Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tatuator handpoke

Plaja de nudisti in Grecia?

Mufa microusb a telefonului mobil...

"Ciudatenii" control pasa...
 Impamantare

Apple maps pe Windows 10

Sfarsitul woke-ismului si al core...

Renovare completa + pompa de cald...
 Libre Office nu vad liniile

Modalitați amuzante și ...

O disparitie de ani buni, Acces D...

Mancarea e scumpa
 Parere achiziționare BMW G20

Schimbarea bateriei moderne la VA...

Rostschreck Lidl

Si noi suntem Florin Piersic? / J...
 

Deci.. inaltimea(dinnou)

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
Alexe1995

Alexe1995

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 237
  • Înscris: 18.12.2009
Deciiii, Ma numesc alex, am 14 ani, peste o luna 15 si am cam 1.67 daca nu si mai mult :D nu m-am mai masurat. Deci parinti mei sunt pitici, mama are cam 1.56 si tatal cam 1.62 cam asa. Dupa cum puteti observa sunt mai inalt ca ammandoi. Insa unii imi spun ca sunt mic pentru varsta mea. Voi ce ziceti?
In curand ma voi apuca de basket. Probabil in maxim 1 luna, aaa da si era sa uit :D cam intr-un an de baset cu cat cresti? Eu as vrea cam pana fac 16 ani sa fac macar 1.75:( sau cer prea mult?:Dsi cam cand o sa stopez sa cresc as vrea sa am cam 1.80

Edited by Alexe1995, 07 April 2010 - 22:22.


#2
vali38

vali38

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,845
  • Înscris: 16.10.2005
ai depasit inaltimea parintilor deci e posibil sa ramai asa. nu e o regula dar uitandu-ne la copii observam ca majoritatea depasesc parintii
zici ca ai 1.67. cand a fost perioada in care ai crescut cel mai mult ? daca nu ai crescut mult dintr-o data pana acum e posibil sa mai cresti in continuare intr-un ritm constant sau mai lent, eventual stopat.
dezvoltarea ta va inceta intre 22 si 24 de ani asa ca fii sigur ca o sa te mai inalti
sportul este foarte bun... in special baschetul pentru a te inalta.
eu m-am apucat de baschet in clasa a 6a. eram al treilea din coada la inaltime. in 2 luni de cand m-am apucat si am jucat zi de zi am crescut intre 30 si 40 de centimetri si ajunsesem al treilea din cei mai inalti. nu stiu daca poate fi influentata cresterea. ce e genetic nu putem schiimba (cel putin pana acum)

#3
Drosophila-melanogaster

Drosophila-melanogaster

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 914
  • Înscris: 09.03.2010
sa moara pestii mei, ai crescut 40cm in doua luni???      :w00t:

#4
luk4

luk4

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,149
  • Înscris: 29.04.2008

View PostAlexe1995, on 7th April 2010, 23:12, said:

Eu as vrea cam pana fac 16 ani sa fac macar 1.75:( sau cer prea mult?:Dsi cam cand o sa stopez sa cresc as vrea sa am cam 1.80


Nu vreau sa ai mari sperante sau sa crezi ca jucand baschet o sa te faci cat vrei tu.Conteaza foarte mult predispozitia genetica si din pacate in cazul tau nu prea e ceva de sarit in sus de bucurie.Oricum e foarte bine sa te apuci de sport si sa continui cu el pentru ca vei avea multe alte beneficii pe termen lung.
Succes!

#5
Drosophila-melanogaster

Drosophila-melanogaster

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 914
  • Înscris: 09.03.2010
citeste cartea medicului ortoped Camil Petrescu ("Patul lui Procust") si poti afla metode de crestere in inaltime.

#6
Alexe1995

Alexe1995

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 237
  • Înscris: 18.12.2009
Ok. si unde am zis ca am crescut cu 40cm in 2 luni /lol

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate