Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cumparare AC Gree [Buget maxim 30...

Telekom

Ce e aratarea asta ?

Probleme timonerie schimbator sau...
 Numar strada gresit in contractul...

Centrala Ariston Cares Premium 24...

La multi ani @Klasse!

La multi ani @shmecherul!
 pareri ipad 6-2018- flip

Cum au aparut supermarketurile in...

Campanii mincinoase Carrefour

Tv toshiba defect
 touchscreen navigatie stricat

bonsai - de unde?

Resetare Bonus Malus

Unitatea optica DVD-rw absenta pe...
 

Varsat bere pe laptop / nou sigiliu

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
23 replies to this topic

#19
fulminatorz

fulminatorz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 246
  • Înscris: 21.05.2007

View PostdanutHD, on 19th May 2010, 11:13, said:

Ai grija ce si cum zici cu licentele alea. :) Ai fi uimit sa vezi cate pc-uri au licenta, plus ca mai creste si comunitatea linuxistilor, iar alternative opensource sunt o multime. :)

Care e jocul tau preferat?

On: azi l-au zburat aia de la Metro la service. 10 zile lucratoare.

#20
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,716
  • Înscris: 07.02.2003
Sunt curios daca vine cu proces verbal "s-au gasit urme de lichide, ganrantia se anuleaza" :)

#21
dhaneey

dhaneey

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,695
  • Înscris: 25.10.2007
ce-ai facut cu laptopul? s-a rezolvat?

#22
krossfire

krossfire

    Lord of the Bunnies

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,346
  • Înscris: 21.04.2006
Uscarea completa dureaza cateva zile si daca n-ai bulit conectorii de la northbridge ar trebui sa-si cam revina.  De ce n-ai specificat totusi modelul, daca esti in topicul ''Asus'' ? Pe un N61VG am varsat apa (nu eu, tot asa, ''cineva'') + un compus destul de toxic si instabil. Ambele au iesit din tastatura fara sa treaca de folia izolatoare. Deci, modelul ?

Edited by krossfire, 05 June 2010 - 21:36.


#23
fulminatorz

fulminatorz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 246
  • Înscris: 21.05.2007

View Postkrossfire, on 5th June 2010, 22:34, said:

Uscarea completa dureaza cateva zile si daca n-ai bulit conectorii de la northbridge ar trebui sa-si cam revina.  De ce n-ai specificat totusi modelul, daca esti in topicul ''Asus'' ? Pe un N61VG am varsat apa (nu eu, tot asa, ''cineva'') + un compus destul de toxic si instabil. Ambele au iesit din tastatura fara sa treaca de folia izolatoare. Deci, modelul ?

Seriosly, nu conteaza modelul. Era un asus x59sl. Bineinteles, cei de la service au fost rapizi. Au dat jos tastatura, au facut 3 poze, l-au impachetat frumos si l-au trimis inapoi in mai putin de 1 saptamana. 5 zile in total cred. Din fatalitate nu pot sa scanez pozele, nici sa fac altele sa le atasez azi, deoarece laptopul e la un service cu tot cu raportul garantiei. Sub tastatura... pfff. Era pur si simplu spuma de bere uscata pe o suprafata cat palma mea. Era lipicios inca. Garantia a crapat. Acum ma gandesc ce prost am fost sa il trimit la garantie, "ca poate nu o sa isi deie seama". Prienteii mei sunt niste prosti.

Oricum, invataminte:
- daca ai varsat bere pe el, multa bere, nu mai are rost sa il trimiti la garantie. Eventual, daca se poate desface smechereste si sa se stearga cu alcool din ala izopropilic sau ce folosesc toti stergatorii de laptopuri, incat sa nu se vada lichidul, si sa nu isi deie seama cei de la garantie (asa cum am zis eu de la inceput!)
- diagnoza la service-ul din Bucuresti este de 150 lei. diagnoza in orasul meu la un service specializat (cel mai cunoscut din oras) e de 70 de lei. Atentie!

Acum e la service-ul cel mai popular din Tg-Mures, cred, azi e a 4-a zi cand astept sa ma sune pentru diagnoza.

Edited by fulminatorz, 08 June 2010 - 10:33.


#24
ripper

ripper

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,257
  • Înscris: 25.03.2002
Este aici topic dedicat!

http://forum.softped...howtopic=101669

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate