Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Caut splitter semnal satelit

Instalatii sanitare

Program de slabire cu succes gara...

Reconditionare cada baie din fonta
 Problema imprimanta

Here goes nothing

BCR sau Raiffeisen

Visual Studio 2022 instaleaza Epi...
 Sfat alegere parbriz

EMAG - recenzii false facute de ei?

Recomandare telefon 900-950

Nivel de trai
 Semnal bun da'... prost

De ce statiile de radio FM nu ren...

Pe unde pot sa gasesc statistici ...

Este reconditionat acest laptop?
 

Unde gasesc solutie antimucegai Savo sau Bison?

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#1
razvan911

razvan911

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 699
  • Înscris: 20.04.2006
Salutare,

Am tot vazut pe acest forum cat si pe altele ca multe persoane au folosit solutie antimucegai Savo sau Bison (ambele cu pulverizator) si au cam scapat de mucegai.

Stiu ca solutia este sa gasesc cauza iar cele 2 solutii antimucegai de mai sus sunt temporare insa tinand cont ca voi izola va vara peretii exteriori care sunt cauza acestui mucegai am nevoie de una din cele doua solutii Savo sau Bison.

Unde gasesc in Bucuresti?

Magazine gen Praktiker sau Bricostore etc..
Daca ati cumparat curand astept raspunsurile Dumneavoastra

Multumesc anticipat

#2
b0gdan14

b0gdan14

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 625
  • Înscris: 11.04.2009

 razvan911, on 24th April 2010, 01:16, said:

Salutare,

Am tot vazut pe acest forum cat si pe altele ca multe persoane au folosit solutie antimucegai Savo sau Bison (ambele cu pulverizator) si au cam scapat de mucegai.

Stiu ca solutia este sa gasesc cauza iar cele 2 solutii antimucegai de mai sus sunt temporare insa tinand cont ca voi izola va vara peretii exteriori care sunt cauza acestui mucegai am nevoie de una din cele doua solutii Savo sau Bison.

Unde gasesc in Bucuresti?

Magazine gen Praktiker sau Bricostore etc..
Daca ati cumparat curand astept raspunsurile Dumneavoastra

Multumesc anticipat
Eu am cumparat Savo, saptamana trecuta din Kaufland Piatra Neamt. Presupun ca exista si in Kaufland-urile din Bucuresti. 17 lei buc.

Edited by b0gdan14, 28 April 2010 - 18:32.


#3
gabinechita

gabinechita

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 248
  • Înscris: 19.10.2007
savo e f bun!
in bucuresti gasesti savo la bricostore(eu am cumparat acum 2 ani)
poti cumpara si doze rezerva-
aprox 20ron
si eu tot in p neamt stau(acum) si am gasit savo si intr-un supermarket la raionul de chimicale

Edited by gabinechita, 14 May 2010 - 11:48.


#4
furbymurby

furbymurby

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 91
  • Înscris: 22.04.2009
Eu am cumparat Savo de la Auchan, saptamana trecuta, cu 15 lei cam asa...
din pacate nu m-a ajutat foarte mult...
am cumparat un apt nou, si am descoperit ca am mucegai pe balcon (care e deschis) printre rosturile de la gresie...probabil ca e de mult timp acolo, si se duce mai greu....

Oare Bison o fi mai bun?
Aveti idee si de alte solutii de curatat? Mi-e teama sa nu se extinda si mai mult, eventual pe pereti...

#5
terratec

terratec

    Troll hunter

  • Grup: Moderators
  • Posts: 12,073
  • Înscris: 02.03.2003
Dupa ce folositi Bison-ul aerisiti camera minim 1 saptamana. Mirosul persista mult.

#6
belogerer

belogerer

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,560
  • Înscris: 14.03.2008
Si mare atentie la ochi cand pulverizati...ideal ar fi sa aveti masca pe nas/gura si ochelari de protectie.

Edited by raduk, 20 May 2010 - 20:39.
citarea inutilă a postării precedente


#7
terratec

terratec

    Troll hunter

  • Grup: Moderators
  • Posts: 12,073
  • Înscris: 02.03.2003
Da. Perfect adevarat.
Echipamentul de protectie este prima conditie la orice activitate.
Imi permit sa completez ca trebuie si manusi plus haine la care nu tii prea mult. "Clorul" este destul de concentrat si albeste repede.

Edited by raduk, 20 May 2010 - 20:41.
citarea inutilă a postării precedente


#8
filipxxx

filipxxx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,922
  • Înscris: 25.04.2006
Bisonul ala e degeaba. Scump ca dreaq si are aceleasei rezultate cu aplicarea unei solutii foarte concentrate de clor. Nu mai zic ca incaperea in care dai e nefolosibila 1 zi din cauza mirosului.

#9
septimiu80

septimiu80

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,315
  • Înscris: 27.01.2008

 filipxxx, on 21st May 2010, 18:00, said:

Bisonul ala e degeaba. Scump ca dreaq si are aceleasei rezultate cu aplicarea unei solutii foarte concentrate de clor. Nu mai zic ca incaperea in care dai e nefolosibila 1 zi din cauza mirosului.
bisonul nu e degeaba, e la fel ca domestos sau ca orice clor ordinar din piata, si face fix acelasi lucru. Citirea cu atentie a ambalajului respectiv compozitia bidonului si compararea cu celelalte 2 produse metionate o sa clarifice lucrurile, sunt acelasi lucru in dilutii mai mari sau mici de produse pe baza de clor cu sau fara parfum.

#10
filipxxx

filipxxx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,922
  • Înscris: 25.04.2006
Cand am spus ca e degeaba tocmai la asta m-am referit, ca nu face nimic in plus fata de un clor ordinar care e mult mai ieftin. Mai mult,, ca la oric clor de cele mai multe ori trebuie reaplicat tratamentul caci mucegaiul va reaparea.

#11
belogerer

belogerer

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,560
  • Înscris: 14.03.2008
Eu am dat cu Bison la un prieten acum 2 ani si nu a mai reaparut nici o pata desi avea peretii negrii de sus pana jos de mucegai.

#12
rares_sub

rares_sub

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 123
  • Înscris: 25.01.2007
vedeti ca ca e un produs similar rominesc la carrefour care costa 7 ron. mi l-a recomandat un vinzator si e f bun.
nu aruncati banii pe produse straine, ca o solutie antimucegai nu e solutie NASA sa o platesti de 3 ori cit face.

#13
Dumitrache5

Dumitrache5

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 01.06.2010
Am vazut la TV o vopsea KOBER care distruge microbii si e antimucegai, poate gasesti mai multe detalii pe site-ul lor.

#14
dan74mm

dan74mm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,136
  • Înscris: 16.03.2006
Eu am folosit solutia anti-mucegai BISON si am ramas uimit de ce face. Intr-adevar miroase tare, si ai de aerisit cateva ore bune ... Iarna e mai nasol cu aerisitul ... Am un prieten care a testat mai multe produse anti-mucegai (de tip "spray/pulverizator") si el a spus ca cel de la BISON a dat cele mai bune rezultate.

#15
planner26

planner26

    European sadea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,824
  • Înscris: 15.03.2009
Luasem SAVO iarna trecuta din Kaufland (Giurgiu) cu 17 lei! Foarte buna solutia mentionata!
Presupun ca si la Kaufland din Bucuresti ar trebuie sa aiba!

Edited by planner26, 28 January 2011 - 21:14.


#16
Valigow

Valigow

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 477
  • Înscris: 09.07.2007

 rares_sub, on 1st June 2010, 20:24, said:

vedeti ca ca e un produs similar rominesc la carrefour care costa 7 ron. mi l-a recomandat un vinzator si e f bun.
nu aruncati banii pe produse straine, ca o solutie antimucegai nu e solutie NASA sa o platesti de 3 ori cit face.
Perfect adevarat !
Am cumparat acest "produs minune" Savo (dar cred ca toate sunt la fel).
SURPIZA !!! La compozitie scrie clar Hipoclorit de sodiu 5%.
Fratilor nu dati banii aiurea, mama spala mucegaiul de pe vremea lui Nae cu asa ceva, intradevar nu garatez ca solutia de "clor" avea dilutia de 4 sau 5 sau 6%. Tot pentru mama am cumparat si acum dar am ramas total dezamagit cand am vazut ce contine. Nici n-am mai intrebat ce rezultate a obtinut. Recunosc, am "pus botul" la reclama facuta !
P.S. Chimistii inteleg ce am vrut sa spun cand m-am referit la hipoclorit de sodiu sau cum i se mai spune in popor "clor"
P.S.2. Am omis sa mentionez pe Septimiu, Felipxxx si ceilalti care au mai scris CORECT despre acest lucru.

Edited by Valigow, 30 January 2011 - 17:40.


#17
GERULA2006

GERULA2006

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,834
  • Înscris: 26.08.2006
Sa intelegem ca orice produs care contine clor este bun???

#18
Valigow

Valigow

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 477
  • Înscris: 09.07.2007
DA, dar as nuanta putin:
Toate produsele care contin clor fac acelasi lucrul !  ;)
Sau varianta  doi:
Indiferent de pret si ce scrie pe eticheta(firma), daca produsul e pe baza de clor, se obtin acelesi rezultate !

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate