Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...
 Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit
 I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic
 Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...
 

Monitorizare Trafic

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#19
Tegobril

Tegobril

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 29.11.2004
Care ar fi solutia la problema pusa de deschizatorul thread-ului in cazul in care Internet Sharing se face cu un router TRENDnet TW100-BRV204

#20
cspot

cspot

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,855
  • Înscris: 22.07.2004

Tegobril, on Jul 22 2005, 11:59, said:

Care ar fi solutia la problema pusa de deschizatorul thread-ului in cazul in care Internet Sharing se face cu un router TRENDnet TW100-BRV204

<{POST_SNAPBACK}>



     Pentru cazul asta nu exista nici o solutie . Pachetele trec direct prin router si nu pot fi deviate catre un alt computer care sa faca o evaluare a traficului .

#21
Ciucunel

Ciucunel

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 14.07.2005

cspot, on Jul 22 2005, 11:02, said:

Pentru cazul asta nu exista nici o solutie . Pachetele trec direct prin router si nu pot fi deviate catre un alt computer care sa faca o evaluare a traficului .

<{POST_SNAPBACK}>

dar routare prin trendnet tw100-s4w1ca exista vre-o solutie de monitorizare trafic sau e valabil pentru toate routerele

#22
muntos

muntos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 549
  • Înscris: 03.08.2002

cspot, on Jul 22 2005, 13:02, said:

Pentru cazul asta nu exista nici o solutie . Pachetele trec direct prin router si nu pot fi deviate catre un alt computer care sa faca o evaluare a traficului .

<{POST_SNAPBACK}>


Se poate pune un hub in care sunt infipte routerul si computerul pe care se doreste monitorizarea traficului.

#23
cris_kross

cris_kross

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 07.09.2005
Totul e posibil  ;)  cu o rescriere de firmware pt ruterul respectiv (parere personala) probabil ca un destept ar putea scoate unele optiuni inutile si ar baga un monitor de trafic si alte balarii made in romania.

#24
PreTXT

PreTXT

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,053
  • Înscris: 09.01.2003
traffic monitor nu e balarie "made in romania" ... cat despre rescrierea de firmware, nu poti sa faci mereu din rahat bici.

#25
Gedu

Gedu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 10.07.2004
Eu am XP MC2005 si vreau sa monitorizez traficul meu. Cat Dl. si Up fac, cine intra la mine si ce cauta. Cel mai interesant ar fi daca as putea sa vad si de cate ori cade RDS-ul ca-s disperat. Pe sistemul lor PPPoE reconect de 20-35 de ori pe ora. Banda se mentine, viteza buna dar reconect in disperare. Ce solutie credeti ca merge.

#26
laurentiu907

laurentiu907

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,940
  • Înscris: 14.12.2003
Nu am citit toata discutia, dar daca este vorba despre ceea ce cred eu, solutia pe windows este PRTG pus pe Packet Sniffer.


Spor!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate