Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Consum ulei masina de tuns iarba...

"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni
 Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...
 Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 

Sfredel pamant

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
gmtro

gmtro

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 20.01.2008
Buna ziua,
Caut un sfredel de pamant manual, de preferat cu elicoid multispira. Ma poate ajuta cineva sa aflu unde gasesc asa ceva prin Romanica?

mersi
Gabi TM

#2
belogerer

belogerer

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,560
  • Înscris: 14.03.2008
La magazinele de materiale de constructii gen hornbach/obi/baumax/praktiker/etc

daca dai un mic search cu google dupa sfredel gasesti si la magazine online...

Edited by belogerer, 25 March 2010 - 15:21.


#3
gmtro

gmtro

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 20.01.2008

 belogerer, on 25th March 2010, 15:20, said:

La magazinele de materiale de constructii gen hornbach/obi/baumax/praktiker/etc
daca dai un mic search cu google dupa sfredel gasesti si la magazine online...

Am cautat la magazine(cel putin la cele din Timisoara si Arad) si : nu au/nu au avut/nu stiu daca o sa aduca
Pe google 99% din raspunsuri te duc la cel motorizat, iar pe net exista un singur site ce vinde asa ceva Bricomax
la un pret de ~950RON in conditiile in care un sfredel motorizat second-hand e 1000RON.
Ma intrebam daca stie cineva ceva concret, gen firma X din Y produce...

#4
autom2

autom2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,556
  • Înscris: 26.01.2007
Arunca un ochi la cei care vand materiale de constructii, la cei care vand bormasini si scule in piete, vb cu ei. Sigur iti vor aduce. In bucuresti am vazut la ,,rusi,, in Obor si in targul de la Valea Cascadelor.

Sunt pe dimensiuni, 3 modele am vazut.

Spor. Sigur vei gasi.

#5
bricolator

bricolator

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 732
  • Înscris: 09.10.2009

 gmtro, on 25th March 2010, 17:55, said:

Am cautat la magazine(cel putin la cele din Timisoara si Arad) si : nu au/nu au avut/nu stiu daca o sa aduca
Pe google 99% din raspunsuri te duc la cel motorizat, iar pe net exista un singur site ce vinde asa ceva Bricomax
la un pret de ~950RON in conditiile in care un sfredel motorizat second-hand e 1000RON.
Ma intrebam daca stie cineva ceva concret, gen firma X din Y produce...
Incearca la nr de tel 0735111111,de inchiriat


Fără date de contact și propuneri de colaborare pe forum. :nonobad:

Edited by raduk, 26 March 2010 - 09:31.


#6
autom2

autom2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,556
  • Înscris: 26.01.2007
Am fost iesi in iarmaroc si am vazut nu doua modele de sferedele ci vreo 10. Pe toate dimensiunile si preferintele.

Pun poze exempificatoare.

Preturile sunt de la cativa zeci de lei pana la aproape 100.

Am si numarul unui nene de asta care fabrica asemena smecherii dar nu cred ca iti va trimite prin posta.

Iti dau nmarul pe privat, daca vrei.

Paste fericite!

Attached Files



#7
wolf75

wolf75

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 89
  • Înscris: 04.09.2007
Avand in vedere ca de un an caut si in sfarsit am gasit datorita colegului autom2, nimic nu mi-ar face mai multa placere decat sa ajut si pe altii la randul meu si sa le simplific viata si cautarile.

Astfel, pe Valea Cascadelor, la targul de vechituri din capatul strazii (langa Dedeman si Selgros) am gasit in vreo trei locuri sfredele, din care intr-un singur loc cu coada. Cele cu coada arata exact ca in prima poza de mai sus, iar preturile sunt dupa cum urmeaza (stanga->dreapta): 40 lei, 100 lei, 60 lei, 60 lei. A doua poza e facut la alt comerciant, cele mari sunt 30 lei, iar cele mici nu mai stiu.

Inca un sfat. Puteti incerca sa negociati, dar vedeti ca tin cu dintii de pret. Si inca ceva: pe cat posibil nu veniti cu masina ca nu prea sunt sanse sa gasiti unde sa parcati, lumea care merge la targ a umplut inclusiv parcarile Selgros si Dedeman.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate