Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic
 Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...
 La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!
 Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...
 

BMX..

- - - - -
  • Please log in to reply
92 replies to this topic

#37
SeO

SeO

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 07.01.2008
Salut tuturor! Sunt nou pe forum.softpedia si as vrea sa va zic cateceva:D
Mi-am laut anu trecut bmx FOCUS BAD BEAST .Este bun?
Eu sunt multumit de el...si am reusit sa imi si rup man cu el :-" :(.
!!CINE E DIN CLUJ SI VREA SA NE DAM(sa imi arete ceva trikuri) Y!M:swahetiblc736 !!
Apropo Dave Mirra my fav. rider ;)
Respect!

#38
eyra

eyra

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 07.09.2007
hello !sunt o incepatoare si..as vrea sa imi iau un bike bmx khe.ati mai auzit de  firma?e buna?puteti sa imi dati si mie un sfat va rog?:)

#39
HASCH

HASCH

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 19.01.2008

View PostSpikeShinizile, on Jun 11 2007, 14:18, said:

Salutari sunt nou pe softpedia dar nu pe forumuri si in nici un caz cu BMX-ul.
Va zic de acum ca nu merita sa va luati DHS sau FB dak vreti sa faceti cu adevarat BMX. Probabil cele mai proaste parti din ele sunt Jentile care se descentreaza foarte repede (aprox. 2 luni) si Pipe-le, cadru este greu iar ghidonul este prea mare.
Magazine in Bucuresti sunt destule insa cele mai importante sunt: Sport Bike Center ( langa Piata Domenii lipit de magazinul electronic DIODA) si Bebe Bike Shop (langa benzinaria din Dorobanti). Cel mai bine e de zis ca sporturile extreme nu se fac cu doar 3 milioane datzi pe o bicla sau un skate. Daca vreti sa va luati ceva serios va recomand Mongoose, orice model, care se gasesc de la 6 milioane pana la 12,5 milioane. Eu am acum un Mongoose Mischief 2006 pe care l-am luat in august anul trecut si m-a tinut pana acum. Stiu multe tricuri: Bunnyhop 65 cm, Barspin, Tailtap, Turndown, X-Up, X-Down, One Hander, One Footer, No- Hander, No-Footer, Footjam Tailwhip, Manual, Wheelie, Manual to Barspin to Manual, 180, One Footed 180 si acum incerc sa dau Tailwhip pe Funbox, pentru ca singurul parc in care te poti da cu BMX-ul este Bazilescu, insa e un risc de a fi furat acolo. Peste o saptamana o sa imi iau Mongoose Rogue 2007 care momentan e cel mai bun BMX de Freestyle de la Mongoose.

Va recomand pentru urmatoarele categorii:

Street: Mongoose Brawler (N/A in Romania)
Park: Mongoose Mischief (7 milioane)
Dirt: Mongoose Motivator (6 milioane)
All Around: Mongoose Rogue (12 milioane)

;)

Apropo care este  riderul vostru preferat?
Al meu e Scotty Cranmer



SPIKE CE FACI MA?:))))
LOL FRATE te gasesc pe softpedia!!!
vezi ca iesim duminica pe role in herastrau.poate vorbim acolo.
norok :)

#40
eyra

eyra

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 07.09.2007
dude!nu ma baga nimeni in seama? :confuzzled:

#41
eyra

eyra

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 07.09.2007

View PostSeO, on Jan 7 2008, 19:49, said:

Salut tuturor! Sunt nou pe forum.softpedia si as vrea sa va zic cateceva:D
Mi-am laut anu trecut bmx FOCUS BAD BEAST .Este bun?
Eu sunt multumit de el...si am reusit sa imi si rup man cu el :-" :(.
!!CINE E DIN CLUJ SI VREA SA NE DAM(sa imi arete ceva trikuri) Y!M:swahetiblc736 !!
Apropo Dave Mirra my fav. rider ;)
Respect!
hello mai.vreau si eu sa imi iau un bmx si am gasit si firma asta focus.as vrea sa imi cumpar cam aceeasi bicicleta ,tot bad beast. ce zici? merita?

#42
zazulici

zazulici

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 06.04.2008

View Posteyra, on Feb 21 2008, 20:06, said:

hello !sunt o incepatoare si..as vrea sa imi iau un bike bmx khe.ati mai auzit de  firma?e buna?puteti sa imi dati si mie un sfat va rog?:)


hey ... eu mi`am luat recent unul .. si mi se pare ok .. si da.. e firma care face bmxuri de vreo 20 de ani ..:) ..

acum si eu sunt incepator.. si dk ai chef vreodata sa iesi .. da`mi un buzz :)  Y!M : zazulici  (invitatie valabila pt oricine cu bmx si chef de iesit :D)

aveti grija de voi ! :)

Edited by zazulici, 06 April 2008 - 09:51.


#43
viceversa

viceversa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 15.09.2007
sal...bai..am si eu un dmx dhssi are 14kb...  fata de mongose/haro/etc .. e greu? :D

care e dispus sa imi arete si mie niste trick`uri care nu imi ies?? :D
si... bebeshop nu are si el un site?

BMX rulles!!

#44
M3ntal

M3ntal

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 250
  • Înscris: 28.08.2006
Eu vreau sa-mi iau un DHS pe la 2 milioane.Vreau sa-l folosesc in principiu pentru plimbare, si nu pentru sarituri sau trick-uri.

Initial, vroiam sa-mi iau un KHE Cosmic 2008, dar nu prea-mi convine ideea de a tine o bicicleta de 7 milioane jumate in scara  <_< (apartamentul e mic)

#45
VaRcoPK

VaRcoPK

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 28.05.2008
Salut all sunt nou pe softpedia ... pe 31 luna asta vreau sa imi iau si eu un bmx freestyle de la dhs 450 ron ... nu vreau sa fac cine stie ce q el  nu trickuri ... vreau doar de plimbare ... :D si asha fac Parkour si nu am chef sa imi rup gura q bmx :)) ce zice-tzi merita bani ? Multumesc

#46
walking^human

walking^human

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,081
  • Înscris: 02.05.2007
La ce palaria mea iti trebuie bmx daca faci doar plimbare? Esti masochist? Vrei pedalat cu genunchii la bot=>durere puternica dupa putin pedalat, frane proaste spre deloc, single speed, ciclisica naspa, lipsa viteze, pozitie foarte incomoda (si lista poate continua...) ?

Alea dhs sunt MIZERII.

#47
VaRcoPK

VaRcoPK

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 28.05.2008
frate poate k doar de dhs am bani .. :( e vreo problema ?

#48
zazulici

zazulici

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 06.04.2008

View PostM3ntal, on May 27 2008, 18:47, said:

Eu vreau sa-mi iau un DHS pe la 2 milioane.Vreau sa-l folosesc in principiu pentru plimbare, si nu pentru sarituri sau trick-uri.

Initial, vroiam sa-mi iau un KHE Cosmic 2008, dar nu prea-mi convine ideea de a tine o bicicleta de 7 milioane jumate in scara  <_< (apartamentul e mic)

d`ala am acut eu.. si l`am tinut p scoara..
si ntr`o zi a disparut :P

ia`ti un suport si pune`o p perete undeva sus incat sa nu te deranjeze ;)

View PostVaRcoPK, on May 30 2008, 18:51, said:

frate poate k doar de dhs am bani .. :( e vreo problema ?

la 4.5 mil.. iti gasesti ceva sh mult mai bun .. dhs`urile .. se rup repede.. ai pise extrem de proaste ;)

#49
trebory_boy

trebory_boy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 04.06.2008
salutare, se mai da cineva cu bmx u sau trial prin bucuresti?
M am plictisit sa ma dau singur, deci daca are cineva chef de o tura add trebory_boy

#50
LoveSensation

LoveSensation

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 07.06.2008
sal. sunt nou p aici. Am un mtb dhs. Nu prea stiu mare lucru: wheelie, bunnyhop (mic de tot) si altceva...nu-mi permitre bicicleta. Si as vrea o bicla de trial pana in 8 mil. Inca ceva. Sunt cadre d-astea da cu scaun? :)) (Sunt din Iasi). Dak stiti careva ceva pls ziceti-mi.

#51
stefan-bike

stefan-bike

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 19.06.2008
salut baieti..sunt nou in lumea acestui sport!
ma gandesc sa imi iau zilele acestea un Mongoose Mischief .. e second,adik ma rog,pot spune k e nou, baiatu de la care vreau sa il iau nu a sarit nici macar o data cu el si nici macar nu a sta intro roata cu el, dar pe mana mea nu sacapa asa usor bmx-ul  ^_^ ...sunt din sibiu si as vrea sa stiu care e din sibiu...sa imi mai dea un sfat prin skate park...sau prin dirt park... :D deoarece sunt nou am multe de invatat..shi va rog sa imi scrieti trucu de baza usoare pe care sa le pot exersa in fara blocului..in parcare...sau in skate :D

#52
andreyd

andreyd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 04.02.2007
hmm...ma gandeam sa-mi iau un GT Fly...vreo 8 milioane...stiti cumva daca apar probleme la aceasta bicicleta?ce firma o face, si in ce tara?mi se pare draguta dar as vrea mai multe detalii, va rog!:)

#53
.M1r0n

.M1r0n

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 99
  • Înscris: 21.07.2006
Uitati am gasit si aici Mongoose  in ro http://www.xbikers.r...l-products.html . Mise pare mie sau pe siteul celor de la Mongoose nu mai apare modelul Rogue :|

#54
roobbbyyyy

roobbbyyyy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 05.07.2008
man.. dak sunt incepator merje un dhs sau un fb? plm ...  bulesc dhs u invatzand si dupaia imi iau un mongoose :D

bai stiti p unde gasesc un BMX de la dhs prin gl? adik plm mai ieftin kas incepator... dupaia dak e imi iau cv mai bun...:D please tell me!!!!!

View PostSpikeShinizile, on Jun 11 2007, 15:18, said:

Salutari sunt nou pe softpedia dar nu pe forumuri si in nici un caz cu BMX-ul.
Va zic de acum ca nu merita sa va luati DHS sau FB dak vreti sa faceti cu adevarat BMX. Probabil cele mai proaste parti din ele sunt Jentile care se descentreaza foarte repede (aprox. 2 luni) si Pipe-le, cadru este greu iar ghidonul este prea mare.
Magazine in Bucuresti sunt destule insa cele mai importante sunt: Sport Bike Center ( langa Piata Domenii lipit de magazinul electronic DIODA) si Bebe Bike Shop (langa benzinaria din Dorobanti). Cel mai bine e de zis ca sporturile extreme nu se fac cu doar 3 milioane datzi pe o bicla sau un skate. Daca vreti sa va luati ceva serios va recomand Mongoose, orice model, care se gasesc de la 6 milioane pana la 12,5 milioane. Eu am acum un Mongoose Mischief 2006 pe care l-am luat in august anul trecut si m-a tinut pana acum. Stiu multe tricuri: Bunnyhop 65 cm, Barspin, Tailtap, Turndown, X-Up, X-Down, One Hander, One Footer, No- Hander, No-Footer, Footjam Tailwhip, Manual, Wheelie, Manual to Barspin to Manual, 180, One Footed 180 si acum incerc sa dau Tailwhip pe Funbox, pentru ca singurul parc in care te poti da cu BMX-ul este Bazilescu, insa e un risc de a fi furat acolo. Peste o saptamana o sa imi iau Mongoose Rogue 2007 care momentan e cel mai bun BMX de Freestyle de la Mongoose.

Va recomand pentru urmatoarele categorii:

Street: Mongoose Brawler (N/A in Romania)
Park: Mongoose Mischief (7 milioane)
Dirt: Mongoose Motivator (6 milioane)
All Around: Mongoose Rogue (12 milioane)

;)

Apropo care este  riderul vostru preferat?
Al meu e Scotty Cranmer
bai un fb sau un dhs e bun ptr un incepator? please tell me !!!!

Edited by roobbbyyyy, 05 July 2008 - 17:41.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate