ca nu este departe de Milestone, care socheaza la semnal si logare GPS

Semnalul este decent, nu mi-a cazut niciodata, cu mentiunea ca spre deosebire de celelalte telefoane, nu l-am testat in zone tabu , pentru semnal

Cu o utilizare decenta, bateria m-a tinut 2 zile, este ok pentru un smartphone!!!!!!!!!

Pentru ultima doleanta, pot sa-ti spun ca este vorba de senzorul de proximitate, astfel se salveaza din baterie in timp ce discuti la telefon, nu este un defect

Si da, nu poti vorbi la el , decit cu tastatura deschisa!!!!!!!!!!!!!!  scuze de intirzierea raspunsului! mult noroc!


Iti mai sugerez Motorola Charm 650 lei, imi place mai mult decit Flipout-ul, datorita backtrack-ului!

#30
Calinuus

Calinuus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 946
  • Înscris: 29.03.2006

View Postmotopanzer, on 21st June 2011, 13:17, said:

Singurul lucru negativ legat de Flipout, este rezolutia qvga a display-ului(320*240), asta se observa cel mai bine comparind direct ,cu un telefon  a carui rezolutie este mai mare Milestone( 854*480)

Pe GPS nu l-am testat, personal nu am nevoie de asa ceva dar imi imaginez ca nu este departe de Milestone, care socheaza la semnal si logare GPS

Semnalul este decent, nu mi-a cazut niciodata, cu mentiunea ca spre deosebire de celelalte telefoane, nu l-am testat in zone tabu , pentru semnal

Cu o utilizare decenta, bateria m-a tinut 2 zile, este ok pentru un smartphone!!!!!!!!!

Pentru ultima doleanta, pot sa-ti spun ca este vorba de senzorul de proximitate, astfel se salveaza din baterie in timp ce discuti la telefon, nu este un defect

Si da, nu poti vorbi la el , decit cu tastatura deschisa!!!!!!!!!!!!!!  scuze de intirzierea raspunsului! mult noroc!


Iti mai sugerez Motorola Charm 650 lei, imi place mai mult decit Flipout-ul, datorita backtrack-ului!
Mersi de raspunsuri.
Sunt de mare ajutor. Nu inteleg totuși cateva aspecte.
1. Cand spui „socheaza” la semnal asta baniuesc ca inseamna un semnal bun, ori e dezastru la semnal.
2. Apropo de senzorul de proximitate, să înțeleg că nu se întrerupe convorbirea. Eu înțelesesem că se întrerupe convorbirea.
3. Motorola Charm - ce înseamnă „backtrack”?

Scuze pentru insistență dar sunt cam nepriceput la smartphon-uri.

#31
motopanzer

motopanzer

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 489
  • Înscris: 01.09.2009

View PostCalinuus, on 21st June 2011, 14:58, said:

Mersi de raspunsuri.
Sunt de mare ajutor. Nu inteleg totuși cateva aspecte.
1. Cand spui „socheaza” la semnal asta baniuesc ca inseamna un semnal bun, ori e dezastru la semnal.
2. Apropo de senzorul de proximitate, să înțeleg că nu se întrerupe convorbirea. Eu înțelesesem că se întrerupe convorbirea.
3. Motorola Charm - ce înseamnă „backtrack”?

Scuze pentru insistență dar sunt cam nepriceput la smartphon-uri.
  

Nici o problema! :peacefingers:

1. In cazul lui Milestone, semnalul era foarte bun , mult peste iphone4 de exemplu, la rece prindea semnal GPS in aproape un minut, in timp ce Iphone-ul trecea de timpul acesta, dupa ce avea setata configuratia gps. se incarca in citeva secunde   (cred ca 2-3, nu mai stiu exact)

2.Nu intrerupe convorbirea! Cred ca fiecare smartphone, realizat din 2008 incoace are senzor de proximitate, este un lucru bun, mie chiar imi face o deosebita placere acest aspect.

3.Backtrack-ul te ajuta sa navighezi prin meniul telefonului, fara a atinge display-ul, pentru a-ti face o idee despre ce vorbesc mai exact te rog sa urmaresti urmatorul clip   [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/U_tOM8cMr3s?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

4. bafta!

#32
Calinuus

Calinuus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 946
  • Înscris: 29.03.2006
Mersi mult.
Într-adevăr foarte tare backtrack-ul.

Cred că acum sunt destul de informat. Dacă găsesc Motorola Charm e limpede care va fi alegerea. Dacă nu, voi opta între Flipout și Samsung Galaxy mini (fit). Înclin către Motorola fiindcă am avut un motorola mai demult, și a fost cel mai bun telefon al meu. Avea un semnal foarte bun, era robust etc.
Mersi încă odată.

#33
motopanzer

motopanzer

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 489
  • Înscris: 01.09.2009
Cu placere!


Folosesc din 2006, doar telefoane Motorola, nici unul dintre ele nu a vazut celebrul service, la functiile de baza(semnal, claritatea in vorbire...), Motorola nu au rival, la aspect multimedia, doar de 1 sau 2 ani si-au ajuns rivalii, in rest sunt telefoane de incredere!

#34
Iulicu

Iulicu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 27.07.2007
salut! mi-am cumparat ieri un flipout si sunt putin dezamagit de android. Am avut 3 telefoane pe symbian si mi-a luat cateva ceasuri bune sa ma prind cat de cat care-i smenu cu sistemul de operare.
DAR... telefonul e foarte usor de folosit, toate functiile merg foarte ok cu un singur lucru care nu-i dau de capat... conexiunea wifi. De asta vreau sa-l intreb pe motopanzer sau alt posesor daca ma poate ajuta. Am reusit sa-l conectez la o retea wireless de la clicknet, dar browser-ul, youtube, mail, etc nu merg. trebe vreo optiune activata?
Multam'!

#35
motopanzer

motopanzer

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 489
  • Înscris: 01.09.2009
nu m-am confruntat niciodata cu o asemenea problema! aplicatia market functioneaza cind este conectata la o retea wi-fi? poti de exemplu sa intri la setari si sa bifezi de la aplicatii unknown sources. bafta.

#36
Cristip1970

Cristip1970

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 25.04.2011
Am achizitionat si eu FlipOut ca sa deslusesc sistemul Android . Nu l-am luat pt a vorbi la telefon . Nu am gasit limba romana cu toate ca l-am luat de la Germanos Galati . Trebuie sa-i fac update ca sa am meniul in limba romana ?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate