Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 

BMX..

- - - - -
  • Please log in to reply
92 replies to this topic

#1
SpEcToR

SpEcToR

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 21.12.2005
Folosesc un Fb Jumper  :death:

#2
Andreas1

Andreas1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,826
  • Înscris: 08.10.2005
cooooooooool...stii sa faci ceva "scheme" cu el??

#3
SpEcToR

SpEcToR

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 21.12.2005
Flatland cel mai mult... barhopuri ..chesti dastea  nu am mai mers demult .. oricum bicicleta nu e din cele mai bune :deadtongue:

#4
Andreas1

Andreas1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,826
  • Înscris: 08.10.2005
si cat te-ar costa una din aia"semi-profesionista"??
du-te pe strada(o zona mia populata),pune o palarie,sapca,etc si incepe si tu sa faci trucurile pe care le stapanesti cel mai bine...poate-poate apuci sa-ti aduni bani sa-ti iei una mai buna  :D

#5
SpEcToR

SpEcToR

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 21.12.2005
Pe asta am dat 4 mil......Oricum nu prea scoti bani din asta.....in romania

#6
Andreas1

Andreas1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,826
  • Înscris: 08.10.2005
mhhh...e totusi mult,dar nu se compara cu alte BMX-uri...(e ca si cand ai compara un ford fiesta din 98 cu o dacie logan,diferentza nu e prea mare,dar e o oarecare diferentza......de fapt am vrut sa spun ca nu inteleg care e marea diferentza intre BMX-urile astea  freestyle,de ajungi sa dai pe un bmx 4mil si pe altul 14 mil..:mellow:)

#7
SpEcToR

SpEcToR

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 21.12.2005
Materialu din care e facuta in principal...iti dai seama ca una de aluminiu e mult mai usoara si sari mai mult cu ea .... piesele , rotile mai bune ..... first bike-urile nu rezista mai mult de una an , am cazut o data in bot ca se slabise o chestie de la ghidon

#8
rashid

rashid

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,066
  • Înscris: 30.06.2005

View PostSpEcToR, on Dec 31 2005, 17:13, said:

Folosesc un Fb Jumper  :death:
Nu e chiar locul potrivit, mergea mai bine la "Arena".


Poate pui si niste poze pe bitza.... :)

#9
sez

sez

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 89
  • Înscris: 10.12.2004
mai "activeaza" cineva aici ?...
ceva "bmx"eri ?...

#10
N1m3n1

N1m3n1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 26.04.2006
Am si eu un BMX Specialized Fuse 1 luat de curand. Sunt incepator si nu am cu cine sa ies la plimbari, asa ca momentan se pune praful pe ea. Sunt din bucuresti; daca vreti sa ne facem de ras impreuna, add contact Y!M: N1m3n1

[ http://img211.imageshack.us/img211/3073/14072006004jt6.th.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] [ http://img57.imageshack.us/img57/2873/bmxae2.th.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ http://img66.imageshack.us/img66/3066/bmx1gt4.th.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] [ http://img452.imageshack.us/img452/2029/bmx1bz0.th.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#11
Kwarrasha

Kwarrasha

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 809
  • Înscris: 30.07.2005
bun poate ma lamuresc si io pe aici ... cum sunt puse cablurile de frana la BMX ??? ca de ex la un mountain bike nu poti sa faci triple barspin ... ca se imbarliga firele alea in juru ghidonului ... la BMX cum sunt puse de se poate invarti ghidonu ala cat vrei tu si in ce directie vrei tu ... ? :huh:

#12
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,054
  • Înscris: 10.04.2006
Sunt wireless :)

#13
Kwarrasha

Kwarrasha

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 809
  • Înscris: 30.07.2005
sunt pe naiba :))))))

#14
foca28

foca28

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,429
  • Înscris: 08.01.2006
pai e simplu , cablurile de la frana (tresele , camasile ) cand pleaca din maneta de frana nu trec asa simplu pana la frana , ele trec printr`o piesa  dintre cadru furca si ghidon numita ROTORHEAD , si dupa aceea prin 2 canelase mici care iti "imparte" camasa in 2 , care iti permite rotirea ghidonului la 360

La mountain bike nu ai cum sa pui rotorhead pentru ca nu se potrivesc , doar sa`l faci custom , dar asta e alta poveste ..

La BMX daca vrei rotorhead simplu , scoate`ti cablurile de frana , adik franele

Edited by foca28, 25 November 2006 - 11:33.


#15
LiviuDav

LiviuDav

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 30.01.2007
oameni am o intrebare....stitzi cumva un magazin BMX ? ca vreau neaparat sa-mi iau un jumper

#16
mariusg2007

mariusg2007

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 21.01.2007
ma dau si eu pe bmx de vreo 6 luni .. trickuri .. decat basicsc pana cu ..adik un bunnyhop , un nose , sau manual tras de par . In schimb nu ma dau in laturi de la nici un jump ..oricat de mare.Il salut cu ocazia asta si pe n1m3n1 :) . Loomea cu bmx-uri e putina in Bucale , dar e super de treaba . In loc sa iti iei Jumper de la fb poti sa iti iei un mongoose sh sau un Neuzer matrix freestyle 2 nou nout din magazinele neuzer . Pana atunci care vrea sa iasa cu mine si cu domnu n1m3n1 si cu mai multa lume ( nebuna ) , un add la " drum.nbass " .




                                      Bafta multa !

#17
Robertone

Robertone

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 08.01.2007
Am eu de vanzare un bmx frumos dak doresti uite id roberto_ne am si poze !!

#18
yo_kwg

yo_kwg

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 06.02.2007
as dori si eu sa aflu niste pareri de la cunoscatori in leg cu bmx`ul de pe http://www.hyperspor...roducts_id=4176 ...face banii...e de calitate... imi recomandati ceva mai bun..PLS help me

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate