Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Consum ulei masina de tuns iarba...

"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni
 Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...
 Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 

Documentare despre rromi

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
Luci1319

Luci1319

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 16.07.2007
Salut, am aflat de existenta a cateva documentare despre rromi:

The curese of the hedgehog (Blestemul ariciului)

Me sem baxtalo (Sunt norocos)

Hidden Sorrows

Problema este ca nu stiu de unde sa le iau. As fi foarte recunoscator daca cineva m-ar putea ajuta sa le gasesc / cumpar pe acestea sau orice alt film sau documentar despre rromi.

Va multumesc anticipat:)

#2
citronelle

citronelle

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,536
  • Înscris: 10.10.2009
The curse of the hedgehog il poti vedea aici, dar se plateste.

http://www.docsonlin...amp;docinfo=307

restul le gasesti cu Google

#3
horean

horean

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 577
  • Înscris: 19.01.2007
Si mai sunt gratis in fiecare zi de la orele 17 si 19 pe anumite canale de stiri: Invadarea spitalelor de urgenta, Casapirea cotropitorilor, Mancatzasha-s , care mi-a shutit ghiulu, Da 5 000 de o paine, etc.

:peacefingers:

#4
Luci1319

Luci1319

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 16.07.2007

View Posthorean, on 30th April 2010, 06:28, said:

Si mai sunt gratis in fiecare zi de la orele 17 si 19 pe anumite canale de stiri: Invadarea spitalelor de urgenta, Casapirea cotropitorilor, Mancatzasha-s , care mi-a shutit ghiulu, Da 5 000 de o paine, etc.

:peacefingers:

Astea sunt stiri. Diferenta dinre stire si informatie este destul de mare. Spre exemplu "un caine a muscat un om" este o informatie, iar o stire ar fi de genul "un om a muscat un caine".

#5
Al1

Al1

    tata balamuc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,134
  • Înscris: 01.09.2005
Iară se merge pe o pantă care creează confuzie, cu un termen ce nu-și are locul. Corect era „Documentare despre țigani”. Titlul subiectului e...

#6
Luci1319

Luci1319

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 16.07.2007

View PostAl1, on 30th April 2010, 09:51, said:

Iară se merge pe o pantă care creează confuzie, cu un termen ce nu-și are locul. Corect era „Documentare despre țigani”. Titlul subiectului e...

Ai dreptate, corect este tigani, dar am preferat sa folosesc termenul de rromi pentru ca unii considera ca "tigan" este un cuvant cu conotaii negative.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate