Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Reconditionare cada baie din fonta

Problema imprimanta

Here goes nothing

BCR sau Raiffeisen
 Visual Studio 2022 instaleaza Epi...

Sfat alegere parbriz

EMAG - recenzii false facute de ei?

Recomandare telefon 900-950
 Nivel de trai

Semnal bun da'... prost

De ce statiile de radio FM nu ren...

Pe unde pot sa gasesc statistici ...
 Este reconditionat acest laptop?

Prelungire fire electrice

Amintiri despre satelit si retran...

Care este cel mai bun mod de a pr...
 

Unde gasesc solutie antimucegai Savo sau Bison?

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#19
riefelt

riefelt

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 03.01.2007
:thumbup:  :thumbup: :coolspeak:  
Astazi am cumparat Savo Solutie antimucegai, in ciuda reclamelor negative facute de unii "membrii"!!!!!
Nu a costat o avere (15 RON - la Auchan).Dupa prima folosire pot spune ca-l recomand cu incredere....isi face ok treaba .....cititi inainte eticheta ambalajului.

Consider ca ...este mai scump sa-ti pierzi vremea la 10-12 magazine, sa intrebi 100 persoane , sa urmaresti n ore forumuri despre mucegai.

Fratilor...daca aveti probleme cu mucegaiul incercati-l ...rezultatele sunt satisfacatoare, ...................dupa 2 ore dispare si mirosul (de clor)!!!!

#20
andrasnak

andrasnak

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 12.12.2008
Buna ! Eu am gasit pe internet o alta solutie antimucegai "Mucegai Stop" doar la 10 lei. Este extraordinar de bun. Dupa aplicare in 15 minute dispare mucegaiul . Pot recomanda cu caldura. Andrei

#21
Adiamax

Adiamax

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 27.02.2007
Kober profesional - soluție antimucegai. Doar 7 lei litrul la Selgros. FĂRĂ CLOR.  De zece ori mai ieftin decât Mellerud ( no.1) și efect asemănător.

#22
Insidiouss

Insidiouss

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 581
  • Înscris: 22.09.2013
Se poate folosi clor simplu pentru mucegai?

#23
colombo2003

colombo2003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,312
  • Înscris: 16.07.2008
Ca sa nu mai deschid alt topic, pentru o problema asemanatoare.

Desi se aeriseste zilnic, suficient zic eu, la baie, la imbinarea dintre peretele exterior si cel interior (comun cu camara), si in living (perete comun cu garajul), dar si sub scara de lemn care duce la etaj (spatiu pe care il folosesc ca spatiu de depozitare, pentru diverse), a inceput sa apara mucegaiul :D :(

Nu miroase, nu este negru, nu se simte umed la atingere si arata ca si cum ar fi sarit ceva lichid pe perete (ca niste cerculete). Problema este ca e contraplacat cu rigips, si aceste pete sunt pe rigips.

De frecat nu pot freca prea mult, ca se ia zugraveala. Si, perimetral, pe jos, mai am si tevile de caldura (central termica). Sunt ele, ca masura de protectie, vopsite, dar mi-e teama ca eventuala solutie pe care o voi folosi sa nu atace/codoreze tevile, si, la iarna, cand va functiona caldura (se vor dilata) + presiunea din instalatie, sa nu crape ceva, Doamne fereste. Si apoi sa dau intr-una in alta. Mai ales ca acolo mai sunt si perioade, scurte, in care nu sta cineva.

Asadar, ce solutii recomandati? Produse vad ca-s foarte multe: Savo (pe care vad ca multi il recomanda), Bison, Kober antimucegai, Air Max (asta cica nu contine clor) etc.

Multumesc.

#24
radudd

radudd

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,296
  • Înscris: 08.02.2007
Pentru a readuce subiectul in actualitate, astazi am folosit Savo pentru peretele de sub jardiniera unui balcon. Mucegaiul afectase in special capetele peretelui, stanga/dreapta si intr-una dintre parti se extinsese circa 15 cm si pe podea (mozaic). Dupa prima aplicare, la cel mult 30 de minute cel putin 60% din suprafata afectata s-a "luminat". La a doua aplicare, inclusiv pe pata de pe podea, a disparut complet.
Eu consider spectaculoasa actiunea lichidului cu pricina, in alte conditii singura sansa de a-l elimina complet era decopertarea peretelui pana la beton.

#25
abru

abru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 348
  • Înscris: 12.11.2005

View Postradudd, on 22 mai 2015 - 12:17, said:

Pentru a readuce subiectul in actualitate, astazi am folosit Savo pentru peretele de sub jardiniera unui balcon. Mucegaiul afectase in special capetele peretelui, stanga/dreapta si intr-una dintre parti se extinsese circa 15 cm si pe podea (mozaic). Dupa prima aplicare, la cel mult 30 de minute cel putin 60% din suprafata afectata s-a "luminat". La a doua aplicare, inclusiv pe pata de pe podea, a disparut complet.
Eu consider spectaculoasa actiunea lichidului cu pricina, in alte conditii singura sansa de a-l elimina complet era decopertarea peretelui pana la beton.

Iti recomand sa incerci si cu clor - cel mai ieftin pe care il gasesti.
Cu 3-4 lei face acelasi lucru, poate ca nu are pompita :)

#26
robert8197

robert8197

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,017
  • Înscris: 20.04.2011
Savo era 7 lei la kaufland. Isi face treaba singur in 2 minute dispare mucegaiul.

#27
abru

abru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 348
  • Înscris: 12.11.2005
Nu vreau sa zic ca e scump, dar clorul e vreo 3 lei / litru. Noi il folosim si la curatenie prin baie.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate