Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Permis de conducere nou

Packet Loss la Digi

Masurare parametri CATV prin Conn...

Youtube a inceput sa aiba lag!?
 Internet Archive - adauga item la...

Electrica Furnizare + Poșta ...

Probleme cu scurgerea de ulei pe ...

Blocuri cu apartamente de 5+ camere
 Casa noua finisata, teava incalzi...

Ce marca si model de DVD-RW sa cu...

Achizitie camera video auto (II)

Baza de date cu imagini pe bani
 Robotul martian european, revigor...

Are cineva o inregistrare Radio R...

Geoana: „Sistemul de vot es...

Imprimare mai multe pagini intr-o...
 

Masini din Germania

- - - - -
  • Please log in to reply
66 replies to this topic

#1
Golanu'

Golanu'

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 05.07.2005
se meritya sa aduci masini din germania sa le vinzi aici?

eu am un vecin care a fost zilele astea in germania si sia aduc un WV golf din 2001 si a adat 7000euro pe el ... plus taxe de vama in jur dfe 850euro...cu pile...

mas baga in asa ceva da nam nici o idee nimik...
ce ziceti ? ]
sa vb cu ala si sa vine cu mine la prima tura si juamte din castig sa il dau lui numa sa imi arate si unde si ca tre sa fac cu banii la vama??

astept pareri...de la cunoscatori...
bafta... :coolspeak:  :coolspeak:  :coolspeak:  :coolspeak:

#2
Tyby

Tyby

    blue balls

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 15,397
  • Înscris: 29.11.2001
trebuie sa indeplinesti cateva conditii esentiale sa merite sa te bagi in joaca asta:

1. sa fii serios

2. sa ai niste bani de rulaj si / sau comenzi FERME.

3. sa ai ceva cunostinte (mai multe) in domeniul auto, altfel poti sa-ti iei tzepe majore

4. sa ai pe cineva acolo (o relatie, ceva)

5. sa ai timp

6. ceva pile pe aici, sa-ti mearga actele repede, sa nu trebuiasca sa somezi 2 saptamani pentru fiecare masina

7. sa ai pe unu' care face asta si sa-ti vanda din ponturi

Si - evident - noroc si chef de treaba. ;)

#3
cutler

cutler

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,194
  • Înscris: 09.09.2003
si oricand sa te astepti sa vinzi greu omasina , daca nu stii ce sa aduci

#4
gtk

gtk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,868
  • Înscris: 18.09.2004

Golanu', on Jul 5 2005, 13:53, said:

eu am un vecin care a fost zilele astea in germania si sia aduc un WV golf din 2001 si a adat 7000euro pe el ... plus taxe de vama in jur dfe 850euro...cu pile...

mas baga in asa ceva da nam nici o idee nimik...
ce ziceti ? ]

<{POST_SNAPBACK}>

7000 eur e cam mult pt. un golf din 2001 din germania...
am vazut Audi a3 din 2002(era postat un link pe undeva prin topicurile de aici) cu doar 4000eur.. bine, asta cred ca a fost o exceptie, dar mai sunt ocazii..

s-ar putea sa merite, dar in anumite conditii cum a zis si tyby...
daca nu stii bine germana sau nu ai o cunostinta care sa umble cu tine e dificil... risti sa umblii mult si aiurea... si trebuie sa te pricepi bine la masini sa le cunosti potentialele defectiuni, sa stii sa le inspectezi...

#5
addicted

addicted

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,723
  • Înscris: 18.07.2003
* si sa stii unde sa dai kilometraju inapoi cat mai "bine" ca sa nu se prinda clientii..



* = realitate in romania

#6
Golanu'

Golanu'

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 05.07.2005
''1. sa fii serios''
logic

''2. sa ai niste bani de rulaj si / sau comenzi FERME.''
10,000 euro sunt suficineti zic eu..

''3. sa ai ceva cunostinte (mai multe) in domeniul auto, altfel poti sa-ti iei tzepe majore''
aici le are taimiu..la inceput il iau cu mine...

''4. sa ai pe cineva acolo (o relatie, ceva)''
nam nimik acolo...dar dak ma duc cu unu  care merge in colo ...aduce si el masini...e ok

''5. sa ai timp''
e ok...

''6. ceva pile pe aici, sa-ti mearga actele repede, sa nu trebuiasca sa somezi 2 saptamani pentru fiecare masina''
aici nam pe nimeni...da dak merg cu unu care mai aduce si el masini zic ca-mi fac...

''7. sa ai pe unu' care face asta si sa-ti vanda din ponturi''
COrect...cun cativa da nam discutat cu ei nimik despre asta..dar dak ii rog sa ma ajute la cateva masini si le dau jumate din profit zic ca ar fi ok..pt aman2



''am vazut Audi a3 din 2002(era postat un link pe undeva prin topicurile de aici) cu doar 4000eur.. bine, asta cred ca a fost o exceptie, dar mai sunt ocazii..''
am cautat topicu da mam plictisit si am lasato balta....asta se poate sa fie si tzapa...omu e de aici a cumparati sau era doar anunt? ... e f posibil sa fie tzeapa...

#7
Tyby

Tyby

    blue balls

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 15,397
  • Înscris: 29.11.2001
nush de A3 din 2002 cu 4000, da' sincer nu prea cred ... cred ca era totusi Kador, cu un G4 ....

Golane, fii atent aici:

Daca vrei sa pleci si cu batranu', mai fa rost de niste bani si aduceti DOUA masini ... ca altfel nu prea renteaza drumul. Nu e de ajuns sa ai banii, trebuie sa stii si cum si CAND scapi de masina aia pe care o aduci!

Nu e de ajuns sa stii pe unu' care stie pe altu' care ... Lumea e prietena, da' pana la branza, ca-i pe bani. Sa nu uiti asta, ca in nici o breasla din lumea asta nu-i apreciata concurenta decat de clienti, nu si de comercianti!

Succes!

#8
Golanu'

Golanu'

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 05.07.2005
:peacefingers: Dap..e foarte adevarat ce zici tu Tyby...ms de raspunsuri..oricum ai pm...
:worthy:  :worthy:
Noroc..

#9
Golanu'

Golanu'

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 05.07.2005
cine dp aici adue masini?
cam cat iese la o masina ce profit?

taxele cat sunt??
nijte detalii ceva...care jtiti

#10
gtk

gtk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,868
  • Înscris: 18.09.2004

Golanu', on Jul 5 2005, 22:34, said:

am cautat topicu da mam plictisit si am lasato balta....asta se poate sa fie si tzapa...omu e de aici a cumparati sau era doar anunt? ... e f posibil sa fie tzeapa...

<{POST_SNAPBACK}>


anuntul nu mai e in baza de date... probabil s-a dat.. uite ceva asemanator:
http://www.autoscout...&id=fbcduuvkv3f

taxele pt. a3-ul din 2002 de 1800cc sunt de 1570 eur .. aici mai adauga drum si alte chetuieli.. se cam trece de 2000..

Quote

nam nimik acolo...dar dak ma duc cu unu care merge in colo ...aduce si el masini...e ok
si ala nu poate sa-ti spuna cat se castiga, daca se merita, etc.?

oricum, business mare nu e acum... a fost pt. cine avea rude, pile, viza, etc. inainte sa se bage normele euro... se aduceau niste harburi de opeluri si se vindeau dublu, triplu...

#11
Golanu'

Golanu'

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 05.07.2005
si eu mam gandit azi la faza cu euro3 ....ce bani frumosi scoteau astia inainte cand aduceau....aoleuuuu...

da si acuma se scoate in medie 1000euro la masina...asa am auzit,,,,

#12
gtk

gtk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,868
  • Înscris: 18.09.2004
probabil se scoate... ideea e sa te descurci acolo pe de o parte si sai ai rabdare sa o vinzi aici pe de alta...

#13
Tzepi

Tzepi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,986
  • Înscris: 04.08.2003
faza e sa nu ramai cu masina...adica sa nu se vanda.

#14
Tyby

Tyby

    blue balls

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 15,397
  • Înscris: 29.11.2001

Tzepi, on Jul 6 2005, 23:35, said:

faza e sa nu ramai cu masina...adica sa nu se vanda.

<{POST_SNAPBACK}>


nu prea se intampla. Cei mai multi prefera sa o dea pe profit minim decat sa ramana cu ea.

#15
Golanu'

Golanu'

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 05.07.2005
azi am vb cu vecinu asta ..mio arata masina..actele....a dat 7600euro ..si la vama 750...fain .... nu?

nu este nimeni de aici care aduce masini din germania ,,, sau macara sia adus una pt el??

sami dea un pm ca vreau sal intreb ceva...

bafta si noroc..

#16
Tzepi

Tzepi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,986
  • Înscris: 04.08.2003

Tyby, on Jul 7 2005, 01:51, said:

nu prea se intampla. Cei mai multi prefera sa o dea pe profit minim decat sa ramana cu ea.

<{POST_SNAPBACK}>



binainteles ca intr-un final se va vinde dar ziceam ca poate dureaza ceva mai mult.

Golanu', despre ce masina e vorba?

Edited by Tzepi, 08 July 2005 - 21:44.


#17
Golanu'

Golanu'

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 05.07.2005
am scris mai sus

golf din 2001

#18
Golanu'

Golanu'

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 05.07.2005
la vama se poate aranja cumva cu vamesii sa nu mai platesti vama ... ? sau altceva care costa la fel de multi bani??  nuj..ma gandesc ca is prea multe vami pt a aranja...hmmmm..sper ca ati inteles ce am vrut sa speculez....voi ce parere aveti??

Edited by Golanu', 26 July 2005 - 20:49.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate