Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...
 Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 

AVANGARDE RESIDENCE

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
1119 replies to this topic

#1099
AX_CS_YZY

AX_CS_YZY

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 258
  • Înscris: 24.01.2016
Si era bine daca ar fi fost singura vitiza a “administr” pe perioada careia niste unii distrug ceva prin ansamblu.
Iata alt referat cu acelasi “administrator” vizitatorul aceluiasi X. Nu mai repet ca pe X foarte multi il cunoasteti. Si nu ma refer numai la ansamblul meu, il cunoasteti si cei de prin celelalte ansambluri.

Avand in vedere ca distrugerea a fost pe scara mea si eu NU STAU pe aceasi scara cu X, intrebarea este, ce cauta “administratoru” pe scara mea daca a venit in vizita la alta scara?
Si de ce era curios ce fac niste unii la alta scara decat mergea el  in vizita?

Cati dintre voi, cand mergeti in vizita, verificati daca nu lucreaza cineva la o alta scara a blocului?
Si daca vedeti doi oameni lucrand pe o alta scara, curiozitatea va indeamna sa-i intrebati ce fac acolo?
Si daca tot va macina curiozitatea, de ce nu-i intrebati si cine i-a trimis?
Va spun eu de ce nu-i intrebati cine i-a trimis.
Ca sa nu zica lumea ca cainele moare de drum lung si voi de grija altora…. sau poate pentru ca stiti cine i-a trimis!? Cacofonia intentionata.

Am trecut peste faptul ca eu AX_CS_YZY nu aveam cum sa declar ca in data de 05.11.2017 cand am iesit din scara blocului i-am vazut pe unii… avand in vedere ca petitia prin care reclamam fapta am trimis-o la IPJ Ilfov cu mai bine de o luna inainte, pe 02.10.2017 cred. Fapta s-a produs pe 24.07.2017, fix cand a fost ala in vizita.
Astea sunt greseli cu care deja sunt familiarizat.

Attached Files



#1100
blade0blade

blade0blade

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 833
  • Înscris: 29.09.2015
bai baiatule, nu stiu ce probleme aveti voi acolo, dar tu ai probleme la mansarda mult mai mari... cat de penibile sunt plangerile alea :)))) lasa-ti ma dracu politistii aia in pace cu penibilitatile astea, poate se pun dracu sa rezolve cazuri adevarate.

PS: ce plangere mai urmeaza? Ca s-a furat becul dupa scara? Sa pui si poze la plangere de cati W era becul...

Ca ai un razboi cu cei din administatie inteleg. Pot intelege si ca razboiul tau poate este indreptatit. Dar pana la penibilitatile astea de plangeri e distanta mare

#1101
Cool_Kick

Cool_Kick

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,287
  • Înscris: 06.09.2017
Asta e buna: hai sa ducem grija politistilor frecatori de menta.

#1102
blade0blade

blade0blade

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 833
  • Înscris: 29.09.2015
tocmai ce am zis GENIULE ca poate se pun dracu la munca sa rezolve cazuri adevarate... daca citesti prin randuri...

#1103
AX_CS_YZY

AX_CS_YZY

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 258
  • Înscris: 24.01.2016
mai blade
Cand eu am dat 59000 de euro pe apartament, la intrarea in scara aveam o lampa la interior si una la exterior, ambele functionale.
Acum am la exterior una cu senzor, deci e intuneric la scara mea si cea de la interior nu mai functioneaza ca s-au ocupat baietii aia.
Daca vreau sa citesc contorul electric, trebuie sa ma duc cu telefonul.
Intrerupatorul care actiona lampile nu mai are niciun fir in perete ca le-au tras aia.
Cine repara ce au distrus aia?

Despre distrugerea fatadelor blocurilor si a burlanelor de scurgere nici nu mai vorbesc.
Poate imi explici tu, de ce trebuie sa reparam pe banii asociatiei, ce au distruis altii?
Doar ca sa-i lasam pe politisti sa rezolve cazuri adevarate?

X ala cu care tot se viziteaza "administraorurl" m-a amenintat, m-a injurat de mama, m-a jignit, m-a deposedat de telefonul personal, anul trecut pe 28.02.2018.
Cred ca nici asta nu e un caz adevarat, zic sa-i lasam pe politisti sa se ocupe de crime si violuri.

Plus ca mai au un dosar in cercetare de prin martie 2016. Nu e nici crima nici viol. Caz banal din punctul tau de vedere, de aceea "le-au solutionat" pe alea din 2017 si l-au lasat pe ala din 2016.

Edited by AX_CS_YZY, 09 February 2019 - 20:30.


#1104
AX_CS_YZY

AX_CS_YZY

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 258
  • Înscris: 24.01.2016
uite blade0blade niste injuraturi care mi-au fost adresate pe 28.02.2018. Evident ca de data asta am reusit sa inregistrez totul.

"-băga-mi-aș beep în mă-ta de bulangiu, intră în morții mă-tii în scară, de jegos ce ești
-Du-te în morții mă-tii de bolnav
-Băga-mi-aș beep în mă-ta și cu telefonul mă-tii
-Băga-mi-aș beep în mă-ta de jegos.
-Beep norocul mă-tii de handicapat, bulangiu ce ești.
-Băi bulangiule, pleacă, du-te dracu sus, du-te în morții mă-tii Băga-mi-aș beep în mă-ta du-te sus… de bulangiu
-Du-te în beep mea de handicapat.
-dă-te în morții mă-tii
-du-te dracu că...  dă-te în morții mă-tii"


Si sa nu uit.
Cand m-a deposedat de telefon, i-am rugat pe vecinii prezenti in curte sau pe cei care se uitau de la ferestre sa sune la 112.
Si ce sa vezi, nimeni n-a avut curajul sa sune.
Cred ca n-au vrut sa le dea de lucru politistilor.
Am sunat eu la 112 cand am intrat in casa.

#1105
blade0blade

blade0blade

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 833
  • Înscris: 29.09.2015
Man, astea cu injuriile si deposedarea de telefon sunt cazuri ADEVARATE ! Dar tot ce tu sustii, trebuie sa o faci cu probe. Altfel, vezi si tu, toate dosarele au propunere de CLASARE ! Presupun ca nu esti singurul de pe scara aia care nu are lumina... Chiar nu s-a mai gasit un "nebun" care sa fie alaturi de tine in toata povestea asta?!? Chiar tuturor le este frica?!? Frica de ce?!? Hai sa nu exageram, nu mai suntem in anii 90 cand ne faceam legea in fata blocului cu pumnii... Au mai trecut niste ani peste noi, politie corupta exista in continuare, ca peste tot de altfel, dar totusi... Daca tu ai probe pe tot ce declari, este imposibil sa nu se ia MACAR O MASURA !

Cat despre asociatie si cine este menit sa ia masuri in cazurile relatate de tine. Pai fix asociatia raspunde de cele mentionate de tine. In mod normal ordinea ar fi: locatar sesizare asociatie -> asociatie luat legatura cu cel acuzat -> asociatie sesizare politie pt distrugere -> asociatie luat masuri juridice pe baza constatarilor celor de la politie

Mie cand mi-a cazut in cap o bucata de tencuiala, am dat in judecata asociatia de proprietari, nu pe cel la care apartament ar fi corespuns bucata aceea desprinsa de tencuiala. Toata asociatia a platit acele daune materiale, prin decizia instantei.

Deci, daca ai fost amentintat, batut, injurat etc etcm, facuta plangere penala imediat. Doar ca trebuie si dovedit.... Daca poti si sa dovedesti altercatia si tot nu se iau masuri, atunci mergi la presa, mergi peste tot unde ai putea gasi intelegere

Asociatia nu este facuta de voi?!? Acel presedinte de asociatie nu este ALES de voi?!? Chiar tu esti singurul care lupta acolo sa se faca dreptate tuturor? Sau esti doar un cetatean nemultumit de TEAPA pe care si-a luat-o atunci cand a ales acel ghetou numit si AVANGARDE :)))))

#1106
AX_CS_YZY

AX_CS_YZY

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 258
  • Înscris: 24.01.2016
Blade
Asociatia s-a infiintat anul trecui in MAI.
Toate faptele s-au produs inainte de infiintarea asociatiei.
Dupa ce mie mi-a pus cineva o substanta in rezervorul masinii in aprilie 2016, care din vecinii mei crezi ca mai poate fi "nebun" sa fie nemultumit de ceva?
Nici macar la 112 n-au avut curaj sa sune.
Iti garantez ca nici tu nu ai fi sunat.
Tu daca nu aveai lumina la intrarea in scara dupa ce ai dat 59.000 pe aparrtament, erai nemultumit?

Crezi ca sunt singurul amenintat?
Au mai amenintat pe cineva ca ii taie cauciucurile la masina daca mai parcheaza pe langa ansamblu in trecut. Am si dovezi, dar la ce ajuta?
Din cate stiu, tot X a amenintat si in alt ansamblu, a fost inregistrat, dar cel care a facut-o nu vrea sa faca plangere. Probabil ca nu e "nebun" ca mine.

Am spus in postarile vechi ca au trecut mai bine de 3 ani de la posibila marturie mincinoasa a lui X. Cat crezi ca s-a cercetat in 3 ani?
Cand am intrebat la politie pe unde este dosarul, prima data mi-au spus ca e pe la Cornetu, a doua oara ca are alt numar.
Chiar crezi ca avea ce sa caute dosarul la Cornetu?
In mai putin de doi ani se prescrie fapta.  Si cand se prescrie fapta, este vina mea ca n-am sesizat politia?

Facem pariu ca, desi am inregistrat toate injuraturile si amenintarile de pe 28.02.2018, se claseaza cazul? Sau daca nu se claseaza, se prescrie fapta?

Evident ca toate faptele se vor aduna sub o singura sesizare, care o sa ajunga unde trebuie, dar si in presa.

#1107
blade0blade

blade0blade

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 833
  • Înscris: 29.09.2015
Man, cu tot respectul, dar daca tot ce spui tu este adevarat si traiesti inconjurat de oameni ce nu au depasit stadiul de homo erectus, nu inteleg pentru care motiv iti freci sanatatea si anii?!? Daca aia sunt la stadiul ala, nu iti mai bate capul si vinde. Oricum cartierul ala imi aduce aminte de Caminele de Nefamilisti care erau facute la mine in orasul de bastina, si erau facute de Ceausescu pentru muncitorii de la uzina... Eu trec din cand in cand prin cartierul ala, am o amica acolo... Cred ca 80% sunt in stare avansata de depresie acolo, traiti ca niste perusi in colivie. Singurul lucru verde vazut pe acolo a fost patrunjelul pus de amica in supa :))))

Cat despre "TUTUROR" le este frica... asta chiar nu cred... Ok, poate cineva ti-a pus CEVA in rezervor, poate ti-a pus o lumanare la usa... Nici mafia Napoletana nu mai este ce era acu m 30 de ani... Si s-a gasit un administrator in Rosu sa inchida gura la toti cu amenintari?!?

Pleaca de acolo man, si nu iti mai f.te sanatatea cu retarzi !

#1108
AX_CS_YZY

AX_CS_YZY

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 258
  • Înscris: 24.01.2016
Ce bine ar fi sa fie asa usor.
Blade
1.Cred ca tu confunzi ansamblurile, al meu are doar 2 blocuri, 48 de apartamente si din Mai anul trecut avem asociatie, adica nu mai platim taxa de mentenanta.
Prietena ta cred ca sta in alt ansamblu, cel cu multe blocuri albe si plateste taxa de mentenanta.

2. X de care tot vorbesc eu, nu este administratorul ansamblului sau al societatii, este un vecin de la alta scara si angajat cred al societatii.
Sigur prietena ta il ccunoaste indiferent de ansamblul in care locuieste.

Edited by AX_CS_YZY, 10 February 2019 - 22:50.


#1109
blade0blade

blade0blade

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 833
  • Înscris: 29.09.2015
Scuze, confuzia imi apartine atunci... In cele albe aliniate sta. Practic in colivii !

Parerea mea este sa pleci man, sunt sigur ca vei reusi sa vinzi apartamentul, si sa iti gasesti in alt ansamblu unde ai putea gasi niste oameni trecuti de preistoric... Nu vei reusi in veci sa schimbe mentalitati comunisto-securiste ca ale lui X sau Y . Asa ca mai bine pleci si iti vezi de familia si sanatatea ta, fara sa stai zilnic sa fii injurat si amenintat, pe banii tai... Sanatatea ta mentala si timpul pierdut sunt priceless

#1110
nni2011

nni2011

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 28.10.2011

 blade0blade, on 11 februarie 2019 - 09:09, said:

Scuze, confuzia imi apartine atunci... In cele albe aliniate sta. Practic in colivii !

Parerea mea este sa pleci man, sunt sigur ca vei reusi sa vinzi apartamentul, si sa iti gasesti in alt ansamblu unde ai putea gasi niste oameni trecuti de preistoric... Nu vei reusi in veci sa schimbe mentalitati comunisto-securiste ca ale lui X sau Y . Asa ca mai bine pleci si iti vezi de familia si sanatatea ta, fara sa stai zilnic sa fii injurat si amenintat, pe banii tai... Sanatatea ta mentala si timpul pierdut sunt priceless


Cei care au construit acest ansamblu ,au mai construit unul si in Prelungirea Ghencea.
Aveau oamenii o piscina in fata,destul de draguta..acesta a functionat cred ca 4 ani ..anul acesta ce credeti ?au daramat piscina si fac titamai blocul de 6 sau 7 etaje !Domane ce penali !!

#1111
AX_CS_YZY

AX_CS_YZY

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 258
  • Înscris: 24.01.2016
nni2011
La inceput cand scriam aici, m-a abordat cineva pe privat si m-a intrebat daca sunt sau nu multumit.
I-am raspuns ca sunt atat de multumit ca strang bani sa-mi iau un apartament in ansamblul plin de blocuri albe, de pe Salcamilor, cel de care vorbea Blade, la etajul 1 in blocul care se va construi pe locul unde este acum piscina sau parculetul.
Si tipa care m-a intrebat a fost simpatica, pentru ca mi-a raspuns, ceva de genul... n-ai nicio sansa, sunt rezervate toate, cu banii aia mai bine iti cauti in alt ansamblu.
Nu stiu cat a vrut sa glumeasca, dar este o vorba care spune ca... gura pacatosului, adevar graieste.
Va intreb si pe voi, nu aveti senzatia ca in ansamblul de pe Salcamilor, pe locul unde este acum piscina si parculetuul mai este loc de inca 2 blocuri???

#1112
AX_CS_YZY

AX_CS_YZY

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 258
  • Înscris: 24.01.2016
blade0blade ptr ca tu nu credeai ca oamenilor le este frica:
“SFT Posted 12 May 2013 - 21:08   #116
P.S. Incercati sa va plimbati putin prin ansamblu singuri si sa comunicati cu oamenii care locuiesc acolo. Chiar daca veti reusi sa va plimbati singuri veti avea sentimentul ca cineva va urmareste tot timpul si ca oamenilor le e frica sa vorbeasca. Cu greu am reusit sa scot 2 vorbe de la niste locatari.”
Bine, cei curajosi nu erau acasa la momentul la care SFT se plimba prin ansamblu.


nni2011

Pentru ca esti suparat ca se construieste un bloc in Prelungirea Ghencea in locul piscinei , dar si pentru cei care citesc degeaba ce mai scriu altii aici pe forum.
Asta ca sa vedeti ce memorie am, pentru ca am retinut ca cineva a postat aici detalii referitoare la acest aspect.

ATENTIE!!! Postarea este din 2013 si o gasiti aici:
https://forum.softpe...e/page__st__198

“MADALINA77  Posted 25 November 2013 - 00:27  #205
Ar fii bine sa te interesezi fff. bine inainte sa achizitionezi un ap. in cartierul AVANGARDE PRELUNGIREA GHENCEA...  ATENTIE..FF MARE. EX1..Aproape tot este o minciuna....frumosul teren si piscina din fata cartierului vor disparea deoarece patronii vor sa construiasca inca un bloc cu 5....6 etaje.......chiar daca anul trecut...au promis ca nu se vor atinge de acest spatiu verde.... “

#1113
AX_CS_YZY

AX_CS_YZY

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 258
  • Înscris: 24.01.2016
La fix un an de la ultima postare aici, s-a terminat si Apelul in dosarul 6300/303/2017.
Gasiti informatii pe portal.just.ro
Inteleg ca si voi cei din Ghencea ati castigat un proces la fond.
V-am spus eu ca incet, incet, se face dreptate, trebuie doar putintica rabdare.
Si perseverenta evident.
Bafta tuturor!

#1114
AX_CS_YZY

AX_CS_YZY

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 258
  • Înscris: 24.01.2016
Pentru cei care ati avut ieri sedinta in ansamblul de pe Salcamilor.

„Timeo danaos et dona ferentes” sau altfel spus:
“Teme-te de greci chiar și când iți aduc daruri” este maxima lui Virgiliu din „Eneida”.

#1115
AX_CS_YZY

AX_CS_YZY

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 258
  • Înscris: 24.01.2016
Astazi am primit un raspuns de la ANRSC referitor la serviciul de salubrizare.
Ane atasat si raspunul semnat de primarul din Chiajna si adresat ANRSC.
Sunt documente interesante.
Cei de pe Salcamilor probabil ca ati avut acelasi prestator la salubrizare ca si noi cei din Rosu.

Cei din Ghencea, ati cerut si voi un punct de vedere de la ANRSC?
Al meu nu va ajuta, pentru ca voi nu apartineti de Chiajna.

Attached Files



#1116
AX_CS_YZY

AX_CS_YZY

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 258
  • Înscris: 24.01.2016
Astazi va arat parte din raspunsul primit de la Primaria Chiajna.
Intelegeti voi ce vrea sa spuna, ca suntti isteti.

Attached Files



Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate