Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni

Recomandare drona
 Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...
 Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...
 Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware
 

Lumina Sfanta de la Ierusalim ,adevar sau mistificare ?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
97 replies to this topic

#19
iozefini

iozefini

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,668
  • Înscris: 30.11.2003

View Postmizerabilu, on 4th April 2010, 21:33, said:

Satan nu-l distruge pe Satan .... :rolleyes:
permiteti o intrebare : satan asta cine  e?zeul naspa?no shit!deci zeul bun si omnipotent nu e in stare sa il termine pe zeul naspa.LOL
acu o sa vina replica cu liberul arbitru....continuam dupa.

#20
20088

20088

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 21.03.2009
Inainte de a pune toate ineptiile pe forum ar trebuie cel putin sa discutati cu persoane care au fost acolo . Lumina chiar vine sub forma unui fulger sa-i spunem asa . DA DE CE IMI PIERD EU TIMPUL CU VOI??

#21
orthodox

orthodox

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 687
  • Înscris: 14.06.2007

View Post20088, on 18th June 2010, 18:04, said:

Inainte de a pune toate ineptiile pe forum ar trebuie cel putin sa discutati cu persoane care au fost acolo . Lumina chiar vine sub forma unui fulger sa-i spunem asa . DA DE CE IMI PIERD EU TIMPUL CU VOI??

Tu ai fost acolo si ai vazut ? Daca da .. nu are rost sa te certi cu toata lumea.. multi or sa te considere nebun, retardat, scelerat, schilodit mental sau te vor considera mincinos ordinar pt ca ei sunt adeptii teoriei conspiratiei , adica na... religia este o manipulare ordinara care inca mai exista in virtutea prostiei absolute si exponential infinite.. ale babelor, idiotilor, frustratilor  .. .etc.. deci n-are rost frate. Tine ce ai in suflet.

Edited by orthodox, 18 June 2010 - 17:39.


#22
pamant

pamant

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,960
  • Înscris: 07.12.2009

View Post20088, on 18th June 2010, 18:04, said:

Inainte de a pune toate ineptiile pe forum ar trebuie cel putin sa discutati cu persoane care au fost acolo . Lumina chiar vine sub forma unui fulger sa-i spunem asa . DA DE CE IMI PIERD EU TIMPUL CU VOI??


Apocalipsa 13:13
Săvârșea semne mari, până acolo că făcea chiar să se pogoare foc din cer pe pământ, în fața oamenilor.
Deut 13.1-3; Mat 24.24; 2Tes 2.9; Apoc 16.14; 1Imp 18.38; 2Imp 1.10;
Apocalipsa 13:14
Și amăgea pe locuitorii pământului prin semnele, pe care i se dăduse să le facă în fața fiarei.

#23
errai

errai

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,154
  • Înscris: 08.05.2010

View Post20088, on 18th June 2010, 18:04, said:

Inainte de a pune toate ineptiile pe forum ar trebuie cel putin sa discutati cu persoane care au fost acolo . Lumina chiar vine sub forma unui fulger sa-i spunem asa . DA DE CE IMI PIERD EU TIMPUL CU VOI??
da, mister "apt" lumanarile sunt imbibate cu o substanta din pacate i-am uitat numele, iar printr-o descarcare electrica in camera se aprind si se fac fulgere, nu-i nimic divin

Edited by errai, 18 June 2010 - 18:14.


#24
lovesexmagic

lovesexmagic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 279
  • Înscris: 01.03.2010

View Posterrai, on 18th June 2010, 17:14, said:

da, mister "apt" lumanarile sunt imbibate cu o substanta din pacate i-am uitat numele, iar printr-o descarcare electrica in camera se aprind si se fac fulgere, nu-i nimic divin



Ba e divin!!!!! Si poate nu stiai dar Pamantul e plat.(vezi biblia care este infailibila :lol: ) B)

#25
pamant

pamant

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,960
  • Înscris: 07.12.2009

Quote

Ba e divin!!!!! Si poate nu stiai dar Pamantul e plat.(vezi biblia care este infailibila

Plat este creierul tau ... :arigato:



Proverbele 8:30
eu eram meșterul Lui, la lucru lângă el, și în toate zilele eram desfătarea Lui, jucând neîncetat înaintea Lui,
Ioan 1.1-18; Mat 3.17; Col 1.13;
Proverbele 8:31
jucând pe rotocolul pământului Său, și găsindu-mi plăcerea în fiii oamenilor. :bigwhitegrin:

#26
errai

errai

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,154
  • Înscris: 08.05.2010

View Postpamant, on 18th June 2010, 20:16, said:

Plat este creierul tau ... :arigato:



Proverbele 8:30
eu eram meșterul Lui, la lucru lângă el, și în toate zilele eram desfătarea Lui, jucând neîncetat înaintea Lui,
Ioan 1.1-18; Mat 3.17; Col 1.13;
Proverbele 8:31
jucând pe rotocolul pământului Său, și găsindu-mi plăcerea în fiii oamenilor. :bigwhitegrin:
ai inceput cu proverbe acum  :thumbdown:

#27
pamant

pamant

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,960
  • Înscris: 07.12.2009

View Posterrai, on 18th June 2010, 20:29, said:

ai inceput cu proverbe acum  :thumbdown:

errai ca ex -crestin de balta ...ar fi bine sa nu te bagi in oala ca si musca in rahat ! :console:

#28
rami

rami

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 309
  • Înscris: 23.03.2007

View Postiozefini, on 5th April 2010, 02:54, said:

permiteti o intrebare : satan asta cine  e?zeul naspa?no shit!deci zeul bun si omnipotent nu e in stare sa il termine pe zeul naspa.LOL
acu o sa vina replica cu liberul arbitru....continuam dupa.
n-ai inteles nimik.zeul bun e omnipotent.el il lasa pe dracu sa-si faca treaba,adica sa indemne oamenii sa se omoare ,fure,injure,violeze etc.si toate astea ,ai ghicit,ptr ca  oamenii sa fie incercati .ptr ca daca nu ar fi fost satan care sa-si bage coada,toti oamenii ar fi fost blanzi ca niste mielusei,si iubareti unii cu altii.si ar fi ajuns cu totii in rai,ca nimeni nu ar fi facut pacate(ca nu ar fi existat posibilitatea).dar atunci spectacolul speciei umane ar fi fost foarte plictisitor,nici o minciuna,nici un razboi,nici o boala,nici un viol.si toata lumea,mantuita la final.asa ca D-zeu a adus in jocul lui si pe acest nesuferit,dar toate au un rost pe lume,si egzista un plan divin,in care fiecare are rolul sau.si daca tu esti predestinat sa ajungi in rai,atunci vei avea puterea sa alegi binele,si sa-i slujesti lui D-ZEU.daca esti predestinat sa ajungi in iad,nu ai ce sa faci,te vei orienta catre fapte rele,ca sa-ti implinesti destinul dinainte stabilit(nu uita,ce ti-e scris ,in frunte ti-e pus).asa ca ,sanatate.liberul arbitru nu egzista,ptr ca exista planul divin.D-zeu stie dinainte cine va merge in rai sau in iad.ptr ca  e atotstiutor.
dar egzista si o parte buna,pana la urma,in povestea asta.chiar si cu iadul te poti obisnui,ptr ca ai o eternitate la dispozitie.si cum noi stim ca sunt oameni care aici pe pamant sunt masochisti si le face placere sa simta suferinta,poti sa-ti imaginezi ca in iad toti cei de acolo vor deveni ,vrand -nevrand masochisti ptr totdeauna.si se vor ,,bucura'' in nenumarate moduri de deliciile suferintelor cumplite.

#29
NICU_LUPULALB

NICU_LUPULALB

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 779
  • Înscris: 02.02.2010

View Postpamant, on 18th June 2010, 20:16, said:

jucând pe rotocolul pământului[/b]

Rotocol nu înseamnă SFERĂ, sau GEOID ,...cum este de fapt PĂMÎNTUL!
Dar să admitem că evreii nu aveau noțiunea de SFERĂ, atunci cînd au scris biblia!

http://alexcurbet.wo...rma-pamantului/

ROTOCÓL adj. v. circular, rotund.
ROTOCÓL, -OÁLĂ, rotocoli, -oale, s.n., adj. (Pop.) 1. S.n. Imagine, contur, figură sau corp în formă de disc, de cerc sau de inel. ♢ Loc. adv. În rotocol = în spirală. 2. S.n. Mișcare circulară; rotire, învârtire. ♢ Expr. A da rotocoale cuiva (sau la ceva)= a se învârti în jurul cuiva (sau a ceva); a jindui la cineva sau la ceva, a-i da târcoale. 3. Adj. Care are forma unui cerc; rotund. [Var.: rotogól, -oálă adj., s.n.] – Roată + ocol.
CERC ~uri n. 1) Linie curbă închisă ale cărei puncte sunt egal depărtate de un punct fix, numit centru

"se pare ca nici ” rotocolul” nici ”cercul” nu inseamna SFERIC."


http://www.roportal....ic12690-20.html
"Pai inchipuie-ti numai cate traduceri ,adaugiri si interpretari a suferit biblia timp de atatia ani.Cum poti spune ca se stia de pamant ca este rotund inaintea lui Copernic..?
Inseamna ca nu ar mai fi fost nici inchizitie daca scria ce spui tu in biblie ."
"Sunt lucruri diferite. Inchiziția veghea la respectarea "liniei oficiale", adică promova modelul Universului Ptolemeic."
"Eratostene calculase corect, diametrul și circumferința Pământului cu aproape 250 de ani înainte de Hristos, iar după 100 de ani Hipparchus stabilise că Luna se află la o distanță egală cu de 30 de ori diametrul Pământului. Anticii fuseseră "băieți deștepți", dar asta nu împiedica Inchiziția să-și creeze propria realitate și să impună acceptarea acesteia."  

"Sunt doua lucruri diferite: Vechiul Testament, cu filonul lui de inspiratie astronomica babiloniana si egipteana si dogmele crestine, cu modificarile succesive acceptate (cu multa greutate) de Biserica Catolica.
Este evident faptul ca evreii au preluat unele elemente de astronomie de la mesopotamieni: "Mesopotamienii credeau că lumea este un disc plat, înconjurat de un spațiu uriaș, gol, și deasupra, raiul." (Wikipedia) Nefiind, in acea vreme inclinati spre calatorii spre regiuni indepartate, ei nu au perfectionat stiinta ci au inclus-o asa cum era, in scrierile lor religioase. Dar, chiar in acea vreme, a scrierii Bibliei, grecii aveau cunostinte mult mai avansate: aveau argumente pentru a demonstra sfericitatea Pământului, Eratostene calcula circumferinta Pamantului cu mare exactitate, iar Aristarh credea ca Terra se invarte in jurul Soarelui iar stelele sunt corpuri asemenea Soarelui, aflate la mare distanta.
După nasterea crestinismului, teologii, majoritar europeni, influentati puternic de conceptiile lui Aristotel, Platon si Ptolemeu au adoptat modelul geocentric. Ei credeau ca Pământul este sferic (pentru ca nu contrazicea în mod ferm Biblia) existand dispute doar in ceea ce priveste diametrul acestuia. S-au purtat multe discutii savante cu textele lui Eratostene si Aristotel in fata, pentru a se stabili unitatea de masura folosita de primul (stadia greceasca sau cea egipteana), bineinteles insa ca nimeni nu a avut ideea de a reface drumul de la Assuan la Alexandria!!!
Copernic a fost trecut la index insa pentru ca teoria unui univers in care "Pământul, si suprema creatia a lui Dumnezeu - Omul" nu erau in centru era greu de acceptat pentru teologi. In plus, venea in contradictie directa cu cateva versete din Biblie (Iosua 10:10-15). Biserica era in real pericol, Giordano Bruno prelua teoria lui Aristarh considerand ca stelele sunt sori indepartati si, mai mult afirma ca exista cu siguranta si alte planete locuite. Abia atunci Biserica a starnit valul de executii si teroare. Insa nimic nu poate sta in calea stiintei, de aceea Biserica Catolica si-a facut "Mea Culpa" si a recunoscut valabilitatea noilor teorii."

Cît despre aprinderea luminii de la Ierusalim ,...poate este de origine Divină,... sau poate nu,... poate acea cameră conține în construcție ceva de genul unui generator Van de Graaff care aprinde lumînările special tratate, iar pardoseala este izolată electric față de pămînt,...NU SĂRIȚI ÎN SUS ESTE DOAR O IPOTEZĂ!!!

#30
Dari@

Dari@

    Hoașcă pur si simplu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,733
  • Înscris: 18.06.2007

View PostMetallman, on 4th April 2010, 13:17, said:

Chiar pe nimeni nu-l duce capu' sa se intrebe cum de un asa eveniment nu se televizeaza in direct cum face "poc" flacara aia din cer?

a fost filmata si televizata in direct de mai multe ori. la noi s-a dat la ProTV acum cativa ani.

uite aici niste linkuri unde vezi ce s-a filmat anul asta: http://www.realitate...deo_707556.html   si   http://www.ortodoxtv...anta-lumina.php

lumina nu vine de nicaieri, se aprinde intr-o anumita zona a Bisericii Sfantului Mormant, care este inchisa cu mai multe zile inainte si in care nu patrunde nimeni pana  cand nu se aprinde ea. Zona aceea este pazita zi si noapte de mai multe persoane special desemnate pentru asta.

In primele minute nu arde, ca si temperatura - aveam un filmulet de acum cativa ani in care acea flacara era ca un glob de foc si oamenii o atingeau cu mana - dar ulterior se infierbanta si devine ca focul normal.

Nu am nimic impotriva ideii ca acolo ar fi o substanta care se autoaprinde dupa niste zile, dar de ce aceia care zic ca stiu ca e o sarlatanie nu spun exact care e sarlatania aceea? Chestia cu popa care aprinde faclia lui de la o lampa veche, nu tine, tocmai pt ca el aprinde faclia dupa ce apare lumina in locul acela unde nu patrunde nimeni pana cand apare flacara.
Iar chestia asta se petrece de cateva sute de ani, nu de acum.

La urma urmei sunt atatea enigme neexplicate inca - vimaanele care erau aparate de zbor propulsate cu mercur in India de acum 5000 de ani, facliile vesnice ca un fel de becuri, dar care existau tot acum cateva mii de ani, si multe multe alte "ciudatenii" - incat focul de la Ierusalim nu m-ar mira deloc sa fie inca o astfel de enigma.

#31
Metallman

Metallman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,608
  • Înscris: 29.07.2006
Lasa filmarile alea ce prezinta evenimentul doar din mijlocul actiunii. Si marile concerte sunt filmate doar din momentul actiunii. Ar trebui sa presupun ca scena si sistemele de sunet au picat din cer? Intelegi tu unde bat...


Ei nu arde. Nu arde la fel ca focul ordinar din cauza fosforului din primele secunde.
Bati pariu ca ard fosfor in palma si nu simt aproape nimic primele aprox. 5 secunde?

Fa urmatorul experiment, te rog: Ia o cutie de chibrituri, rupe acel "catran" de pe margine si da-i foc undeva pe o bucata de sticla. Dupa ce a ars, inlatura ramasitele. Pe acea bucatica de sticla vei avea o urma galbuie.
Acea "urma" galbuie, ia-o cu degetul aratator si freaca impreuna cu degetul mare.
O sa observi ca iese fum si nu simti nimic.
Asta datorita FOSFORULUI ALB!
Daca acesta arde, la fel - flacara lui nu arde ca o flacara normala.

Daca nu "arde" deloc, de ce toata lumea flutura mana pe langa flacara si nu tin mana in flacara 20 secunde?
Ia baga-i flacara aia in barba la un popa. Ce zici, arde sau nu arde?

Terminati cu prostiile din auzite daca nu stiti putina chimie si proprietatile unor substante.
In plus, cei care afirma ca in primele minute nu arde (deci nu este temperatura ridicata), nu pot gandi nici macar logic: pentru ca lumanarea sa arda in continuare, trebuie sa inceapa sa se topeasca ceara. Cum se topeste aceasta daca in primele minute nu arde? Pentru ca ceara totusi se topeste. Greu, asa-i?


Lasa Vimanele. Acelea sunt alta mancare de peste si nu intra in aceasta categorie. Despre Vimanas avem cele mai mici detalii si culmea, ele nu functioneaza daca sunt reproduse. Ei poate au notat ce au vazut, nu ce au construit. Istoria este lunga in acest sens. Este intr-adevar o enigma, dar o cu totul alta mancare de peste.
Care faclii vesnice? Cele gasite pe pereti in desenele din templul Hator? Adica bulbii aceia?
Stiu destul de bine istoria veche dar nu am auzit de "faclii vesnice". Depinde la ce faci referire...

Focul din Iersualim nu este enigma. El se aprinde doar in timpul slujbei Ortodocsilor, nu si in timpul Catolicilor. De ce?
Si in ciuda acestui "maret evniment", Papa nu fuge de la catolicism la ortodocsism daca era pe bune treaba.
Nimeni nu fuge de la catolici la ortodocsi. Asta din cauza ca acea lumina vine din cer de la Dumnezeu?
Inseamna ca Ortodocsii detin religia adevarata. Dar ete ca nimeni din alta religie nu fuge la religia ortodoxa.

In plus, am tot cerut: vreau sa vad o lumanare adusa de ACASA care se aprinde acolo in Ierusalim. NU EXISTA asa ceva.
Se aprind doar cateva din lumanarile date acolo la poarta (alea groase), nu din cele aduse de straini de acasa. Funny, nu? :)

Cel putin astea sunt concluziile mele dupa ce am cautat de nebun o gramada de filmulete pe net. Eu abia anul asta am aflat de lumina asta cum ca vine din cer de la Domnul :)
La fel si prietenii mei... radeau de mine cand le-am spus. Si ei credeau doar ca este aprinsa de popa acolo la Ierusalim in timpul unei slujbe si apoi impartita. Nici pe departe ca ea vine de la Dumnezeu prin minune.
:thumbup:

Adica imi place sa cred ca sunt un om rational, logic.
Orice fenomen fizic, trebuie sa aiba o explicatie, un start la fel de fizic. Indiferent ca vorbim de Dumnezeu sau nu.
Ceea ce este imaterial, ramane imaterial. Ceea ce este fizic, nu poate lua nastere din ceva inexistent.

Aici nu este ca la matematica:
un punct = dimensiunea 0D (inexistent)
mai multe puncte insirate = dimensiunea 1D (inexistent)
Un plan format din puncte = dimensiunea 2D (inexistent)
Un cub format din 6 planuri inexistente = dimensiunea 3D (EXISTENT)

Deci 6 planuri inexistente, creaza o existenta doar pentru ca are volum.
Asa sa fie oare?
Uite inca o enigma, ce se invata prin clasa a 5-a. Este de altfel o ghicitoate antica ce tine de geometria sacra.

Edited by Metallman, 20 June 2010 - 14:17.


#32
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007

View Post20088, on 18th June 2010, 18:04, said:

Inainte de a pune toate ineptiile pe forum ar trebuie cel putin sa discutati cu persoane care au fost acolo . Lumina chiar vine sub forma unui fulger sa-i spunem asa . DA DE CE IMI PIERD EU TIMPUL CU VOI??
Inseamna ca esti din categoria credulilor, care ignora Scriptura numai ca sa dea dreptate bisericii lor.
Tu crezi si ca magicianul are un porumbel in baston, nu? :lol: :lol:  Nu ma mira!!!

Edited by zexelica, 20 June 2010 - 16:43.


#33
SKIORUL

SKIORUL

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 402
  • Înscris: 20.03.2009

View PostMetallman, on 20th June 2010, 02:55, said:

El se aprinde doar in timpul slujbei Ortodocsilor, nu si in timpul Catolicilor. De ce?
de ce ? zi-ne tu ,probabil ca stii raspunsul . lumineaza-ne!

#34
Metallman

Metallman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,608
  • Înscris: 29.07.2006

View PostSKIORUL, on 20th June 2010, 17:46, said:

de ce ? zi-ne tu ,probabil ca stii raspunsul . lumineaza-ne!
Lasa ca pe tine te lumineaza aia cu barba lunga.

Pune-ti frate mintea la contributie, studiaza, gandeste!
Ca Einstein, Newton, etc nu au descoperit ceea ce au descoperit facand ca tine - cerand detalii in mod sarcastic.
Oamenii aia au studiat, au cercetat, si-au strofocat creierul.
Crezi ca ai putea in viata asta sa ajungi macar o singura data la nivelul lor? Ce te-ar impiedica? Care-ti sunt limitele?

ARATA CA POTI PROPULSA OMENIREA IN GANDIRE!
Lasa ce spun altii.

GANDESTE, CA AI UN CREIER PE UMERI!
Asta te deosebeste de un animal: poti gandi, ai inteligenta.
Arata ca am dreptate si poti gandi! - vorba lui Einstein.
Ignora ce am spus eu. Studiaza si trage singur concluziile, fara a fi influentat de altii.

Ceea ce am scris poti s-o iei cum vrei tu. Insa am scris-o ca un sfat.
In public poti sa-mi reprosezi orice. Insa rumega putin pentru tine personal.

Edited by Metallman, 20 June 2010 - 17:43.


#35
robinake

robinake

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,858
  • Înscris: 26.12.2008

View PostMetallman, on 20th June 2010, 17:34, said:

Lasa ca pe tine te lumineaza aia cu barba lunga.

Pune-ti frate mintea la contributie, studiaza, gandeste!
Ca Einstein, Newton, etc nu au descoperit ceea ce au descoperit facand ca tine - cerand detalii in mod sarcastic.
Oamenii aia au studiat, au cercetat, si-au strofocat creierul.
Crezi ca ai putea in viata asta sa ajungi macar o singura data la nivelul lor? Ce te-ar impiedica? Care-ti sunt limitele?

ARATA CA POTI PROPULSA OMENIREA IN GANDIRE!
Lasa ce spun altii.

GANDESTE, CA AI UN CREIER PE UMERI!
Asta te deosebeste de un animal: poti gandi, ai inteligenta.
Arata ca am dreptate si poti gandi! - vorba lui Einstein.
Ignora ce am spus eu. Studiaza si trage singur concluziile, fara a fi influentat de altii.

Ceea ce am scris poti s-o iei cum vrei tu. Insa am scris-o ca un sfat.
In public poti sa-mi reprosezi orice. Insa rumega putin pentru tine personal.

te pomenesti ca tu esti unu d-ala ca einstein...care gandeste...ba, tu ai fost macar o data in viata ta la nivelul lu einstein? :lol:

#36
Metallman

Metallman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,608
  • Înscris: 29.07.2006

View Postrobinake, on 20th June 2010, 18:49, said:

te pomenesti ca tu esti unu d-ala ca einstein...care gandeste...ba, tu ai fost macar o data in viata ta la nivelul lu einstein? :lol:

Lasa ce sunt eu si ce gandesc eu. Eu doar imi spun propria parere.

Insa important este ca toti sa-si foloseasca creierul in mod logic - motiv pentru care-l au.

Sarcasmul nu te ajuta, ti-am mai spus pe un alt thread. Daca vrei sa ne batem si aici in sarcasm, o putem face.
Pe acest thread cine crezi ca va iesi invingator? De ce s-ar schimba situatia in... "rasturnari de situatie"?

Lasa oamenii sa gandeasca. Glumele tine-le pentru prieteni!
Nimeni nu este inferior. Important este sa vrei sa obtii ceea ce doresti cu adevarat.
Inceteaza sa mai pui limite de indobitocire altora!
Sa nu crezi ca nu am observat ca te consideri un Einstein in domeniul tau! Dovada este pe forum.

Mai pe scurt: nu conteaza ceea ce eu sunt. Conteaza ceea ce tu esti!
Limitele ti le stabilesti singur.

Edited by Metallman, 20 June 2010 - 18:13.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate