Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...

Cartelul din Carpati - mafia PNL ...
 Trecut: Europa versus S.U.A. la c...

Garantie apartament dezvoltator

Aplicație GPS cu zoom automa...

Ipad Pro & Air 2024
 Service si revizii reprezentanta

Ati returnat produse pe aliexpres...

Certificate de nastere digitale

Fitbit sau huawei band ?
 Tatuator handpoke

Plaja de nudisti in Grecia?

Mufa microusb a telefonului mobil...

"Ciudatenii" control pasa...
 

Ce se intampla cu Orange ?

- - - - -
  • Please log in to reply
230 replies to this topic

Poll: Semnalul la Orange este... (281 member(s) have cast votes)

Semnalul la Orange este...

  1. FOARTE BUN (57 votes [20.21%])

    Percentage of vote: 20.21%

  2. BUN (119 votes [42.20%])

    Percentage of vote: 42.20%

  3. PROST (60 votes [21.28%])

    Percentage of vote: 21.28%

  4. FOARTE PROST (46 votes [16.31%])

    Percentage of vote: 16.31%

Vote Guests cannot vote

#1
Monitoxus

Monitoxus

    Back!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,184
  • Înscris: 26.11.2001
Am Orange de ceva timp dupa ce am scapat (atat de greu  :rolleyes: ) de Zapp.
Evident ca mai am si vechiul meu Connex basca un Cosmo prafuit...

In ultima vreme sunt din ce in ce mai multe probleme cu SEMNALUL !!! Incepe sa ma enerveze si Orange. Am tot sperat ca e ceva temporar dar... ORANGE ARE PROBLEME. Deja pentru mine e clar. Pe aparate diferite face la fel.

Semnalul este foarte instabil ca nivel si sunt multe momente cand NU pot desfasura o convorbire normala in unele (din ce in ce mai multe) zone din Bucuresti.

Ce naiba se intampla? Mi se intampla de cateva ori pe zi sa vreau sa apelez si sa imi dea fucking "NETWORK BUSY"  :w00t: Come on... pentru asta platesc? Asta e marea calitate Orange? Unde sunt cei ce ii pupau in fund ca pe niste zei ca Orange rulez si ca "ei e altfel" ????

Pentru ce platesc atatia bani ?? Sa ma rog sa am "culoar" cand vreau sa sun?

De ce mama naibii toate companiile care vin in .ro devin ATAT de ROMANESTI?

Oare chiar nu exista un operator de telefonie care sa iti permita sa SUNI cand vrei si sa auzi PERFECT vocea partenerului de discutii ???

Zapp e clar ca nu e o solutie si nu o sa mai am de la ei VOCE never ever dar COME ON... daca si GSM-ul sucks ce dracu sa mai fac ?

#2
UnForsaken

UnForsaken

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,693
  • Înscris: 11.02.2005
esti singurul care se plange...semnalul e foarte bun...doar daca tu nu ai casa pe caraiman undeva...

#3
addicted

addicted

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,723
  • Înscris: 18.07.2003
e intr-un fel vina prostiei romanilor. toata lumea isi ia telefon ca sa vorbeasca alea 15 min din abonament pe sant seara si sa dea 123123 de bipuri pe zi in speranta ca ii suna cineva inapoi.

oricum, e clar ca trebuie extinsa capacitatea retelei si la connex si la orange. dar cum planul de profit trebuie respectat..

#4
add

add

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,146
  • Înscris: 09.09.2003
sunt prea multi proprietari de mobile in Bucuresti, sau ma rog, prea putina antene!

#5
Monitoxus

Monitoxus

    Back!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,184
  • Înscris: 26.11.2001

UnForsaken, on Jul 3 2005, 13:18, said:

esti singurul care se plange...semnalul e foarte bun...doar daca tu nu ai casa pe caraiman undeva...

<{POST_SNAPBACK}>


Probabil conteaza cat de mobil esti si cat de mult vorbesti.. daca te fatai prin oras in fiecare zi si vorbesti MULT la telefon este imposibil sa nu sesizezi problemele.

In fine, e opinia ta si de asta exista thread-ul si chestionarul  :peacefingers:

#6
holmes

holmes

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,713
  • Înscris: 21.04.2004
Au probleme cu semnalul si calitatea,dar nu la nivelul la care era in urma cu un an de ex.Mai au de rezolvat,dar se vede ca se misca si ca se doreste rezolvarea.Au foarte multi clienti si asta e problema si la connex.Dar ambii operatori isi dezvolta reteaua continuu...pana atunci va trebui sa mai rezisti!

#7
roguru

roguru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,964
  • Înscris: 29.05.2004
Probleme de genul "network busy" n-am avut pana acum, in schimb mi s-a intamplat de mai multe ori sa se intrerupa convorbirea partial (intreruperi repetate de 1-2 sec) sau total.

#8
UnForsaken

UnForsaken

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,693
  • Înscris: 11.02.2005
Nu pot sa zic ca stau 10 ore pe zii cu tel la ureche dar oricum...nici nu dau doar beepuri si singura problema cu orange-ul, in acelasi timp cu connexu de altfel a fost cand eram pe stadion...dar acolo oricum nu merge nici o retea. De altfel orange-ul are mai multe antene in zona bucurestiului decat Connex...sau cel putin asa am citit pe undeva...

#9
renderman

renderman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,450
  • Înscris: 30.11.2004

addicted, on Jul 3 2005, 14:20, said:

e intr-un fel vina prostiei romanilor. toata lumea isi ia telefon ca sa vorbeasca alea 15 min din abonament pe sant seara si sa dea 123123 de bipuri pe zi in speranta ca ii suna cineva inapoi.

<{POST_SNAPBACK}>

E cea mai aiurea explicatie pe care am auzit-o vreodata (ca sa nu spun altfel)
In primul rand e vina companiei ca vinde mai mult decat poate suporta, nu vina celui care cumpara, care a platit pentru un serviciu de care nu poate beneficia. Atata timp cat am platit pot da cate mii de bipuri vreau, nu inteleg care e problema.

Eu unul nu am avut probleme cu semnalul (ce-i drept nu vorbesc intens la telefon, dar atunci cand vorbesc am semnal). Si poate e si zona unde am serviciul mai libera (primaverii)
Probleme am la *100# si alea sint chiar suparatoare, ti se intrerupe tocmai cand vrei sa transferi credit sau sa reincarci cartela  :cursing:
p.s. addicted tu nu esti roman?

Edited by renderman, 03 July 2005 - 14:21.


#10
AirBoy

AirBoy

    Snow! Ski! Be freeeee...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,103
  • Înscris: 05.05.2003
Daca vreti sa vedeti indiferenta , veniti in Ardeal. Aici Orange e prastie. Connex merge bine, Zapp e bun si el.... inca. Stiu ca iarasi veti sari ca nu-i asa, veniti si va convingeti!

#11
Monitoxus

Monitoxus

    Back!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,184
  • Înscris: 26.11.2001

stratificat, on Jul 3 2005, 14:08, said:

....dar dadea de doua ori netw busy dupa care puteam sa sun ... nu e o catastrofa...

<{POST_SNAPBACK}>


Exact asta se intampla si la mine si NU chiar in fiecare zi dar SE INTAMPLA si se intampla in Bucuresti in special in zonele Dorobanti + Casa Poporului.

Daca tie ti se pare normal sa dai sute de dolari pe luna pe un serviciu si din cand in cand sa-ti dea BUSY e problema ta. Mie mi se pare STUPID si enervant.

Pot sa inteleg (desi NU e normal) ca exista zone aglomerate sau sarbatori cand suna toti cartelistii dar de la asta si pana la a da BUSY in mod repetat e cale lunga.

La semnal nici nu ma mai uit ca mi se face rau. In acelasi loc e posibil sa ai full si dupa 5 min 2 liniute... Si daca nici P910i nu o fi bun  :rolleyes:

Am testat oricum si cu alte aparate si problema tine strict de retea. :)

Daca tot iau atatia bani de ce nu investesc SI in CALITATE ???

OK, au mai acoperit o balta de la granita si un aurolac din pustietate poate vorbi de pe Orange dar LA NAIBA.. eu sunt aici in BUCURESTI si vreau sa am semnal peste tot MACAR in oras  :worthy:

#12
Cristist50

Cristist50

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,523
  • Înscris: 28.08.2003

Cătălin, on Jul 3 2005, 17:24, said:

..................
Pot sa inteleg (desi NU e normal) ca exista zone aglomerate sau sarbatori cand suna toti cartelistii dar de la asta si pana la a da BUSY in mod repetat e cale lunga.
..................

<{POST_SNAPBACK}>


Bine mai sefu', adica eu "cartelist" fiind, nu am dreptul sa dau un telefon ceva ca trebuie sa vorbesti matale?
Nu e frumos sa denigrezi anumite categorii de consumatori :peacefingers:

On-topic: Eu nu am avut probleme cu reteaua nici in Bucuresti nici in Pitesti si nici in Ardeal.
Oare deoarece sunt cartelist?

Edited by Cristist50, 03 July 2005 - 17:42.


#13
tiff

tiff

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,814
  • Înscris: 31.01.2005
Catalin: Vad ca incepeti sa jigniti lumea cu miticisme gen 'cartelisti', atitudini superioare si alte alea,
numai pentru ca dati niste bani -destui- la portocale.
Sfat: daca sunt probleme reale punet mana si reclamati fratilor, nu va plangeti pe forum. In anumite zone exista probleme reale de functionare, la banii platiti in fiecare luna aveti obligatia sa reclamati pana se plictisesc aia si repara ce s-a stricat.

Edited by tiff, 03 July 2005 - 21:21.


#14
Monitoxus

Monitoxus

    Back!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,184
  • Înscris: 26.11.2001

tiff, on Jul 3 2005, 21:14, said:

Catalin: Vad ca incepeti sa jigniti lumea cu miticisme gen 'cartelisti', atitudini superioare si alte alea,
numai pentru ca dati niste bani -destui- la portocale.
Sfat: daca sunt probleme reale punet mana si reclamati fratilor, nu va plangeti pe forum. In anumite zone exista probleme reale de functionare, la banii platiti in fiecare luna aveti obligatia sa reclamati pana se plictisesc aia si repara ce s-a stricat.

<{POST_SNAPBACK}>


Citeste DIN NOU postul meu. Am zis eu ceva de "cartelisti"? Nu transforma thread-ul in flame-ul tau personal. NU ma intereseaza frustrarile tale.

Eu discut despre SEMNALUL ORANGE. Daca tu nu vrei sa afli opinia altora posteaza pe alta arie  :rolleyes:

PS: sa nu crezi ca nu sunt citite forumurile de cine trebuie :naughty:

#15
stratificat

stratificat

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 19.04.2005

Cătălin, on Jul 3 2005, 17:24, said:

Exact asta se intampla si la mine si NU chiar in fiecare zi dar SE INTAMPLA si se intampla in Bucuresti in special in zonele Dorobanti + Casa Poporului.

Daca tie ti se pare normal sa dai sute de dolari pe luna pe un serviciu si din cand in cand sa-ti dea BUSY e problema ta. Mie mi se pare STUPID si enervant.

Pot sa inteleg (desi NU e normal) ca exista zone aglomerate sau sarbatori cand suna toti cartelistii dar de la asta si pana la a da BUSY in mod repetat e cale lunga.

La semnal nici nu ma mai uit ca mi se face rau. In acelasi loc e posibil sa ai full si dupa 5 min 2 liniute... Si daca nici P910i nu o fi bun  :rolleyes:

Am testat oricum si cu alte aparate si problema tine strict de retea. :)

Daca tot iau atatia bani de ce nu investesc SI in CALITATE ???

OK, au mai acoperit o balta de la granita si un aurolac din pustietate poate vorbi de pe Orange dar LA NAIBA.. eu sunt aici in BUCURESTI si vreau sa am semnal peste tot MACAR in oras  :worthy:

<{POST_SNAPBACK}>


eu stau chiar in spate la mega imge ... pe 13 sept ...
hai sa ne intalnim si sa vedem daca e chiar asa ... si + iti pun si un connex in week end in mana ... si te pun sa suni ... sa vedem care suna ...
inatradevae semnalul nu este full aici in zona ... dar am si aflat de ce ... ca am facut si eu reclamatie la ei ...ca nu mai aveam deloc ...
In zona mega image nu vrea nimeni sa tina antena pe bloc ... si daca nu ai unde sa o pui ... cu toata bunavoita ta nu ai ce sa faci ... si la connex e same ... chiar in spate la mega image erau doua antene ... care au fost date jos ... ca nu le-am mai vrut locatarii .... deci ...
eu zis ca e ok ...


+ platesti sute de dolari ca ai nevoie sa vb mult ... nu ca sunt tarifele EXORBITANTE .... si cred ca sunt tarife preferentiale .... nu stiu de ce am io impresia ....asa ca ...

#16
Philips

Philips

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,055
  • Înscris: 29.11.2004
Se pare ca incet-incet cele 2 retele GSM se apropie de limite in marile aglomerari & stuff.De limitele tehnice.GSM-ul nu prea mai are ce oferi si cam trebuie facuta o schimbare...deja a si fost initiata de Connex.Asta e viata in acest domeniu...timpul trece :naughty:  :naughty:  :naughty:

#17
horia.popescu

horia.popescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,078
  • Înscris: 21.06.2005
Orange a inceput sa aiba probleme destul de mari cu semnalul in ultimul timp.. Am observat si eu si am auzit si de la altii... unii sunt destul de ofticati pe chestia asta, asa ca nu ii vad bine pe cei de la orange daca nu iau masuri in aceasta privinta. Mai ales ca cei de la connex au imbunatatit mult reteaua...

#18
bogro

bogro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 555
  • Înscris: 28.04.2004

UnForsaken, on Jul 3 2005, 13:54, said:

De altfel orange-ul are mai multe antene in zona bucurestiului decat Connex...sau cel putin asa am citit pe undeva...

<{POST_SNAPBACK}>

unde ai citit asta? asa de curiozitate!!!

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate