Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 

BMX..

- - - - -
  • Please log in to reply
92 replies to this topic

#19
hipi_rat

hipi_rat

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 23.12.2005
Ziceti'mi si mie va rog de unde pot cumpara un bmx SERIOS (firma haro felt ... ) prin romania sau cel putin unde pot gasi un bmx chiar si ceva genu DHS sau First Bike pe langa Suceava ( ex iasi ... )

#20
walking^human

walking^human

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,081
  • Înscris: 02.05.2007
Cu fb-ul n-o sa faci nici o data nimic. E foarte greu, are ghidonu prea mare, e prost facut, etc
La noi multi se dau pe mongoose

Oriucum la noi bmx mai greu, nu prea ai unde sa te dai; in alea cateva parcuri care sunt nu te lasa cu bicicleta

Edited by walking^human, 02 May 2007 - 01:22.


#21
urbanronin

urbanronin

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 06.05.2007
in primu rand sunt nou paici asa ca salut la toti si acu sa trecem la buznis
ma ce aveti toti cu fb jumper?!....am unu de 3 ani si ma tinut fara probleme...de altfel suntem ceva mai multi care au...si sarim la dirt si ne dam pe street cu ele de mama focului...ideea e ca leam modificat f mult...io mai am cadru si furca si restu mai au doar cadrul...mai sunt cativa care mai au mai multe piese dar nah...oricum io zic ca merita fb jumperul...dar modelul de 2004 ca a fost facut in cooperare cu mongoose-ul...dar...trebe schimbat ghidonul si rotile..ca in rest e bun...

pt cei care vor sasi cumpere....nush de bucuresti ca am vazut ca sunteti cativa care nu gasiti bike shop cu bmx-uri thats really weird...anyway am vazut pe undeva suceava...stiu pe cineva din suceava care se da pe bmx...si mai sunt sibiu, brasov de unde sunt io...cred ca si in sfantu ghoerghe se gasesc, timisoara, buzau, oradea si doar de orasele astea stiu....dar daca aveti bani si vreti sa va comandati de pe net gasiti tona....

#22
grandez

grandez

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 31.05.2007
hy pe bmx meu scrie three360sixty ce ziceti e ceva de capu lui?

#23
portugalkix

portugalkix

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 627
  • Înscris: 27.03.2007

View Postgrandez, on May 31 2007, 18:09, said:

hy pe bmx meu scrie three360sixty ce ziceti e ceva de capu lui?
Nu Prea...
Eu tocmai mi-am "actualizat" BMX-ul, mi-am luat un HARO , sunt multumit de el dar gentile lasa de dorit.Am sarit de multe ori cu ea e adevarat, si sareituri mai maricele, si aku sunt cam ovale, numa cu hop-uri, dar in ret e super...mi-am rupt si o mana:D

#24
Panic!13

Panic!13

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 07.06.2007
deci nu stie nimeni un magazin in buc?eu am avut un dk general lee si l-am tinut vreo 4 ani juma',dar s-a futut si mi-a fost lene sa-l fac.dk-ul l-am avut din afara,de pe langa londra si caut in plm un bmx ca nu vreau sa ies la pensie.cine ma poate ajuta sa bage id meu de mess:goodrock86!ms!

#25
urbanronin

urbanronin

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 06.05.2007

View Postportugalkix, on Jun 2 2007, 20:44, said:

Nu Prea...
Eu tocmai mi-am "actualizat" BMX-ul, mi-am luat un HARO , sunt multumit de el dar gentile lasa de dorit.Am sarit de multe ori cu ea e adevarat, si sareituri mai maricele, si aku sunt cam ovale, numa cu hop-uri, dar in ret e super...mi-am rupt si o mana:D


ia-ti BFR (big fat rims) nush la tine in oras dar la mine e 600 mii (60roni) una....sau daca vrei ceva calumea alex rims ^^ 160-200roni
btw...ce HARO ti-ai luat?

Edited by urbanronin, 07 June 2007 - 11:08.


#26
SpikeShinizile

SpikeShinizile

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 11.06.2007
Salutari sunt nou pe softpedia dar nu pe forumuri si in nici un caz cu BMX-ul.
Va zic de acum ca nu merita sa va luati DHS sau FB dak vreti sa faceti cu adevarat BMX. Probabil cele mai proaste parti din ele sunt Jentile care se descentreaza foarte repede (aprox. 2 luni) si Pipe-le, cadru este greu iar ghidonul este prea mare.
Magazine in Bucuresti sunt destule insa cele mai importante sunt: Sport Bike Center ( langa Piata Domenii lipit de magazinul electronic DIODA) si Bebe Bike Shop (langa benzinaria din Dorobanti). Cel mai bine e de zis ca sporturile extreme nu se fac cu doar 3 milioane datzi pe o bicla sau un skate. Daca vreti sa va luati ceva serios va recomand Mongoose, orice model, care se gasesc de la 6 milioane pana la 12,5 milioane. Eu am acum un Mongoose Mischief 2006 pe care l-am luat in august anul trecut si m-a tinut pana acum. Stiu multe tricuri: Bunnyhop 65 cm, Barspin, Tailtap, Turndown, X-Up, X-Down, One Hander, One Footer, No- Hander, No-Footer, Footjam Tailwhip, Manual, Wheelie, Manual to Barspin to Manual, 180, One Footed 180 si acum incerc sa dau Tailwhip pe Funbox, pentru ca singurul parc in care te poti da cu BMX-ul este Bazilescu, insa e un risc de a fi furat acolo. Peste o saptamana o sa imi iau Mongoose Rogue 2007 care momentan e cel mai bun BMX de Freestyle de la Mongoose.

Va recomand pentru urmatoarele categorii:

Street: Mongoose Brawler (N/A in Romania)
Park: Mongoose Mischief (7 milioane)
Dirt: Mongoose Motivator (6 milioane)
All Around: Mongoose Rogue (12 milioane)

;)

Apropo care este  riderul vostru preferat?
Al meu e Scotty Cranmer

Edited by SpikeShinizile, 11 June 2007 - 14:20.


#27
Panic!13

Panic!13

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 07.06.2007
Riderii mei preferati sunt Leigh Ramesdell,Daniel Dhers,Napolitan(a):),Collin McKay si cam atat

#28
SpikeShinizile

SpikeShinizile

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 11.06.2007
ah la mine ar mai fii si Morgan Wade

#29
ldoc

ldoc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 05.01.2007
hello..as dori si eu sa mi iau un bmx mongoose mischief nou 2006-2007 insa habar nu am de unde..as dori sa mi spuneti si mie un magazin online de unde as putea lua..ms anticipat

#30
foto_f

foto_f

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 10.02.2007

View PostSpikeShinizile, on Jun 11 2007, 15:18, said:

Salutari sunt nou pe softpedia dar nu pe forumuri si in nici un caz cu BMX-ul.
Va zic de acum ca nu merita sa va luati DHS sau FB dak vreti sa faceti cu adevarat BMX. Probabil cele mai proaste parti din ele sunt Jentile care se descentreaza foarte repede (aprox. 2 luni) si Pipe-le, cadru este greu iar ghidonul este prea mare.
Magazine in Bucuresti sunt destule insa cele mai importante sunt: Sport Bike Center ( langa Piata Domenii lipit de magazinul electronic DIODA) si Bebe Bike Shop (langa benzinaria din Dorobanti). Cel mai bine e de zis ca sporturile extreme nu se fac cu doar 3 milioane datzi pe o bicla sau un skate. Daca vreti sa va luati ceva serios va recomand Mongoose, orice model, care se gasesc de la 6 milioane pana la 12,5 milioane. Eu am acum un Mongoose Mischief 2006 pe care l-am luat in august anul trecut si m-a tinut pana acum. Stiu multe tricuri: Bunnyhop 65 cm, Barspin, Tailtap, Turndown, X-Up, X-Down, One Hander, One Footer, No- Hander, No-Footer, Footjam Tailwhip, Manual, Wheelie, Manual to Barspin to Manual, 180, One Footed 180 si acum incerc sa dau Tailwhip pe Funbox, pentru ca singurul parc in care te poti da cu BMX-ul este Bazilescu, insa e un risc de a fi furat acolo. Peste o saptamana o sa imi iau Mongoose Rogue 2007 care momentan e cel mai bun BMX de Freestyle de la Mongoose.

Va recomand pentru urmatoarele categorii:

Street: Mongoose Brawler (N/A in Romania)
Park: Mongoose Mischief (7 milioane)
Dirt: Mongoose Motivator (6 milioane)
All Around: Mongoose Rogue (12 milioane)

;)

Apropo care este  riderul vostru preferat?
Al meu e Scotty Cranmer


nu e si vre un magazin online  d unde poti comanda si in alte judete?

#31
manutzu90

manutzu90

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 08.08.2007

View Postldoc, on Jun 24 2007, 18:46, said:

hello..as dori si eu sa mi iau un bmx mongoose mischief nou 2006-2007 insa habar nu am de unde..as dori sa mi spuneti si mie un magazin online de unde as putea lua..ms anticipat


www.bmxmagazin.ro
eu am un bmx mongoose menace pro!
bafta! daca vrei id`u meu e: manutzustyle
RIDE ON!

#32
manutzu90

manutzu90

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 08.08.2007
luati`va bmx`uri de pe www.bmxmagazin.ro au si piese foarte bune.. sper sa nu fac reclama! sorry
daca vrei id`u meu sa schimbam o parere ceva.. ID: manutzustyle
bafta!

#33
urbanronin

urbanronin

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 06.05.2007
opa ce s-a mai postat paici de cand nam mai intrat...am vazut ca sa postat ceva de rideri preferati...in cazul meu ar fi Steven Hamilton, E-man si mai sunt cativa care imi place stilu lor si de asemeni venind vorba de steven hamilton vreau sa incerc sa fac rost de bani sa iau cadru steven hamilton http://www.albes.com...amp;ProdID=1008 , si mai schimb furca (iau furca eastern bikes) si FB meu va fi complet schimbat :D, si ar mai fi un sfat sa va dau..pt cei care au ghidoane mongoose si se dau agresiv...ii sfatuiesc sal schimbe ca se rupe repede, am vazut vreo 5 cazuri si eram de fata..

Edited by urbanronin, 21 September 2007 - 22:24.


#34
puZz

puZz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 25.11.2007
salut ppl . s nou p'aici
si io ma dau de vro 4 ani cu bmx . cu mari intreruperi dough.. :(
recent am vopsito p saraca si iam cumparat cate ceva ..


BMX 4ever :)



P.S. acuma are si sitz :P

Attached Files


Edited by puZz, 26 November 2007 - 22:28.


#35
yon17me

yon17me

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 06.02.2007
Cine stie sa imi zica si mie un bmx shop prin cta daca exista :D ...ms anticipat :P

#36
alexandder_crb

alexandder_crb

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 26.03.2007
de FB URBAN ce ziceti? e ceva de capul lui? caut ceva sami iau de prin pitesti si nu am vazut altceva pana acum. unde mai pot gasi bmx in pitesti? :worthy: HELP

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate