Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Identificare font

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri
 Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!
 La multi ani de Sfantul Gheorghe&...

Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...
 Outlook e muta pe Android

Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...

Tastatura si mouse cu baterie int...
 

AVANGARDE RESIDENCE

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
1119 replies to this topic

#1081
Gabri3l4

Gabri3l4

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 09.05.2018
Buna! Eu am luat apartament de 2 camere in bloc 2. Sau ma rog...sunt aproape de finalizarea tranzactiei...merge mai greu cu Prima Casa. Te-ai mutat deja? Ceva impresii?

#1082
Frankie

Frankie

    Bad Motherfucker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,577
  • Înscris: 13.04.2004
Sunt 60 de pagini de impresii.

#1083
Gabri3l4

Gabri3l4

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 09.05.2018
Ma refer la blocurile din Ilie Petre.

#1084
conu71

conu71

    Termopanist

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,065
  • Înscris: 22.06.2004
iar Frankie isi lasase globul de cristal la spalat taman astazi... nu ai spus la cine te ai referit daca s a mutat...

#1085
marius47

marius47

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 24.08.2007
@Gabri3l4 eu zic sa iei la citit cele 60 de pagini ca sa afli cine sunt cei de la Avangard, ce manevre au facut in trecut, intrucat este o decizie care iti va afecta viata pe termen lung. Am intrat si eu in primul bloc de pe Ilie Petre de curiozitate si am avut impresia ca sunt la Cernobil, totul plin de mizerie usile toate aveau spuma la vedere, liftul nu mergea, cand iniaintai pe culoar se auzea un tacanit puternic de releu si se aprindea o lumina chioara ca in filmele horror. Gandeste-te ca blocurile astea au fost finalizate in timp record, undeva la 9 luni toate 3, cat accent pe calitate crezi ca s-a pus? Mie mi-e greu ca sa cred ca vin oameni la vizitat si api aleg ca sa se mute aici.

#1086
AX_CS_YZY

AX_CS_YZY

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 258
  • Înscris: 24.01.2016
Daaa... si la mine a mers mai greu Prima Casa.
Apoi toate au mers snur si repede.
Prima Problema, Prima Amenintare, Prima Petitie, Primul dosar penal, Prima clasare, Prima masina cu o substanta in rezervor, Prima injuratura inregistrata, Prima lumanare gasita la usa.

Edited by AX_CS_YZY, 13 May 2018 - 20:20.


#1087
AX_CS_YZY

AX_CS_YZY

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 258
  • Înscris: 24.01.2016
Astazi s-a terminat vacanta. Peste ceva timp o sa va spun aici in ce tara traiti. Acum nu pot o sa intelegeti de ce.
Spun doar in presa.

#1088
AX_CS_YZY

AX_CS_YZY

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 258
  • Înscris: 24.01.2016
Astazi va pot spune in ce tara traiti.
Pe 3 octombrie 2018 am fost la IPJ Ilfov sa dau declaratie intr-un dosar penal in care sunt parte vatamata si in care se cerceteaza posibila declaratie mincinoasa data de un martor in fata instantei in procesul acela civil de care se bucura candva, aici pe forum, eLLa_gk ca l-am pierdut.
O sa vedeti tot aici cum l-am pierdut, doar sa aveti rabdare.

Nu stiu cine e eLLa_gk, pentru ca cei de la IPJ Ilfov nu vor sa cerceteze, dar unii imi spun ca este posibil sa fie chiar martorul.
eLLa_gk este cel care a postat candva aici niste poze din dec.2014 prin care arata cum se deszapezeste in 2017 cred.
Pe voi forumistii nu a reusit sa va pacaleasca.
Cred ca 4 din acele poze sunt si in dosarul civil, semn ca eLLa_gk nu este strain de acel dosar.

Spun posibila marturie mincinoasa, pentru ca stiti cum e cu… prezumptia de nevinovatie.

De ce am spus… sa vedeti in ce tara traiti???
Din dosarul in care se cerceteaza o declaratie de martor ca fiind posibil mincinoasa, LIPSEA… chiar… DECLARATIA DE MARTOR, asta dupa ce, chiar eu am trimis-o la dosar in momentul sesizarii. Sesizarea era la dosar, dar lipseau documentele atasate de mine.
Declaratia de martor in dosarul civil a fost data in data de 02.12.2015, eu am fost citat sa dau declaratie in dosarul penal pe 03.10.2018, adica dupa 2 ani si 10 luni si am dat declaratie dupa doua poze cu declaratia trimise de sotie pe whatsapp in timp ce ma aflam la IPJ Ilfov.
Evident ca am fost ieri din nou la IPJ Ilfov si am completat declaratia din data de 03.10.2018.

Au trecut mai bine de 3 ani de la savarsirea faptei, iar prescrierea am inteles ca se face dupa 5 ani, deci… mult a fost, putin a ramas.
Ce credeti,se prescrie fapta?

Nu intru in amanunte sa va explic de ce fapta petrecuta la Judecatoria Sectorului 6, adica in Sectorul 1 se cerceteaza la Ilfov si nu la Parchetul de pe langa Judecatoria Sectroului 1.
Toate la timpul lor.

De astazi lucrez la o sesizare adresata celor de la DNA.
Nu stiu daca se va rezolva ceva, doar sper, dar sesizarea respectiva o sa cuprinda toate faptele/sesizarile/raspusnurile de pe la institutiile statului.
Faptele trebuie reunite si aduse la cunostinta autoritatilor.
Sesizarea catre DNA ajunge evident si catre presa, ba chiar catre presa din afara, care are acces la contul de Facebook de pe care atasez sesizarile, pentru ca le-am dat parola.

#1089
leusteanul

leusteanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,546
  • Înscris: 09.09.2017
Zona crepusculara, frate!!!

#1090
marinescu_ion

marinescu_ion

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 09.01.2019
AX_CS_YZY - În 2 ani de acum încolo nu are cum să se dea o hotărâre la ce ai scris tu mai sus.

#1091
Bobitoi

Bobitoi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,229
  • Înscris: 25.10.2018
Omul lupta cu morile de vânt! Plm , ai o viata!!! Dacă și pe aia o futi cu lumânări la usa , nasoala treaba!

#1092
AX_CS_YZY

AX_CS_YZY

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 258
  • Înscris: 24.01.2016
Bobitoi
Dormi linistit. FNI vegeaza pentru tine!

Lumanarile de la usa sunt... parfum.
Mi-au pus ceva in rezervor la masina veche, m-au injurat de mama, m-au amenintat.
De ce?
Pentru ca Romania este corupta si pentru ca toti gandesc asa ca Bobitoi.

Chiar daca nu rezolv nimic, macar va arat cata mizerie este in tara asta.
Voi bibiloii...dormiti linistiti, asteptati amnistia si gratierea.

marinescu_ion
De aceea sesizez DNA-ul. Le arat doar ce dovezi am. Sa stie cine si ce a stiut si cu toate astea...

leusteanul
Nu este zona crepusculara, cred ca este doar coruptie. Nu ma pronuint eu, altii trebuie sa cerceteze.

Edited by AX_CS_YZY, 12 January 2019 - 21:23.


#1093
Bobitoi

Bobitoi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,229
  • Înscris: 25.10.2018

View PostAX_CS_YZY, on 12 ianuarie 2019 - 21:21, said:

Bobitoi
Dormi linistit. FNI vegeaza pentru tine!

Lumanarile de la usa sunt... parfum.
Mi-au pus ceva in rezervor la masina veche, m-au injurat de mama, m-au amenintat.
De ce?
Pentru ca Romania este corupta si pentru ca toti gandesc asa ca Bobitoi.

Chiar daca nu rezolv nimic, macar va arat cata mizerie este in tara asta.
Voi bibiloii...dormiti linistiti, asteptati amnistia si gratierea.

marinescu_ion

De aceea sesizez DNA-ul. Le arat doar ce dovezi am. Sa stie cine si ce a stiut si cu toate astea...
Da i batai  nenea!!! 😂😂😂sa ne anunți când rezolvi ceva!! Câta furăciune și corupție am văzut eu tu rămâneai gura -casca!!iti mai trebuie 3 vieți sa schimbi ceva!!
Eu plecam de mult de acolo dacă e chiar asa cum spui.
Pana la urma tot te linisteste cineva😂😂

#1094
AX_CS_YZY

AX_CS_YZY

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 258
  • Înscris: 24.01.2016
"Pana la urma tot te linisteste cineva����"
Sa stii ca asta suna aa amenintare.

Cat despre plecatul din ansamblu, mi-au propus de vreo 5 ani cred.

Stai linistit, o sa te anunt cand rezolv ceva.
Interesant este ca atunci cand rezolv, nu rezolv doar pentru mine, rezolv si pentru cei ca tine.

Bobitoi
Desi nu se face, o sa-ti arat ce am primit pe whatsapp de la un vecin.  Imi cer scuze fata de persoana respectiva ca am postat aici parte din discutie!
Poate intelegi si tu, ca nu lupt chiar degeaba.

"Dl (AX_CS_YZY) nu pot sa nu va recunosc rolul pozitiv în acest complex. Dacă nu erati dumneavoastră am fi stat toti cu capul plecat si ei ar fi făcut ce vor din noi. Nu am uitat ca ati luptat si pentru drepturile noastre. Nu am fost niciodată de parte lor. Sunt constient ca nu au nici cel mai mic respect pentru locuitorii acestui complex pe care ii considera probabil niste fraieri sărăntoci."

Edited by AX_CS_YZY, 12 January 2019 - 21:43.


#1095
Bobitoi

Bobitoi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,229
  • Înscris: 25.10.2018

View PostAX_CS_YZY, on 12 ianuarie 2019 - 21:42, said:

"Pana la urma tot te linisteste cineva����"
Sa stii ca asta suna aa amenintare.

Clar cu tine😂😂😂


#1096
Nekochan

Nekochan

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 31.01.2019
Vreau sa imi cumpar un apartament pe strada salcamilor, de 3 camere in et 7. Sunt curioasa daca apa are presiune la etajul acela si dc sunt plangeri prin partile acelea. Mai nou taxa de mentenanta e de 25 euro.

#1097
Cool_Kick

Cool_Kick

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,278
  • Înscris: 06.09.2017

View PostBobitoi, on 12 ianuarie 2019 - 21:25, said:

Eu plecam de mult de acolo dacă e chiar asa cum spui.
Cam din acest motiv s-a ales praful de "Romanika".

#1098
AX_CS_YZY

AX_CS_YZY

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 258
  • Înscris: 24.01.2016
In urma cu doi ani, niste “baieti draguti” au stricat fatadele blocurilor cand au dat gheata jos de pe burlane. Evident si unele burlane.
Va amintesc o discutie de aici de pe forum de la acea data.

AX_CS_YZY    Posted 18 January 2017 - 21:59   #860
"Sa va mai zic si ca aia care au dat gheata de pe burlane au stricat si fatada blocului. Cine credeti ca repara???"

Florina69  Posted 18 January 2017 - 22:08  #861
"Reparam tot noi.. ce crezi ? si la mine au stricat fațada sambata cand au dat gheata jos pe jumătate ... doar in doua locuri cei drept..probabil ca sa se infiltreze apa mai bine la mine in casa (poza atașata, de acum câteva zile)
chiar daca citez un mare contemporan " trăim in România si asta ne ocupa tot timpul"


Astazi va atasez Referatul cu propunere de clasare.
Ce inteleg eu, poate gresesc.

Cel pe care vecinii mei il credeau administratorul ansamblului nu este angajatul societatii.
Desi exista poze cu el in curte avand si un ciocan in mana la momentul faptei, nu comentez mai multe, el declara ca a fost in vizita.

Persoanele nu pot fi identificate pentru ca este rezolutia slaba la poze.
“Totodata nu se observa daca aceste persoane distrug fatada blocului si burlanele.”
Asadar, Florina 69, daca nu se observa in poze ca acele persoane ti-au distrus fatada blocului, trebuie sa te uiti mai atenta, pentru ca s-ar putea sa nu fie stricata.

Cei care au cercetat, probabil ca, nu au considerat necesar sa vina sa constate distrugerile la fata locului, a fost suficient sa constate ca este rezolutia slaba la poze.

In rest, mai scrie ca firma nu mai este proprietara celor doua immobile din anul 2012-2013 si nici nu se ocupa de indepartaarea ghetii de pe burlanele imobilelor.
Si atunci… Cine i-a adus pe baietii aia???
Nu se cerceteaza pentru ca este rezolutia slaba la poze.

Si da, poate ai avut dreptate Florina 69 “Reparam tot noi”.
Lasa-ma sa ma indoiesc deocamdata.

Care este numele celui notat de mine cu X , unde a fost cel pe care il stiati ca fiind administrator in vizita?
Ce zici eLLa_gk, tu stii?

Attached Files



Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate